Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 21:53 R Muž Anthrax [4739] Re: filo
U mě nezmizelo ani jedno :-) Okružáci i ploštěnky fungovali normálně dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 20:17 Muž filo [0]
Jakpak jsou na tom CPO s ploštěnkama? Zvládnou uklidit akvárium? S tím že zmiznou i šneci jsem smířen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2023 09:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: hrábě
To se stává že při svleku přijde o končetiny( klepeta ,nohy)je to způsobeno stresem a výživou. Při dalším svleku vše doroste. Chce to aby měl nějaký ukryt kde bude mít klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 08:48 Muž hrábě [0]
Fotka k příspěvku
Dobrý den, nikde jsem tento problém nenalezl, v případě, že jsem se přehlédl, budu rád za nasměrování ;-) Koupil jsemsi na burze ráčka, nevím přesně, co je to za druh, cca 4-5 cm čevený prcek, pár dní po tom, co jsem si ho přinesl domů jsem si všiml, že mu chibí 2 nožičky, asi 50% od kloubu dolů, a pár dní poté se svlékl z krunýřku, svlékl se i s klepítky, která teď nemá, než jsem to stačil zaregistrovat, šneci většinu svleku sežrali, prý je to rak šletěchný do malých nádrží, mam tam asi 18-25 litrů vody (přesně nevím, část zabírá skála paludária), je to v pořádku? nemám ho nějak léčit?
děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2022 11:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Uzivatelkapetra
Můj názor je že raci jsou velice vnímavý na veškerou chemii-léčiva.Opravdu bych si udělal čas a raky odlovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 09:31 Žena Uzivatelkapetra [112]
Ve společenském akváriu mám s CPO živorodky a u jedné se vyskytla krupička. Chci se proto zeptat jestli je pro raky nebezpečná aplikace esha exit?
Moc nevím jak by se mi je podařilo chytit:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2022 09:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ondřej47
Samičku bych vůbec nepřendával spíše samce a ostatní samice - protože by ze stresu mohla vajíčka shodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 18:27 Muž Ondřej47 [39] – Vajíčka
Zdravím, samička má na sobě kolem týdne už vajíčka, chtěl bych se zeptat, zda ji mám nechat v akváriu s ostatníma nebo před dobou líhnutí ji dát do porodničky. Děkuji předem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 10:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rapon
Rakům doroste skoro vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 13:51 rapon – Schází klepeto
Koupil jsem 3 CPO a doma zjistil, že 2 nemají levé klepeto. Doroste jim?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 15:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: siluofake
Jestli je těsně po svleku tak se jedná o žábry které zůstaly mimo tělní obal .V takovým případě je potřeba naprostá hygiena nádrže aby na to nechytl plíseň ,dosti často se stane že dojde k odumření žaber a tím pádem i k uhynu raka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 14:14 Muž siluofake [0] – CPO choroba?
Fotka k příspěvku Zdravim, viete niekto o co ide? Vidim to prvy krat. Racik ma po stranach zvlastne neprirodzene utvary…dakujem za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2021 12:32 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: JanaKa
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 09:56 Žena JanaKa [12] Re: rak
Aha...ještě mám takový cca 2cm vzduchovací kamínek, bude to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 17:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: JanaKa
A ten bublifuk vyměňte za jiný nebo dejte jen vzduch protože Vám ho začne žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2021 11:28 Žena JanaKa [12] Re: Anthrax
Plocha dna je 40x20, úkryty budou a ještě i kryt nahoru. Upravíme to předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 11:02 R Muž Anthrax [4739] Re: JanaKa
Dvacítka je podle mého ok. I když tady spíš záleží na ploše dna než na litrech.
Edit: Ale přidal bych nějaké úkryty. Rak ti za ně bude vděčný, hlavně v době svlékání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 10:57 Žena JanaKa [12] Re: Anthrax
Díky. Takže do velkého radši ne. A do té dvacítky to bude ok? Dostane tam ještě bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 10:43 R Muž Anthrax [4739] Re: JanaKa
Ne že by ryby vyloženě nějak pronásledoval. Ale když se mu dostane něco na dosah klepet, tak to prostě otestuje. Zdravá ryba mu samozřejmě zdrhne. Ale může jí poranit. Co se šneků týče, tak ti moji neváhají útočit i na celkem velké okružáky. Zpravidla ale bez výsledku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 10:07 Žena JanaKa [12] – CPO
Zdravím, mám dotaz, žerou CPO i větší šneky? (nebo do jaké velikosti?) Přemýšlíme dát do 20l akvária 1 CPO s tím, že bych mu tam házela kromě jiného šnečí drobotinu z druhého akvária (okružáky, levatky, kružníky). Případně pokud je ta dvacítka malá a dala bych ho do 54l, nebude útočit na pancéřníčky malé, které máme časem v plánu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2021 12:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: 3DOM
Mile rád bych pomohl,ale ty fotky nejsou vůbec vypovídající na Váš dotaz.Chtělo by to lepší fotky( spodku ) aby bylo možné určit pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2021 17:45 3DOM – CPO pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, pomůžete mi prosím někdo s určením pohlaví CPO? Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 15:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Socrates
Všeobecně se chov nedoporučuje -přenos nemocí, sežrání,neustálé obtěžování- stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 12:43 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – CPO + krevetky
Ahoj.
Chováte někdo mini orange s Neocaridinama? Zkušenosti?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 07:08 R Muž Anthrax [4739] Re: Rostislav
Kdyby to mělo být natrvalo, tak by asi moc spokojený nebyl. Ale jestli je to krátkodobě, tak se neboj, že by ti hned prošel. :-)
Edit: Teď koukám, že ho máš u betty. To není ideální vzhledem k jejím teplotním nárokům. V nádrži bez vytápění by mu bylo líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 00:39 Rostislav – Teplota
Zdravím, pořídil jsem si taky CPO ráčka mexického. Chtěl bych se zeptat na vhodnou teplotu vody. Většinou jsem se dočetl, že 24-25° je maximum. Ovšem teď v létě mi teplota stoupne i na 26,5° je toto pro ráčka nevhodné?

Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2019 20:47 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nicky
Máte pár na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2019 20:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Nicky
Ahoj, rozhodně to vypadá tak, jak si to myslíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 20:11 Žena Nicky [195] - Labyrintky – pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
prosím dobré duše, pomohl by mi někdo s pohlavím? Zkoumám to horem dolem a pořád nevím. Koupila jsem 3 raky, chtěla jsem 1 samce a 2 samice... a 1 ráček umřel krátce po cestě.

Trochu bych tipla větší samice, menší kluk, ale nevím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 10:21 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirka147
Zkusil bych síťku které dát granule,nebo před ukryt dát falfku a ten ukryt do ní vysypat.Není pravda že fajfku nevidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 09:31 jirka147 – Odchyt CPO
Ahoj, budu potřebovat odchytit několik CPO. Jsou ale dost bázliví, jen rychlý pohyb před akvem znamená úprk do úkrytu. Akvo je hustě zarostlé, takže síťce moc šanci nedávám. Šlo by to obdobou pasti na krevetky - nějakou tou PET flaškou? Nebo si mám sehnat skleněnou fajfku a zkusit to i s ní? Někde jsem četl, že ji údajně korýši ani nevidí a tak před ní neutíkají.

Děkuji všem za jakékoliv nápady pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2019 20:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
1)jsou nemoci které se např.na krevetách neobjeví a raci jdou přič ( a opačně)
2)mladé hravě můžou pojídata raci po svleku jsou velice zranitelní
3)ta sepiovka je tam zbytečná.Nikdy jsem to nezjištoval a jdou mi bezproblému.
Našel jsem toto:
Mikrobiologické ukazatele jednotka hygienický limit kohoutek -průměr
Escherichia coli KTJ/100ml 0 0
koliformní bakterie KTJ/100ml 0 0
enterokoky KTJ/100ml 0 0

Chemické ukazatelé
suma vápníku a hořčíku mmol/L 2-3,5 1,27
( tvrdost)
dusičnany mg/L 50 20,4
dusitany mg/L 0.50 0,01
olovo mg/L 0,01 0,0005
chlor volný mg/L 0,30 0.04
reakce vody (pH) - 6,5-9,5 7,69
železo mg/L 0,20 0,06

Zdroj :Pražský deník srpen 2018
4)Potrava:
by měla být co nejpestřejší a měla by obsahovat obě složky :
Rostlinou složku: mohou tvořit spařené kopřivy ,spařený listový špenát,zelený hrášek,vařený brambor, mrkev,akva.rostliny.
Živočišnou složku:patentky ,rybí maso i s kostmi,akva.šneky.Nikdy nepodávat maso z teplokrevných zvířat a ostatní korýše ( možnost přenosu nemocí).
Dalším krmením jsou průmyslově vyráběná krmiva pro raky, ale tady je potřeba krmiva co nejčastěji odměnovat ( žádné krmivo neobsahuje veškeré potřebné složky pro raka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:44 Muž prog [45] Re: rak
Díky za věcné poznatky:
1) je pravděpodobná nemoc, ikdyž si nepřinesu žadnou další krevetku z venčí?
2) jedná se o malé pancéřníčky panda, v akva je hodně úkrytů a rostlin
3) vodu mohu přitvrdit, zdrojová voda má cca 600uS. V akva je sépiová kost. Kolik uS má pražská voda?
4) jakou zeleninu doporučujete? Já dávám občas mrkev, dýni a celer. Vařím aby změkla, jinak si toho nikdo nevšímal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2019 17:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
