Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 09:57 - Re: Radek111
Ako škrabať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 03:47 Radek111 Re: prasan
Ok, to mi je jasny, ale treba, kdyz jim budu davat patentky, jestli neni lepsi je skrabat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 00:05 - Re: Radek111
Niektoré mladé obľubujú mäsko iné druhy zas rastlinnú stravu.V podstate zožerú čokoľvek poživateľné v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 18:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Radek111
Ahoj, máš to v předcházejícím příspěvku, nic extra nepotřebují, žerou to, co dospělý rak. Akorát mláďata jsou víc masožravá, naše si poradí s kousky žížal, obírají rybku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:51 Radek111 – CPO - potěr
Ahoj, chtěl bych se zeptat, čím krmíte potěr CPO? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 07:12 - Re: Radek111
No čo ti mám na tom opisovať?
Rôznorodá strava a vhodné podmienky,množí sa to a vychová potom samé.Mladé sú úplne sebestačné ako i dospelý rak,čiže nič extra nepotrebujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 22:25 Radek111 Re: prasan
Jasne a muzes presne popsat, jak si odchovaval cpo? A vse popsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 07:03 - Re: Radek111
Nikdy som to nesledoval,množilo sa to jak divé.A ano procambarus,cherax i cambarellus som choval.Niektoré ešte stále. :-)
Nepovedal by som úhyn.Len sa to počas zvlekov a rastu požralo.Pár krát pre vysokú teplotu náhle zahynula samička i s vajíčkami,tak som potom pátral čo im vlastne vyhovuje.Nemajú radi dlhodobo vysoké teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 21:23 Radek111 Re: prasan
Jasné, procambarusy. A u těch CPO jsi měl kolik procent úhyn? Myslím u mladých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 07:26 - Re: Radek111
CPO som mal len krátko,dokiaľ sa mi navzájom nevyžrali v malom akvárku.I som ich odchovával.Dlhé roky chovám a odchovávam iné druhy rakov.(už to trocha obmedzujem pre nedostatok priestoru)
Mrkni si moje albumy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:17 Radek111 Re: prasan
Teplota je v pohodě....., tak právě přemýšlím, v čem dělám chybu. Ty normálně odchováváš mladé? O kolik ks přijdeš? Můžete někdo poslat foto akva, v kterém odchováváte mláĎata? Díky
Myslíš, že by to s tím dnem mohla být příčina úhynu mláďat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 07:57 - Re: Radek111
Čo teplota?Odporúčam okolo 20-22C.
Ak aj majú dostatok preliezok,holé dno môže spôsobovať problém pri koordinácii a stabilnom pohybe raka.Môže to narúšať funkciu rovnovážnych teliesok, niekedy dokonca tak že rak môže uhynúť.Tento jav je často pozorovateľný i u chovateľov krevetiek a holom dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:38 Radek111 – CPO - ochov mladých
Zdravím. Tak jsem chtěl odchovat další mláďata a měl jsem akva kostku tak nějak 40x40x40. Po nějaké době zase mláĎata hynou. Asi tak půlka. Přitom je zaplý motůrek nonstop /bublinky s molitanem/. Přemýšlím, jestli to nemůže být, že mláĎata potřebují průtokový filtr, anebo jestli to nemůže být i tím, že potřebují delší akva s větší plochou? Jinak bordel jsem 2X týdn odsával ze dna. Poradíte někdo? Jinak vždycky z jednoho vrhu přežije vždy přibližně půlka mladých. Můžete prosím poradit?

Ještě mi napadlo, jestli není problém v tom, že na dně nemám žádný písek ani kamínky. Jen dostatečné množství úkrytů a jávský mech, ale četl jsem někde, že i takto lze raky chovat. Díky za info....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:04 zeldaWR Re: prasan
Diky..akvarium je trojnasobne nez to puvodni, daleko vice zarostle s vetsi moznosti ukrytu, takze uvidime co z toho vznikne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:53 - Re: zeldaWR
Ak sú podmienky vo väčšom rovnako dobré ak nie lepšie ako v tom menšom,samička sa o to postará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 19:10 zeldaWR
Zdravím, prosím o radu. Dnes jsem přemísťoval raka CPO do většího akvária a zjistil jsem, že pod ocasem nosí mladé. Jaký by měl být další postup, aby z nich něco bylo? Díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 14:23 - Re: Radek111
Stačí čerpacia hlava a biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 13:01 Radek111 Re: cezarmilan
Jeste jsrm se chtel zeptat. Filtr chteji prutokovy nebo jen staci molitan s bublinkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:59 jamesbond Re: Radek111
Ahoj, mám v akva i ráčky s rybkama a krevetkama dohromady. Všechno je v pořádku a funguje.
Jen nezapomenout, všeho s mírou a v klídečku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:59 - Re: Radek111
Podľa toho aké krevetky.Taká Caridina japonica by si isto na malom či zvliekajúcom sa ráčikovi pochutnala a určite to platí i opačne.Niekto ich spolu chová no ja to nedoporučujem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 21:26 Radek111 – CPO
Myslíte si, že je dobré chovat krevetky s CPO? Nesežerou krevetky mladé CPO?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:09 - Re: RSvorcik
Zhoršené podmienky,nedostatok látok pre tvorbu vajíčok,ochorenie,vek,teplota. - len hádam.Bez bližších informácii o chove ti tu nik neporadí.
Parametre vody? Krmivo? atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 18:24 Muž RSvorcik [0] – Rozmnožování
Nějak se mi v poslední době nedaří rozmnožit raky CPO orange. Raci se sice páří ,ale samice nikdy nenosí vajíčka. U některých samic je vidět, že nějaká vajíčka v sobě mají. Samce mám dva tak v tom by také problém neměl být. Před několika lety to šlo úplně v pohodě. Voda i akvárium včetně osádky jsou stejné. Raky už jsem nakupoval od dvou chovatelů, ale pokaždé umírají na stáří tak 1,5 až 2 roky. Teplota vody 23C.Při výměně to někdy klesne až na 19C to je ale výjimka. Samice mám 4 ks. Akvárium je hustě zarostlé raci se nebojí neustále korzují po akváriu. Poradí mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:54 - Re: Radek111
Pri odchove je často pri rýchlejšom raste a zvlekoch určitý počet obeťou kanibalizmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:46 Radek111 Re: rak
Jasne a da se to nejak odhadnout? Kolik procent uhyne treba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 14:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Radek111
Určitý úhyn je vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:54 Radek111 Re: cezarmilan
Ahoj, mam dalsi odchov mladych, filtr jede nonsto, ale zase vidim jednoho cpo na zadech. Uz nevim, cim by to mohlo byt. Nebo je normalni, ze nekolik mladych vzdy uhyne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Radek111
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 19:21 Radek111 Re: cezarmilan
A ty dubový listy tam plní jakou úlohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Radek111
V tvojom prípade je odpoveď jasná a stručná. Filter musí mať dostatočnú filtračnú plochu, opakujem plochu. Tá je potrebná na osídlenie tejto plochy nitrifikačnými baktériami, alebo jednoducho užitočnými baktériami. (nájdi si o tom tu v článkoch, alebo jednoducho google)
Tieto baktérie odbúravajú z vody škodlivé látky a menia ich na živiny pre rastliny. Je to to, čo potrebujeme v akváriu dosiahnúť. Ak majú ale baktérie fungovať a hlavne prežiť, tak potrebujú k životu kyslík. No a to ti zabezpečí nonstop filtrácia.
Takže odpoveď na tvoj problém je: Filter nech je zapnutý nonstop. Listy, prípadne plody olše lepkavé nie sú v akváriu na škodu. Pozor!, ale na množstvo, netreba to preháňať ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:50 Radek111 Re: cezarmilan
Dřiv jsem raky choval a šlo to, teď to nějak nejde. Jinak akva jsem měl jen jako odchovné pro mladé a nebylo tam nic, jen půlka kokosu. Filtraci mám zapltou denně 3x po hodině, tak jak jsem to měl dřív,když jsem je odchovával. Od včera mám novou várku mladejch, tak jsem tam dal jávský mech, list dubu, kokosy a kořen, tak snad to bude lepší. Vodu mám v akva odstátou a měl jsem tam i dospělou samičku, než je pustila. 2xza týden měním 1/3vodu samozřejmě odstátou , ale to až teď. Minulou várku jsem dával přímo z kohoutku. Jinak akva je 40x40x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Radek111
Takto sa to nedá :-| chýba popis akvária, filtrácie, čiže objem, veľkosť filtra, prietok, doba filtrácie a hlavne kedy bolo akvárium napustené a po akej dobe si tam ráčiky dal.
Až po tomto ti bude vedieť odpovedať viacero členov adekvátne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 09:07 Radek111 Re: prasan
Jasne, i tak ti dekuju. Po zkrmeni to myslis jak? Jinak po svleku to neni. Ale prijde mi, ze se to stava u mensich kusu. Nejrive zacnou napadal na klepeta, jako kdyby je meli zlomeny a pak na zada a jen tak bezvladne lezi. Jeste mi napadlo, jestli to neni tim, ze ta nadrz je mensi,, nez ta, co v ni chovam dospele. Vcera pochytal zbytek mladat, asi 15 a dal je k dospelym. Uz jsem se na uhyn nemohl koukat. Napadla mi jeste jedna vec, nevim, jestli to neni blbost, ale nemuze to byt tou nadrzi? Sice jsem ji vycistil, ale jestli nemuze obsahovat nejaky bakterie nebo tak neco.
Cetl jsen, ze je dobre pri chovu cpo pridat do akva listy s dubu a sisky z olse. Jakou ulohy tam plni? K cemu je to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 23:42 - Re: Radek111
Po zakŕmení vysoký obsah dusíkatých látok(niektoré to proste nedajú).
Vysoká teplota vody.Možno iný zdravotný problém.Ak sa to deje len po zvlekoch,tak nedostatok látok potrebných pre zvlek(skorý zvlek,nízke alebo naopak príliš vysoké pH a pod.)
Prídavné okysličovanie nie je na škodu.
No len hádam,pretože nemám žiadne bližšie údaje k nádrži a nemáš tu ani prezentáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 20:50 Radek111 – CPO - odchov mláďat
Ahoj, mám dotaz. Začal jsem chovat CPO. Chovám je v akva s jávským mechem bez akvarijního písku. Mám jen dostatek úkrytů z kokosů apod....Docela to jde. Páří se, nosí vajíčka a i dokonce mláďat se dočkám. S ráčkama je problém. Mám je zvlášť v akva jen s jávským mechem. MláĎata se obrací na záda, občas sebou škubnou a uhynou. Nejde o všechny, ale třeba jen o 2-3 ks. Nevím, kde je probém. Pravidelně každé 2 dny odsávám vodu ze dna a trochu vody přileju. Jen jsem ji dával rovnou z kohoutku, tak nevím, jestli jim to vadilo. Dospělým to nevadilo. Teď jsem začal dávat už odstátou, ale to je asi už pozdě. MláĎata umírají...sice jen pořád 2 ks, ale stejně. Nevíme, v čem může být problém? Jinak ještě dotaz ohledně filtrace. Je dobré mít fitr, který pohání vodu s bublinkama nebo je lepší filtr (molitan s plastovou trubkou?) Díky za info.

Krmím: mražené patentky - naškrábané a živý grindál, tak nevím, jestli v tomto není problém. JO a u dospělých mám filtr, který pohání vodu a je s bublinkama a tam jim to svědčí. Dospělým se daří dobře....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:20 Žena Turbínka [2558] Re: majkoparajko
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 19:30 majkoparajko – cpo v spolocenskom akvariu
Fotka k příspěvku Mozem sa opytat ze ci sa moj rak zvliekol?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 17:26 majkoparajko Re: rak
Fotka k příspěvku Dneska som ich vydel obydvoch. Uz sa odvazili. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:23 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: majkoparajko
Každá ryba ho může sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 14:20 majkoparajko Re: rak
Stale som sa nedozvedel ze ci ho nezozere ta mrenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 16:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: majkoparajko
On ano, ale ryby ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 20:22 majkoparajko – racik v spolocenskom akvariu
Dobry dem, mam dvoch CPO v spolocenskom 330 l akva. Bude sa znasat s ostatnymi rybami?
Mam tam: tetry, ancistrusov, mrenky siamske, panciernickov a mrenku nadhernu. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 08:47 Maatsa Re: Atika
Ano, dub mám přímo před okny, tak jsem si nemohla nevšimnout, že suché listy zůstávají až do jara, ale například u buku už to neplatí. Šišky běžně sbírám před vánoci ze země. Na strom nelezu, protože v okolí jsou samé vzrostlé olše a já se tam zkrátka nedostanu. Třeba narazím v lese na nějakou menší a pak to samozřejmě nebude problém ;-) Jen mě prostě napadlo, že v přírodě to funguje jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 16:46 Žena Atika [134] Re: Maatsa
Ale dub suché listí drží skoro celou zimu, takže lze trhat suché ze stromu a šišky tam zůstávají taky skoro do jara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 16:34 - Re: Maatsa
Preto tie čerstvé suším.Nehádžem ich do vody zelené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 16:03 Maatsa
Ještě k těm listům... Nejpravděpodobnější mi přijde varianta na podzim spadané listí, protože jinak nemá šanci se přirozeně dostat v přírodě do vody. Čerstvě vyrašený jarní list jen tak do vody prostě nepadá. No a na olšový šišky si taky počkám až spadnou, jsou moc vysoko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 21:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maatsa
Určite áno, ja za seba držím palce!
www.aquapage.cz/…
www.vivarista.sk/…
alebo
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 15:41 Maatsa Re: Turbínka
Stromy nehnojím ani neošetřuji, protože vždycky nechávám pár jablek na stromě pro ptáky na zimu. Jediné hnojivo, které používám jsou slepičince. Sousední pole je minimálně deset let nehnojené, ale zbytky dusičnanů tu pořád jsou. Podle posledního rozboru jsou těsně pod limit pro pitnou vodu, takže pitná jakž takž je. Savo jsem tam nikdy nelila, takže je bez chlóru. Jinak šišky bych také raději přelila alespoň tou horkou vodou, i když od civilizace jsme daleko. Ono to s tou ztrátou užitečných látek nebude zas tak horký, počítám, že přijdu o nějaké to zanedbatelné procento.

Ještě k tomu rakovi, moc se mi líbil a ráda bych to s ním ještě zkusila. Budu zařizovat cca 80l akvárko (dno 70x30), není to na ně zase pro změnu moc? Počítám, že bych ho zařídila, cca po měsíci až dvou bezproblémového chodu tam dala pár nenáročných krevetek a když se jim bude dařit, tak přidat jednoho malýho račího prďolu a později mu tam dát dvě slečny. A samozřejmě i nějakýho toho plže(syn už má slíbenýho okružáka)...

Edit: Nemám co na práci a tak studuji všude možně a sama si odpovím... Není to moc coze Jen pořád nevím jestli se snesou raci a krevety, informace jsou protichůdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 09:44 - Re: Turbínka
Lístie osobne zbieram na jar a v lete,keď ešte nie je kadejako ponapádané a suším si ho pomaličky doma sám.Šištice jelše,tu treba rozdeliť zber na dve časti a to či ich chceme na výluh alebo pre raky skôr na tú drevnú hmotu.Pre výluhy odporúčam rovnako skôr včasný zber kedy tie šištice ešte niečo obsahujú,nie na jeseň keď už je to vyluhované na stromoch dažďom prípadne v zime snehom.Ani lístie ani šištice som nikdy nesparoval a v živote som nemal v tomto smere žiaden problém.Myslím si ,že práve sparením zlikvidujeme kopec užitočného čo tá šištica a lístie v sebe má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 09:36 Žena Turbínka [2558] Re: Maatsa
Listí je vhodné používat podzimní, hezky suché, sbírat jej rovnou ze stromu (ne ze země) a dávat pozor, aby nebylo napadeno plísní či nějakou chorobou. Docela důležitá informace je to, když už zmiňuješ to hnojení v blízkosti studny, zda nejsou stromy nějak chemicky ošetřovány proti parazitům a plísním.
Šišky někdo sbírá na podzim, někdo doporučuje až po zimní sběr, který prošel mrazem. Já mám sběr podzimní a jak u raků tak u krevet žádný problém.
A jak psal rak, všechno hezky spařit horkou vodou a až potom dát do akvária. Já někdy nechám ještě přes noc louhovat v misce a spařuji několikrát, kvůli odstranění i hrubších nečistot.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=101