Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 14:57 Muž vlacek [402] Re: jose
Tak to jsem zvedav. Zrovna jsem pozoroval dospelou samici CPO, jak se snazi chytit dopelou cherry, ta samozrejme jednim mavnutim uskoci, ale az bude rak rychlejsi.... Jde o vsem, co se hybe, vcetne maleho (3.5cm) ancistruse. Nevim nevim, jakmile zjistim,ze mi redukuje stavy, tak se ho vzdam. Krevetky jsou nastesti vetsinou na hustem porostu dousky a byly v javskem mechu, kde se ted ovsem zabydleli mensi dva raci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:53 jose Re: vlacek
Mam vsetky nadrze s cambarellusmi spolu s japonikami a skor mam dojem ze mi japoniky likviduju male raky. Ale CPO nemam, mam ine a bez problemov, cim hustejsie zarastena nadrz tym lepsie a este plavajuce rastliny. Na nich su stale krevetky zavesene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 11:21 Muž vlacek [402]
Zdravim ve spolek. chlet bych se zeptat, zda je mozne mit Cambarellus patzcuarensis v akvariu s krevetkami (Red Cherry apod.)? Mam tri raky ruzne velke a ten nejvetsi mi hned zacal pojidat mensi krevetku, ktera sice nebyla uz uplne v poradku, ale presto jsem cetl, ze tento rak je mirumilovny.
S chovem teprve zacinam.
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2010 20:40 Muž bago [6] - AmerikaRe: Lola
ok diky pozriem sa. Nieco som nasiel na nete, hadam to niekomu pomoze ,treba si precitat cely topic popr. pouzit translator. palec
www.aquariacentral.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:54 Žena Lola [28] Re: bago
Výborně popsala petulevrtule na rybicky.net/forum/6600… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 18:35 Muž bago [6] - Amerika
Caute, mam ich doma dvoch. Ako zistim u tohoto racika pohlavie, sfarbenim, velkostou, poradi dakto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:52 jose Re: tomele
Ja mam vsetky akva s cambarellusami zakryte a aj tak som nasiel jednu samicku chapalanusa ususenu na zemi, vysla dierou po kabli. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:22 tomele
Ahojte, na internetu a tady jsem četl u některých jiných druhů raků (těch větších), že akvárium musí být zakryté. Platí to i pro Cambarellus patzcuarensis :-( ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 19:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bak
Tak se problém vyřešil sám, svlečka dnes povolila a problémová samička se svlékla, dnes s nimi nic neudělám, zítra půjdou do teplejšího akva na zkoušku reprodukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: rak
Má tvrdou uhličitanovou vodu, měním ob 2 dni deset procent vody, samotný rak se nabaluje takhle už 3 měsíce. Ozobává šnečí vajíčka, drcené šneky, tetramin, kopřivu, ancíkovský granule, snažím se to dělat pestré.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:45 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bak
Jak to popisujete tak bych si zpíše tipnul že rakovi chyběla ( nebo i přebývala) určitá složka ( látka )v potravě.Nedošlo těsně před svlíkání k výměně vody ,nebo výkyvu teploty?Těch faktorů mnoho.
Z tou vodou bych se podíval jak to dělají akvaristi.Rakovi se nesnažte pomoci jakoliv mechanicky protože by se mohlo stát že ho poškodíte tak že Vám zajde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 20:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Svlečka
Stále větší krunýř a sameček se do něj už skoro nevleze a dole u nožiček mu odstává. Bojím, bojím... Po 3 měsících se ještě ani jednou nesvlíkl. Dá se tomu pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 19:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Orfeus
Jak to popisujete tak je to málo ukrytů .Když máte možnost tak odlovit( samce ) po narození mladých také samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 09:39 Orfeus Re: rak
20 litru, ssterk 0,5 - 1 cm, 2 x pulkokos, koren, javsky mech a rasokoule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2009 08:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Orfeus
Záleží na velikosti nádrže a na vybavení( kolik je tam úkrytů) jaké je dno (velikost kamínků). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 23:17 Orfeus
Samice nosi vajicka... Mam odlovit samce nebo samici? Jestli s toho neco bude, mam odlovit potom i matku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 14:16 Žena Lola [28] Re: JanM
Tak v cestine muzu jeste z vlastni dobre zkusenosti doporucit knihu "Chovame sladkovodni raky" od Jiriho Patoky (vydavatelstvi GRADA), kde tedy konkretne o CPO neni skoro nic :-) , ale informace o zivote a chovu raku jsou v teto knize dost podrobne popsane, ilustrovane a nafocene palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 14:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JanM
Na českých webech toho moc nenajdeš. Ještě něco málo najdeš tady: www.krevetky.cz/…
no a pak něco bylo na klub.akva.sk nevím přesně adresu, v jednom jejich e-časopisu.

