Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2018 19:37 Muž LeRi [315] Re: Laci
UVC
Je nejtvrdší UV záření – jeho vlnová délka je nižší než 280 nm. Toto záření je jedním ze dvou způsobů vzniku ozónu – při dopadu na dvojatomární molekulu kyslíku jí toto záření dodá energii pro vznik ozónu, který je touto reakcí absorbován. Jinak řečeno, plynný kyslík je významný inhibitor dopadu UVC záření na zemský povrch. Záření UVC je prokazatelně zhoubné (karcinogenní) pro živé organismy. Na rozdíl od UVB, které dokáže proniknout jen několika vrstvami buněk, je penetrace UVC pletivy a tkáněmi živých organismů poměrně větší. Toto UV záření již začíná být ionizující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 18:35 Maq Re: Laci
Prosím, dej vědět jak to snášejí rostliny.
Podle mého odhadu by měly odejít taky, akorát že u nich se to projeví s malinkým zpožděním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2018 13:24 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Laci
A hlavně bacha na sve zdraví a zdraví lidí co u světla byli. Ryby by mi byly u zadnice pokud to odnese někdo z lidí v okolí případně sám uzivatel.
Neřežou tě oči? Nemáš někde rudou kůži? Pripadne puchýře?
Ve vodě má UV celkem velký úbytek s rostoucí vzdálenosti ale opatrnosti není nikdy nazbyt.

Uv sterilizátor se používají i v lékařství a laboratořích. Takové lampy jsou umístěné u stropu a nechávají se svitit/zarit svou devastujici silou do místnosti která se takto sterilizuje. V tu chvíli v místnosti nesmí zdůrazňují NESMI nikdo být.

Ses "dobry" frajer že užíváš něco o čem zda se mi nevíš zhola nic. Takto si muzes zadelat na velké zdravotní problémy s celoživotním následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2018 12:15 Muž nekdo [353] Re: Laci
dalsim uhynum zabranite tak, ze takoveto kramy nebudete strkat do akvaria
co se tyka ostatnich zivocichu ve vasem akvariu, tak tezko rici - pripravil bych se na nejhorsi, obrnil se trpelivosti a cekal...
... co prezije

nemate prezentaci, ale ani ta by nam ted uz moc nepomohla - kazdopadne to, ze ostatni obyvatele neumrou ted neznamena, ze jsou v poradku - minimalne budou mit poskozeny zrak a kuzi...
dalsi vec je rovnovaha v akvariu - sterilizace zaridila uhyn bakterii a mikroorganismu (vcetne tech "spravnych", takze vlastne nove zalozene akvarium..
tak abyste se nedivil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 09:58 Laci – Neonky to nezvladli
m.aliexpress.com/…

Zatial pokapali vsetky neonky 8ks. Dufam ze ma to nebude stat viac. Je nejaka moznost zabranit dalsiemu uhynu? Svetlo som hned rano vypol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 08:06 Muž nekdo [353] Re: Laci
no co se asi tak stalo...
ryby dostaly tvrde zareni naprimo...
99% uv sterilizatoru je zakrytovanych tak, aby to neslo dal a aby tim voda protekala...neni to o tom vezmi jakykoliv uv zaric a prdni ho do jakehokoliv mnozstvi vody.
co nejaky odkaz na produkt na netu, ktery jste zakoupil ? at vime s cim mame tu cest ?
a navod k tomu nebyl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 04:40 Laci – Neonky to nezvladli
Ahoj. Vecer som odskusal uv lampu. Je to ten typ co je v sklenenej rurke. Tym padom osvetluje aj akvarko samotne. Svietilo to cez noc cca 7h a rano som nasiel skoro vsetke neonky pokapane... 6ks. Zatial len neoky. Dufam ze ostatne rybky to zvladnu. Co sa vlastne stalo? Necakal som ze to bude mat taky nicivy vpliv aj na rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2018 23:24 Muž ladalup [3] Re: LeRi
Jj přesně tak.Ale spíš vezmu nějakou s tou regulací at mi to nědělá moc bugr v akva hop Díkec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 23:14 Muž LeRi [315] Re: ladalup
Prosítě kup si tohle a nemusíš nic roubovat na tu hlavu, až bude po problému tak to jen vyndáš, nemusíš nic počítat má to své čerpadlo. www.rostlinna-akvaria.cz/… někteří zde mají tendence hledat problém kde není že? Úv lampa v záloze je lepší než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:44 Muž ladalup [3] Re: antiA
člověk,který něco neví se tu zeptá zkušenějších a moc mu tu teda neporadí.Jak si mám asi poradit když nemůžu vědět jak silná lampa má být hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:32 Muž ladalup [3] Re: ladalup
A jelikož nevlastním vnější filtr tak potřebuju pořídit vnitřní uv hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:31 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ladalup
Můžeš mi napsat jak silné a rychle auto si mám pořídit do práce? Silné moc nepotřebuji ale chci tam dojet do 5 minut. Pomoz mi ho vybrat....