1)chov společně krevet a raků není moc dobrý - přenos nemocí
2) Chovat ( odchovávat)raky se sumečky také není dobré -můžou jim ublížit v době svleku
3)raci mají rádi tvrdší vodu více potřebují minerálů
4) tu zeleninu nevařte
Sám chov raků dělám bez uprav ve vodě Prahy(jen jí nechám 24 hod. odstát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 14:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prog
CPO se nikdy nebude v normálním akváriu množit tak bezproblémově jako krevetky. I když jsou to mrňousové, pořád jsou to raci, takže se perou, žerou a koušou navzájem. Taky mi přijde, že u raků je svlek vždycky náročnější událost, než u krevetek. Taky mně postupně i přes občasné přírůstky vymizeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 12:10 Muž prog [45] – CPO
Prosím zkušené "rakaře" o rady a náměty. Sám se považuji už za relativně zkušeného, krom ryb mám i akva s dlouhodobě prosperujícími krevetkami různých druhů. Nyní se pokouším o druhý restart chovu CPO, první mi zkončil v průběhu 2týdení dovolené, kdy bylo teplo a krmil vše otec... V tu dobu už jsem měl první odchovy mladých. Před 2měsíci jsem si pořídil novou skupinku. Vodu mám ze studny, míchám ji část z RO a část přes ionex kvůli dusičnanům. Teplota pokojová nyní cca 22st, Ph=6.7-7, míchám vodu na vodivost cca 400uS. V akváriu s nimi jsou pancéřníčci, pár malých ancíků, nevybarvené Neocaridini a dajánky. Hodně rostlin. Jedna mladá samička už delší dobu nosila potomstvo (z vajíček byli miniráčci), nyní doufám jsou schovaní a objeví se až povyrostou. Přesto, že se krevetkám v tomto 120l akva daří, tak po cca 2měs. od pořízení mi během posledních 10ti dní 2 raci umřeli. Říkam si, že kdyby bylo něco ve vodě, tak by to i krevetkám škodilo, navíc ono mexické jezero, odkud pochází, není zrovna horská bystřina. Stravu tvoří mix krmiva: vločky, granule, kopřiva, spirulinové tabletky, mraž. patentky, kousky ryby, vař. zelenina. Tito CPO pochází od chovatele z Hranic, kde měli hodně tvrdou vodu (snad kolem 900uS), postupně jsem je za 2 týdny přivykl na měkčí, stejně jak se mi to osvědčilo s krevetkami. Raci se v průběhu aklimatizace svlekli. Už nevím, co je špatně, co vadí rakům a krevetkám ne? Připomíná mi to problém, jako měla 'petulevrtule' na začátku tohoto vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 22:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: AkvaKlatovy
Ano i množit je můžete.Je to jako u ryb také najdete rozdíly v teplotě.Čím je teplota vyšší tím je potřeba více kyslíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 20:22 AkvaKlatovy – Teplota vody
Uvažuju o nákupu CPO, jen si nejsem jist s teplotou vody. Narazil jsem na mnoha stránkách, že chtějí pod 25 C, ale jinde zas až že optimum je 25-27 C. Jde tedy raky chovat v akva s teplotou cca 26 C, popř. je možné rozmnožování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jirka147
Co píšete tak je to mrtvý rak, jinak svlek má velice světlou barvu a neobsahuje tkáň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jirka147
Svlečka je vždy průhledná rybicky.net/fotogalerie.php…
Mrtvý rak je neprůhledný.
Každopádně to vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 10:23 jirka147 – Svlečka x Mrtvý rak
Ahoj,

Našel jsem dneska (asi) mrtvého CPO. Několik průhledných svleků už jsem našel, ale tohle mi přišlo jako rak, protože mi přišlo, že když jsem ho otočil, bylo zespodu vidět maso. Je tedy nějaký způsob, jak u 3 cm CPO poznat, jestli to byl svlek, nebo rak? Foto bohužel nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 10:30 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jarda
Vypadá to na problém s vodou,a nízká hladina kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2018 06:57 R Muž Anthrax [4739] Re: Jarda
Ahoj, to chce nějaký info o nádrži. Ideální by bylo, kdyby jsi se zaregistroval/a a vytvořil/a si zde prezentaci akvárka s co nejpodrobnějšími údaji a fotkama. Pak se dá spíš poradit. Píšeš, že parametry vody jsou ok. To znamená co?

Takhle obecně se dá doporučit akorát co nejrychlehi vyměnit část vody.

Ideální by také bylo vystupovat zde pod jedním jménem. Ono nevypadá moc důvěryhodně když jsi jednou Mája a podruhé Jarda ;-)
Edit: Jsem pomalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 06:26 Jarda – prosím pomoc
Prosím pomoc,moji rackové stále lezou k hladině a nezerou.Parametry vody jsou v pořádku,teplota take
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:02 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Maja
Určitě by to takto šlo. Samostatné vzduchování není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 18:49 Maja – vzduchování
Prosím,potřebují ráčkové v akváriu vzduchování?Spoluobyvatele nemají.Mají ale silnější proud z filtrace.Nestačila by jim sprcha,která se dá nasadit na filtraci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2018 22:48 - Re: Hanumana
Chcelo by to ostrejšiu fotku ale podľa mňa je to samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:22 Žena Hanumana [71] – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku Ahoj mohl by mi někdo poradit s pohlavím racka? Napřed jsem si myslela, že mám rakovou a teď si zase nejsem jistá hmm až se naskytne příležitost tak bych ráda pořídila protějšek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 19:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Sladkovodním tvorům by se neměly dávat mořské ryby.Ale jen sladkovodní( hlavně by to mělo být celé- kůže,maso a kost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 17:11 Muž prog [45] Re: rak
Krmím spařenou kopřivou, občas dýní hokaido, povařenou mrkví, vločkami pro býložravé ryby (kde je spirulina a další řasy), granulkami nebo vločkami pro ryby, celkem pravidelně grindal, když dávám rybám patentky, dostanou i raci, jen poslední dobou to bylo z masité stravy více o granulkách než mražených patentkách, dále co se v kuchyni objeví např. kousek vařeného bílku nebo rybí filety. Jednostrannou stravou, řekl bych, netrpí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov