Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
Môžeš aj skôr, nič tým nepokazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 21:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cezarmilan
Díky love potlesk potlesk Jelikož velkýho jsem slíbil, že 19.7. dovezu, tak to udělám týden předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2014 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
Ak je rastlinka nad vodou, tak ohni ten šlahún tak, aby sa spodky tých rastlín dotýkali hladiny a korienky sú do dvoch, troch dní

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 17:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olivis
Něco konkrétnějšího by jsi třeba němel? Třeba měsíc, dva měsíce... Aspoň to tak vědět orientačně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 15:12 Muž olivis [32] Re: Zoidik
trpělivost, musíš vydržet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 00:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olivis
Ještě si dovolím otázku. Za jak dlouho se ty kořeny asi vytvoří? Už má několik poměrně vělkých listů a kořeny nikde. Ne že bych nedočkavý, ale rád bych se už té dceřinné rostlinky zbavil, abych se mohl zbavit i té mateční...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Amras
Jestli se jedná o echinodory, tak jo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:43 Muž Amras [34] Re: olivis
Je to sice OT ale platí to u všech rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2014 18:17 Muž olivis [32] Re: Zoidik
jj, až bude mít kořeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 15:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: olivis
Díky za tip, asi to fakt bude on.

Ještě se jenom zeptám, pro jistotu abych něco nepodělal. Když mi u květu na oddenku roste nová rostlinka, tak ji oddělit až když vypustí kořeny, je to tak, že jo?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 14:31 Muž olivis [32] Re: Zoidik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 08:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj. Mám v akvárku echinodorus, který mi přerůstá nejenom přes akvárko, ale i přes hlavu a nedaří se mi určit, který to je abych ho mohl konkrétně nabídnou v inzerci :-( Na výšku má v současné době odhadem cca 70-80 cm a do mé 162litrové pidi nádržky je moc velký. Okraje jeho listů jsou při dotyku drsné, jakoby na nich byla pilka. Dámvám nějaké odkazy s fotkama, jak zhruba vypadá.

rybicky.net/nadrz/15694/231.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/235.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/234.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/233.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/232.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/228.jpg
rybicky.net/nadrz/15694/210.jpg - list dotýkající se výztuhy akvária

Pokud by někdo věděl, co je to za Echináč, budu rád a kdyby ho rovnou chtěl, budu ještě radši, jenom dceřinná rostlinka je již slíbená, tak bych ho zaslal po odeslání dceřinné rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:05 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
Ok zkusím to. O květ mi teď nejde. Aspoň ji namnožím. Když tak dám info, jak to dopadlo. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Aforte
Měly by.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 18:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám v emerzu echinodorus, který mi začal výhanět květní stvol. Jedná se o echinodorus amazonicus. Stvol má už cca 2dm. Můžu ho teď ponořit do vody? Vyrostou tam rostlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:11 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
Jo, vitej v klubu. Kdysi jsem koupila najednou 25 echacu. Do ted mi zbyvaj dva neidentifikovany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 07:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Aaaa sakra! Tak to je ten Bambi, ktery se mi nekam ztratil a o kterem jsem Soukymu tvrdil, ze jsem ho nejspis omylem poslal na sever... Pak je ale legrace, co jsem to vlastne komu poslal :) .

