Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:47 - Re: sperman
Mladé požerú ani nie úmyselne,ale hlavne ak sa dolujú v substráte a tam na malého ráčika naďabia.Ak sa zmestí do tlamky a ráčaťu sa pred tlamkou nepodarilo zdrhnúť,tak Bohu žiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2014 13:51 Muž vlacek [402] Re: sperman
Pandy nebudou racky primarne zrat, ale kombinace pancernicku a racku je krajne nevhodna! U odolnejsich racku (jako napr c.texanus) se budou racci v pohode mnozit a pri dostatecnem poctu z nich budou pandy vystresovane a neprospeje jim to. Naopak CPO budou mit problem se v pritomnosti pand rozmnozit (samozrejme zalezi na poctu, velikosti akvarka a jeho zarizeni). Rozhodne ale ze zkusenosti nedoporucuji davat ryby dna k rackum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 13:08 Muž DrChila [243] Re: sperman
No ono je hlavně kolikrát problém aby snesli pár ráčků. U mě většionu vajíčka zahazují pro nic za nic. A taky sem si řikal jednu chvíli že nikde žádný ráčci nejsou a najednou se pak vyrojili až po vyrostli.
Ale určitě co se vejde bandě do pusy či ancistrusovi tak to neuteče z ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 13:01 sperman
Zdravím, zajímalo by mě jestli ancistrus nebo panceřníček panda dokáže ulovit mladé ráčky? Máte někdo takovou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 07:12 jaci – CPS
Fotka k příspěvku Momentka :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:49 Muž DrChila [243] Re: prasan
Cambarellus Patzcuarensis Shocolate :-D
nebo Shardon :-D jako šardoné tak třeba je jako víno
spíš to je jeho překlep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:40 - Re: jaci
A čo je to vlastne za ráčika CPS?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:03 amrtin Re: jaci
PMDD ani Fe-EDTA ani co2 (Glutaraldehyd) jim neublíží,je to stejné,jako s krevetkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 17:58 jaci – Hnojivo
Ahoj, mám v AQ 30l ráčky CPS a Red Cherry plánuji k nim ještě mikrorasborky. Chci se zeptat na ideální hnojivo neboť mi květiny blednou a mohli by být zelenější ale zároveň bych nerad ublížil špatnou volbou rakům. Raky krmím nějakou kompletní stravou občas dostanou i zeleninu snad je to tak správně :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 00:32 Racek F Re: prasan
No je fakt, ze ještě nemá filtr. Ale cistim často a zrat dostava jednou denne, pac tam toho hodne nechaval a ja to musela vyndávat. A takhle to aspoň vyzere a ani voda nezapacha. No nic, holt budu cistit ještě casteji. Diky za všechny rady. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 22:47 - Re: Racek F
Také polehávanie či zaliezanie je normálne.Akurát ak rak takto trávi veľa času na hladine,presnejšie pol na vzduchu a pol vo vode tak nemusí byť všetko v poriadku.Môže ísť o zhoršenú kvalitu vody.Často pri takomto polehávaní mávajú končatinami a snažia si tak nahnať čerstvejšiu vodu k žiabrom.Len pre istotu by som skúsil častejšie pomeniť vodu a trocha obmedzil kŕmenie.Neskôr sa uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:16 Racek F Re: DrChila
Tak dekuji. Uz jsem klidnejsi jen jsem se bala aby malej o nej neprisel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:58 Muž DrChila [243] Re: Racek F
Tak pokud je nažranej, nemá žádnýho oponenta nic co by ho nutilo k pohybu tak proč by si nemohl(a) lehnout. Já co mám ráčky tak jeden je pernamentně zalezlej(žena) pod kamenem pod kterým si udělala díru. A druhá je zalezlá v takovým korálu od moře jak jsou proděravěný. A sameček běhá po celym akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:12 Racek F – lezi
Ahojte, kdo mi poradi co je s nasim rakem?
