Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2018 16:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Bohužel jste to nepochopil,ty složky potravy se mají v krmení vyskytovat.Že raka začnete více krmit patentkami tak zlepšení nedosáhnete. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 16:28 Muž prog [45] Re: rak
Díky, takže jim opět začnu ve větší míře dávat patentky a granulky jen na zpestření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2018 12:28 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prog
Je tam chyba ve stravě.
Potrava: by měla být co nejpestřejší a měla by obsahovat obě složky :
Rostlinou složku: mohou tvořit spařené kopřivy ,spařený listový špenát,zelený hrášek,vařený brambor, mrkev,akva.rostliny.
Živočišnou složku:nítěnky ,patentky ,žížaly,rybí maso i s kostmi,akva.šneky. Nikdy nepodávat maso z teplokrevných zvířat a ostatní korýše ( možnost přenosu nemocí).
Dalším krmením jsou průmyslově vyráběná krmiva pro raky, ale tady je potřeba krmiva co nejčastěji odměňovat ( žádné krmivo neobsahuje veškeré potřebné složky pro raka).



Více zde: akva-tera.webnode.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 10:59 Muž prog [45]
Mám CPO asi 2r, množí se už druhá generace, nyní jsem se poprvé setkal s tím, že rak nedokončil svlékání, zůstal v půli, část starého krunýře byla svlečená a zbytek nemohl sundat. Měl více než 3cm. V čem by mohl být problém, strava? Jsou s krevetkami, zeleného dostatek + nepravidelně granulky či vločky pro ryby + mražené patentky a cyklop. Jedná se o první případ, ale chci zavčas předejít větším problémům. Poslední dobou bylo patentek méně a spíše jsem přidával granulky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 12:01 Muž zervan [1123] - Rostliny
Som úplný začiatočník s chovaním raka. Zaobstaral som si jedného CPO a chcem sa spýtať na parametre vody, lebo som našiel kadejaké intervaly. Momentálne ho mám v akváriu s tvrdosťou cca 8 °dGH, alkalitou cca 5 °dKH, pH cca 6,8. Teplotu (ohrievač) som mal nastavenú na 26 °C, ale po jeho zaobstaraní som znížil na 24 °C. Menej by som v tomto akváriu nerád kvôli ostatnému osadenstvu. V tomto akváriu má veľa úkrytov a húštin.

Zaujíma ma, či rak potrebuje hlavne veľa vápnika vo vode, teda vyššiu tvrdosť alebo mu ide o pH. Pretože chcem v tomto akváriu znížiť alkalitu až niekam na 2-3 °dKH, čím by kleslo i pH na cca 6,5. Tvrdosť by som prípadne mohol zachovať, ak je to treba (inak by som asi znížil na cca 5 °dGH). Prípadne by pomohlo dávať vždy kúsok sépiovej kosti?

Prípadne by som ho dal do chladnejšieho akvária s inou vodou (mohol by som ju nechať aj tvrdšiu a menej kyslú), ak by to bolo nutné, no zatiaľ nie je preň vhodné (žiadne skrýše, navyše ho budem meniť za iné, takže nebude zabehnuté).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 18:26 Žena lenkalor [580] Re: Amatértom
To já jsem byla poprvé taky. I podruhé :-). Čím jsou ti ráčci větší, tím je svlečka silnější a opravdu vypadá jako mrtvý rak. Zvlášť, když je už uvnitř šnek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 17:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lenkalor
Tak to jsi mě uklidnila :) mám teď polovinu raků zalezlou v kamenech, tak jsem nervozní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2017 15:57 Žena lenkalor [580] Re: Amatértom
Fotka k příspěvku A takhle vypadá sušená svlečka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 14:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amatértom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:47 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: rak
Mně se jen zdála ta klepeta taková moc červená
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2017 10:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Amatértom
Svlek 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2017 10:16 Žena Turbínka [2558] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Svlek má všechno. Je to hezky vidět na mojí štírové h. petersi. Tady bych se přikláněla je svleku též, jen na to blbě vidím a nelíbí se mi ten středový motiv.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 10:00 R Muž ctibum [6869] Re: JirkaŠčobák
Má svlek klepeta? Měl jsem už dva takové ostatky, komplet s nohama i s klepety, tak by mě to také zajímalo. Foto bohužel nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 09:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amatértom
Připadne mi jako svlek, ale potřeboval bych na to líp vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 22:45 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – rak X svlek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Právě jsem pod kamenem narazil na tohle. Nevím jestli je to svlek nebo už mrtvý snědený rak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 01:05 Acomys Re: Amatértom
on se v té přírodě bude pravděpodobně dost blbě fotit, hlavní lokalita je bahnité bezodtoké jezero s kalnou vodou, zhora zarůstající tímto: rybicky.net/atlasrostlin/eichhornia_crassipes
a vespod tímto:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum

co tam roste a plave dál:
www.conabio.gob.mx/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 17:19 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – biotop
Ahoj, chtěl bych se blíže seznámit s prostředím ve kterém tento ráček žije. Na internetu není moc fotek případně videí z volné přírody. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 12:27 - Re: Brezina4
A zase žiabre? Nezdá sa ti to trocha málo pravdepodobné,že by im rak usekával žiabre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 09:13 Muž Brezina4 [0] Re: prasan
Jelikoz to maj i dve tetry cervenouste tak si myslim ze je to od raka, nic jineho agresivniho v akvarku nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:40 - Re: Brezina4
A nemala tá neonka tú žiabru polovičatú už od nákupu? V takom prípade ide o deformáciu alebo genetickú vadu počas vývoja ryby.
I keď tieto ráčiky cvaknúť rybku môžu ,ale že by akurát kus žiabier cvakol to sa mi zdá málo pravdepodobné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2017 19:21 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Brezina4
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:07 Muž Brezina4 [0] – Racek
Je mozne aby tento maly racek napadl neonku a mela diky tomu jakoby ukousnutou zabru.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 15:14 - Re: KSarlota
Zo sépiovej kosti získavajú vápnik (ak je to potrebné alebo ho nie je dostatok v strave).Ja osobne som ju nepoužíval vôbec.Stačí dostatok vápnika ponúknuť v strave - napr.ryby i s kosťami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 15:08 KSarlota Re: prasan
Ještě bych se ráda zeptala zda jim nějak prospívá sépiová kost? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 12:00 - Re: KSarlota
Ráčik je ,,všežravec,, no treba si uvedomiť čo príjma ako potravu v prírode.On síce zožerie i dáke to ovocie ale neodporúčam.Skôr zeleninu ako mrkva,cuketa,uhorka,špenát,šalát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 09:44 KSarlota – Jaké ovoce?
Dobrý den, v několika článcích jsem našla, že ráčkovi jde zpestřit strava ovocem, nevíte prosím jakým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 22:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: konrad
Záleží na podmínkách. Své CPO jsem už viděl žrát potěr živorodek i malé CPO. Nepochybuji, že by pro ně krevetky byly snadná kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 16:11 Muž bago [6] - AmerikaRe: konrad
Najlepsie je ked ich chovas samostatne. Ak nie, moze raz za cas chytit rybu alebo krevetku, s tym musis pocitat. Zalezi ci ho dobre krmis, aj ked CPO patria ku kludnejsim racikom, radsej chovat samostatne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:24 Muž konrad [45]
Môže ísť cpo do spoločenského akva k razborkám a krevetkám? Píše sa že môže ale môj je napriek atlasu pomerne veľký záhradník napríklad.
Potreboval by som ho presťahovať teraz na leto do väčšej nádrže kde viem lepšie regulovať teplotu ale zase by som bol nerád ak by začal loviť modré krevetky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2016 18:20 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: konrad
Raci v přírodě slouží jako zdravotní policie, tak klidně krmit můžete.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:02 Muž Shimamoto [492] Re: konrad
Pochybuji, že by kterákoliv rybí nemoc nebo parazit byli přenosní na korýše. Já bych si s tím hlavu nelámal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 17:57 Muž konrad [45]
Píše sa že sa môže krmiť mrtvymi rybami. Môžu to byť aj ryby ktoré pošli na nrmoc alebo parazita? Alebo len vekom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 20:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jozka
S tvrdostí netuším, neřeším ji, ale, co se velikosti akvária týče, jednoho CPO mám dlouhodobě ve vázách velikosti 7-14 litrů (podle toho, kde potřebuju co sežrat). Bez filtrace. Jen tak. Zaběhnutá váza s rostlinami.

