Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Cambarellus patzcuarensis (CPO) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:49 jose Re: vlacek
Hmmmmmmmm, ak sa smiem opýtať koľko kusov? Myslím si že problém je keď ich je málo a tiež záleží od kŕmenia. Predsa len sú to noční vtáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:34 Muž vlacek [402] Re: jose
To je pravda, je to ruzne, ale co mam zkusenosti z okoli, tak se rackum ve velkych nadrzich s rybami odpovidajici velikosti moc nedari a casteji hynou nebo se jen schovavaji a prezivaji, zatimco v akvarku, kde jim ryby "neberou od huby" jsou v pohode a mnozi se. Ja velmi snadno mnozim texanusy v malych akvarkach, ale kolegum, kterym jsem je daroval ve velkych nadrzich spise casem hynou, nez aby se mnozili. A to nemaji zadne vylozene masozrave druhy ryb (platy, anciky, neonky). Ale jsou urcite jini, kterym to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:14 jose Re: vlacek
To je ťažko povedať takto jednoznačne, všetko záleží od zariadenia nádrže a osádky. Ak odporučiť, tak rod cambarellus, ale aby ich aspoň raz začas videl viac kusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:01 Muž vlacek [402] Re: jose
Samci texanuse take, ale nemyslim si, ze by takove vybarveni zadavateli pozadavku stacilo ;-)
Ty by jsi shufeldtii doporucil k rybam a do 200litru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:50 jose Re: Losky
Cambarellus shufeldtii-samičky majú nádych do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:18 Muž vlacek [402] Re: Losky
Ja bych ti CPO do 200litru k rybam teda nedoporucoval. Radeji neco mensiho s minirybkami a bez ryb dna (ancistrus, pancernicci). Mozna by ti tam lepe sli c.montezumae nebo c.texanus, ale ti nejsou barevni. Krome CPO tusim zadni barevni miniracci (cambarellus) neexistuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 01:25 Losky
Ahoj, příští rok si chci založit akvárium. Mám už doma set 200L a rád bych nějaké barevnější rybky a nějaké ty raky na dno. Ráčky bych chtěl velikostně mezi 5-8 cm. Co doporučujete? Upřednostňuji barvené ráčky, tj. červené, modré, oranžové. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 14:01 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: vlacek
Tak ta 20cítka by byla stejně k prdu. Ta má dno jen 20x20 je to totiž kostka. Ta 60tka je taky kostka, ale to je už větší monsturm než ta 20cítka :) Počkám, snad se někdo ozve, zda by se dalo mít bojovnice a ráčka dohromady hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:09 Muž vlacek [402] Re: orlynka
Ruku nedam ani za kombinaci bojovnice x racek ani za ctverzubec x racek ani za ctverzubec x bojovnice. Ale ctverzubce vubec neznam, jen podle toho co jsem tu na foru cetl :-( Snad nekdo poradi vice.
Treba 40x20 a vice, nekde se udava na jedince 20x20 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:53 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: vlacek
Já doufala, že by to šlo s těma bojovnicema, pokud ale ne, abych měla přichystanou nádržku, abych je mohla přendat ;-) Jednu 20ti l mám doma, ale jsou v ní čtverzubci trpasličí, ty bych k bojovnicím asi tím tuplem nemohla dát hmm
Spíše, když se má koukat na plochu dna, tak jak by mělo být akva rozměrově než litrážně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:49 Muž vlacek [402] Re: orlynka
Rackum staci male, tak 20litru a vice, spise s vetsi plochou dna nez vysoky sloupec vody. Filtr je lepsi, ale jde i bez nej. Osobne bych tam nejaky maly dal, at nemusis casteji odkalovat a stresovat racky. Urcite dost rostlin a nejake skryse (treba me funguje dobre provrtany koren a kokosy (prece jen vypadaji lepe nez trubky od denerle ;-) Ja jsem na zacatku o tri CPO prisel, ted mam v pohode texanusy, ale zkusim druhy pokus s CPO. Zkusenejsi je petulevrtule, ktera ti urcite poradi jakmile se pripoji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:25 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: vlacek
