Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 09:24 Maatsa – Re: rak
Moc děkuji za všechny rady. Jinak akvárko je zaběhlé cca dva měsíce, potrava tam nezůstává, protože betta je dost nenažraná. Akorát nevím jakou vodu, zatím používám dovezenou pražskou, která je odstátá až až (neberu tu co zrovna přivezeme, ale opravdu třeba týden odstátou). Jinak máme vlastní studnu, ale vzhledem k blízkosti pole (hnojení) a žumpy (sousedi) se bojím jí použít.

A ještě prosím radu ohledně listů a šišek. Dub i olše tu roste v okolí hojně, tak mi přijde zbytečné to kupovat. Šišky mi kdosi poradil sbírat pouze v listopadu a to nejlépe rovnou ze stromu. Ale co ten dub? Oškubat teď zelené listy a nechat usušit nebo počkat až zhnědnou na stromě samy? A samozřejmě zatím koupit mandlovník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:39 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
Také je dobré tam dát listy mořského mandlovníku,listy dubu nebo olšové šišky( vše suché a spařené horkou vodou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:50 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
To platí u každého filtru - neprat pod tekoucí vodou. Ale u zabíhajícího filtru nevidím důvod proč těch pár živořících a tvořících se kolonií ještě více škádlit a oslabovat. Raději bych jim dala to co potřebují - klid na pomnožení, pravidelný přívod kyslíku (non stop puštěný filtr) a nějakého producenta odpadu, aby měly z čeho žít. Tím je myšlen např. plž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
No nie celkom, ale na to je názorov viac. Hlavnou radou nech je to, aby ho neumývala pod tečúcou chlorovanou vodou. Môže byť? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:43 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Filter vždy pri výmene 1/3 vody stačí v odpustenej vode z akvária opláchnúť a šup ho späť a opäť spustiť nonstop
Proč čistit zabíhající se filtr? To je kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maatsa
Súhlas s Turbínkou. Doplním ešte pre lepšie pochopenie. Raky, ráčiky sú veľmi háklivé na každú zmenu parametrov vody, hnojivá a krmivá, ktoré sa neskonzumujú a začnú hniť. Tu by som hľadal príčinu. V budúcnosti, ak by si sa chcela týmto problémom vyhnúť, tak sa treba zamerať nie na filter, ale na filtráciu v akváriu vôbec. K tomu netreba ani spršku. Lepšie je čerenie hladiny pre lepšie okysličenie vody. Pod pojmom hnojivá mám na mysli, to čo sa v akváriu nahromadí a "neskonzumujú" to rastliny, hovorím o dusičnanoch, dusíku.
Potom sa v akváriu hromadí čpavok, ten baktérie premieňajú na hnojivko pre rastlinky.
No a filtrácia musí byť biologická za pomoci nitrifikačných baktérií.
Radil by som väčšie akvárium určite. Tam vysadiť aj koreniace rastlinky a tie predovšetkým. Takéto akvárium treba najprv zabehnúť bez ráčikov, rýb, krevetiek. V takomto akváriu treba 1-2 krát do týždňa meniť (len) 1/3 vody. Filter musí ísť nonstop! Filter vždy pri výmene 1/3 vody stačí v odpustenej vode z akvária opláchnúť a šup ho späť a opäť spustiť nonstop ano
Po cca 4-5 týždňoch je možné uvažovať o živočíchoch do akvária.
