Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 09:52 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku Druha serie chcipaku, z leva:
- Krapcatnyj
- na hladine jsem v jednu dobu mela oddelenych rhizomu vic, ale nektery se rozpadly, shnily, takze ted nevim co bude z tohohle, mozna Paul Klocker? nebo zbytek z osadky Krapcatnyho?
- Red Flame - kdyz se to nechce mnozit slahounem, tak to vezmeme rhizomem, oddeleno v druhe pulce zari (srpnovy pokus z rhizomem nevysel) - u toho jedineho mi hodne zalezi aby se to klubalo a prezilo. Matka - prerostle monstrum (pardon, nadherny soliter) uz je zrala na vyhazov (pardon, darovani) ale z kropenatych echacu se mi tenhle libi nejvic, rada bych si ho nechala.
Tyhle nechavam plavat na hladine, dole v dzungli by to neprezilo

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 09:44 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zrovna ted experimentuju co vsechno echinodoriho se zbrabora.

Nechtene jsem kdysi odstranila dve maly rostlinky (navic bez korinku) od matecniho ech. Fantasy Color (nebyla za slahounu, u tohoto echace prcci rostou tesne u matecni rostliny). Nechala jsem je plavat na hladine, zapomnela jsem na ne, pak jsem je objevila pri portrhavani... A po necelych dvou mesicich byly darovany, jako zivotaschopne rostlinky.

Tohle je aktualni prehled chcipaku. Tri verze horemanii red - zleva:
- posledni rostlinka z posledniho slahounu, nez jsem darovala matecni pryc, kdyz jsem ji odtrhla byly to prakticky dva tuhe spejlate krvave rude listy - zezelenalo to, povyrostlo, a uz to vypada jako listy a ne jako spejle;
- uprostred se klubou horemanci z rhizomu (rhizom oddelen zacatkem rijna), zkusim z toho vyklubat 3, pripadny zbytek tipnu
- v pravo chcipak z prvniho slahounu, pri oddeleni v srpnu to melo dva zelene listy a dva 2cm korinky, ted je rijen
Rhizom nechavam plavat po hladine, ty dalsi dva jsem zapichla do housti anubiasu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 09:34 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
Rezniku! Zajimavy pokus :-)

Pamatuju si na dotaz nekde z diskuze, zda je mozne preriznout echinodorus vejpul a ziskat tak dve rostliny, myslim Vaclav? odpovedel, ze to neni stastny napad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 16:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Pokus
Zkusil jsem z Echninodorus 'purpurea' oddelit jeden list, byl na nem dole korinek, tak jsem to vyrizl ziletkovym nozem z rostliny, zbytek rostliny to ani nemel sanci poznat, tak malou ztratu. List byl jeste emerzni. List pak plaval na hladine, casem korinek upadl, ale list drzel stale neposkozeny. Tak jsem ho nechal. Je to pres dva mesice, list zacal postupne na cepeli odehnivat, ale vyrazily mu korinky na zacatku rapiku. Jsem na to opravdu zvedavy, jestli do komplet shnije, nebo jestli...? :-) Nikdy jsem list Echinodoru nenechal tak dlouho samostatne plavat v akvariu, nakonec proc bych to delal, nechat ho tak dlouho rozkladat. Mozna ze je to tim, ze na te spodni casti listu prece jen neznatelny drobecek oddenku zustal, jak jsem to odriznul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 22:44 Koště
Tak to už přechod emerze/submerze nic.

Osobně se mi líbí tato stránka pro určení problému s rostlinami:
maniakva.sweb.cz/…