Akvárium je 60ti l. Zatím tam mám jen 1 samce a jednu samici. Přibudou ještě asi 2-3 samice. Samice se zdržuje většinou u dna, schovává se před samcem. Úkryty mají z rostlin, už mám nasbírané i nějáké kameny a budu jim tvořit ještě nějáké úkryty. Chtěla bych to zkusit, ale zase se bojím, aby to fungovalo hmm Eventuálně, kdybych se rozhodla chovat samostatně ráčky, jak velké akvárium by měli mít? Stačilo by nějáké malé? Je potřeba filtr a všecko co maj ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:15 Muž vlacek [402] Re: orlynka
Podle mne zalezi na konkretni bojovnici, velikosti a zarizeni akvaria. Muze to jit, nemusi. Pokud ale bojovnice neplavou u dna, pujde to, akorat je jen mala pravdepodobnost, ze se ti CPO rozmnozi. Jsou-li bojovnice zvykle zrat i ze dna, budou racky stresovat a muzou zemrit, naopak muze racek potrhat bojovnici ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 11:56 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Uvažuji o párečku mexických zakrslých ráčků. Bylo by je možno přidat k bojovnicím, anebo by bojovnice měli problémy s ráčky, či naopak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 09:49 petulevrtule Re: invalida
Do tak velký nádrže aspoň 50 ks, abys je taky občas viděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 20:40 S Muž invalida [3881]
Do velký společný nádrže (800 l) bych ho pustil.. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:39 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: petulevrtule
Měl jsem pár CPO..Samec ale samici při páření zabil..Texanus se rozmnožuje prakticky sám..Aspon u mě.Nijak se jejich chovem nezabývám..Jen odlovuji mladé..A posílám přátelům....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:46 petulevrtule Re: Mickey
2,5 cm je podle mě akorát na aklimatizaci v novém. Větší kusy podle mého špatně snáší změnu prostředí. Čím staršího raka jsme si dovezli, tím horší bylo jeho přizpůsobení se. Od té doby nepodceňuji zvykání si na novou vodu v akváriu.
Jinak jsme z České Lípy - do Prahy nejezdíme, co ČD kurýr nebo obchodní balík? Pokud jsou dva měsíce od posledního svleku, zkusila bych jedině tu větší výměnu vody. Co mi psal známý, co je chová, tak pokud chce rozmnožovat, natvrdo je přendá do nádrže s čerstvou vodou a hups, hned do tří dnů mu nosejí vajíčka - na to si já tedy netroufám a ani bych ti to neradila :-D :-D Ale nějaku tu výměnu vody v akvárku určitě snesou, abys podpořil svlékání. Ono co jsem na německých a anglických webech četla, doporučují celkem častou výměnu vody, k tomu, aby se množili a svlékali, pokud se to žádá. S tou teplotou nevím. Pokud si vzpomínám, nosila mi samička vajíčka i ve 25 stupních. Pokud se samice nesvlékne, vajíčka nebudou, přes to vlak nejede. Jinak jednou se nám podařilo samečka svléknout dvakrát během 14 dní, takže pokud jsi jí neviděl na 100 % při svleku, nemusela to být ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 01:10 Muž Mickey [6] Re: petulevrtule
Už se svlékali oba cca dva měsíce nazpátek a já sen si říkal že konečně asi bude nosit.Bohužel s toho nic nebylo,akorát si na svleku pochutnávaly malý.

V zimě byla teplota cca 17 stupňů a samice nosila cca 1.5měsíce

Teď mám 21 stupňů bez vytápění a samice nic.Někde sem mám zato čet že teplota pro odchov by u CPO orange měla být 10-18 stupňů(Nebylo to ani na českém webu)

Nějaký budou na prodej ale netuším jestli nejste z velké dálky?Mám v plánu je odvézt po domluvě na burzu v Praze ale zatim mají tak kolem 2,5 cm takže žádná prodejní velikost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:42 petulevrtule Re: obelix
No já jsem zastánce toho, aby se toho po dně prohánělo co nejméně, pokud tam chci mít raky. Nemám s tím žádné dobré zkušenosti. Jednak stres pro ně a taky se k nim nedostane tolik potravy a musí se moc překrmovat. Ve společenských mi umírali. To spíš jedině něco většího, ale ti si zase rádi pochutnají na rybkách. Co takhel nějakou malou nádržku pro raky?? :) Budou tam mít svůj klid. Ono jak můžeš číst níže, může to být v pohodě. Ale zatím znám víc lidí, kteří jsou stejného názoru, že je lepší je mít samostatně, max. s krevetami - na kterých si sem tam smlsnou...