Pouzijvej IQ. pivo

Uprava:
Ohledně UV si porad sam máš li takový přístup. Já mám akvarko fajne ty potřebuješ řešit nevzhlednou brečku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:27 Muž ladalup [3] Re: antiA
já v té tabulce teda nic nepoznám.De mě jenom o to jak silnou tu lampu mám pořídit abych ty potvory s tím zákalem zrušil hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2018 22:16 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ladalup
Fotka k příspěvku u UV-c lamp nejde říct zda je silná nebo slabá. Výrobce má u vyrobku napsat jaký průtok je optimalni. Protože abys veškerý život v lampe "zabil" jsou důležité tyto věci. Délka ozařování (cas), pak intenzita a to dává dokupy intenzitu ozáření mj/cm2. A ne jen jakési info... vhodné pro akvária do 200litru.

Představ si že na lampu napojis hadici z tvého akvária ale s větším než vhodným průtokem kde breberky se jen v lampe pěkně opali ale nic víc jim to neudělá. Každý živý organismus, viry, bakterie, rasy atd. potřebuji být určitý čas s určitou intenzitou ozařování aby se to zničilo.

Názorná ukázka v příloze. Za ozarenou, tedy "sterilní" vodu se považuje voda pokud projde přístrojem a dostane dávku min 40mj/cm2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 21:41 Muž ladalup [3] Re: dudak
U ali je problém ten že budu měsíc a víc čekat.A to akva už je jak viks :-( .Vezmu nějaký ten z rostliných akva.Přemýšlel sem o téhle ale asi bude slabá www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 21:13 Muž dudak [1885] Re: ladalup
pokud se potřebuješ jen zbavit nálevníka a nejde ti to jinak, tak ji zkus někde půjčit, s největší pravděpodobností ji pak zase několik let nebudeš potřebovat. Nebo kup nějakou levnou na ali, ono na tu čerpací hlavu se dají nasadit i ty klasické hadicové, jen musíš vytáhnout hadici ven, tam to nasadit a další hadici dovnitř, čerpací hlava to bez problémů utáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 15:35 Muž ladalup [3] Re: antiA
Zas tak to tunit nepotřebuju.A navíc takový hrachy bych do toho sypat nechci.Stačí něco obyčejnýho co splní účel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 13:01 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: ladalup
Rostlinná akvaria...předražené nekvalitni věci.
Kdyz uz hledej uv v nerezi + ať jsou levné náhradní zářivky.
Já tu před časem nabízel za excelentní cenu (levněji než plastové verze na tvých strankach)- uv Matala SS L16..( www.azponds.com/… ) 16w verze. nikdo je nechtěl tak šly jinde. A málem jsem přišel o ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 12:45 Muž ladalup [3] Re: dudak
Už docela dlouho mám v akva nálevníka a nemůžu se ho zbavit.Nekrmím už 14 dní neměním vodu,tak už mě napadla jenom ta lampa.A asi bych vzal nějakou z rostlinná akvaria.cz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 12:40 Muž dudak [1885] Re: ladalup
Já myslím, že stačí pár hodin týdně, pokud je to vůbec nutné. Většina akvaristů se bez ní obejde. A jestli ji potřebuješ, dál bych aspoň 9W
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 12:34 Muž dudak [1885] Re: ladalup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 12:18 Muž ladalup [3] Re: dudak
Tak určo bych ji zapínal jenom přes noc.Bohužel na ali nemám účet.A watáž zvolit jakou na dvoukilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 11:56 Muž dudak [1885] Re: ladalup
Na aliexpresu se dají sehnat lampy co jdou nasadit rovnou na čerpací hlavu do akvária místo molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 11:47 Muž Jarry [1433] Re: ladalup
Tady jich vidím celkem dost, ale byl bych s vnitřní lampou opatrný www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 10:15 Muž ladalup [3] – ÚV lampa do 200l akva
Zdravím jelikož mám čerpadlo at202 s biokostkou dá se sehnat vnitřní ÚV lampa?díval sem se že sunsun něco dělá ale nvm.Poradí někdo?Dějin u