Třeba Vám pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 22:35 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Koště
Echinodor mám asi pol roka, možno viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 21:26 Koště Re: geminika
A jak dlouho jej máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 21:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Na googlu je možnost vyhledat svoje fotky. Ze začátku jsem to párkrát zkusil.
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 20:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaaclav
Tak tebe to slúži ku cti a tomu na opačnej strane....veď vieš. Krádeže sa na nete dejú, mne bol ukradnutý difúzor, čo spravíš? Žiaľ nič :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 16:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: geminika
Záleží za jak dlouho ti začínají uhnívat. Já starší listy stříhám, aby nekazily vzhled rostliny. Dokonce stříhám i ty přední, aby jsem lépe viděl do srdíčka rostliny, kde vyrůstají ty nejhezčí listy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 22:59 Žena geminika [39] - Živorodky
Mám Echináč a vonkajšie listy mu odhnívajú a zo stredu vyrastajú stále nové listy. Je to tak normálne alebo mu niečo chýba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2014 22:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Tohle ani nečtu protože je to všechno ukradené. Hned první fotka rostliny je moje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 22:17 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Zaujímavá stránka o ech.
aquariymist.4admins.ru/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 21:24 Muž rybka1 [178] Re: vaaclav
Ja som mal echinace zo svojho slahuna,ked som ich dal do velkeho akva tak im trocha trvalo kym sa rozbehli.korene som pri presadzani skrati o 1/3.teraz sa im krasne dari.moj postreh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Samozrejme souhlas. Rostlina donesena z dobreho zdroje (treba prave Vaclave od Tebe), kdyz treba ceka na odeslani, dokaze nezakorenena viset v akvariu a slusne rust, s koreny ve vode. K tomu ale musi mit moznost si vzit vyzivu z vody. Proto v nekterych akvariich rostou az dobre zakorenene rostliny, ve dne vyzivu najdou, ve vode ale neco chybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:56 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Designer
Rostlinky měly emerzní listy,což jsem jako lajk nepoznala ;-) Teď začaly růst rychlostí světla potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.10.2014 16:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybka1
Řekl bych že to není až tak pravda. Často je přesazuji a zkracuji jim kořeny, na jejich růst to nemá příliš vliv. Naopak velký kořenový systém u starších rostlin často částečně zahnívá a to má někdy negativní vliv na celou rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 15:36 Muž rybka1 [178] Re: 77Dasa
Echinodor sa potrebuje hlavne poriadne zakorenit a zivin v dne musi mat dostatok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: 77Dasa
Kdyz si doneses Echinodorus ve slusnem stavu, prakticky okamzite mu roste nove listi. Nicmene i hrozne vypadajici kusy se dokazi vzpamatovat, jen to chce delsi cas. Ty rostliny maji sileny smysl pro preziti, jen se jim musi dat co potrebuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 20:09 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium
Dnes jsem už musela odstranit flekaté listy nových echináčů,nedalo se na to koukat.Některé se začaly úplně rozpadat.Na dvou roste první lístek,na jednom dokonce dva,jsou zbarvené červeně,ale až ten druhý list je OK.První se hned rozpadl.Asi to ještě nějakou dobu potrvá,než se zmátoří,ale důležité je,že konečně rostou ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 20:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Mě se emerzní listy většinou vůbec nerozpadly nebo jen minimálně a tak jsem je potom když překážely ostříhal. Jen jednou to byl hrozný mazec když jsem dostal malé emerzní dceřiné rostlinky z Polska, ty se rozpadaly hodně a že by jim to nějak pomohlo tak to bych neřekl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 18:54 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
Václave a nechal jsi někdy ty emerzní listy echinodorům déle nebo jsi je otrhal hned jak se na nich začaly dělat ty hnědé skvrny? Respektive, co (jako starý praktik a pěstitel echinodorů) říkáš na názor, že si rostlina z těch starých emerzních listů bere živiny a energii na tvorbu nových, submerzních listů? Zpozoroval jsi někdy nějaký rozdíl, pokud jsi nechal rostlině emerzní listy déle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 17:59 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: vaaclav
díky,už je mi to jasné ;-) Teď si vybavuji,že když už jsem je kupovala,měli je v nádržích s vodou,kde všechny listy byly nad hladinou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 17:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 77Dasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 17:08 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – fleky na listech
Asi 3 týdny tomu jsem si přinesla domů několik echináčů. Až na jednoho,všem se začaly tvořit hnědé fleky na listech-kulaté skvrny.Bylo mi doporučeno hnojivo osmocote, nebo jílové kuličky.Zvolila jsem kuličky.Po vpravení do dna se voda mírně zakalila,což jsem taky čekala a tak následovala částečná výměna vody.
Mám poškozené listy odstranit,aby zbytečně neoslabovaly rostlinku,nebo je nechat? Podotýkám,že flekatá je většina listů,skoro nic by nezůstalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 17:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
Kvalitní rostliny jsou většinou až z druhého šlahounu. Ostatní bych uřezal protože ty starší přestávají růst pokud se tvoří další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Rozdal jsem vsechny Echinodorus 'Indian Red' a ze slahounu jsem si nechal prave jen takoveho chcipacka, ze se ani nehodi ho nekomu dat... Uz roste, a to vypadal fakt jako nejaky nepovedeny odpad. I kdyz cetl jsem o slechteni, kdy se schvalne vybirali nekolik generaci takovi chcipacci, aby se dosahlo maleho vzrustu (koukam je to tady na konci: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich ), takze jsem sam zvedavy, co z nej bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 09:53 Žena Bella [1047] - Rostliny
Dotaz na zkusenejsi.