Víc informací pak najdeš třeba na www.shrimpnow.com
www.planeteinvents.com atd. Stačí jen hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 10:22 Muž Fáster [9] Re: JanM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:17 JanM – Cambarellus patzcuarensis sp. "Orange"
Taky jsem si pořídil pár (snad) ráčků. Informací je o nich, ale málo. Zajímalo by mne hlavně čím je krmíte a jak se pozná pohlaví. Kdo máte zkušenosti dejte prosím vědět.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 14:31 Frodo Re: petulevrtule
Máš pravdu, svlékají se, protože jim je malý krunýř. Pak se většinou na chvíli schovají ;-) Mám dva, už asi měsíc a můžu říct, že se jim daří dobře :) A k tomu páření: taky se mi pářili a vajíčka se objevily až po 3 týdnech... Zatím nemají malé, ale doufám že se to povede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:26 petulevrtule – vak kolem vajíčka
Naše samice CPO nosí cca 14 dní vajíčka. Ze začátku byla do černa. Až teď během 2 dní se kolem tmavého vajíčka udělala jakoby kožovitá oranžová kapsa - nevím jak bych to popsala. Každé vajíčko je v tom obalené. Je to v pořádku? prosím dejte mi vědět, ti co máte s odchovem již zkušenosti, jestli se můžu dál těšit na mladé a nebo je to ztraceno... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dixon
Už nějakou dobu sleduji že se mi na kytkách snáší vejce okružáků. Poslední dobou CPO leze mezi tyto kytky a obírá snůšky šneků, docela legrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 20:13 Žena Lola [28] Re: Dixon
Ja mam racky spolecne s rybama a zerou s chuti vse, co dam rybam. Pouzivam hlavne mrazene nitenky, artemie, dafnie a komari larvy, ale nepohrdnou ani susenym krmivem, jak vlocky pro ryby, tablety pro anciky, tak specialni "kolecka" pro raky od Sery. Prijde mi, ze jsou vic masozravci nez bilozravci. Spenat taky jedli a prezili ho :-)
Mam v akvariu pomerne jemne dno a asi nejradeji se moji raci prehrabuji ve dne, obraci male kaminky, z nich ozdibuji a z pisku vybiraji takove male cervicky (asi nalevnici ? ci co to je). A to proste milujiii :-) a krasne to tam cisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 15:31 jose Re: Dixon
Dazdovky, je sranda ako s nimi zametaju ale nepustia kym ich nezlikviduju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 15:15 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry den,co vasim racikom chuti najviac?mojim dafnie a sparena zihlava (kopriva) ale skusal som aj patentky,komarie larvy,salat,uhorku ale najradsej maju dafnie a sparenu zihlavu.....co este by som im mohol dat?spenat mozu?....dakujem :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 22:23 petulevrtule Re: Lola
Zrovna minulý týden jsem měla tu čest a koukala jsem na jednoho, jak se svléká. Byla sem velice překvapená, že to je tak rychlé. U takových sklípkanů to je proces hodinový...A u ráčků to je šup šup a je venku :-D Třikrát se v tom zahýbal a už si to štrádoval někam se schovat a ztvrdnout...Je to zábava na ně koukat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 22:20 Žena Lola [28] Re: Dixon
Moji raci vzdy den pred svlekanim zalezou a nezerou, pak se v noci svlecou, rano najdu svlecku... vzdycky se leknu smich kdo umrel... pak den jeste nezerou, moc nelezou a tvrdnou :-)
Treti den jsou normalne aktivni.
Samotne svlekani raku trva par minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 22:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Po svlečení odpočívají a čekají až jim nový krunýř ztvrdne..... Potom jistě budou aktivní jako před tím svíkaním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:41 jose Re: Dixon
Moji naopak pred zvlecenim prestanu zrat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:06 Muž Dixon [13] - Sumci
Mne sa jeden z racikov uz zvliekol ale po zvleku moc nezere,je to normalne ze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 20:52 petulevrtule Re: Bak
Svlečku určitě nechávat, chvíli to trvá, než se do ní pustějí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Už dvě hodiny a nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 18:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
No rozhodně bych tam tu svlečku nechal... Je to stejný jako u krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 18:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Svlečka
Tušíte jak dlouho se mi bude trápit samička se svlečkem ? Teď má půlku natrhlou a pořád nic už hodinu. Platí pro svlečky stejně jako u krevetek nechat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 18:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Ja bych to nezkoušel.... Je to na ně fakt malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 15:40 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Skalare, to vacsie myslim 522 vid moja prezentacia :-)A keby menim vodu kazdy druhy den v tej 12, mohly by tam zatial byt? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 22:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Ve 12l se rychle hromadí NOx a to moc neprospívá, hlavně v růstu to pěkně brzdí....
A co máš v tom vězším že si myslíš, že by je to sežralo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:44 Muž Dixon [13] - SumciRe: petulevrtule
No lenze vacsie akvarko nemam. A do velkeho ich dat este nemozem lebo by ich zozrali :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:39 petulevrtule Re: Dixon
12 litrů je skutečně málo i když jsou tak malí! Já je v téhle velikosti měla v 54 litrovým a běhali tam jak torpéda...Těď máme ve 200 4 kousky a i tak mi přijde, že jim to je málo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:29 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Samica ma cca 1cm a samec cca 1,5cm tak nejak. Budu v tej 12 kym nebudu mat okolo 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:20 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
A jak je máš velký? Větší jak 5 cm nebudou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:18 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Aha,no oni su tam len dovtedy bay povyrastli. Potom pojdu do velke,tak ja im tam dam skryse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Myslím že 12l je málo, měli by mít nějaké skrýše, ne pro každého jednu ale hned několik a v tak malém to jde dost těžko zvládnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:08 Muž Dixon [13] - Sumci
Ja mam parik tyhcto racikov v 12L akva.Je normalne ze skusaju niekedy vyliez po skle?alebo to znamena ze nieco v akvariu neni v poriadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 18:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Ono je toho plno co mají rádi..... I ty kopřivy... Mrkni sem: www.krevetky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 17:32 Muž Dixon [13] - Sumci
A co maju najradsej napapanie?sparenu zihlavu-koprivu maju radi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Určitě ano, ale lepší je se držet k těm 24°C, potom jak je to víc se málo nebo vůbec nemnoží, což může znamenat, že ta teplota pro ně není dobrá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:15 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Aha, ale 18 by kratkodobo zniesli nie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 14:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
20-24°C je idealni teplota....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=601