Vždy vyleze na svůj ukryt tam si lehne na bok a nehybne lezi. Bboky strida a mel by to byt samec ale to není 100% pac jsem to určovala ja. :-D Jinak zere normalne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 08:41 Muž DrChila [243] Re: predator3313
To jo to se mi namnožili mám 5 větších a pak asi 5 malinkejch. Aččkoliv sem je viděl zase souložit a opět to nahrál a opět souložili přesně o půl noci tak vajíčka nenosí ani jedna nebo teda jedna je schovaná pod kamenem tak třeba vajíčka má jen je nevidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 05:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
No aspon se ti namnožili :-D mě vymírají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 23:19 Muž DrChila [243] Re: prasan
To je hezký slyšet že mám paskvil:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:37 - Re: DrChila
Buď nemáš čisté CPO a je to mixnuté s schoko,alebo sa vracia sa k prírodnej forme,treba selektovať.Čisté schoko by mal dávať len čisté schoko s min.rozdielom odtieňa hnedej.A zas orange musia byť všetky orange.Ak to bolo poctivo selektované a jedná sa o čistú formu.Selektom a výberom z divoko sfarbených sa došlo k schoko i k orange sfarbeniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:15 Muž DrChila [243]
Technická otázka. Mám CPO prostě ty oranžový. Ale už vidím asi 3 ráčka kterej je hnědý. Je to normální? Vypadá to že už se víc nevybarvý. Tak zda to není třeba něco jako jsou albíni. A nebo hold takhle občas vznikde ten cocholate CP

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 12:32 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
Taky něco takovýho pozoruju momentálně protože ty vyvynutý jedinci co matku opouštěj tak jsou docela velký takže by se jí tam nejspíš nevešli všichni takže nějaký prostě zahodí a nechá si jich pár silnějších jedinců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2014 12:25 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Zjistil jsem jedno když má samice hodně vajec tak jich cca 30% odhodí + taky shodí ty neoplodněné a ostatní donosí X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Mysta
Koukám, že máš v akvárku neritiny, to pozor na No-Planarii, nám po ní pomřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 16:02 Žena Mysta [0] Re: prasan
Vím, že máš hodně zkušeností s chovem raků, ale musím se ještě jednou ujistit, samozřejmě vím, že nic není na 100%, že ta NO planaria těm rakům neublíží. Já mám takovou radost, že se mám malé ráčky, tak mám strach. A samce jsem teda, po tom, co jsem hodně četla, odchytila a dala k přítelovi do akva. Až se pustí i ti tři, tak radši i samici na chvíli přehodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:58 - Re: Mysta
Použi NO-Planaria,je to na prírodnej báze a ráčikom neubíži.Pravdepodobne sú to posledné čo sa ešte držia samice.Ostatné už asi budú chované niekde v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:42 Žena Mysta [0]
Zdravím všechny, dnes jsem našla na samici 3 ráčky, jak je má pod sebou. Do dneška jsem teda nevěděla pohlaví, ale asi to teda bude páreček :-) . Tak nevím jak přesně to probíhá, jestli už někteří opustili samici. Něco jsem tam viděla, ale nevím jistě jestli to nebyla krevetka. Tak nevím jestli je to tak správně nebo ti na ni jsou mrtví. A prosím krmíte raky něčím zvláštním nebo více, když mají malý. Dnes jsem načapala raka jak mi žere krevetku. Asi je málo krmím.
A ještě mám jeden dotaz, objevila jsem ploštěnky v akvariu, o víknedu jsem ho chtěla celý předělat a zbavit se ploštěněk, abych nemusela léčit, ale teď mám strach, že přehlídnu malý ráčky nebo vystersuji samici a pokud jsou ti ráčci na ní živý, tak jim nechci ublížit. Tak nevím co stím, jestli ještě týden vydržet a pak předělat akvárko, snad ty ploštěnky velkou škodu nenadělají. Četla jsem, že ty různý léky rakům rozhodně nesvědčí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 18:00 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Fakt??? No to je paráda! To teda nechápu, jak to dokázali ututlat, vždyť je pořád sleduju :) Moc díky za dobrou zprávu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 17:56 - Re: Eva_R
Je to maličký ráčik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 17:50 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nemohl by tohle být malý cpo? Objevilo se to v akvárku a připadá mi to trošku jiné než malá krevetka. Ale asi je to jen zbožný přání, nosící samici jsem neviděla a připadají mi ještě malé na vajíčka.