Ech. Horemanii red - prvni slahoun, crcal se s tim pekne dlouho, vysledek - jen jedna zakrnela rostlinka, dva listy nicmoc, ale vytvoril korinky. Druhy slahoun - 2x2 rostlinky, pokochani pro oko, rostly a krasnely samy. Treti slahoun teprv bude vytvaret rostlinne hodnoty. Protoze jsem "piplak" tak se budu snazit vypiplat i toho prvniho slahounovyho chcipaka :-) jen pro zajimavost, abych vedela co se da jeste zachranit. Bud to da nebo neda.

Vyhledove me zajima, jestli z takoveho podrazeneho nepodarku ma sanci vyrust kvalitni vybarvena rostlina, nebo se obcas prihodi kiks, mrzacek, ktery je lepsi "utratit a dal nemnozit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 09:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Bella
Správný přístup. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 09:17 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Bella
Fotka k příspěvku Oddelila jsem rhizom od Red Flame a Paula Klocknera. Jeden plave na hladine a uz ma rostlinky, druhy to na dne zabalil, shnil :-( pritom oba vypadaly dobre... no nic, uvidim, ktery se vlastne chytnul, a pockam az tomu co se nechytl doroste rhizom a vesele to zkusim znova. Ja mu dam, nemnozit se.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 18:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
Fotka k příspěvku Stačí opravdu jen kousek který ale musí po odstranění všech kořenů plavat. Často je konec nahnilý. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Je to fakt na delsi cas, tohle mam po par mesicich, ten maly vepredu:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Bohuzel jsem ho pred tydnem vytahl s koreny velkeho Echinodoru, a tak je ted chudak jeste ke vsemu presazeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
furt me echace prekvapujou jak houzevnaty rostliny to jsou...
zkusim se tomu pacholkovi podivat na zoubek teda rhizomek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
I z kousku ktery ohnil v krovi, a nemelo to co zbylo ve dne snad ani centimetr, mi malicky vyrostl a funguje, jen nez dosel k aspon rozumne vypadajici male rostlince, to trvalo fakt dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 11:44 Žena Bella [1047] - Rostliny
Dotaz na zkusene - jaka musi byt minimalni delka rhizomu, aby to stalo za pokus ho oddelit a ziskat z nej echac? Mam jeden, u kteryho si nejsem jista co je zac, zacina mi prerustat akvi, zatim se nema ke slahouneni, ale moc se mi libi, takze ho nechci dat definitivne pryc, takze bych z nej rada vydyndala "mlade" a "matku" darovala pryc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 13:38 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: michalt
mi stagnoval a chcipal několik měsíců, pak se rozjel a nakonec musel jít ven, protože se už extremně roztahoval. Byli dva. dali každý dva květní stvoly a bylo z nich pak ještě asi 30 rostlin, které se chovají stejně.. nejdřív chcipáci... hop
jejich vývoj je vidět v mem velkém akva od začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2014 13:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Potrebuje vzrostlejsi kousek, at se ma na co divat, protoze presne podle tech Tvych fazi, stale ma ty v prvni fazi a potrebuje nejakou trojku, ktera bezohledne poroste skoro vsude. Asi uz vim, co mu vyrvu ze sveho pralesa :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2014 13:10 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: michalt
Ono to bude asi hodne individualni. Nevim kolik mam u sebe hloubku dna (normalni sterk), nad 4 cm urcite, ale rozhodne ne 10-15cm. S vymenou vody (a odkalovanim) na to pecu cim dal vic (ze zacatku poctive kazdy tyden... pak 14 dni... ted mesic...). Mela jsem CO2 a la pet-burcak, ted mam bombu. Sem tam (cca 1-2x do roka) nejakej echaci oblibenec dostane osmocote a/nebo jilovou kulicku. V posledni dobe pecu i na PMDD (predtim jsem davala denne v mnozstvi vicko od petky). Sem tam flusanec Rataj Fe - ob mesic? Nektery echace se nechavaj prosit, nektery se chovaj jako monstra i pres karne presazeni, zkraceni korenu, otrhani listu (jednoho extremistu, ktery me vazne nas.tval jsem natvrdo nechala jenom s jednim + drasticke zkraceni korenu, ale moc to na rustove ukazneni nepomohlo :-) Par chcipaku jsem nechala jen tak plavat na hladine, s tim, ze je s nima amen... nebyl.