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Není třeba proměřovat. Jak jsem psal v prvnim prizpevku zarivka je napojena přímo na 4zilovy vodič z predradniku /viz. Foto/ To co je za předřadníkem tě nemusí vůbec zajímat tady jde o zapojení přívodního kabelu. Dej fotku jak to celé vypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 09:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Samozřejmě je to klasický dvoužilový rozvod má ho ještě spousta domácností (já také). Měl by jsi ale použít proudový chránič. Například www.elektro-paloucek.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:06 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Fotka k příspěvku vaaclav napsal: To na to přeci nemá vůbec vliv jestli je v zásuvce dvoužilové vedení. Nejlepší řešení je potom proudový chránič do zásuvky. :-)

To chcete říct že pokud je k zásuvce přiveden dvouzilak tedy fáze a nulak dále v zásuvce je propojen zemnící kolik na nulak z důvodu obsence třetího vodiče tak bych měl zemnit na tento kolik?


jste si jistý že nebudu při takovém zapojení nikdy kvrdlat rukama v akvariu?




Není třeba proměřovat. Jak jsem psal v prvnim prizpevku zarivka je napojena přímo na 4zilovy vodič z predradniku /viz. Foto/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Tak to zkus proměřit ale mělo vy to být spojené od výrobce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 08:53 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Přívod je třívodičový, Kryt nelze připojit na tento přívod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 07:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
OK. udělám si novou zástrčku (s kolikem) a z ní vyvedu pouze jeden vodič (žlutozelený tedy zem) který bude napojený na tělo lampy.
Díky
Přívod k UV lampě by měl být třívodičový a kovový kryt s ním spojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 07:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: slavko
To na to přeci nemá vůbec vliv jestli je v zásuvce dvoužilové vedení. Nejlepší řešení je potom proudový chránič do zásuvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 00:05 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: slavko
Mám 3-žílové rozvody s proudovou ochranou.
OK. udělám si novou zástrčku (s kolikem) a z ní vyvedu pouze jeden vodič (žlutozelený tedy zem) který bude napojený na tělo lampy.
Díky

Teď mě napadá pokud mám ocelový rám pod akvariem měl by se taky propojit?

Dále pokud již v akváriu mám jeden zemnící bod a to topítko je nutne lampu uzemnovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 23:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Žlutozelený vodič musíš spojit s kolíkem v zásuvce.
Samozrejm tak to má byť, ale čo v prípade dvojžilového rozvodu v byte? Ja mám vo všetkých zásuvkách prepojený kolík s nulákom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 23:37 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Jak jsem psal do sítě jde kabel třívodičový a ten vede do předřadníku. Z předřadníku jde 4 vodičovy na zařivku.
Dále na samotném tělu lampy by měla být zapojena zem. Mám tedy tento vodic napojit do jiné zasuvky konkrétně na zemnici kolik?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 23:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Žlutozelený vodič musíš spojit s kolíkem v zásuvce. Předpokládám že pokud je UV z nerezu vede k ní i třívodivodičová šňůra a v ní je také zelenožlutý vodič. Pak to stačí jen propojit. Pokud je jen dvouvodič tak je to špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 23:12 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – uv lampa-zapojeni
Potřebuji pomoc se zapojením uv sterilizátoru.
UV-C lampa je nerezová s externím předradníkem.
Předřadník má klasickou zástrčku do el. sítě se zemnicím kolíkem. Z předřadníku jde výstupní kabel do lampy na který je napojena samotná zářivka. Dále ze samotného nerezového obalu lampy jde ještě žlutozelený tedy zemnící kabel. Chápu že bych ho měl napojit na nějakou kostru (kdysi v paneláku byla i plechová vana takto ukostřená) ale u akvária nemám žáden takový svod. Na co bych měl kabel napojit? Mám ho napojit na zemnící kolik co jde ze zásuvky? Nebo jen tak nechat nezapojený?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 16:29 Muž LeRi [315] Re: boy1155
www.rostlinna-akvaria.cz/… tolik stojí pouze zářivka a výkon ovlivňuje pouze rychlost čištění tzn: kolik litrů za určitou dobu proteče okolo zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 15:45 boy1155 Re: vaaclav
Ja len ci ta ÚV bude mať aj nejaký účinok na tu cenu :-D a netreba skôr 11w na taku veľkosť akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 15:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: boy1155
To samé ti ale můžu napsat já že ty ostatní jsou podezřele drahé. Já si také koupil UV k bazénu a za směšnou cenu oprati těm akvarijním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 14:43 boy1155 Re: LeRi
Nie že by mi to prekážalo ale není to podozrivo lacné? :-D predsa samotná uvcka stojí viac a k tomu ešte filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 07:17 Muž LeRi [315] Re: Jozef
Kup si třeba toto www.rostlinna-akvaria.cz/… , až ji nebudeš využívat vyndáš ji a budeš ji mít někde uloženou jako pojistkou pro řešení horších problémů než je řasa, UV lampu mám také (je přímo součástí filtru od výrobce) ale jen jako pojistka (nemoci ryb,silný zákal) ;-),pokud jsi měl v akváriu dostatečné množství rostlin (o čemž pochybuji dle fotek) a přesto se ti řasa dělala tak jsou to následky 1- přerybnění = moc živin,2- moc světla atd , v tvém případě asi kombinace všeho ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 06:48 Muž Jifi [675] Re: Jifi
Jifi napsal: UV lampu zase tolik akvaristů nepoužívá, jak psal ctibum.