Každý akvárko je jiný, tudíž zkusit to můžeš, jen pak taky můžeš najít jednoho dne v akvárku už jen klepítka. My to zkoušeli u CPO cca 18 krát /spočti si cca tu sumičku za ně :-D ) a populace je u nás nulová. Ale jak říkám, texíci se zdají být méně nároční, jsou i průbojnější a agresivnější, třeba by nádrž s rybami zvládli. Já to nezkoušela. Ozkoušené to mám u CPO a montezumae a výsledky NULOVÉ!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:35 Muž obelix [0]
Co doporučujete, nebo je to jedno čím začít? Mám tam ancíky (ale malí zatím), čichavce a pancíky. Každopádně maj u mě dost ukrytu kam si zalést... Dají to ti raci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:17 petulevrtule Re: vladislav
Jistě, texánusci nejsou tak nároční :-) COž se dalo předpokládám z mého příspěvku vydedukovat. Nejsem tu jediná, komu se v odchovu a i jen v samotném přežití CPO nedařilo a při zakoupení texíků/montezumae jsou úspěšní v chovu, stejně jako já.
A 9 ks je nějak málo, né?? :-( Já jich tu mám něco kolem 30 ks X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:07 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: petulevrtule
Mám Texanuse s pandíky mám tam i neonky černé a krevetky.....Cca 60 litrů akvário.....Samička už podruhé za sebou úspěšně donosila vajíčka.Z prvni várky bylo 9 malých ráčků...Ted z druhé várky ještě to nemám spočítané...Vyrostli na sušeném krmivu..Rostou jako z vody..Žádnou zvláštní péči tomu akváriu nevěnuji..Množí se absolutně bez problémů a bez zvláštní péče.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:33 petulevrtule Re: Mickey
Pokud znovu nenosí vajíčka, je něco špatně v akvárku - samička snáší vajíčka, pár dnů po svlečení. Jakmile se svlékne, začínají hrátky se samečkem. Otázkou je, jestli se svlékla a jestli v tak velké nádrži na samečka zrovna v potřebném období narazila. Já mám podobný problém u Montezumae. Samička je po několika dnech odhodila. Proto jsem je teď nedávno přestěhovala do 30 litrové nádrže.
Změň podmínky v akváriu - větší výměna vody, pokud se nesvékala...
PS: nebyl by někajá CPO?? Sháním :)
Edit: Jinak mě texanuska před měsícem cca myslím "porodila" první várku ráčku a nyní mi nosí opět. Častěji dávám čerstvou vodu a zkušenosti jsou takové, že to je pro ně lepší, než vodu neměnit. Včetně období, kdy má vajíčka na těle.
S CPO se mi kdysi nedařilo, měli jsme je v akvárku s rybami - pancíci a to jim vadilo.Doufám, že teď už bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:51 Muž Mickey [6]
Ahoj,měl bych otázku pro chovatele CPO orange

Mám jeden pár CPO ve 100l akva jedna jeskyňka a trochu javského mechu,filtr bez dna(tech.nádrž).Je to v odchovně a světlo tam jde jen od ostatních akva.

Mám je od podzimu minulého roku a během Ledna mi samička odnosila svou první snůšku cca 12 ráčků.
Jsou pořád s rodičema a nějak jim to zřejmně nevadí už to nejsou prckové.

Otázka je proč samička nenosí znova,myslíte že když odlovím mále že se to změní?
Dálší je kolik je pro ně optimální teplota?Já je odchoval při 17 stupních.

Krmím patentkama a granulema pro raky a krevetky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 20:34 petulevrtule Re: vlacek
Co jsem viděla na wikipedii, bylo tam vypsáno něco kolem 12 druhů, což já vím ještě o jednom, který tam nebyl :) Takže jich je určitě víc než dost a to nemluvě o barevných varietách - CPO není jediný takto zajímavě zabarvený :) Vím minimálně ještě o jedné barevné vyšlechtěné mutaci nebo jak se tomu nadává :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 17:05 Muž vlacek [402] Re: bago
Snad az c. puer, ktery se u nas da obcas sehnat. Za zminku stoji i tento odkaz: www.cambarellus.com.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 16:56 jose Re: bago
Všetky nie, chová sa viac druhov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 16:46 Muž bago [6] - Amerika
Tu mate vsetky druhy tychto rackov rodu Cambarellus co sa chovaju ,aj aku potravu im davat ,teplota atd. na www.aquarienkrebse.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 11:21 Muž vlacek [402] Re: lamrr
Zdravim cerstve majitele CPO a preji hodne uspechu!

