Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 00:08 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Myslím,že jsi akvaristy vyděsila patnácti stupni :-) .My jsme tenhle druh měli v jezírku s žebrovníky a nebyl problém ani ve studené vodě,spíš to vypadalo,že jim to svědčí.Říkali jí žabnička,není to kvůli tomu? :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:11 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Echinodorus - zima
Ahoj, nevíte někdo jak se bude dařit Echinodoru (něco jako Echinodorus uruquayensis) v chladnější vodě cca 15°? Přežije to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:21 Muž dravec [72] - RostlinyRe: kortezhugo
Prave teraz pekne kvitne, vyzera ako "Adela este nevecerela" aj bocne rastlinky uz mam 2, takze zhanam pre Adelu noveho gazdu - vacsiu nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2013 13:31 Muž kortezhugo [983] Re: dravec
Na tvojom mieste by som uz pockal az vykvitne.Narastu male rastlinky a tie si mozes zasadit.
Inac takto velky pocitam cez pol metra by som predal za 3-5€.Niekedy je ale problem tak velku rastilnu predat -a niekedy narazis na niekoho co prave zhana nieco velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:15 Muž dravec [72] - RostlinyRe: dvorak
Chcem ho predat (vid prezentacia fotky januar), cize ak viete orientacnu cenu moze byt aj v czk, na € si to prepocitam aj sam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2013 22:56 Muž dvorak [94] - Rostliny
Taky bude cena odlišná u mateční rostliny, nebo klasické rostliny. Pak také bude záležet na tom, co si představujete pod pojmem "obrovsky". Nepochybně také bude záležet na tom, kde / u koho budete rostlinu kupovat. No a nakonec, vzhledem k tomu, že jste ze žiliny, tak záleží, jestli to chcete vědět v € nebo v Kč :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2013 22:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
To záleží na tom jestli se ho chce dotyčný zbavit nebo ne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:53 Muž dravec [72] - Rostliny
Kolko moze stat obrovsky Ech.red diamond?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:04 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak uvidime jestli vyleze ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:02 Muž kortezhugo [983] Re: Prdka27
Je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:01 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Fotka k příspěvku Ahoj prosim vas je to kvet? Ja myslim, ze ano ale pro jistotu davam foto. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 11:28 Muž Vašek [56]
Dákuji za odpovědi. Teď už je mi to jasné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 09:19 Muž kortezhugo [983]
Z klicenim to nie je jednoduche.Asi po 2voch rokoch skusania sa mi podarilo uspesne a pomerne rychlo naklicit vecsie mnozstvo semien.
Rychlo znamena po 2voch tyzdnoch a do mesiaca vyklicilo cca 50% semien.
Ako pise vaaclav standartne to trva dlho par mesiacov aj pol roka a je otazne ci a kolko z toho vyklici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:21 Muž sux [117] - AmerikaRe: Johan
Pokud by semeno vyklíčlo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sux
Ale jsou geneticky schodné s mateční rostlinou. Takže to není nic nevratného. Přizpůsobují se stejně, jako by se za téže podmínek přizpůsobila mateční rostlina.
To co popisujete by udělaly právě ty rostliny namnožené ze semen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:06 Muž sux [117] - AmerikaRe: Johan
To je právě ono - ze semen se dnes nepěstuje skoro nic...dnes je to všechno odnožema...Nejde o mutace na dalších generacích, jde právě o to, že se řízky přizpůsobují aktuálnímu prostředí a vzdalují se od matečného základu....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 23:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sux
Obávám se, že takto to nefunguje. Prakticky všechny akvarijní rostilny se pěstují vegetativním rozmnožováním a je tomu již desítky let.
Některé druhy rostliny se ani jinak než vegetativně nemnoží a rozhodně to neznamená, že by ony druhy na tom byly špatně. Ba naopak. Některé jsou i nepříjemnými invazními druhy.
Dále, takovýmto rozmnožováním si zajistím, že naše výpěstky budou všechny stejně kvalitní. Mutace na jednotlivých říscích jsou spíše raritou. A naopak. Pokud bychom je množili ze semen, tak by potomstvo bylo nejenom vlastnostmi různorodé a tudíž nebylo stejné kvality, ale po neustálém opakování by vlivem příbuzenského křížení bylo i čím dál více degradované a špatně by se mohlo přizpůsobovat různým podmínkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 23:00 Muž sux [117] - AmerikaRe: vaaclav
olalááá :o) doufám, že ty semínka nejsou od té pampelišky v levém rohu :o) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 22:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Fotka k příspěvku Pěstovat Echinodory ze semínek je hrozný voprus a hrozně dlouho to trvá. To znamená že to nikdo nedělá. Ještě se ti může stát že vyroste něco jiného než chceš. :-)
I takhle můžou vypadat mateční rostliny echináčů. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:52 Muž sux [117] - AmerikaRe: Vašek
O tom to fórum je ne :o)