Pratele moc dekuji (myslim i Vaclava, ktery urceni palci posvetil) a omlovam se za mystifikaci jak ohledne druhu, tak kdo mi ho dal. Vznikl mi ted paradni hokej, protoze mi to boura i dalsi povedomost o tom co je co smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.05.2014 20:02 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
Neni to spis e. Bambi a ten s uzkymi listy se zvlnenym krajem, co je uprostred je princatko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.05.2014 17:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Jinak princatko jsou ty prvni cervene listy zleva.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Prvni takto velke listy, pred tim to bylo snad 9 mesicu takove stale neduzive nic, od Vaclava jsem ho dostal pekny, pak se spis jen zhorsoval, a az ted...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Kdyz nechce jako jediny, a neni to nejaka extravzacnost, nema cenu se tim trapit. Nech ho byt, bud pude nebo nepude, je to ciste pudova zalezitost, pokud tedy nepude z domu pro neschopnost :) . Jak jsem to psal, nez si malej princ rozmyslel, ze taky poroste... za pulku te doby nova mala indianska cerven stihla dorust k hladine, a teprve kdyz princatku poradne stini, princatko pochopilo, ze uz jde o hubu... pardon, o listi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 12:38 Žena baletka [624] Re: amrtin
Nezkoušela. Přijde mi, že je to totéž, co ty kapsle. Nevím... Hlavně by mě zajímalo, proč se nedaří jen tomu narrow leafu. Ostatní echáče mám super, velké, zdravé, odnožující, krásně červené... Někde musí být chyba v matrixu, nejde mi opravdu jen tento jeden malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:13 amrtin Re: baletka
A tohle jsi zkusila?Sice to je opět NPK,ale mě po tom echáč šílel... akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:30 Žena baletka [624] Re: Sid
Zkusila jsem jílové kuličky. Pak kapsle s NPK. Nic. Budu vděčná za další návrh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 12:15 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: MonterMonty
Jilove kulicky cas od casu davam taky, i osmocote. Ale co me jednou dostalo bylo neskutecny rustovy turbo u ech. Ozelot Green po pridani Rataj Colour FE+ (nebo jak se to jmenuje, bila flaska, s flusatkem). Jiny rostliny (i ostatni echace) tak razantni v reakci nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 11:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sid
Taky bych začal u kořenů potlesk , zkouším osmocote s postupným uvolnováním , nastrakal jsem kousky jen na tři místa v akvárku , tak se uvidí , určitě mi ve zdrojové vodě chybí draslík a železo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 10:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: baletka
...U mě je za největšího chcípáka rubin narrow leaf. Vypadá pořád uboze, listy mu odspoda uhnívají, sklovatí...
A co mu zkusit poskytnout kvalitní kořenovou výživu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 10:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: baletka
Toho mam asi taky, a presne, dlouho chcipak (pravda, u me je echinodorove velmi silne konkurencni prostredi) ted jsem si jista, ze bude zit, ale ze by nejak extra prospival...
Tuhle jsem ale treba na akva srazu v hospode dostala e. Scarlet Snake, s tim, ze sorry vypada jak vypada... a ten se projevil rustove schopne velice rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 23:42 Žena baletka [624] Re: Bella
Myslím, že se tomu říká nějak "první, druhá a třetí submerzní fáze" ;-) U mě je za největšího chcípáka rubin narrow leaf. Vypadá pořád uboze, listy mu odspoda uhnívají, sklovatí a to jsem mu vyhradila extra pláceček. Nemám srdce ho vyhodit, ale už je to skoro rok a nevím, jestli brzy nepude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 13:58 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: SlavekB
e. Beauty red mi taky dlouho "stal na miste" nebyl sice uplne vylozene chcipak, ale ze by byl krasavec to taky ne... no, po nekolika mesicich zacal byt libivej, hezky barevnej, a pak mu ruplo v kouli nebo kde, zaradil sestou ryhlost a narostl tak, ze musel byt pokaran trestnim ostrihanim listu, zkracenim korinku a presazenim... na pokarani nedba, a roste dal... Jednoho echinodoriho rekordmana chcipaka mam dva roky (nevim co je zac), teprv ted se zacina rustove projevovat, predtim se mi vzdycky doslova utopil v sagittarii (ty travicce), tak byl malej.
Nadrzi mi proslo v rozmezi 2-3 let cca 30-40 ruznych echacu. Prijde mi (alespon u mne) ze maji tri rustova stadia:
- "chcipacek/nevim jestli to rozdycham"
- "uteseny krasavec" (mnozi se to)
- "pomoc montrum" (nezvratne stadium, jakekoli pokusy - byt drasticke - opizlam tomu koreny, necham jen jeden list a zasadim do nejtemnejsiho kouta mezi rychle rostouci stonkovky - se minuly ucinkem; jak uz to tam jednou je - jednou monstrum vzdycky monstrum)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 11:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SlavekB
Mam necely rok rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_prinz , jen tak drzel na zivu, novy list spis vyjimecne, radeji jsem s nim ani nehybal, at mu neublizim. Ted se vzbudil a ma nove listy, vetsi nez driv, proste mu neco preletelo pres listi (nos nema) a zacal rust. A mam takovych vic, to je stale nic a najednou se vzbudi. A kazdy v jinou dobu, takze tezko je to podminkami v akvariu, proste se mu najednou chce :-D .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:38 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: baletka
