Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 23:02 kebbro Re: prasan
Takže to bude vláknina. Ráček se pouze částečně svleče a následně uhyne. Jak mám dodat dostatek vlákniny? Co přidat jídelníčku? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 22:56 - Re: kebbro
Buď nedostatok vlákniny - ráčik sa nemôže zvliecť,alebo sa zvlečie len čiastočne.
Nedostatok vápnika - ráčik sa zvlečie,no nemá dostatok látok na vytvrdnutie a okolitá voda je tiež nie ok a tak často hynie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 21:42 kebbro – úhyn CPO při svleku
Zdravím všechny chovatele, nemáte někdo zkušenost s úhynem při svleku? Na netu jsem nikde nic pořádného nenašel. Uhynuli mi po sobě už 4 ráčci. Někde jsem se dočetl, že to může způsobit nedostatek vápníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Eva_R
Ja mam 50x30 a zatím se jen sem tam postrkují jak se potkají. Ale jinak pohodka, hodně ukrytu a zarostle celkem to mam... Takže myslím že to pujde v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: predator3313
No právě, jsem taky zvědavá, jak to dopadne. V akvárku 60x25cm už by si mohli dva samci vadit, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Eva_R
No já si na předminulé burze (měsíc Z5) koupil udajný páreček, a nakonec se s toho vyklubali 2 kluci :-D takže jsem si ted v neděli přikoupil 3 samičky...tak uvidíme zda je to dobrá sestava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: sony14
Děkuji, tak teď abych sehnala ještě dvě holky :-) To bude asi těžký :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:03 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
Je to chlapec blahoželám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Eva_R
Já bych řekl že kluk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: rak
Fotka k příspěvku Tak už jednoho ráčka mám, prosím o radu, je to samec nebo samice? Připadá mi jako kluk, je to tak?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
Kdyby jsi sehnal lávu tak jí tam dej ,je asi úplně nejlepší co se jedná úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:41 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: rak
Mám na dně štěrk 5 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:39 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: prasan
To je na mě moc složitý nechám samici tam ve velkém akva a potom je odeberu aspoň 5 ks pokud je uvidím a budu mít štěstí ke krevetám do malého akva X-) Nic jiného mě nenapadá nebudu ji stresovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:35 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
Dobré je také aby dno bylo z hrubšího materiálu ( narození raci se tak lépe mohou ukrýt).A také nezapomeň že je hned potřeba je krmit co opustí samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:27 - Re: volhpe1
Viď. dokončenie môjho príspevku.Odoberieš ostávajúce (pri mini ráčikoch je to dosť obtiažne) alebo s tou troškou ju od väčšiny vylovíš.Mladé treba poriadne kŕmiť a mať pre ne dostatok priestoru (plocha dna),aby sa nepožierali pri zvlekoch navzájom.Trocha pomáha i prisvetlenie nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:25 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: prasan
To ano ale jak to provést ten odchov nějaká rada aby aspoň něco přežilo a samice je všechny nepožrala :-O

Je tady někde na to článek nebo něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:23 - Re: DrChila
Treba ale spomenúť,že aj samička môže byť potenciálny likvidátor potomstva,ak sa k nej nevracia aspoň 20%.Ráčiky dorastajú nerovnomerne a nie všetky opúšťajú samičku v rovnakom čase.Nie práve pri mini ráčikoch,ale samičke ktorá má menej ako 20% potomstva, ostávajúce mladé odoberám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:23 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: DrChila
Přesně to sem chtěl udělat a pokud to tvrdí chovatel půjde společně s krevetkama aspoň si je podá ty přemnožený krevetky X-)

A dám tak tu vodu z akvaria to bude asi jistota.

Nějaká další rada pořád je to pro mě otevřené tohle téma je to můj první odchov a budu rád za každou radu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 19:06 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
No kdyby jsi chtěl lze je přemístit i bez stresu před něj strčit síťku a čekat než do ní vejde pak jí pomalu zvedat připravit si nádobu kterou potopíš do vody a z tý síťky ráčka vyklopíš do sklenice. A nejlepší pokud chceš mít 100% mladých dát do akvaria samostatnýho.
Vysvětleno mi to bylo od chovatele jak vidí že samička má na sobě vajíčka samičku přemisťuje do 10L akvaria(se stejnou vodou jako v akvairu) aby měla pokoj od samců a ostatních spolubydlících. Potom až je schodí samičku přendá zpět. A takhle je množí jedna velká nádrž a pak je přemisťuje samičky jenom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:53 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: prasan
Dík za radu nechám jak to je a počkám co se bude dít doufám že přežijí aspoň dvoje mladé potlesk
Samice je zatím zalezlá v jejím prostředním úkrytu a je tam už 2 dny jednou vylezla se nažrat a vidím ty vajíčka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:46 - Re: volhpe1
Ak je dostatok úkrytov(u teba nie je) a parametre vody v poriadku,určite niečo prežije aj napriek osádke.(pri mrenkách asi neprežije nič)Ryby si radi na maličkých ráčikoch zgustnú,ak sa im zmestia do tlamky.Ku krevetkám by som neprelovoval.Po prvé, môže samica vajíčka zožrať alebo zahodiť.Po druhé, ráčiky ti budú loviť krevetky.Maličké sa od matky rozliezajú asi po mesiaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 18:40 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Ahoj všichni,

mám problém s ráčkem konkrétně samice má pod ocasem plno černých vajíček a nechci jestli je donosí, aby po vylíhnutí je sežraly ryby

Zatím samice a samec dobře prospívají společně s rybaba nechaly je na pokoji a už na ráčky neútočí. Májí spoustu úkrytů a jsou spokojeni.

Můj problém je v tom

nevim jestli přemístit samici ke krevetkám a nechat tam vylíhnout mladé, ale zase aby ve střesu z přesunu do druhého menšího akva 25 l neměla stres a nevyhodila vajíčka

nebo ji nechat v původním akva s rybama a doufat že ryby nesežerou mladé

Opravdu potřebuji radu a ještě za jak dlouho se vylíhnou mladý ráčci abych věděl kolik mám ještě času :-O

Dík všem za radu palec p.s. omluva za případné překlepy stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 18:42 Žena Kytka [2146] Re: volhpe1
Sex ještě neznamená děti stydim
Samička mi nosila několikrát, ale ráčata nikdy nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.09.2013 17:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
A kdo to tvrdil že ne.Jen je nebezpečí že mláďata se stanou potravou ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 17:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: volhpe1
No ono spíš jde asi o to jestli samice donosí a jestli se mladí dožijí dospělosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 17:27 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Rak mexický zakrslý
Fotka k příspěvku A pak že se nebodou množit ve společném akva s rybama

viz foto ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 16:20 Muž DrChila [243] Re: rak
To jsem taky vypozoroval že se navzájem stresujou ale předevšim spíš krevetky jsou ve stresu. Odskakujou jak splašený od nich někdy. Někdy to vypadá jako by se rak bavil a naschvál je honil. Krevetky lezou po rostlinkách jelikož se jich bojí. A určitě nějakou sežrat můžou co neuskočí včas. Ale takovej je život aspoň maj pestrou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 15:59 S Muž invalida [3881] Re: Kytka
Asi ta redukce nebude příliš cílená ale když krevetky např oblejzaj stejný sousto nebo lezou po rakovi...ožene se zmáčkne atd. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 15:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
Chov raků a krevet je možný za určitých podmínek( čím větší nádrž tak tím lépe jak pro raky tak krevety).Ale všeobecně se tento způsob chovu nedoporučuje - možný přenos nemocí mezi raky a krevetami,napadání,stresování raků od krevet -krevety mohou po racích občas i lézti a tím je otravují).Ale je to věc názoru ,já osobně toto nedoporučuji.
predátor3313- zkus se podívat po inzerátech dost často jsou CPO nabízeny k prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 13:36 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: volhpe1
Já si včera přivezla 3 kousky do slušně zarostlý šedesátky a štrádujou si to tam pěkně. 25 litrů je podle mě taky dost málo, víc jak jednoho bych tam nedala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 13:35 Žena Kytka [2146] Re: invalida
Proč by měli CPO redukovat krevetky? Mám je v 36ti litrech a vycházejí spolu v pohodě, krevetky se vesele množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 13:19 S Muž invalida [3881] Re: volhpe1
To je dost malý na soužití.........asi budou redukovat populaci krevetek...ale na snesitelný úrovni. Chce to členitou větší nádrž. Dle mýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 11:38 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Krevetky a rak mexický
Dají se pěstovat společně krevetky a rak mexický zakrslý??? Ptám se znovu a potřebuji objektivní názory než půjdu zakoupit akva ;-) děkuji
Našel jsem tuhle nádrž od jiného uživatele a je vidět že se mu daří hop
rybicky.net/nadrze/18363
Další dotaz bude jim stačit 25 L akvarium?? Nebo nano akva ??? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 09:37 - Re: DrChila
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Presne naopak.Na prvej foto samička na druhej samec. ;-)
Samček ma dva páry pohl.orgánov a subtilnejší chvostík.
Samička pohlavné otvory na treťom páre kráčavých nôh.Širší chvostík slúžiaci na nosenie vajíčok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 09:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: DrChila
Ahoj, pokud to na mobilu vidím dobře, tak ten první rak s tečkou je samice. Samce poznáš podle toho "V" na přechodu hlavohrudi a ocasu, má ho ten na druhé fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 08:48 Muž DrChila [243] – Určení pohlavý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Technická otázka to je samec? Soudim podle toho žlutýho fleku co má mezi nožkama.
A tohle samice?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 22:07 S Muž invalida [3881] Re: volhpe1
Cpo s rybama nedělaj dobrotu do cca 1000 litrů. Ale možná je to milná zkušenost a umíraj mladý z jinýho důvodu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 20:49 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: vlacek
Mám tam ještě 2 raky orange a jsou super žádný stres nepozoruji a dokonce lezou po rostlinách. Ryby je již nechaly navíc se jeden svlíknul a normálně přežil uvidíme za mesíc až dva. Vždy v akvarku testuji něco nového buď to půjde nebo ne a každý má na to svůj názor proto se tady prtám a zkoumám chov různých vodních živočichů ve společenství ryb ;-) Pro krevety mám připravené nové akva a již jsem je před týdnem vylovil do 5 l lahne a daří se jim dobře dokonce se i romnožují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 20:00 Muž vlacek [402] Re: volhpe1
Nechci byt zlym prorokem, ale podle mne ti racci pujdou behem par mesicu vsichni do vecnych lovist (a to neznam hodnoty teplot atp.). Za sebe bych rekl (a souhlasil tak s "rakem"), ze za to muzou vsechny ryby. Osobne bych do takoveho akvarka cpo nedal. Odejdou bud za prime pomoci ryb nebo neprime - stresem. Ukryty urcite pomuzou, ale i presto to nebude v pohode pro raky. Stejne tak dat ne uplne obycejne (a snadno se mnozici krevety) do toho akva se mi moc nezda... Asi to neni to co chces slyset, ale je to muj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
Krevety nedoporučuji s raky chovat .Rakům udělat co nejvíce úkrytů a nízkých rostlin je dobrý nápad ( dobrý je použít např.lávu -ta má řadu děr kde se raci schovají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 16:25 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: rak
Chyba nebude v rybách, ale v akvarku musím udělat více úkrytů ty čoko 2 mi ryby zabily a sežraly při převlýkání ještě mám dva onange :-) udělám více úkrytů a více kytek koupím těch nízkých u dna aby byly úkryty, ale krevetky preventivně pryč do lahve tam se namnoží a pak mi je to jedno až krevetek bude aspoň 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 15:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: volhpe1
Podle mých zkušeností za to mohou všechny ryby z nádrže .Obzvlášť v době svleků jsou raci velice bezbranní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.09.2013 21:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: volhpe1
Pokud něco chcípne, tak to ryby budou ožírat. Mohl umřít na ledasco. Třeba i jen proto, že se svlékal a nezvládl to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:54 R Muž romant [27987] Re: volhpe1
Osobně bych tipoval taky ty čtyřpruhý. Podaroval bych je někomu a třeba posílil partu těch purpurových, přecijenom 3 jsou málo, klidně podarovat i ty oděsy a nechat si jenom jednu řádnou partu, bude to i líp vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:45 Muž Horác [3942] Re: volhpe1
Možná... Vono je to asi prašť jako uhoď :o) Tipnul jsem tetrazonu, páč vím, jak je drzá a nenažraná. Purpurový jsme doma nikdy neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:40 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Horác
A co parmička purpurová ta asi taky je masožravá. To bude asi tím 3 kusy. A má jiné zájmy hlavně o žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:39 Muž Horác [3942] Re: volhpe1
Tipuju parmičku čtyřpruhou... (mimochodem, je to hejnová ryba ... a 3ks nejsou hejno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 20:36 Muž volhpe1 [41] - Tetry – Rak mexický zakrslý - uhyn
Potřebuji poradit. Našel jsem uhynulého CPO v mém akva. A nevim proč uhynul. Může uhynout při převlékání krunýře, protože měl krunýř oddělený od těla? A ryby by ho napadly když má měkké tělo? :-O Mám podežření na ryby protože jeho tělo ožíraly když jsem ho našel.

Mám v akva:
3x Barbus conchonius
3x krunýřovec sp. (obyčejný)
2x krunýřovec sp. gold long fin
3x parmička čtyřpruhá
3x parmička purpurová
3x parmička z Oděsy
6x tetra královská
8x tetra průsvitná

Který ryby můžou dělat problém? Díky všem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2013 13:35 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Tak konečně se taky vystavuje doteď byli stále zalezlí a jsou koupené minulou sobotu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
Já je mam v chovu a jsou odolnější než CPO.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=301