No a teraz si sama odpovedz, čo z toho si urobila, či nie a hneď vieš príčinu prečo je už chudáčik vo večných lovištiach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2014 20:04 Žena Turbínka [2558] Re: Maatsa
U raků nepoužívej žádnou chemii, hnojiva a ani akvaregulátory a výhradně 24 hodin odstátou vodu! Pro CPO je dno 30*20 (odhaduji dle litráže) vážně málo, raka bych tam opravdu do budoucna nedávala. Krevetky jsou dobrá volba, doporučím nějaké z neocaridin, jsou méně náročné na chov než většina caridin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 19:58 Maatsa Re: Turbínka
No ona ta Betta je tam dočasně, příští týden se stěhuje. Počítám do budoucna spíš s pár krevetkama, právě proto abych nemusela tolik topit. Jinak kdyby byly problémy při soužití, šla by Betta okamžitě. Ještě mě napadlo, jestli mu nevadil aqua safe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2014 19:44 Žena Turbínka [2558] Re: Maatsa
Já si nemyslím, že je zrovna nejvhodnější spojení betty a raka ve 12 l. Betty jsou teplomilé a ideálně je chovat ve vodě o teplotě 26 °C a více, je pro ně vhodné užívat rašelinové výluhy a nebo listy mandlovníku. Pro raka je teplota 25 °C spíše hraniční a většinu přípravků snáší špatně. Tyto dva druhy mají jiné nároky na chov a mít je na tak malém prostoru je docela nerozumné, rak se často může po bettě ohnat a osekat jí ploutve a v době po svleku, kdy je rak nejzranitelnější, může být bettou atakován, poraněn a usmrcen. Nemyslím, že by bylo rozumné pořizovat dalšího raka, v těch 12 l bych nechala jen a pouze tu bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 19:34 Maatsa Re: cezarmilan
Děkuji za reakci. Rak to už nerozchodil, dnes odpoledne byl smuteční obřad. Ale i tak bych ráda alespoň věděla co se mohlo stát, abych věděla zda další rak nedopadne stejně. V akvárku mám topítko, filtr se sprškou a rostliny jsou tam: Jávský mech, jedna Pistia a pár kusů Ceratophylla. Teplota je 23-24 stupňů, světlo nic moc. Po Bettě se párkrát ohnal klepetem a od té doby se mu vyhýbala, tak myslím, že ta to nebyla. Spíš doufám, že to bylo opravdu přepravou, protože jsme jeli domů oklikou přes návštěvu a ten malej chudák byl tři hodiny na cestě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 21:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maatsa
Záleží, čo všetko tá 12-stka obsahuje, mám na mysli zariadenie, rastlinstvo, filter. Takto tu budeme len tipovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 19:42 Maatsa – prosím o radu
Prosím o radu. V neděli jsme na burze koupili ráčka (CPO) a dali ho do 12l zařízeného akvárka k jedné Bettě (samici). Ještě v pondělí se vesele proháněl po dně a lezl nahoru a dolů po rostlinách. Dnes ráno mi přišel línej, stáčel ocas pod sebe a pak jen visel břichem nahoru na rotlinách. Odpoledne už jen ležel na dně a hýbal nožkama. Večer už jsem ho chtěla pohřbít, ale všimla jsem si, že se ještě hýbe, tak jsem ho zatím vrátila zpátky. Nevím co se mohlo stát, zda něco při převozu (bydlíme dál od Prahy) nebo zda mu nějak nevyhovuje prostředí. Je možné, že by se z tohoto stavu ještě vzpamatoval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 22:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michael281
Zo začiatku menej. Hlavne ide o to, aby žiaden ráčik nebol rušený v dobe zvliekania a po zvliekaní. Preto im treba úkryty, skríše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:33 Muž Michael281 [6] - TetryRe: cezarmilan
Plánují tam 3 úkryty (1 kokos a 2 keram. květináče) a za rostliny Najas a Řasokoule. Nechci mladé budou tedy lepší 2 nebo 3 samičky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 18:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michael281
No bude to chcieť hodne ukrytov, keramické črepníky, kokosový orech atď. a myslím, že dve samičky a jeden samček. Nezabudni na živé rastliny. Predsa to chce súkromie a najmä pri zvliekaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 10:32 Muž Michael281 [6] - TetryRe: DrChila
Ano vím. Mám o nich hodně zjištěno. Nechci odchovávat mladé. Chci je jen pro radost. Poradíte mi jaké pohlaví a kolik ks do akva 40x25 cm? Nechci odchvávat mladé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 10:27 Muž DrChila [243] Re: Michael281
No já když měl jednoho raka a 2 samice tak se neprali. Jak to bylo naopak tak se mi prali a vajíčka samičky nenosili. Takhle mi nosili obě 2. za časů kdy měli své akvarium 60litrové.
