Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 15:21 - Re: predator3313
Na to mrazené daj bacha.Ostatné je ok. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 12:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
NO2 nic, NO3 15 mg/l
Krmím nejvíc kopřivama, sem tam mražené, mrkev nebo moučný červ. I granuli pro ancíky sem tam hodím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 11:42 - Re: predator3313
A čo NO2,NO3? Čo kŕmiš?(podávanie iných kôrovcov je tiež hrozba,možnosť prenosu ochorení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:51 - Re: predator3313
pH je v pohode,skôr by som to povedal na teplotu.Ideálne pre na do 17-20C.Pri vysokej teplote mávajú niektoré jedince takéto náhle KO.Keď som ich skúšal chovať,zo začiatku mi pri vysokej teplote padlo niekoľko samičiek(i nosiacich).Potom som sa dopátral k teplote v domovskom jazere a znížil aj v akvárku.Odvtedy sa pekne rozmnožili.Kopec som rozdal i predal.No na potvoru posledné 3 čo som si chcel ďalej do chovu nechať sa mi zvliekli naráz a požrali sa.Ostala mi jediná samica ktorú som neskôr daroval známemu k jeho CPO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
Měl jsem pH asi 7,5 ... na moji vodu která je skoro furt je to hodně, ale jinak se mi to nezdá nějak moc, a taky nvm jak se mi to povedlo že se to pH zvýšilo...když mam furt stejnou kohoutkovou vodu, nic jsem do akvarka nepřidával... teplotu mam stabilní 22-23 asi.

No já vím že je pro ně lepší menší teplota, ale dost lidí je chová do 24 a jsou v pohodě. Hlavně tu teplotu tam mám takovou od začatku, a nemám ji jak snížit... takže je mi divné že by raci několik měsíců žili v pohodě, dobře se svlíkali a pak behem 10ti dni pulka umře...
Pokud to je teplotou tak bych se s chovem musel rozloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:30 - Re: predator3313
Koľko si mal to pH? Moc vysoké či naopak nízke môže byť príčinou úhynu a problémoch pri zvleku.Už som to tu písal.
A čo teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Mám celkem problémek s úmrtím ráčků, po té co jsem si před 3mi měsíci koupil 2 samečky a před 2mi měsíci 2 samičky...všechno bylo v poho, obě samičky i nosili vajíčka (nedonosili) no a tedka mi před 10ti dny umřela samička při svleku s vajíčky (o tom jsem už psal) a tedka jsem našel druhou samičku už nejspíš nějaky den mrtvou.... nevíte někdo proč by mi mohly tak náhle začít umírat? jediné co jsem zjistil jako změnu je vyšší pH (viz. 1.Rakarium). měl jsem v plánu koupit další 2-3 samičky ale tedka nvm zda se do toho mám pouštět :(
díky za nápady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 17:43 - Re: Eva_R
Problémom pri zvleku môže byť i príliš nízke či naopak vysoké pH.Niekedy i veľké množstvo bielkovín v strave.Na vŕbe maju raky naj kôru a potom si zbaštia i drevo.Stačí natrhať a dať do akvária.!!!Netrhať pri ceste a pod.!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 14:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Eva_R
Vrbu nvm ale listí jen opadané, takové to už sucšší... Ale jako já to u CPO mám a stejně mi nedavno umřela samička při svleku. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 13:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Fotka k příspěvku Díky. Kořeny tam mají, to asi nestačí, co? Takže dubové listí nebo proutky vrby, to můžu natrhat rovnou ze stromu a bez úpravy do vody? Vrbu máme u baráku.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 12:52 - Re: Eva_R
Tomu ak to nezvládne sám, sa Bohu žiaľ pomôcť nedá.Iné budu potrebovať viac vlákniny ,čiže drevnú hmotu.Lístie,šištice jelše,vŕba.Radi to obžierajú,prípadne pozerať zloženie krmív kde už je obsiahnutá drevná hmota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 11:48 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Samec raka je napůl svlečený a nějak mu to nejde dál, od rána leží na boku mimo úkryt. Dá se mu nějak pomoci? Nebo u dalších předejít? Krmím spařené kopřivy, okouní maso, žížaly, patentky, Hikari Crab Cruisine a Hikari Tropical. V akvárku je teď 17°C. Prosím poraďte..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
Zatím jsem je hodil do sítky a položil na akvarko takže jsou ve vodě u vývodu s čerpadla. Uvidíme jak to dopadne no. Hlavně mě štve že dalo práci sehnat 2 samičky, a už mam zas jen jednu takže musím zas zhánět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Za zkoušku to stojí ,možná bych vajíčka dal do nádržky s filtrem tak aby voda tekla přes ně ,zároveň bych tam dali něco proti plísni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
No našel jsem ji u předního skla, takže tam bych ji snad nepřehlídl, čili pokud ji tam třeba za dobu mé nepřítomnosti nepřitáhl jiný rak, což si myslím že asi ne, tak byla mrtvá tak max 5-6 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Ale hlavně záleží jak dlouho vajíčka byla bez kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 22:05 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ciffik
Jojo u krevet jsem o tom taky četl tak to vyzkouším, jako já hlavně už čekal že po skoro mesíci budou prcci, takže si myslím že je to otazka dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 21:07 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: predator3313
Zdar, s cpočky mám nulovou zkušenost, ale tuším to bude stejné jako u ostatních korýšů - tzn. samička slouží jako ,,ochranná provzdušňovací jednotka". Dej vajíčka do sítka na čaj a umísti někam, kde se alespoň trochu točí voda (a kde je nebude moct nic sežrat)... Za pokus nic nedáš.