Ale ty jejich korenovy systemy, to by se melo zakazat! :-)

Mi prijde, ze ti echacovi pacholci maj tri faze:
- chcipak, premyslim jestli se mi tu vubec libi
- krasna rostlinka, rozumna velikost, mnozime
- monstrum, proboha komu to zas udam

Nevzdavej to, vim jak je to frustrujici koukat na mrnavou chciplatou rostlinku, a tahat z nej ocima dalsi listy a koreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 12:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Hansel
Hmm...nevím, co myslíš tím "nahusto." Nikdy neměním méně často než jednou za týden 40%, většinou je to tak každé 4-5 dní. A častěji bych už snad měnil jen krátkodobě, dlouhodobě je tohle pro mně asi nejpřijatelnější hustota výměn. Nebo myslíš měnit tu vodu častěji jen po dobu, dokud se nové echinodory "chytnou"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
BTW, nechces se stavit na setkani U Trojek? Nejake Echinodory tam ponesu (zatim 2 jsou zamluvene), v akvarku nemam k hnuti, treba bys ten svuj mohl dostat jako nadhernou a uz submerzni rostlinu (co bezne koupis, jsou emerzy), jen jeste uplne netusim, co vsechno donesu, co vyrvu at mam v akvariu aspon nejake svetlo i u dna :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Hansel ma pravdu, v Praze (jsme temer sousede) tim prihnojis slusne, ovsem draslik Ti trosku pochybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2014 11:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: michalt
Zkus nahusto měnit vodu. V životě jsem nehnojil, jen měním hodně vody. Naopak když jsem experimentoval se snižováním výměn, bylo to na rostlinách hodně znát, né že by odcházely, ale byly na tom hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan, Designer, Hansel
Děkuji Vám za reakce. Chápu, že čím hlubší dno, tím líp. Ale je fajn vědět, že ten hlavní problém může být i jinde a že to dno nemusí být nutně limitující.

Takže tou hlavní příčinou, proč mi ty echinodory doposud moc nešli, by tedy mohli být poměry živin a světla. Světla byl a je dostatek, takže asi živiny. Faktem je, že výživu kořenů jsem nikdy nijak zvlášť neřešil. Jen jednou jsem přidal jílovou kuličku Bivoj od Rataje a když to nepomohlo, zkusil jsem od JBL. Jinak jen přihnojování do vodního sloupce.

Tak tedy zkusím tohle: Ten beauty red, který již vypadá na odpis (má jen dva rozpadající se lístky) nechám volně plavat na hladině a uvidíme, co z něj bude. Leopard (nebo ozelot nebo tornado nebo co to je) zkusím přesadit tam, kde bude mít opravdu dostatek světla. Koupím si ještě jeden menší, který se mi líbí. Ke kořenům jim dám Osmocote v lékových tobolkách. Až se akvárium bude stěhovat, přisypu víc flexiobkladů a v části, kde budou echinodory, nechám dno alespoň 9-10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: michalt
Nie som žiaden odborník na Echinodory, ale budem oponovať tomu predpokladu: Tiež mám v prednej časti (prízemie) len 4 cm výšku substrátu (tiež piesok Flexiobklady) a z pôvodne malého milého Echinodorus uruguayensis 'Horemanii' sa dosť rýchlo stala ozruta, ktorej musím pomaly každý týždeň odstrihávať zopár listov, aby moje menšie akvárko bolo aj vidno :) Pred časom som ho presúval z prízemia hore na poschodie, kde má 12-15 cm výšku substrátu, ale to nebol dôvod: tam mi totiž menej "zavadzia". Presádzanie bola katastrofa - hĺbky sa mu neušlo, tak si to kompenzoval do šírky, korene boli doslova po celej dĺžke akvária, nameral som až 40 cm dlhé! (čo sa podarilo vytiahnuť - niektoré sa ulomili) Obával som sa, že presadenie mu uškodí, ale on si rastie bez spomalenia ďalej na novom mieste vzadu v rohu. Teraz mám na nízkom prízemí asi mesiac i malý Ozelot a rastie tiež svižne.