Petulevrtule to pekne popsala, ja mam podobne zkusenosti a stejne jako ona jsem po zkusenosti s CPO radeji zkusil c. texanus. Pravda neni tak atraktivne barevny a je trosku mensi (muj samec ma asi 3.5cm bez klepet, samicka o trosku mohutnejsi) /Petule, mel jsem asi velke oci ;-) / Za dva a pul mesice uz mam od jednoho paru tri snusky uspesne donosene a spoustu mladych. Prubeh odchovu je stejny jako u CPO z linku, ktery prilozila Andulka. U mne presne 21dni od vajicek po opusteni matky. Pri teplote cca 24C, PH cca 6.8.
Ukryty: vyuzivam diry v korenech (vrtak 14mm, jsou docela tesne, ale to jim vyhovuje, pro CPO bych dal asi 16mm) a kokos s dirami stejneho prumeru. Samicka si diry klidne i castecne ucpe. Pri chovu vice jedincu urcite pruchozi.
Dno: neni podle mne rozhodujici, uspech s oblazky ruzneho slozeni i barev avelikosti kolem 0.5-1.5cm, tak i jemnejsim sterkem tmavym a velikosti do 0.5cm. Mensi je mozna lepsi diky tomu, ze racek muze kaminky premistovat.
Rostliny: asi spise vybirat podle velikosti nadrze a osvetleni nez specificky pro racky. Mrknete na prezentace, jedna nadrz je spise dzungle z valisnerie, egerie, javaku a monosolenia (ted je to jeste mnohem zarostlejsi nez na fotkach :-) ), duhou trosku udrzuju v norme - dost sagitarie, trocha javaku, anubiasy, valisnerka. Moc nesvitim, takze mam rostliny podle toho.
Jinak to, ze samec beha po akvariu a samicka je klidnejsi a vice vyuziva ukrytu je asi bezne, pozoruje to evidentne vice lidi, u mne je to take tak.
Tot moje zkusenost s cambarellus texanus. Mozna casem zkusim znovu CPO, ale jedine od nekoho, kdo je primo odchoval. Nebo jako petule zkusim ty montezumae.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2010 18:13 petulevrtule Re: lamrr
Z rostlinek cokoliv, neřekla bych, že mají nějakou vyloženě oblíbenou. Co jsem si tak všimla, rádi se ukrývají v jávském mechu, navíc se tam udržuje nepořádek, který tam pojídají. Co bych doporučila, tak vyrobit hodně tunýlků. Jak průchozích, tak neprůchozích. Někde jsem se dočetla, že by měly být průchozí, ale co jsem vypozorovala, tak naše samice se zdržuje jen v těch neprůchozích. Dám do prezentace foto. Jakmile má vajíčka, potřebuje ochranu před rybkami (pokud jsou ve společenských nádržích) V druhém akváriu mám jeskyni z pískovce a ta se neujala ani kdysi u CPO, netuším proč. Raději si zalezou pod kořen nebo do těch tunýlků. Stejně tak nevyužívali ani děrovanou cihlu. Tipuji, že by měl úspěch třeba kokos, ale to se mě osobně v akváriu nelíbí, takže sme vymýšeli něco originálního.
Co se týká štěrku, tak mám už jen černý, v obou akvárkách, do nových plánujeme dát adakamu, opět černý štěrk a do třetího ještě nevíme. S černým mám nejlepší zkušenosti, jak u krevet, tak u raků. Říční se CPO moc nelíbil. Mrkni do prezentace, mám tam spousty fotek, jak raků, tak původní i nynější dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 14:27 lamrr Re: petulevrtule
A jaký typ písku nebo šťerku používáte? Jakou rostlinku mi doporučujete? Teď mám 12 litrové v něm jednoho samce. Budu zakládat to 37litrové akva. Až vše koupí na ostravské aquaburze. (burzu chválím) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 09:51 petulevrtule Re: lamrr
Chovat je společně možné je, jen bude docházet častěji k potyčkám a následnému poranění, možná i úmrtí, než ve větším akvárku. Do takový litráže bych doporučila maximálně jednoho samce a dvě samice...Víc ani ťuk, navíc pak až budeš mít mladé, budeš muset vymyslet, kam s dospělými, jelikož ti mladý osazenstvo můžou začít žrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 08:59 lamrr – rak mexický
Je mozné chovat dva samce raka zakrslého v37litrovám akva? Jeste s par samicema...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 18:03 petulevrtule Re: Andulka
Takže od začátku...