Mimochodem víš že se jedná o ty malé ráčky které dorůstají cca maximálně 5cm
Respektive o texaský ráčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 07:25 Muž Michael281 [6] - TetryRe: cezarmilan
Děkuji, tak tam dám ze začátku ten molitan. A kolik raků jakého pohlaví? Rozměr je 40x25x30 cm 30 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 21:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michael281
Zo začiatku radšej áno, veď čerpaciu hlavu s biomolitanom už kúpiš za šupku ;-) a určite to oceníš, ver mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:09 Muž Michael281 [6] - TetryRe: rak
40x25 cm je velikost dna. A jak je to s tou filtrací?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:55 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michael281
Ono je důležité velikost dna než litry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 17:00 Muž Michael281 [6] - Tetry – Rada
Dobrý den, potřebuje tento druh filtraci? Chci si je pořídit do jednodruhového 30 l akva. Mám koupený motorek, na který se připojuje molitanový filtr. Dočetl jsem se, že ho okusují tak jsem se rozhodl tam dát jen vzduchovací kámen. Chci tam pěstovat Cladophora aegropila a četl jsem, že trošku filtrují vodu, bude to stačit? A kolik raků jakého pohlaví tam mám dát? Nechci odchovávat mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 14:28 Muž DrChila [243] Re: rak
Ráčky jsem radši udal dalšímu majiteli budou se tam mít líp teda snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 07:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Ono je to tak že nestačí tam dát kámen ( kokos),ale je také potřeba tam dát ukryty které mají různou velikost( díry) tak aby si rak mohl vybrat ten správní úkryt.
Co se toho krmení tak si přečti svůj dotaz .Podle toho co tam píšeš tak raci podle mě trpěly nedostatkem.A ani nemusíš překrmovat,jen chce krmit tak aby všichni dostaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 07:11 Muž DrChila [243] Re: rak
Úkrytu maj dost. Pod tím mechem jsou vždycky schovaný lověj kreveky z toho. Jeden kokos. A pak jsou vždy schovaný pod těma kamenama. Za filtrem, dřív tam bylo víc úkrytů což je fakt.. byli tam ty rychlorostoucí kytky ale ty teď nějak odcházeli kvůli těm ráčkům jak v nich rajtovali.
A pokud jsem to překrmoval tak se stávalo to že se mi dělala řasa na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 03:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
Když čtu tenhle dotaz tak tam je i vidět hned odpověď.
1)nedostatečné krmení (složení osádky)
2)nedostatek vhodného úkrytu ( podle fotky tvé nádrže)
3)rak když se svleče tak je zcela bezbranný ( složení osádky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Myslím si, že kombinácia 35L a tekutý uhlík im nerobila dobre :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:05 Muž DrChila [243]
Tak se mi vyskytl menší problém. Umřeli mi v poslední době 4 ráčci.. vždy velký myslel jsem že za to mohlo vždy nějaké napadení a nebo stáří. (neměl jsem ani moc poslední dobou sledovat co se v akvariu děje.) Momentálně mám volnějc.. a ráčka jsem zastihnul jak se svlékal. Mám natočené i video ochlípnutý krunýř na zádech. A ráno nikde žádná svlečka. Dneska jsem nalezl nejspíš jeho zbytky. Voda měněná pravidelně, ve společenství krevetek red cherry pár galaxy danio, a sumeček průsvitný 9x a 3x malý ancistrus ani né 3cm. Voda měněná týdně cca 35litrů. Chemie pouze tekutý uhlík a Easy life profit.Žerou co spadne na dno takže zbytky po rybičkách. Plus jednou za čas okurka, jednou za čas tablety pro ancistruce a žrádlo pro krevetky a ráčky. Ve stálé teplotě 24°C, výměna probíhá se stejně teplou vodou den odstátou bez chemie. Ph 6,8-7,1. Akvárium krásně zarostlé.
rybicky.net/nadrze/16935
Nějaká rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2014 15:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karnal
Ale pozor na velké rozdíly teplot v nádrži a nové vody(mohly by dostat tzv. teplotní šok a to většinou končí smrtí ).To je opravdu lepší do nádrže položit pet láhev a tak chladit.
V těchto dnech se totiž i v nádržích daleko rychleji vše rozkládá .Je dobré mít výkonný filtr a hlídat i teplotu vody aby nepřesáhla hranici cca 25°C(raci jsou schopni v některých případech přežít i vyšší teploty,ale to bych žádném případě nedoporučoval zkoušet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 12:39 Žena Karnal [196] Re: Ryki
Vedro je pro ně špatné, můžou klidně uhynout - ať už na to teplo, které jim zkracuje docela život, až na nedostatek kyslíku, kterého je v teplejší vodě přecejen méně.

Pokud takhle reagují, bude to chtít nějak akvárium chladit - je tady spousty možností, od větráčků, po namražené petky s ledem položené na hladinu až k denní výměně části vody za studenější.

V každém případě, pokud už lezou na hladinu, jedná se o nějakou havarijní situaci, která chce ihned řešit, byť se voda jinak mění pravidelně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2014 05:16 Muž DrChila [243] Re: Ryki
Okamžitá výměna vody! Pokud cokoliv jde k hladině nědostatek vzduchu a nebo velká toxicita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 23:43 Ryki – Cpo nad hladinou
Pomoc! Moji racci začali vylézat nad hladinu vody. Poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 15:38 - Re: pepin
Cichlidy určite nie! Ani tie najmenšie.Maličké cpo sú ozaj drobučké a ak chceš i odchovať,tak jedine druhová nádrž.Síce pri dobre zarastenej či šutrom vyskladanej nádrži je veľká šanca,že niečo prežije i napriek predátorom.No ozaj drobučké ráčiky si kľudne dá i malá tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 06:24 pepin – Je pro mě vhodné CPO ?
Ahoj chtěl bych si pořídit CPO protože s emi vždy opravdu libili ale nevím jeslit je to vhodné mám 160 litru na dně hrubší liapor ... ale nevím co bych měl dát k nim.. prootže mít zase ve 160 jen ráčky to je škoda rád bych chtlě mít možsnost že bych i nějaké ráčky odchoval.. vždy sem měl slabost pro cichlidy ale s tím s emužu asi rozloučit že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 05:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Díky. Jinak je sklo čisté, on se stavěl zrovna tady :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 04:52 - Re: Eva_R
Je tam na skle kopec rias ale najskôr to bude samček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 21:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Fotka k příspěvku Nějaký čas tam žili, první svlek, co jsem tak zastihla, byl v pořádku, až pak šli jeden po druhém, ale ne hned po sobě. Ještě teda stihli zplodit mladé. A krevetky tam spokojeně žijí a množí se už asi dva roky.
Nedá se podle téhle fotky určit, jestli je to samec nebo samička? Já to pořád nedokážu rozeznat stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:29 - Re: Eva_R
Problém mohol nastať po prechode z jednej vody do druhej.Rozdiel v pH či celkovej tvrdosti.Neraz v predajniach (než sa to predá) nevedia ako ráčiky správne kŕmiť a tak nemajú dostatok látok pre zvlek.Po dovezení do nového akvária, táto zmena vyvolá zvlek.Čo následne má za následok uhyn raka.Odporúčam pri kúpe novú vodu pomaličky dolievať.Kľudne po pol hodinke.Až sa zrovnajú parametre i teplota,je ten správny čas na vypustenie ráčikov do nového domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 08:52 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – CPO
Fotka k příspěvku Ahoj, tak moc se mi v chovu ráčků moc nedaří.. Samec i dvě samičky nezvládli svlékání, i když jsem se snažila zajistit jim ty nejlepší podmínky, co nejpestřejší stravu, větvičky. Ještě před tím se zadařilo a měla jsem od nich asi pět malinkých potomků, z nich vyrostl jenom jeden, ale zato je krásný, viz foto. Je už velký, nemá vůbec problémy se svlékáním, asi jak vyrůstá v té naší vodě odmalička?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 05:18 Muž DrChila [243] Re: Eva H.
