Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 21:09 Žena @ Nicky [136] - LabyrintkyRe: rak, Amatértom
Děkuji mnohokrát, to mám radost (a štěstí). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2019 20:47 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nicky
Máte pár na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2019 20:36 Muž @ Amatértom [461] - CichlidyRe: Nicky
Ahoj, rozhodně to vypadá tak, jak si to myslíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 20:20 Žena @ Nicky [136] - LabyrintkyRe: Nicky
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 20:12 Žena @ Nicky [136] - LabyrintkyRe: Nicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 20:11 Žena @ Nicky [136] - Labyrintky – pohlaví
Zdravím,
prosím dobré duše, pomohl by mi někdo s pohlavím? Zkoumám to horem dolem a pořád nevím. Koupila jsem 3 raky, chtěla jsem 1 samce a 2 samice... a 1 ráček umřel krátce po cestě.

Trochu bych tipla větší samice, menší kluk, ale nevím...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 10:21 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirka147
Zkusil bych síťku které dát granule,nebo před ukryt dát falfku a ten ukryt do ní vysypat.Není pravda že fajfku nevidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 09:31 Muž @ jirka147 [1] – Odchyt CPO
Ahoj, budu potřebovat odchytit několik CPO. Jsou ale dost bázliví, jen rychlý pohyb před akvem znamená úprk do úkrytu. Akvo je hustě zarostlé, takže síťce moc šanci nedávám. Šlo by to obdobou pasti na krevetky - nějakou tou PET flaškou? Nebo si mám sehnat skleněnou fajfku a zkusit to i s ní? Někde jsem četl, že ji údajně korýši ani nevidí a tak před ní neutíkají.

Děkuji všem za jakékoliv nápady pivo
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 10:13 Muž @ prog [34] Re: rak
díky za obsáhlé informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2019 20:34 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
1)jsou nemoci které se např.na krevetách neobjeví a raci jdou přič ( a opačně)
2)mladé hravě můžou pojídata raci po svleku jsou velice zranitelní
3)ta sepiovka je tam zbytečná.Nikdy jsem to nezjištoval a jdou mi bezproblému.
Našel jsem toto:
Mikrobiologické ukazatele jednotka hygienický limit kohoutek -průměr
Escherichia coli KTJ/100ml 0 0
koliformní bakterie KTJ/100ml 0 0
enterokoky KTJ/100ml 0 0

Chemické ukazatelé
suma vápníku a hořčíku mmol/L 2-3,5 1,27
( tvrdost)
dusičnany mg/L 50 20,4
dusitany mg/L 0.50 0,01
olovo mg/L 0,01 0,0005
chlor volný mg/L 0,30 0.04
reakce vody (pH) - 6,5-9,5 7,69
železo mg/L 0,20 0,06