Spomínaný Kleine Bär je malý, máme ho v inom menšom akváriu (výška len 24 cm, substrát Manado 4-5 cm) a rastie krásne, mal i nové odnože. Na druhej strane, v mojom hlavnom akváriu (kde sú tie ostatné) rastie akosi pomaly a má užšie listy, ale možno mu vadilo obkľúčenie iných rastlín, teraz som ho trochu uvoľnil a uvidím.

Možno keby som mal hlbší substrát, boli by všetky ešte väčšie - lenže to v mojom akváriu ani nechcem, práve naopak, hľadám už len čo najmenšie rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Dosypat by to chtelo, ale mam Echinodorus i ve 4cm dnu a roste taky. On dokaze Echinodorus rust i zaveseny nekde v pulce vysky akvaria s koreny ve vode, pokud tak dokaze dostat dostatek zivin. Kdyz se ale podivas na koreny poradneho Echinodoru, rychle zjistis, ze bys je ve 4cm ani nezahrabal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: michalt
No já nechci zpochybňovat zkušenější a co echináče dělají a naopak souhlasím a tu větší hloubku podporuji. ALE nemyslím si, že by nemohly prosperovat. Moje echináče jsou střídavě ve vrstvě 2-4 cm, podle toho jak se přihnou nebo podbagrujou ryby, samozřejmě minimálně z jedné strany ukotveny menším kořenem, později by to prokořeněné kusy ani nepotřebovaly. A ROSTOU JAKO O ŽIVOT. Samozřejmě že kdyby echináče byly moje priorita, tak jim dopřeju víc, ale že to nejde, to bych netvrdil. (mám je v obyč písku a nic moc světla, ženou jeden list za druhým a co má být červené je nádherně červené)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 10:29 Muž michalt [737] - Miniakvária – Dno pro echinodory
Ahoj. Včera jsem v jiném vlákně řešil, jaké echinodory bych si mohl pořídit do svého akvária (128 litrů z prezentace) a po doporučení od Designera jsem dospěl jsem k tomu, že si vyberu některý z těchhle:
rybicky.net/atlasrostlin/Echinodorus_cv_tornado
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rosamunde

Vaaclav mě upozornil, že 4 cm písku (flexiobklady 1-2 mm) není dost pro kořenový systém. Chtěl bych se zeptat, jaká je minimální rozumná hloubka písku, aby to bylo pro tyto rostlinky bezpečné. Podle toho se rozhodnu, jestli trochu písku lokálně dosypu do dané oblasti nádrže nebo počkám pár měsíců na stěhování akvária a předělám to pak trochu komplexněji.

Na té výšce dna asi něco bude, protože žádný echinodorus, který mám (beauty red, ozelot - nebo leopard nebo tornado, nevím, který z nich to je), neprosperuje. Do dalšího miniakvária jsem před téměř rokem dostal echinodorus indian red a taky zůstává malý a vždycky když jeden lístek začne růst, jiný odumře a pokryje jej řasa. Tak pořád vidím jen čtyři malé lístky. Tak mi napadá, jestli tohle všechno nebude mít důvod právě v tom, že to dno má jen 4 cm. Kolik bych měl přidat? Díky a hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 15:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Jak píšeš, jestli se echynáč rozhodnul množit místo kvetením, tím že rostou odnože z mateční růžice, je to skoro stejné jako u těch "květních", nechat narůst do životaschopné velikosti a pak oddělit a máš samostatné rostliny. Jako celek to samozřejmě nechat můžeš, ale pokud bude odnožovat dál, budeš z toho mít za chvíli pořádnou palici, ale dá se . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 15:22 radim
Zdravím, co se stane s echinodorusem, když odkvete? Před cca měsícem jsem dostal jednu velkou rostlinu, která měla květy. Z těch už jsou mladé rostlinky, ketré putovali do světa a šlahounech jsem nechal poslední 3, aby dorostli do rozumné velikosti. Rostlina od té doby co jsem jí zasadil vyhnala už jen jeden velký list a konec. KOnec velkých listů teda... roste teď dost na husto, ale listy jsou jen tak 30cm dlohé místo 80cm. Vypadá, že se dělí na x malých rostlin. Chtěl bych se teda zeptat, jestli to mám nechta jak je, nebo to časem rozsadit? Když to nechám srostlé naroste z toho ještě mohutnější rostlina?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=551