Tu je "vědecký" popis:Matka z řízků?
Jde vypěstovat? Ano, samozřejmě! Asi nejdůležitějším otázkou pro vás zůstává, zdali takováto matka není jakýmkoliv způsobem degradovaná. Odpověď je jednoduchá - ANO - ačkoliv k postupné degradaci genetického materiálu dochází až po několikátém opakování systému řízek->matka zkušenosti ukazují opak - skutečnost že si takto někteří vychcánci myslí že si pořídí jeden řízek a pak z něj udělají matku a budou ještě sami řízky prodávat způsobuje že se tito chytráci vytrestají sami bídnou kvalitou gentiky a nízkejma výnosama.

Tak to vypovídá za vše ne? Můžeš vypěstovat "matku" nicméně je zde předpoklad, že nebude tak kvalitní a její "dcery" ještě míń. U drtivé většiny aqa rostlin se nejedná o jednoletky jako je třeba máta, meduňka nebo heřmánek :-D

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2012 22:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Když má žena dceru, může ta dcera býti i matkou? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:34 Muž Vašek [56]
Jasný, ale pokud mám z mateční rostliny její dcerku vedle zasazenou, obě vyhánějí šlahouny a obě jsou stejně velké, jsou si rovné, nebo teoreticky tu mladší za mateční nemůžu prodat?

Já myslel, že mateční právě pochází ze semínek a ne z oddenku či květního stvolu. Prostě, že je nějak první a "lepší" taková über kytka :-D ;-)
sory, že se v tom tak pitvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LisourJr
To je na tobě, já bych ho zatím nechal venku. Není to poslední šlahoun za chvíli možná vyrazí další a ten bude ještě větší a silnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:22 RAP Re: LisourJr
Tak ho mám "schovat" pod krycí sklo? Bude to lepší?
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:20 Muž sux [117] - Amerika – To Vašek
Já bych to asi nepitval do situace "bylo dřív vejce nebo slepice" : Matečná rostlina - matka - je samičí rostlina ze které se řežou tzv. řízky - (klony, kotlety, prcci) - slouží k vegetativnímu množení. :o) nějaká definice botanika ,ne moje. Nicméně je pravdivá, mateční rostlina by měla být geneticky "dokonalá" aby z ní šlo získat co nejlepší nebo co nejvíc dceřiných...A drahý jsou asi proto, že jim trvá dlouho jí vypěstovat, ne že by byla dokonalá :o)

to je můj pohled...

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 22:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Mateční rostliny jsou rostliny velké, dospělé.
Dceřiná rostlina je rostlina vzniklá vegetativním rozmnožováním na mateční rostlině. Tj. mladé (dceřiné) rostliny v paždí přeslenů na květním stvolu echinodoru, solenky či hnědovky. Mladé rostliny na oddenku kryptokoryn apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:16 Muž LisourJr [33] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Pokud ti mimo akvárium nezaschne..
Tak ho mám "schovat" pod krycí sklo? Bude to lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:07 Muž Vašek [56]
Mám dotaz. Jaký rozdíl je mezi meteční a dceřinou rostlinkou? Ten matečný je ze semínka? Já jen že když dceřinej vyhodí šlahoun a další dceřiné, můžeme jej potom označit za matečný?