Já (a nejen já) jsem tímto způsobem vychoval generaci krevetek z uhynulé samičky.

Dej pak vědět, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:33 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Tak moc jsem se tešil na malé ráčky a místo toho jsem dneska našel mrtvou samičku i s posledními 3mi vajíčky. Vypadá to že se chtěla svlíkat ale nějak se ji to nepodařilo. Nechápu čím to muže být když se mi zatím ráčci vždy svlíkli dobře a v akvarku jsem hodně dlouho nedělal žádné změny. Nicméně mě zajímá když samička nosila už asi 27-28 dní, není šance že by ty vajíčka něják "došly"?
Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:11 Muž DrChila [243]
www.youtube.com/…
Video vlastnoručně udělané. Jak ráčci souloží nejspíš.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:19 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Pod mikroskopem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 16:16 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
Aha, a je viditelná? já jsem ty vajíčka kontroloval a nevypadaly jakkoli podezdřele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 15:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Podle toho co popisuješ se může jednat o to že vajíčka mohla být napadena plísní .Jak plíseň postupuje tak je samice likviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 08:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Zdravím,
Zajímalo by mě jestli je normální že nosící samičce CPO v průběhu postupně ubývají vajíčka, že to ale není nějak skokové. Myslel jsem že samička shazuje bud všechny při špatné vodě atd, nebo pak ty neoplozené... ale prostě pozoruju ji a co 2-3 dny ji tam nějake vajíčka ubyla. No takže po 17-20ti dnech už má jen 4 :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 07:01 Kata Re: prasan
Dekuju, provedla jsem to, co jste mi poradili, volala jsem do aqva, kde jsem racky poridila, před týdnem jich tam meli kolem 20 a včera pouze 1 a ptala jsem se zda bez nahrady skody nepodlehli nejake chorobe, bylo mi řečeno, že se prodali a neumeli mi poradit. (Napadlo me, zda to neni raci mor). Ted je mam v nadobe se vzduchovadlem a zda se mi, že to ten malý vzdal a že je na dobro tuhý. Je to hrozny a je mi jich lito a uz fakt nevim co mam delat. Jdu nasbirať dubove listi a zkusit snizit ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 00:27 - Re: katka
Príde mi to tiež ako priotrávené resp. šok z náhlej zmeny.Možno vysoké NO2,NO3.To vysoké pH tiež nie je nič moc i keď raky ho dočasne dokážu tolerovať.Ideálne by bolo 7,4 - 7,6.Príliš nízke či vysoké môže kľudne spôsobiť uhyn.Teplotu pre tieto ráčiky dole,smelo na 17-20C.Ako napísal rak,ráčiky odloviť a pod riadne vzduchovanie.Vodu meniť teraz častejšie ale nie chlorovanú.Snaž sa znížiť trocha to pH.(napr.lístie,šištice jelše,málinko Torbenu ale nie zas moc nech to nie je další šok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 22:07 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Když to napustí přes sprchu. tak za hodinu se tam dá dát cokoliv:) Popřípadě jsou například aquatany atd.... Který si taky hrajou s vodou.. ale vypadá to fakt jako nějakej šok co maj. co rybám nevadí vzduchem to asi těžko bude. Já bych se nebál do nějaký neperlivý čistý vody je hodit do rána přežijou i v petce pokud to bude mít stejnou teplotu. chcípnou tak nebo tak? :-D Hned kýbl rendlík sklenička meze se nekladou co se týče kde maj bejt. Hlavně když jsou jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: kata
Vždyť by stačil nějaký kýbl třeba. Vodu ani filtr z akvárka ne, s tím odstátím poradí zkušenější, nevím jak moc jsou raci citliví na chlor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:42 kata Re: Eva_R
Jela jsem koupit akvarko, ale meli zavřeno takže zitra a nechávám odstávat vodu. Nemám kam je dát bohužel. Vyměnila jsem jako včera čtvrtinu vody víc si nevim rady...
nebo je mám dát do kýble s částí vody z akva + převařenou vodu?... co vzduch? dat tam filtr z akva? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: kata
Už jsou někde jinde v čisté vodě se vzduchováním, jak radil rak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: katka
Tož to máš celkem vysoké pH, ale teplotu mam stejnou. A pochybuju že něco s toho by mělo na ty ráčky takový vliv, :) ale tak nemám s tim pH zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 20:59 katka Re: rak
Teplotu mám 23 stupňů a ph 8,5! Může to být tím? A co způsobuje zásaditost? a je to důvod problémů mých ráčků? Prosím poradte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 18:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Katka
Na mě to dělá dojem spíše otravy.Ta osádka tvé nádrže je také dosti veliká na ty litry.