to já mám Echinodorus 'Ozelot' (šípatkovec 'Ozelot') jen přichyceny ke kořenu, protože původně neměl ani kořínky a roste jak divý. : rybicky.net/nadrz/15441/202.jpg
Ale zrovna ech. Beauty Red mi pořád nějak divně živoří.. už dva roky rybicky.net/nadrz/15441/216.jpg :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 08:18 Žena baletka [624] Re: ludvik
Já echináče přesazovala a bez problémů. Sice taky "zakrněly" a trvalo to velmi dlouho, než se znovu rozrostly, ale nakonec to zvládly. A pokud přesazuji "o kousek", dělám to tak, že vezmu rukou co největší kus substrátu kolem rostliny a jakoby ho ji "posunu" i s ním. Takhle mi rostliny nikdy nezareagovaly špatně. No a před měsícem jsem přesadila obrovský ech. Beauty Red. Vytáhla jsem ho, zastřihla kořeny a přesadila. Okamžitě se chytil, roste snad ještě více, než předtím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Taky záleží, co za stonkovky máš. Ono je rozdíl mezi bacopou monnieri a třeba pogostemonem stellatou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:41 Muž DANMAZUR [20] Re: Aforte
Sice nemám Co2 ale i tak 70procent rostlin je stonkovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:38 Muž DANMAZUR [20] Re: SlavekB
Ten je pěkný.Představa že v akva o 1/4 menším jsou tři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:35 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Aqua-daho dává vždy dva. Né jeden. Teda co jsem měl tu čest, vidět. to si říkáš teď. Až se ti rostlinky rozjedou a budeš je dávat pryč furt, tak už budeš rád, že si to někdo vezme, abys to nemusel vyhodit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:34 Muž DANMAZUR [20] Re: MonterMonty
Tak jo.Akorát to mamce bude rvát srdce že si zase něco koupím a pak to daruju to bude sranda. :-D Snad ji uklidní že nemůžu za to že nešlo vidět že v kosicku jsou tři a navíc za cenu jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:36 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR
Podívej se ke mně na loňské fotky. Tam mám 2 bleheare a jsou hezky rostlí. Byli asi 10 cm od sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DANMAZUR
no vidíš, trochu ty menší nech rozrůst a prodej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Ono je možný, že za měsíc nevytáhneš jen ty dva malé kousky, ale klidně i polovinu akvária :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:20 Muž DANMAZUR [20] Re: Aforte
Taky si myslím.Tak ho tam nechám a když hodně poroste tak ty dva malé někomu dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:16 Muž DANMAZUR [20] Re: MonterMonty
No tak ja jsem ho koupil v kosicku q tam byly tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DANMAZUR
někdo tady už psal že se stane že z jednoho květu vyrostou dvě růžice s listy , myslím že se to ted děje i u mě ,ech je zatím 4 cm vysokej , tak to moc poznat nejde , uvidím co z toho bude , jinak asi bude taky záležet kolik světla se dostane k těm menším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Zrovna tento bych jen s 5cm mezerami nedával. Tomu když se daří a krásně naroste, tak je to koruna jak blázen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:56 Muž DANMAZUR [20]
Malý zrovna není Bleherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Záleží, co je to za echinodorus. Pokud máš ty giganty, tak potěš pán bůh. Některé echinodory dorůstají do dost velkých rozměrů. Záleží jak malé myslíš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:40 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj když jsem si koupil echinodorus byly tam kromě vzrostlého ecjonodoru i dva malé kousky a říkal jsem si jestli to nezačne dřív nebo později vadnout a uhnívat z nedostatku prostoru?Mám možnost rozsqdit je maximálně jenom 5cm od sebe.Myslíte že můžou být u sebe nebo ty dva kousky musím někomu darovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 01:26 Muž Mislow [304] Re: MonterMonty
Jj, echinodorus vydrzi snad vsechno, tedy aspon nektere druhy. Mam v akvarku nekolik druhu a ikdyz osvetleni je bidne, zadne hnojeni nebo CO2 a ryby ho vyrazne devastuji, tak statecne dorusta, hlavne amazonicus je neznicitelny. :-D JIna rostlina by me tam krom anubiasu neprezila .... I microsorium uz padlo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ludvik
Já nedávno vyfasoval od Amrtina 40ti cm rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_atlandsberg , víc jak tejden ležel porůznu ve vaně , v lavoru atd , než jsem ho převezl , samo z listů byly srágory ikdyž jsem na něj svítil , jak byl v leže celej se pokroutil, zdeformoval , tedy ušmikal jsem všechny listy- nechal jen 5cm pahýly aby se neponičila růžice , dost razantně zakrátil kořeny , zapích ho do akva a kolem něj nasázel pět jílovek , dnes má sedm listů a je už 30cm vysokej i v rohu kde moc světla není ,takto to dělám s jakoukoli jinou větší rostlinou a vždy se chytla znovu , kryproška se občas rozpadne ale pak zas vyletí , substrátu mám max 8cm vzadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:52 nowy101 Re: vaaclav
Děkuji :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=651