Já mám na tebe otázku: Proč vlastně chceš pořizovat do akvárka UV lampu? Mě třeba nikdy nenapadlo, že bych si vůbec něco takového měl pořídit. Máš v akvárku nějaký akutní problém?

Myslel jsem to tak, že v řadě případů vůbec není nutné utrácet peníze za UV lampu. Měl jsem za to, že koupit UV lampu radil asi nějaký prodavač podobně, jako radí různé startovací vodičky na zaběhnutí akvárka.
Není nutné utrácet za zbytečnosti na začátek. Je lepší si třeba připlatit za kvalitní filtraci, ale je zbytečné kupovat to, co opravdu nepotřebuji.
UV lampa by se sice mohla hodit, ale není nutné ji bezhlavě hned kupovat. V řadě případů by to byly vyhozené peníze - hlavně při rozjezdu akvárka. Pokud někdo chová choulostivé ryby anebo chce odchovávat náročné ryby, pak je to OK. To ale z dotazu tak nevypadalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 04:50 boy1155 Re: vaaclav
Čau ale toto. O si poslal je na jazierka čiže oveľa väčšia plocha ako mam ja ja by som potreboval niečo na ten juwel rio 240 a keď by a dalo prepojiť na ten zabudovaný filter keď nie tak nejaký externý filter k tej ÚV co by bolo primerane na moje akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 23:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Klidně si jí kup pokud věříš že ti pomůže. Jako prevence jednou za čas když chceš odstranit nějaký problém jako zelená voda, sinice, různé další zákaly, máš drahé ryby atd. Montuje se na vývod z filtru. Taky jí mám. můžeš ji dát i na vlastní okruh z čerpadlem a klidně i dočasně. :-) www.bergland24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2017 22:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
Jo, zasloužil ;-)
Odpovídal jsem na jeho odpověď na mě, jenže asi jak se to v průběhu mého sepisování změnilo,tak už si to ten můj elaborát nevzalo :-)

Když to shrnu, to co už nejde odeslat, UV lampa je dobrý pomocník, když přesně víš, co to umí. Ale je to jenom pomocník, ne univerzální řešení všeho.
Koupil jsem na Aliexpressu, vodu do toho ženu čerpadlem, používám pouze výjimečně u potěru pancéřníčků. Ve společenském akváriu bych to použil akorát tak po nějaké léčbě na úplné odstranění různých zárodků, bakterií a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.09.2017 21:54 Maq Re: boy1155
boy1155 napsal: rastlín je tam až až práveže dosť zaberajú miesta
Dám Ti zcela k tématu následující, zcela věcnou radu: Můžeš použít jakoukoli UV lampu a žádný z Tvých problémů to nevyřeší.
Dokonce i ten parník je mrtvej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 21:51 Acinonyx Re: boy1155
Ja suhlasim s Ctibumom. Pozri sa do prezentacie ku mne. Tak vyzera akvarium, kde je 'rastlin az az, ktore zaberaju dost miesta'. Chapem, ze sa ti to nemusi pacit, nepaci sa to kazdemu.

Uvedom si vsak, ze mas akvarium o 1/4 mensie, podstatne menej rastlin, ziadne CO2 a aj tak tam prazis rovnako svetla ako ja. A to je len jeden z problemov.

Prosim OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 21:41 boy1155 Re: ctibum
Ako prepáč ale je to v správnom vlákne ale vy nepíšete k téme a tou je ÚV lampa a rastlín je tam až až práveže dosť zaberajú miesta až na to ze nerastú ničia ich riasy keď sa im ešte darilo boli obrovské... Ale budem už reagovať asi len ohľadom tej ÚV lampy čiže k téme ak vie niekto poradiť budem vďačný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2017 21:35 R Muž ctibum [6866] Re: boy1155
Nenech se rozhodit, vzal jsi to za správný konec ;-)
Podle mě by to zasloužilo přesunout do jiného vlákna. To akvárko mi nepřijde fajn. Moc ryb, navíc nevhodných ryb, tuze málo rostlin. Podmínky tam asi nebudou úplně ok. Tohle bych neřešil lampou... Nicméně je to jen můj skromný tip, počkej si na moudřejší rádce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763-uv-lampa?od=101