O Cambarelluse jako takové se zajímáme něco málo přes rok. Hlavně tedy ze začátku o CPO, se kterými jsme měli hodně potíže. Nyní je zatím nechováme. Česká se na další akvárium.
Nyní máme doma dva druhy: jedná se o texanuse a montezuma. Máme je něco málo přes měsíc, tuším, nepočítám to. Po třech dnech, co k nám dorazilo následovalo svlékní a následující den snůška - u montezuma. Následně je dalších 18 dní nosila a postupně vajíčka ubývala, až nebylo ze snůšky nic. Mláďata tedy žádná. Předpokládám, že prostě ty první snůšky v novém prostředí nemají šanci. Tak se dělo vždy i u nových CPO. Nyní má samička pár dní už další snůšku, vajíčka neubívají, předpokládám, že nyní mláďata už konečně budou. Texanusi se zatím úspěšně páří, ale vzhledem k jejich velikosti usuzuji, že jsou ještě moc mladí. Jsou polovišní, než naši Montezuma. Jinak samice nosí vajíčka cca těch 21 dní.Ráčků se rodí pokaždé jiný počet, záleží na tom, kolik se podaří naklást a oplodnit vajec, kolik jich poztrácí a nebo odhodí, popřípadě požere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 13:43 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
A jak je to tedy s odchovem, je to snadné? Daří se vám? Mě teď samice nosí vajíčka, mám je v akva pár dní, hned první den se u ní objevila vajíčka. Napadlo mě, že jelikož je to uplně nové prostředí a nemám to ještě uplně zarostlé, tak by snůška nemusela být úspěšná. Co si o tom myslíte? Kolik se tak rodí ráčků? A jak to vlastně proběhne? Dík, nikde o tomhle není moc info, jen že samice nosí vajíčka 30 dní...
Edit: Tak už jsem info našla :-) Kdyby někdo měl zájem, tak mrkněte www.aquariacentral.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2010 21:23 petulevrtule – cambarellus texanus
Fotka k příspěvku Setkal se někdo s agresí u těchto ráčků? Dnes jsem vyloženě viděla, jak mi ráček požírá ještě hýbající se nohama živou krevetku White pearl...Jsem si jistá, že nenašel mrtvolu, dnes jsem akvárko bedlivě zkoumala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 15:10 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: vlacek
Pygmaeusa mám jedného zatiaľ, dvaja pošli za filtrom a jeden umrel koli cestovaniu. :/ Ale zháňam - no dokúpim iba 5 ks, čiže žiaden "mega húf"...Tieto rybky plávajú v celom stĺpci, takže si nemyslím, že by im takýto počet/objem prekážal..resp. že by si prekážali navzájom, uvidím... A že rakov zbadám iba zriedka to mi až tak nevadí..mne sa páčia "prázdne" (resp. neprerybnené nepreživočíchované)nádrže..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 10:33 Muž vlacek [402] Re: fantuomas
150l - tak to ty racky uvidis jen zridka a s krevetkama si budou posilat bublinkove signaly ;-) Ja mam take galaxy a hengeli. Jsem zvedav, jake budes mit zkusenosti s pygmaeusy, uvazoval jsem o nich. Jini pancernicci a ostatni ryby dna by se k CPO nehodili. Konkurovali by si ve strave a patrne jsou z nich CPO stresovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:38 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: vlacek
Dík, onedlho pribudne "prezentácia" nádrže kde ich chcem mať..je to 150 l - a chcem tam dať iba párik CPO, spolu so sagurami a možno sulawes ak sa podaria zohnať.... Rybky iba galaxy a pygmaeusovia... :-) Už teraz je nádrž "dosť zelená" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 08:57 Muž vlacek [402] Re: fantuomas
Zdravim. Ja mel CPO nakonec jen asi mesic, ted mam jejich pribuzne. Co se tyka rostlinek tak 100% v pohode, zadny zajem o rostlinky. Co se tyka krevetek, tak nejsou mirne skody vylouceny. U mne se dvakrat stalo, ze krevetka prisla o nohu, ale ta ji po svleceni dorostla. Nicmene se mi krevetky v pritomnosti racku mnozi, zvlaste mas-li javsky mech a zarostle akvarko. Kdybych mel ale nejake drahe a nemnozici se krevetky v malem akvariu, asi bych je dohromady s CPO nedal.