Zdroj :Pražský deník srpen 2018
4)Potrava:
by měla být co nejpestřejší a měla by obsahovat obě složky :
Rostlinou složku: mohou tvořit spařené kopřivy ,spařený listový špenát,zelený hrášek,vařený brambor, mrkev,akva.rostliny.
Živočišnou složku:patentky ,rybí maso i s kostmi,akva.šneky.Nikdy nepodávat maso z teplokrevných zvířat a ostatní korýše ( možnost přenosu nemocí).
Dalším krmením jsou průmyslově vyráběná krmiva pro raky, ale tady je potřeba krmiva co nejčastěji odměnovat ( žádné krmivo neobsahuje veškeré potřebné složky pro raka).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:44 Muž @ prog [34] Re: rak
Díky za věcné poznatky:
1) je pravděpodobná nemoc, ikdyž si nepřinesu žadnou další krevetku z venčí?
2) jedná se o malé pancéřníčky panda, v akva je hodně úkrytů a rostlin
3) vodu mohu přitvrdit, zdrojová voda má cca 600uS. V akva je sépiová kost. Kolik uS má pražská voda?
4) jakou zeleninu doporučujete? Já dávám občas mrkev, dýni a celer. Vařím aby změkla, jinak si toho nikdo nevšímal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2019 17:27 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
1)chov společně krevet a raků není moc dobrý - přenos nemocí
2) Chovat ( odchovávat)raky se sumečky také není dobré -můžou jim ublížit v době svleku
3)raci mají rádi tvrdší vodu více potřebují minerálů
4) tu zeleninu nevařte
Sám chov raků dělám bez uprav ve vodě Prahy(jen jí nechám 24 hod. odstát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 14:02 Muž @ Amatértom [461] - CichlidyRe: prog
CPO se nikdy nebude v normálním akváriu množit tak bezproblémově jako krevetky. I když jsou to mrňousové, pořád jsou to raci, takže se perou, žerou a koušou navzájem. Taky mi přijde, že u raků je svlek vždycky náročnější událost, než u krevetek. Taky mně postupně i přes občasné přírůstky vymizeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 12:10 Muž @ prog [34] – CPO
Prosím zkušené "rakaře" o rady a náměty. Sám se považuji už za relativně zkušeného, krom ryb mám i akva s dlouhodobě prosperujícími krevetkami různých druhů. Nyní se pokouším o druhý restart chovu CPO, první mi zkončil v průběhu 2týdení dovolené, kdy bylo teplo a krmil vše otec... V tu dobu už jsem měl první odchovy mladých. Před 2měsíci jsem si pořídil novou skupinku. Vodu mám ze studny, míchám ji část z RO a část přes ionex kvůli dusičnanům. Teplota pokojová nyní cca 22st, Ph=6.7-7, míchám vodu na vodivost cca 400uS. V akváriu s nimi jsou pancéřníčci, pár malých ancíků, nevybarvené Neocaridini a dajánky. Hodně rostlin. Jedna mladá samička už delší dobu nosila potomstvo (z vajíček byli miniráčci), nyní doufám jsou schovaní a objeví se až povyrostou. Přesto, že se krevetkám v tomto 120l akva daří, tak po cca 2měs. od pořízení mi během posledních 10ti dní 2 raci umřeli. Říkam si, že kdyby bylo něco ve vodě, tak by to i krevetkám škodilo, navíc ono mexické jezero, odkud pochází, není zrovna horská bystřina. Stravu tvoří mix krmiva: vločky, granule, kopřiva, spirulinové tabletky, mraž. patentky, kousky ryby, vař. zelenina. Tito CPO pochází od chovatele z Hranic, kde měli hodně tvrdou vodu (snad kolem 900uS), postupně jsem je za 2 týdny přivykl na měkčí, stejně jak se mi to osvědčilo s krevetkami. Raci se v průběhu aklimatizace svlekli. Už nevím, co je špatně, co vadí rakům a krevetkám ne? Připomíná mi to problém, jako měla 'petulevrtule' na začátku tohoto vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 22:34 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: AkvaKlatovy
Ano i množit je můžete.Je to jako u ryb také najdete rozdíly v teplotě.Čím je teplota vyšší tím je potřeba více kyslíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 20:22 Muž @ AkvaKlatovy [0] – Teplota vody
Uvažuju o nákupu CPO, jen si nejsem jist s teplotou vody. Narazil jsem na mnoha stránkách, že chtějí pod 25 C, ale jinde zas až že optimum je 25-27 C. Jde tedy raky chovat v akva s teplotou cca 26 C, popř. je možné rozmnožování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:37 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirka147
Co píšete tak je to mrtví rak,jinak svlek má velice světlou barvu a neobsahuje tkáň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:35 Muž @ JirkaŠčobák [2315] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: jirka147
Svlečka je vždy průhledná rybicky.net/fotogalerie.php…
Mrtvý rak je neprůhledný.
Každopádně to vyhoď.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:23 Muž @ jirka147 [1] – Svlečka x Mrtvý rak
Ahoj,

Našel jsem dneska (asi) mrtvého CPO. Několik průhledných svleků už jsem našel, ale tohle mi přišlo jako rak, protože mi přišlo, že když jsem ho otočil, bylo zespodu vidět maso. Je tedy nějaký způsob, jak u 3 cm CPO poznat, jestli to byl svlek, nebo rak? Foto bohužel nemám.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 14:10 Muž @ prog [34] – Macrobrachium
zdravím, má někdo zkušenost s chovem CPO s Macrobrachii v jedné nádrži? Objem by byl 120l, zarostlé a dostatek úkrytů. Vím, že ideál je samostatná nádrž.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 10:30 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jarda
Vypadá to na problém s vodou,a nízká hladina kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2018 06:57 R Muž @ Anthrax [1882] Re: Jarda
Ahoj, to chce nějaký info o nádrži. Ideální by bylo, kdyby jsi se zaregistroval/a a vytvořil/a si zde prezentaci akvárka s co nejpodrobnějšími údaji a fotkama. Pak se dá spíš poradit. Píšeš, že parametry vody jsou ok. To znamená co?