Přesně jak povídá prasan pokud nebudou mít dostatek úkrytů tak se budou prát. Maximálně 3 bych doporučil. V 60L sem měl 3 a bylo to cca akorát. Akorát já měl 1 samce a 2 samice samec volně pobíhal a samice byli schovaný s vajíčkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 23:41 - Re: Eva H.
Jj,len nazabudnúť dobre kŕmiť a ponúknuť i dostatok ukrytov.Často sa v opačnom prípade pri zvlekoch napádajú a žerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:28 Eva H. Re: prasan
Máme 45 l akvárko, myslela jsme tak 3-4 ráčky, to by mohlo být ok ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:26 Eva H. Re: DrChila
Moc pěkný akvárko, kytky žijou, tak to jsem přesně potřebovala vědět palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:44 Muž DrChila [243] Re: Eva H.
Koukni na mojí prezentaci 140L krevetarium s raky... Nevypadá to jako kdyby mi tam nějak ožrali nějaký kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:39 - Re: Eva H.
Je to maličký rak,tak ak aj niečo trocha skonzumuje nebude toho veľa.V zarastenej nádrži ani nepoznáš,že niečo načal.Horšie to môže byť pri veľkom množstve ráčikov v menšom akvárku.
Iné raky sú (nie mini ráčiky) celkom slušný pojedači rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:10 Eva H. – rak mexický oranžový
Na všech webech čtu, že tento druh je mírumilovný a neničí kytky. Dnes jsem sháněla a obvolávala akvaristiky, ve 3 mi řekli, že kytky zničí, uštípe a okouše. Jakou máte zkušenost? V akvárku budou jen raci, ale rádi bychom ponechali kytky. A máte raky někdo na prodej - 4 ks, Praha? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:41 - Re: DrChila
Tak je to ok.Mladé sa osamostatňujú - púšťajú postupne,nie na raz.Niektoré i opätovne hľadajú bezpečie u matky.Matke sa počas nosenia mlade,vytvára v tele hormón na základe ktorého matka mladé nepožiera.Matka môže byť nebezpečná až v prípade, ak sa k nej nevracia viac ako 20% mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 19:33 Muž DrChila [243]
Tak dneska jsem sledoval samičku těhotnou nebo jak to mám nazvat. A viděl jsem jak jedno mládě z ní odpadlo má tam zcela vyvynuté plody a ten ráček do odpadl tam následně zas zaběhl mezi ostatní bratry a sestry který ještě nespadli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:47 - Re: sperman
Mladé požerú ani nie úmyselne,ale hlavne ak sa dolujú v substráte a tam na malého ráčika naďabia.Ak sa zmestí do tlamky a ráčaťu sa pred tlamkou nepodarilo zdrhnúť,tak Bohu žiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2014 13:51 Muž vlacek [402] Re: sperman
Pandy nebudou racky primarne zrat, ale kombinace pancernicku a racku je krajne nevhodna! U odolnejsich racku (jako napr c.texanus) se budou racci v pohode mnozit a pri dostatecnem poctu z nich budou pandy vystresovane a neprospeje jim to. Naopak CPO budou mit problem se v pritomnosti pand rozmnozit (samozrejme zalezi na poctu, velikosti akvarka a jeho zarizeni). Rozhodne ale ze zkusenosti nedoporucuji davat ryby dna k rackum.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=151