V prezentaci (MiniMix) mam foto, jak takove souziti muze vypadat pri krmeni. U dospelych racku by to tak ale nemohlo vypadat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 23:40 Muž fantuomas [35] - Rostliny – cpo vs. red cherry
Zdravím, chová ich niekto v prítomnosti kreviet, sú tam problémy? (jj nižšie som čítal "všeličo" )
A ešte jedna otázka, v rastlinnom akva naozaj nemajú tendenciu ničiť ani jemné rastlinky a trávniky? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 10:22 petulevrtule Re: deCORF.OBRAEN
Často to není, záleží na tom, jak moc jim měníš podmínky - třeba co se týká teploty vody v akváriu, jsou schopní se svléct každý týden při výměně vody, pokud teplota v akváriu klesne víc jak o tři stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:51 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Neviete mi povedať ako často tieto raky sa "vyzliekajú" ? je možne ,že za 3 týždne sa vyzliekli 2x ?? coze nieje to nejak často?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 20:47 petulevrtule Re: RSvorcik
Raky k pancíkům nedoporučuji! CCa 15 ks nám celkem za celý minulý rok uhynulo a nepřišli jsme na to proč - jediné už co mě napadá, tak stresem z ryb. Voda je v pořádku, zarostlé je akvárko opravdu dostatečně. Ryby je po akvárku hodily a nedaly jim pokoj, raci byli neustále zalezlí a objevovali se pouze pro stravu. Většinou se zdržovali v jáváku a nebo v jeskyních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 13:40 david56 Re: jose
Ja mam taky ten pocit, že mi japonky redukuji stav malych cherryn. Muze to jeste nekdo potvrdit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 12:52 Muž vlacek [402] Re: RSvorcik
Prispeji se svou velmi kratkou zkusenosti s chovem techto racku. Ja mam dva mlade po ranu vzdy uplne u hladiny na egerii, po ktere v pohode lezou. Ten treti nejvetsi(samice), asi uz dospely, aktivne leze predevsim po dne a nahani, so se hne. Od doby co ho mam, maji samci pavich ocek natrhane ocasni ploutve, 3.5cm ancistrus take trochu a krevetky maji co delat, aby mu unikly, kdyz se k nim priblizi. Hladovy by snad byt nemel, miluje napr rozmackane sneky.
Je ale mozne, ze tomu napomaha momentalni zvyseni teploty vody (28C), coz pro nej neni idealni. Lecim krupicku, tak mozna i ty ploutve rybek nejsou jeho dilo, ale moc se mi to nezda.
Mam asi nejakeho agresivniho jedince, zivorodkam spicim na dne mnoho klidu neprinese a ani ancistrus pred nim jeste nema dostatecny respekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:33 Muž bago [6] - AmerikaRe: RSvorcik
Rastlinky nenicia, doporucujem este dake plavajuce rastlinky ,radi chodia ku hladine ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 19:10 Žena Lola [28] Re: RSvorcik
CPO chovam spolu s neonkami, cichavci a ancistrusy a je to oboustranne v pohode. Tihle raci rostliny nenici. Doporucuji poridit par. Dva samci by se mohli prat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:03 Muž RSvorcik [0] – Rak mexický zakrslý zkušenosti s chovem
Chci si pořídit dva rácky americké ,,arellus patzcuarensis var. "Orange"". Chtěl bych znát váš názor na soužití s čichavci ,ancistrusy,pancéřníky a neonkami. Bojím se jestli je čichavci nebudou okusovat.A co rostliny prý je neničí.Mám 93l akvárium hustě osázené.Staré asi 1,5 měsíce založené na starám dnu z původního akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 24497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6600-cambarellus-patzcuarensis-cpo-chov?od=551