Na tvém místě bych raky odlovil a dal do nějaké nádržky a zavedl dostatek vzduchu.Možná by se mohly vzpamatovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:56 Katka Re: prasan
Dekuji moc za odpověd, popsala bych to jak neurotoxický šok, takže to bude asi vodou, včera jsem třetinu vyměnila, dnes provedu zas. Menší ráček se mi zdal včera trochu lepší, ale dnes nepozoruji žádné změny k lepšímu. Leží na zádech, občas sebou škubnou a pak jsou nehybní. Myslíš si, že mam jeste šanci je zachránit? Je to vodou nebo chorobou. takže mam v 54 l. akváriu 5ks neonek, 1 enderku ( 2 mi tenhle týden pošli), 5 neonek, 2ks gold molly,2 ancistrusy, 7 ks pavích oček, kteří už ztihli vyrodit cca7 ks. malých asi týden starých. Nejspíš mám přerybněno co a bude hůř. Co mám dělat? Budu muset dát paví očka a molly pryč? Když to tedy ráčci přežijou. :-( Děkuju

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 22:47 - Re: Katka
Pod pojmom bojovali rozumieš čo? Preto sa pýtam pretože raci sa skôr pretláčajú a často ten čo má väčšie klepetá vyhráva a súper jednoducho odskočí a odchádza.Len zriedka je to také,že by sa dalo hovoriť o boji ako takom.Nepôjdu sa zvliekať oba naraz? Prípadne sa pri živorodkách otrávili znehodnotenou vodou.Nemáš tu prezentáciu a tak je ťažko súdiť a radiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 21:48 Katka – Prosím o spěšnou radu
Prosím o radu. Mám asi mésíc založené 54L akvarium, se živorodkami a dvěma CPO. Myslím si že jsou to samci,ale nejsem si jista.Jsou spolu přes týden bez problémů a dnes několikrát bojovali a nalézám je každého zvlášť ležet na zádech, jde o onemocnění? Větší ráček je téměř nehybný a nepřijímá potravu. Můžete mi prosim vás někdo poradit. Nechci o ráčky přijít. Děkuji sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:45 Muž DrChila [243] Re: predator3313
Fotka k příspěvku Přelovit velký:-D s malejma to půjde těžko. Jinak pokud budou mít stejnou vodu stejnou teplotu tak nevidim problém a přendat jdou okamžitě
Mě už tam běhaj prcci
bohužel nemám foťák s makrem tak to je vyfocení z galaxy S3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Ještě mě napadlo, jak velké prcky je už bezpečné přelovovat do jiného akvárka? že bych místo přehazování dospělců přelovil mladé? Za předpokladu že je v tom mechu najdu :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
Chápu, takže nejlíp jak uvidím že se k ní vrací posledních pár capartů ji dát bokem :-D díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:42 - Re: predator3313
V tele matky sa vylučuje hormón potlačajúci agresiu.Tento hormón sa v tele vylučuje dovtedy,dokiaľ sa k matke vracia väčšie percento mláďat.Ak sa k matke vracia už len málo čo,hormón sa prestane v tele matky vylučovať a matka sa stáva lovcom.Niektoré mladé ,tie najposlednejšie(niekedy najslabšie) sa stanú potravou matky.Príroda si to vie zariadiť tak,aby do obehu šlo čo najviac a najschopnejších potomkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 21:45 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
To záleží na to jak je nádrž vybavená.Ale tyto raci nejsou agresivní( samice po nějakou dobu vylučuje látku která brání mladé před agresí ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 21:10 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Zajímalo by mě zda hrozí mladým CPO nebezpečí i od samičky /jejich maminky/ :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:41 - Re: DrChila
Z bielych nič nebude.Neoplodnené alebo voda nebude nič moc.Skôr to druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Fotka k příspěvku Hezký! potlesk
Nám dneska přišly dvě objednané samičky a jedna se hned pářila s už zabydleným samečkem (chudák, sotva se po dlouhé cestě stihla nažrat, už na ní skočil :-D ), ale je o kus menší než on, tak asi z toho nic nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:19 Muž DrChila [243] – Vajíčka
Fotka k příspěvku Tak už mám první vajíčka:)
Určení je pohlavý je fakt jak kluci tady tvrdili:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:39 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
U takové velikosti se pohlaví určí na 100 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Díky. Takže ve velikosti tak 2cm by to při dobrém zraku mohlo jít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:26 - Re: Eva_R
Ak máš dobré oči od opustenia matky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:50 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Prosím, poraďte, od jaké velikosti se dá určit pohlaví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 23:04 - Re: kebbro
Hlavne tablety či krmivá s obsahom drevnej hmoty napr. ako pre ancíky.Pridávať lístie,konáre.Nebolo by od veci založiť si prezentácia a dodať pár foto.Pretože to môže mať i mnoho iných príčin.Bez prezentácie a zdravého okomentovania ti viac neporadím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=251