Takhle obecně se dá doporučit akorát co nejrychlehi vyměnit část vody.

Ideální by také bylo vystupovat zde pod jedním jménem. Ono nevypadá moc důvěryhodně když jsi jednou Mája a podruhé Jarda ;-)
Edit: Jsem pomalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2018 06:51 R Muž @ ctibum [4166] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarda
Dost by pomohlo info o nádrži a celková fotka. Ideálně kdyby ses zaregistroval a založil prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 06:26 Jarda - Snažím se to nezahubit... – prosím pomoc
Prosím pomoc,moji rackové stále lezou k hladině a nezerou.Parametry vody jsou v pořádku,teplota take
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:02 Muž @ lucasio [8] - Krabi rodu geosesarmaRe: Maja
Určitě by to takto šlo. Samostatné vzduchování není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 18:49 Maja - Krabi rodu geosesarma – vzduchování
Prosím,potřebují ráčkové v akváriu vzduchování?Spoluobyvatele nemají.Mají ale silnější proud z filtrace.Nestačila by jim sprcha,která se dá nasadit na filtraci?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2018 22:48 Muž @ Prašan [3103] Re: Hanumana
Chcelo by to ostrejšiu fotku ale podľa mňa je to samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:22 Žena @ Hanumana [51] – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku Ahoj mohl by mi někdo poradit s pohlavím racka? Napřed jsem si myslela, že mám rakovou a teď si zase nejsem jistá hmm až se naskytne příležitost tak bych ráda pořídila protějšek.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 19:43 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Sladkovodním tvorům by se neměly dávat mořské ryby.Ale jen sladkovodní( hlavně by to mělo být celé- kůže,maso a kost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 17:11 Muž @ prog [34] Re: rak
já krmím spařenou kopřivou, občas dýní hokaido, povařenou mrkví, vločkami pro býložravé ryby (kde je spirulina a další řasy), granulkami nebo vločkami pro ryby, celkem pravidelně grindal, když dávám rybám patentky, dostanou i raci, jen poslední dobou to bylo z masité stravy více o granulkách než mražených patentkách, dále co se v kuchyni objeví např. kousek vařeného bílku nebo rybí filety, jednostrannou stravou, řekl bych, netrpí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2018 16:38 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Bohužel jste to nepochopil,ty složky potravy se mají v krmení vyskytovat.Že raka začnete více krmit patentkami tak zlepšení nedosáhnete. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 16:28 Muž @ prog [34] Re: rak
díky, takže jim opět začnu ve větší míře dávat patentky a granulky jen na zpestření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2018 12:28 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Je tam chyba ve stravě.
Potrava: by měla být co nejpestřejší a měla by obsahovat obě složky :
Rostlinou složku: mohou tvořit spařené kopřivy ,spařený listový špenát,zelený hrášek,vařený brambor, mrkev,akva.rostliny.
Živočišnou složku:nítěnky ,patentky ,žížaly,rybí maso i s kostmi,akva.šneky. Nikdy nepodávat maso z teplokrevných zvířat a ostatní korýše ( možnost přenosu nemocí).
Dalším krmením jsou průmyslově vyráběná krmiva pro raky, ale tady je potřeba krmiva co nejčastěji odměňovat ( žádné krmivo neobsahuje veškeré potřebné složky pro raka).

Více zde: akva-tera.webnode.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 10:59 Muž @ prog [34]
Mám CPO asi 2r, množí se už druhá generace, nyní jsem se poprvé setkal s tím, že rak nedokončil svlékání, zůstal v půli, část starého krunýře byla svlečená a zbytek nemohl sundat. Měl více než 3cm. V čem by mohl být problém, strava? Jsou s krevetkami, zeleného dostatek + nepravidelně granulky či vločky pro ryby + mražené patentky a cyklop. Jedná se o první případ, ale chci zavčas předejít větším problémům. Poslední dobou bylo patentek méně a spíše jsem přidával granulky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:40 Muž @ prog [34]
Jaké máte zkušenosti s agresivitou samců? CPO mám spolu s krevetkami ve 120l akva, které je hodně zarostlé a jsou tu možnosti úkrytů v kořenu, v rostlinách a mechu. Včera jsem našel druhého mrtvého raka za 14 dnů, byla to samička a byla bez klepeta. Byl jsem zrovna pryč, takže páření nemohu potvrdit. Určitě se nejedná o hromadný úhyn, vše ostatní prosperuje a v So jsem v mechu objevil několik mladých ráčků (1,5-2cm).
Moje skupina čítala 2 starší a 6 mladších kusů z jiného zdroje.
Jak dlouho vlastně tito ráčci žijí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 12:01 Muž @ zervan [1087] - Rostliny
Som úplný začiatočník s chovaním raka. Zaobstaral som si jedného CPO a chcem sa spýtať na parametre vody, lebo som našiel kadejaké intervaly. Momentálne ho mám v akváriu s tvrdosťou cca 8 °dGH, alkalitou cca 5 °dKH, pH cca 6,8. Teplotu (ohrievač) som mal nastavenú na 26 °C, ale po jeho zaobstaraní som znížil na 24 °C. Menej by som v tomto akváriu nerád kvôli ostatnému osadenstvu. V tomto akváriu má veľa úkrytov a húštin.