Prostě nechápu, proč ty matečný prodávají tak draze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 21:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LisourJr
Je to okvětní stvol neboli šlahoun. Pokud ti mimo akvárium nezaschne, nebo ho nezlomíš, tak se na něm vytvoří květy a následně dceřiné rostliny.
Já bych řekl že to je Echinodorus cordifolius
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cordifolius
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:13 Muž LisourJr [33] – Pomoc
Zdravím, asi tak před týdnem mi z mého echinodorusu začalo valit toto: rybicky.net/fotogalerie.php…
Otázka zní, je to květ? A víte ještě co je to za echinodorus? Díík!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 10:40 Muž Fish [0] Re: souky
jenže tenhle výrazně zbledl, úplně nový je krásně zelený. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 10:19 Muž souky [592] - RostlinyRe: Fish
mě přijde v pořádku, většina echinodorů má nové listy tmavé, nekteří víc a někteří míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 09:59 Muž Fish [0] – Nový list
Fotka k příspěvku Takhle vypadá list, který vyrašil jako nový, asi po týdnu. Zbytek fotek je v albu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 05:51 Muž Fish [0] Re: Vašek
Obě skrýše jsou umělohmotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 20:21 Muž Vašek [56] Re: Fish
Ten kámen vlevo je umělej, nebo z Chorvatska? Vypadá barevně úplně přesně jako jeden, co jsem si letos přivezl a ten bublá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fish
Akvárium je poměrně nové tak bych ho nechal v klidu. To dno má příliš velké kamínky na můj vkus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:47 Muž Fish [0] Re: Ivoš
Písek i štěrk jsem zkoušel, je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Fish
Prubnul sis ten písek octem, jestli není vápenitý? Na těch fotkách je i na můj vkus dost světlých šutrů a šutérků a pokud echináče něco nesnáší, tak je to vápencové dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:46 Muž Fish [0] Re: vaaclav
To, že mi hnědnou emerzní listy, to bych chápal, ale mi hnědnou i nové, co vyrašily na šlahounu, který vypustil (viz. předchozí fotka). Dno mám základ štěrkové a 2/3 tvoří písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fish
Nemáš ho ještě ani dva měsíce a má dokonce ještě emerzní listy. To tvoje dno se mě moc nelíbí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:47 Muž Fish [0] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Mám prostě v bytě teplo. :-)Přidávám jinou fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fish
Na fotce není nic vidět. Proč máš tak vysokou teplotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:35 Muž Fish [0] – Echinodoru hnědne
Fotka k příspěvku V mém akva se nedaří echinodorům, i když jim raší nové listy, za chvíli hnědnou. Viz Fotka, netušíte, čím by to mohlo být. Měření vody: 27°C, pH 7,5, GH 9, KH 4, NO3 18
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 01:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Tak to víš, přece jen ten největší odborník na echinodory jsi širokodaleko po Ratajovcích, Hořáncích a dalších firemních, ty...Já jsem poslední takovou kytku měl před šesti lety smich,... a před tím asi také také tak. Tak jsem tolik šancí se s tím setkat neměl...Ale vím, že mi nikdy z oddenku nová kytka nevyrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:51 Muž Vašek [56] Re: vaaclav
U mě po dvou letech byl komplet nenarušenej coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2012 19:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Stal se zázrak pan LiborSprysl veřejně přiznal že něco nezná. To se dějí věci. smich

Pro Vašek. Uhnívají jak staré kořeny tak oddenek. U některých rostlin z něho vyrůstají nové u jiných až po jeho oddělení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 18:57 Muž Vašek [56] Re: LiborSprysl
To asi odehnívat nebude. Odehnijou kořeny pod tím, ale tato část je pořád jaksi živá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 15:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
Nuž synci, tak to vidím možná nějak asi poprvé...je možné, že to stíhá odehnívat ve dně? Tohle mi teda nikdy nenarostlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 15:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Ivoš
Fotka k příspěvku ..pre niekoho kto by sa už fakt nevedel orientovať :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 12:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=851