Má to asi 3mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 01:08 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Samec, co se špatně svlékl, pořád žije. Má víc noh, což mu dělá problémy v chůzi, dost často leží na boku :-( Ale žere a je docela čilej, chytit by se nenechal. Tak teď jestli vydrží do dalšího svleku, tak už se to třeba podaří. Přidala jsem listí, vrbovou větvičku, a omezila jsem masitou potravu, té měli opravdu hodně - vždycky při krmení želvy nebo mloků, dostali i raci kousek něčeho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 00:33 - Re: jezko
Vysoká teplota! ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:54 jezko Re: DrChila
No teraz som ich všetky dal do odchovničky do velkeho akva a krmim ich všetkým možným. Ale aj tak denne nachádzam mŕve malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:08 Muž DrChila [243] Re: jezko
Já bych zkusil po schození mladejch odlovit i tu samici a nechat je tam samostatný. A doufám že nekrmíš moc já co jsem krmil mraženým tak se mi stalo že se mi kolikrát zkazila voda kvůli tomu že jsem to dával moc často(častá výměna způsobí to že je jinačí chemismus vody a taky to může být důsledek jejich úmrtí). Od tý doby to střídám někdy tabletu někdy patentky někdy dafnie a někdy žrádlo pro krevetky, ale ochovat se mi podařilo zatim 3 ráčky za 2 měsíce co mám ty ráčky (a jedna samice ještě nosí teď to mám teprve druhý vrh její). A vzhledem k tomu že to mám spolu s krevetkama tak vývoj jejich jde blbě sledovat jako malý jsou si strašně podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 11:37 jezko – umierajú mi malé raky
Dobrý deň , mám taký problém mám svojich cpo v separé 30l akva , rastlinky substrát, filter , tepota cca 25 st. no nedarí sa mi odchovať mladých po pár dňoch od narodenia začnú umierať aj keď som odlovil samca. Už som spravil aj pokus a teraz ich mám v mojej 150tke v odchovnicke no stále nachádzam mrtvolky , hodnoty vody su dobré bez dusitanov a tažkych kovov , krmím ich drvenými slimákmi a cyklopom . maťe nejaké triky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2013 17:42 Muž DrChila [243] Re: DrChila
Fotka k příspěvku Kdo má postřeh uprostřed fotky cca je CPO ráček malej. Konečně vylejzaj. A samička mi schodila pár vajíček a dál některý si nechala. Tak doufám že to takhle bude už na vždycky že se budou rozmnožovat. Ale ten ráček malej musí bejt z prvního vrhu z kterýho sem nic neviděl protože za pár dní těžko vyroste takovej kus:) má teďkom cenťák.
Nechám je ve společnym akva přelovovat se mi je zatim nechce. Pokud jich moc nepřežije příště budu muset přelovovat samičky s vajíčkama. A hold budou na samotce dokuď děti nevypustí
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:43 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: DrChila
Já už jednou viděl, ale u mně se samice skrývá v jejich 3 úkrytech které střídá velmi ráda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 18:41 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Už je vidět jak ráčci tam rostou. z vajíčka a samička je ráda že to unese:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:00 - Re: volhpe1
Rakom nič z popísaných prostriedkov neprospeje.A žiaden prostriedok nevyrieši príčinu,len následok.Druhá vec, asi sa ani teraz nemajú ráčiky najlepšie keď máš toľko rias.Niečo v akvárku je isto zle.Prehodnotil by som starostlivosť o nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:41 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
Tak ti pomůže jenom savo, vyndáš ryby a ráčky naliješ savo necháš působit tak den pak to celý vymeješ koupíš novy kytky a napustíš a jedeš znova. Ale pravděpodobně se ti řasa vrátí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:33 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: DrChila
Nanic půl roku čekat nechci a potřebuju chemii už mám ty řasy dost a zakládat nové nebudu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:25 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
Upřímě řečeno já sem sem používal něco od sery z úmyslem že přestane růst a udělalo to pravý opak. Nesvítit měnit vodu a řasa tak do půl roku chcípne :-D já se chtěl zbavit řasy různejma způsobama a nejúspěšnější předělat celý akvarium koupit nový rostliny a jet znova. zdlouhavější měnění vody a CO2 a nesvítit tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:19 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Potřebju poradit mám v akva 2 miniraky a potřebuju odstranitt řasu v akváriu, potřebuju nějakou chemickou "sračku" na tu řasu pokud něco znáte tak poraďte jen aby to neublížilo rakům a rybám který žijou společně X-)

přemýšlím o
Protalon, Tetra AlguMin, Easy-Life AlgExit,JBL Algol X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 10:09 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Mám skúsenosť s procambarus alleni. Samec po nepodarenom vzleku uhynul, kým som prišiel z práce (cca 3-4 hodiny) skoro z neho nič nezostalo, samička bola len o trochu väčšia,
veľký rozdiel medzi nimi nebol... išlo to pomerne rýchlo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 23:20 - Re: snehulda007
Ak sa samička zvliekla a niekomu sa to zdá nereálne,tak je to až moc reálne.Samček takúto ešte netvrdú samičku dokáže zožrať na počkanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: snehulda007
Třeba je hodně dobře schovaná, to oni umí. Pár dnů není vidět a najednou nakráčí k večeři. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:47 Muž snehulda007 [850] Re: predator3313
Tak jedině že by vylezla po kabelu od topitka a sežraly jí kočky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:41 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
Tak to si myslím že ani společnýma silama by to moc rychle nezvládli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:40 Muž snehulda007 [850] Re: predator3313
3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:16 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
A japonic tam máš hodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:02 Muž snehulda007 [850] Re: predator3313
Byli stejně velcí. V akv.ještě s japonicama. Nikde okolo akv jsem jí taky nenašel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
Ty jo to by mu asi trvalo celkem dlouho si myslím pokud byli podobné velikosti :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24574x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=201