Zaujíma ma, či rak potrebuje hlavne veľa vápnika vo vode, teda vyššiu tvrdosť alebo mu ide o pH. Pretože chcem v tomto akváriu znížiť alkalitu až niekam na 2-3 °dKH, čím by kleslo i pH na cca 6,5. Tvrdosť by som prípadne mohol zachovať, ak je to treba (inak by som asi znížil na cca 5 °dGH). Prípadne by pomohlo dávať vždy kúsok sépiovej kosti?

Prípadne by som ho dal do chladnejšieho akvária s inou vodou (mohol by som ju nechať aj tvrdšiu a menej kyslú), ak by to bolo nutné, no zatiaľ nie je preň vhodné (žiadne skrýše, navyše ho budem meniť za iné, takže nebude zabehnuté).

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 18:26 Žena @ lenkalor [289] Re: Amatértom
To já jsem byla poprvé taky. I podruhé :-). Čím jsou ti ráčci větší, tím je svlečka silnější a opravdu vypadá jako mrtvý rak. Zvlášť, když je už uvnitř šnek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 17:04 Muž @ Amatértom [461] - CichlidyRe: lenkalor
tak to jsi mě uklidnila :) mám teď polovinu raků zalezlou v kamenech, tak jsem nervozní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2017 15:57 Žena @ lenkalor [289] Re: Amatértom
Fotka k příspěvku A takhle vypadá sušená svlečka.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 14:38 Muž @ JirkaŠčobák [2315] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Amatértom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:47 Muž @ Amatértom [461] - CichlidyRe: rak
Mně se jen zdála ta klepeta taková moc červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2017 10:38 R Muž @ rak [681] - Raci, krabi, krevetkyRe: Amatértom
Svlek 100%
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2017 10:16 R Žena @ Turbínka [2547] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Svlek má všechno. Je to hezky vidět na mojí štírové h. petersi. Tady bych se přikláněla je svleku též, jen na to blbě vidím a nelíbí se mi ten středový motiv.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 10:00 R Muž @ ctibum [4166] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Má svlek klepeta? Měl jsem už dva takové ostatky, komplet s nohama i s klepety, tak by mě to také zajímalo. Foto bohužel nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 09:53 Muž @ JirkaŠčobák [2315] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Amatértom
Připadne mi jako svlek, ale potřeboval bych na to líp vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 22:45 Muž @ Amatértom [461] - Cichlidy – rak X svlek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Právě jsem pod kamenem narazil na tohle. Nevím jestli je to svlek nebo už mrtvý snědený rak.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 07:48 Muž @ Amatértom [461] - CichlidyRe: Acomys
moc děkuji krásné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 01:05 Žena @ Acomys [15] - MiniakváriaRe: Amatértom
on se v té přírodě bude pravděpodobně dost blbě fotit, hlavní lokalita je bahnité bezodtoké jezero s kalnou vodou, zhora zarůstající tímto: rybicky.net/atlasrostlin/eichhornia_crassipes
a vespod tímto:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

co tam roste a plave dál:
www.conabio.gob.mx/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 17:19 Muž @ Amatértom [461] - Cichlidy – biotop
Ahoj, chtěl bych se blíže seznámit s prostředím ve kterém tento ráček žije. Na internetu není moc fotek případně videí z volné přírody. Děkuji
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 12:27 Muž @ Prašan [3103] Re: Brezina4
A zase žiabre? Nezdá sa ti to trocha málo pravdepodobné,že by im rak usekával žiabre?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 21962x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov