Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 15:12 Muž vlacek [402] Re: rak
To urcite bude mit take vliv. Chtelo by to ale srovnat s naroky prirodni formy patzuarensis jestli nekdo nema tu zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 14:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
Ono je to taky tím že CPO jsou vyšlechtěny nespočetným množením tak se to na nich někde musí projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 10:12 Muž vlacek [402]
Jen pro ty, kteri naopak by chteli mini racky, ale teploty maji vyssi, mym c.texanus se darilo dobre i kdyz meli treba dva mesice v roce teploty kolem 28C. Zadna predcasna umrti, zadna pozorovatelna zmena chovani, mnozili se po cely rok. Nepamatuji, ze by mi kdy samice shodila vajicka. Chapu, CPO je atraktivnejsi co se barvy tyce, ale jinak si myslim, ze pro ty, co nemaji vylozene vhodne podminky pro CPO je zbytecne je trapit a texanus je pak lepsi volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 22:41 Žena Eva_R [365] - Obojživelnícirak, prasan
Díky. Naráz to nebude, ochlazuje se tam postupně, podle počasí venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:20 - Re: Eva_R
Tieto teploty zvládajú.Za predpokladu,že sa tak nedeje skokovite ako napísal rak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 18:03 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
Jak jsem psal chce to aby se teplota snižovala co nejpomaleji a delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 17:39 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Taky o nich uvažuju, přes zimu mám v akváriu 13-15°C, nebude jim to vadit, třeba tři měsíce takhle chladno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 16:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
V atlasech se píšou vždy optimální teploty ( a to se týká i ryb),ale dokáží přežít i v nižších ale i ve vyšších teplotách za předpokladu že se s teplotami hýbe velice pozvolna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 12:24 Muž Chem [837] Re: Kytka
Galaxky snesou dlouhodobě i 18 stupňů i klasické výkyvy denní teploty. Obecně - teplota galaxkám problém nedělá. Mám je od května do září ve venkovních nádržích a jsou v pohodě. Kdyby šli pohodlně odlovit a kdyby je nežraly vážky, tak je dám i do větších rybníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:27 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Galaxky lehce přes 20 stupňů skousnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:19 Žena Kytka [2146] Re: prasan
Tolerance je v tomto případě k ničemu, chci aby se u mě měli luxusně :-D
Jdu šprtat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:17 - Re: Kytka
Rak je dosť tolerantný,zvláda toho ozaj dosť.No prečo mu neponúknuť to čo má ozaj rád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:14 Žena Kytka [2146] Re: prasan
No tak jo, jdu studovat, na kolik můžu ochladit Galaxky, krevetky by to měly zvládnout v pohodě, protože jsem chtěla ráčky dokoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:58 - Re: Kytka
Veľa ,,chovateľov,, vie o tom prd.S prepáčením.stydim
Njčastejšie chcú len veľa predať a poriadne zarobiť.To čo bude neskôr s rakom ich netankuje.Ráčiky dokážu pri tejto teplote fungovať,ale nie je to to pravé orechové.
Maximálna teplota v domovskom jazere je 25C.Voda v jazere nepresahuje túto teplotu ani pri horúčavách a to celoročne.Pri zvýšení teploty má ráčik v prírode tendenciu zaliezať hlbšie do chladnejšej vody,ukrytov.Takto sa chráni proti prehrievaniu.Už mi odišli i nosiace samičky zo dňa na deň práve pre 25-26C teploty.Dokonca i pred týždňom mi jedna samička nosila vajíčka (mali v nádrži 21-22C) ,no s príchodom oteplenia vajíčka zhodila(v akva 26C).Všetky parametre vody čo do kvality ok.
Mám takú malú radu.
Keď kúpiš CPO(vo fakt odborne vedenom obchode),zmeraj si teplotu vody.Sama uvidíš.
Okrem iného teplá voda u rakov podporuje rýchlejší metabolizmus,sú agresívnejšie, rýchlejšie stárnu a umierajú.

PS: Dúfam,že som tu teraz nebol za dákeho mudrlanta.Len chcem naozaj dobre poradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:50 Žena Kytka [2146] Re: predator3313
Mám tam jen jednu samotnou samičku, takže nemnoží smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kytka
A množí se ti? při tech 25?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
No já mám v akvarku většinou 22-23, v zimě jsem míval i méně, jelikož já mam zimu rád takže si v pokoji moc netopím :-D jenže tedka už bydlím s přitelkyní a ta zas topí jak blázen :-D
Počítal bych s tím že se mi přes to léto třeba nebudou množit, ale nerad bych aby mi to vymřelo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:38 Žena Kytka [2146] Re: prasan
Uvádí se teplota do 25 stupňů. Já je mám při týhle teplotě (kvůli rybkám) a jsou v pohodě. Ptala jsem se i chovatele a měli by to zvládat běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 10:34 - Re: predator3313
Ešte ani 24C nie je zlé,no tu sa musíš pripraviť na občasné možné náhle úmrtia či menšiu ochotu množiť sa.A ak aj vajíčka budú,často ich pri takýchto teplotách samička zhadzuje či sama žerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 07:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
Do 20ti stupňu? aha, tak to u mě asi nebudou mít nikdy hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 07:16 - Re: predator3313
Niektoré to zvládnu iné nie.Terajšie horúce dni mi zvládajú pri 25C,no chladím aby to nešlo viac hore.Ideálny stav pre tieto ráčiky je do 20C.Koľko kusov,ťažká otázka.Môžu sa pri zvlekoch požrať a samozrejme pre viac ráčikov je potrebná určitá plocha dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 22:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Chci si pořídit CPO, ale přes léto a největší vedra se mi vyšplhá teplota až k 28 stupnum, byl by to velký problém, četl jsem tady názory že nad 25 je pro ne už hodně, ale 2-3 tydny při takové vysoké teplotě by zvládli?
A taky stačí pořídit třeba 3, nebo víc?
Díky za názory
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:31 -
Darebáci,dnes mi pri zvleku zožrali ďalšieho krbca. no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:14 Muž drlift [38] Re: Alamar
CPO mam uz skoro dva roky a muzu potvrdit, ze pokud je v akvariu nejaka nemocna rybka nebo krevetka spolehlive si ji vycihaj. Zdravou mi nechytli zatim zadnou. Co se tyce jejich stresovani neprijde mi, ze by byli nejak vyrazne plasi. Obzvlast samci jsou schopni se o tabletu krmeni klidne porvat i s ancistrusem. Samci mi vubec prijdou o dost agresivnejsi nez samice a nevahaji kvuli zradlu stipnout jakoukoliv rybku (u samice jsem si neceho takoveho jeste nevsiml).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:42 Muž Alamar [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rafter
Četl jsem, že Cambarellus patzcuarensis sp. Orange (dále již jen CPO) jsou mírumilovní, jen pokud mají dosti potravy. coze Naskytne-li se jim jako potrava jiný nemocný nebo nikterak oslabený obyvatel akvária, tak se nenechají dvakrát přemlouvat. Malý šneci nebo svlékající se krevetky jsou důkazem.

CPO je taková zdravotní policie. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 07:17 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rafter
A nedával bych je s krevetami ( ta nádrž je tak akorát pro krevety ).Nehledě na to že můžou mezi sebou přenášet nemoci které se u korýšů velice špatně léčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 23:26 - Re: Rafter
Toto čo opisuješ je bežné správanie rakov.A vzhľadom na to,že tam máš i väčšie ryby ako je samotný rak tak sa ani nečudujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 18:08 Muž Rafter [0]
Mám dva jedince CPO asi 3 měsíce. Spolu s nimi mám ve 160 l akváriu 16 neonek, 3 parmičky černopruhé a pár čichavců perleťových. Přes den jsou oba raci vetšinou schovaní v keramických jeskyních a až po zhasnutí světel vylezou ven a začnou korzovat po akváriu. Přes den vylezou pouze, když ucítí nějakou dobrotu (rozmáčklý šnek, patentky a pod). Nevím proč se schovávají, čichavci ani parmičky si jich vůbec nevšímají, pouze neonky občas projevují určitou zvědavost ale rozhodně na ně žádné ryby neútočí. Nyní jsem založil 30 l krevetkárium a tak bych případně zkusil, když to nebude způsobovat nějaké potíže, přemístit raky ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 17:19 -
Dve samičky mi nosia vajíčka.Pri nedávnych teplotách síce prežili,no bolo to len tak tak.Malátne,ledva sa pohybovali.Pri týchto väčších teplotách prišli resp.zhodili polovicu vajíčok.Chvála Bohu sa konečne trocha ochladilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 19:55 - Re: . : Hunter : .