P.S. Viděl jsem u člověka, který je množí, chovat samice s vajíčky v uříznutých platových třetinách 1,5 litrových flašek s trsem rostlin. Tolik k diskusi, co CPO zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:49 Jozka
Zdravim, prosimvas da se chovat osamote jednoho CPO ve 30l se stalou filtraci, pri idealni teplote, ale s celkovou tvrdosti 20 GH? Vsude pisi max 15, tak me zajima jak horky to s timhle je, diky za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 22:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Vložil jsem CPO do akvária chomáč Nitella flexilis (Ivan Vyslužil ji v akváriu s ráčky používá) a oni ho sežrali! Trochu nečekané :).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2015 03:00 - Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Je to holka na 100%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 23:33 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Samice?
Fotka k příspěvku Prosím o radu, pořád to neumím rozeznat, je tohle holka nebo kluk?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 20:29 - Re: ludasvoboda
U mňa sa Procambarus clarkii dožívajú cca 4rokov.Kedže ide o menší druh raka ,predpokladám že sa dožíva podobne alebo o niečo menej ako P.clarkii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 20:17 Muž ludasvoboda [2]
Prosím Vás řekněte mi kolika let se dožívá CPO, mě dnes zemřel ten nejstarší bylo mu asi 2,5 roku v týdnu si ještě užíval se samičkou), včera byl OK i dens ráno a po obědě vidím že je mrtvej a ostatní ráčci jsou v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 23:46 - Re: MilosDO
Počas zvleku a po ňom,než rakom vytvrdne pancier sú najohrozenejšie.Niektoré jedince sa správajú dominantnejšie a agresívnejšie než druhé.A to i v jednej skupine rovnakého druhu.Niektoré jedince po zvleku ani nie sú schopné pohybu,takže sa stanú ľahkou korisťou.Iné sú ,,rozumnejšie,, a nájdu si pre zvlek bezpečné miesto.Dokonca sú schopné si skrýšu pre zvlek pripraviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 17:55 MilosDO Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Jo, ten mensi byl bez hlavy. Nevim jestly chcípl a on ho sezral ale je pravda ze ten vetsi ho napadal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 16:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: MilosDO
Fotka k příspěvku Fakt se žrali? Nebylo to páření :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:55 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: MilosDO
Nepíšete o jaký druh raka se jedná(CPO nebo jiný druh?),u raků se pohlaví dá zjistit i u velmi mladých jedinců.
Jinak je možné že se rak svlékl a tím pádem byl bezbranný, u řady raků se také může jednat o normální agresi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 14:15 MilosDO
Zdar lidi, mam dotaz. Mel sem dva raky, tak tri mesice sem je mel. Dnes sem nasel vetsiho jak zere mensiho, ktery mel pred mesicem jikry pod sebou. Ale racci se nevylihly, nevim jestly to byly obe samice. Ve zveraku mi rekli ze to nejde u mladych poznat. Chtel sem se zeptat je samec nejak dominantnejsi nebo to byly dve samice? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 23:26 - Re: Radek111
Skús sa opýtať užívateľa ,,rak,, na tie C.diminutus.
V tom,že je to import by problém byť nemal.No vylúčiť sa to nedá ak poriadne neprešli karanténou a či vôbec dáka bola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 19:17 Radek111 Re: prasan
A nekdo z Cech je nema? No, nevim, co delam u poteru za chybu. Filtrace jede nonstop, odkaluju atd, ale asi po 14 dnech hynou. Nemuze to byt tim, ze rodice jsou importy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 12:40 - Re: Radek111
Zrejme asi nie všetko ak stále hynie.
Cambarellus diminutus mám i ja ale nepredávam.Viac kusov by sa našlo zrejme u Tomáša Juríka z Nemšovej.(nemá problém i poslať) tel.viď.ss ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 00:40 Radek111 Re: prasan
Porad mi chyne poter, nevim proc. Uz jsem vyzkousel vsechno...... jinak nevite o nekom, kdo prodava cambarellus texanus nebo diminitus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 23:27 - Re: Radek111
Rozmrazíš a šup do akvárka.Ráčiky si poradia bez problémov. ;-) Je dobre kŕmiť ale dostatočne aby sa ušlo každému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 15:18 Radek111 Re: prasan
Jakoze to skrabu nozem na maly kousky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=51