Račej to skontroluj opäť. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 18:21 Muž . : Hunter : . [17] Re: rak
Zatiaľ sú tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:52 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: . : Hunter : .
Všichni raci jsou schopni vylézt z nádrže,a nemusí to být rostlina(kořen),ale stačí i hadička nebo kabel od filtru atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:36 Muž . : Hunter : . [17] Re: prasan
Kúpil som si troch, majú nejaké 3 cm, a vôbec nie sú mierumilovné :-D :-D najprv som myslel že sú ešte maličké aby som ich dal do spoločenského akvárka tak išli k bette, ktorá po pár minutách prišla o končeky plutiev :-D no paráda. Tak som ich hodil do spoločenského a vyzerajú byť ok, moja otázka je či nevylezú z akvárka keď majú možnosť, rastlín k hladine mám viac, aj korene po ktorých sa dá dostať k hladine, keby tam chceli spať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 22:04 - – agresia
Fotka k příspěvku Ako aj iné raky i o tomto si chovatelia myslia,že je mierumilovný a pokojný.Vyvediem z omylu.I tieto ráčiky sa radi navzájom - hlavne počas zvlekov - požierajú.
Ponúkam starý nápad,okukaný od chovateľov kreviet.Ako si zhotoviť ukryty pre dorastencov.(moje CPO)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 20:20 - Re: predator3313
Bolo mi jasné,že si myslel tú menšiu.Zle som to napísal.Žaba ako žaba.Má rada kôrovce a hmyz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 16:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
ano No tak hlavně jsem mluvil o drápatečce, né drápatce... palec
rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha tuhle přesněji řečeno jsem měl na mysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 15:51 - Re: predator3313
Poecilia reticulata- dospelá samica u mňa zhltne úplne v pohode 3-4mm ráčika Procambarus clarkii.Mladé CPO sú ešte drobnejšie.A to musím súhlasiť s ,,rak-om,, pre drapatku nie je problém i podstatne väčší rak. ano
Skôr by som sa opýtal ako dlho vydržali.Drapatka by slupla také dospelé CPOčko na počkanie.(samozrejme zdravá drapatka,lebo som už videl i také v akvárkach čo odchádzali-a tie toho moc nenalovia) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 15:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
No já slyšel o akvárkách kde žijou společně dráparečky s krevetkama palec :-D i když pravda nvm jak moc se krevetky množily :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
To je asi fór. Raka (a to i dosti velkého) zlikviduje např. i Poecilia reticulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – CPO+drápatečka?
Při učení na státnice (pilném! :-D ) mě tak napadlo, nezkoušel jste někdo chovat CPO s drápatečkama? šlo by takové soužití?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 08:48 - Re: Vodorod
Tento ráčik nemá problém existovať i v menšej nádržke.Samozrejme je tu riziko kanibalizmu hlavne počas zvlekov.Sám ich mám v malej 20L nádržke kde sa úspešne rozmnožujú.Na parametre vody nie sú dáko citlivé,treba len udržať chladnejšiu vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 08:00 Vodorod
Tyto raky mám v akváriách od 50 l. Menšie akváriá nemám, lebo je v nich veľmi labilná biologická rovnováha. Raky chovám v husto zarastených nádržiach s množstvom úkrytov. V takto zariadenej 50 l nádrži môže žiť bez problémov aj 20 dospelých rakov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 04:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: ondra
Záleží kolik tam je ukrytu pro raky .V době svleku jsou i oka nebezpečné rakům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 23:07 ondra – pomoc
Prosím pomoc z akvaria se mi ztrácí 2měsíční mláďata CPO. Měl sem tam 4 odchovane samce s pavimi ocky a dania. Nyní tam jsou 2. Co s tim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.04.2013 11:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jirkaass
I tento ráčik má klepetá, ktorými sa dokáže vcelku slušne oháňať. Ak však veľmi chcete, môžete mu tie dážďovky hoc aj predžuvať... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.04.2013 02:07 - Re: Jirkaass
Ale no ne ,šak to nie je malá ryba.Dokáže si poradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2013 21:31 Muž Jirkaass [35] Re: prasan
A žížaly sekáš? Do sekání žážal s emi zrovna moc dvakrát nechce. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 14:27 - Re: Jirkaass
Ano a chutia ím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:25 Muž Jirkaass [35]
Zkoušel jste někdo krmit raky žížalami ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:41 - Re: aivenhov
Ano.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=351