Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 14:05 Muž riso [129] - Cichlidy – Echinodorus do predni casti nadrze
Kluci,
poradite nejaky nizky Echinodorus (ne Tenellus) do popredi nadrze? Musi vydrzet 30 stupnu (tercovci) a taky tam nebude mit moc svetla - stin od Valisnerie. Zatim jsem nasel Leopard nebo Latifolius. Mate s nima zkusenosti? Doporucite neco jineho? Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
Jestli jste tím velkým akvárkem myslel onu nádrž s altumy, tak tak velké zase ne. :-) Já bydlím v paneláku a pokud odmyslím problémy při instalaci, tak naplnění této nádrže by ji určitě poslalo o několik pater směrem dolů. Moje představa je nějakých 600 - 800 litrů a z ní bude koukat nějaký E. macrophyllus. Trochu problém mám se sehnáním zajímavých kapradin, protože kromě windelovu jsem zatím nic nesehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:42 Usine – Re: Pepan
Fotka k příspěvku To by muselo být opravdu velké akvárium. Dovedu si ale představit velké echinodory které nemusí zrovna vyrůstat nad hladinu. :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:31 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
To je jenom o úhlu pohledu. Moje představa akvária s několika echinodory je, že to bude velká nádrž, ty echináče budou koukat z vody (ala Takashi Amano)a nad tím bude zavešena větev s epifytními kytkami jako jsou cisternové bromélie a kapradiny. Ony ty echináče v přírodě takhle rostou a třeba nádrž o hloubce 60 cm, ze které kouká metrový E. macrophyllus taky nemusí vypadat špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:17 Usine – Re: Pepan
Kupovat si dneska přírodní druhy Echinodorů je vyhazování peněz. Vyrostou z nich ohromné rostliny a co s nimi. Z kultivary to není o moc lepší i když už jsem našel rostliny příjemného vzrůstu (pod vodou) Taky mám své emerzní akvárium a chodbu dost velikou. I kdyby hodně vyrostli tak v mé botanické zahradě se ztratí. Pokud jde o echinodory z Afriky tak na ně žádný názor nemám. Nebyl jsem tam a přesvědčit jsem se nemohl. Že je někdo našel a druhý ne je jedna věc a moc mě to netrápí. Pomalu ale jistě u mě začaly převládat stonkovky a je jich už více jak Echinodorů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Nojo, ale dají se pěstovat v menších květináčcích, takže na relativně malou plochu se jich vejde celkem dost. Zkuste si takhle udělat sbírku echináčů. A anubiasů zase tak moc není a rostou pomalu, takže představa, že by mě vystěhovaly z bytu je hodně vzdálená od reality. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
:-) -no zas je tam kopec druhov co maju len cca 20cm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 08:29 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Sid
Já jsem spíše na anubiasy a kryptokoryny. Ty nezaberou tak moc místa. Kdybych chtěl ještě echinodory, tak bych musel vyměnit panelákový byt za nějaký prosklený hangár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sid
bohužel se bojím že pro ně budu muset pořizovat větší a větší akvárko :-D Taky by mě zajímalo proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
"Já nechci mít s echinodory nic společného!"
Sid - preco???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepan
To Václav se těmihle kytkami baví. (Vy evidentně taky!) Já nechci mít s echinodory nic společného! tone :-D

Díky za ten odkaz! Nedávno šla taková "vzrušenější" debata na Akvaristovi.cz - škoda, že už je tam to téma uzavřeno... Ale nějak bych ho mohl zkusit oživit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:44 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:katterinecka
Kromě klasického E. horemannii je i varieta Red. A záleží taky na osvětlení a bůhvíkolika dalších faktorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
no to je možný, jen mě udivuje že na některých fotkách je horemanii červený a má vlnité listy a někde vůbec, jako ten můj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:34 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:katterinecka
Zkuste si něco přečíst o afrických šípatkovcích. Sám se taky kloním k názoru, že s popisem E africanus asi není vše v pořádku.
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
Jak tak koukám podle fotek tak vypadá úplně jak afrikanus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:18 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: katterinecka
Snad E. major. Podobný je E. horemannii, ale ten je asi poloviční. Ale nechte si to ještě určit někým jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
Tak Effa se můžu zeptat, ale zas tak důležitý to není :-) Vyhrála sem na burze asi 10 druhů rostlinek, taky bych potřebovala pomoct s nějakou identifikací, tak to nechávám při jednom až se odhodlám :-D Jinak ten echonodor má listy dlouhý aspoň 50cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:13 Muž JuraH. [5] – argentinensis
Hm to je opravdu krásná představa ale prosím podívejte se na moje akvárium a sám uznáte že je nemožné nechat ho vyrůst nad hladinu sad Jó kdyby to bylo v mojich rukou tak bych měl ty akvária aspoň dvě vedle sebe, větší a nad něma osvětlovací rampu nebo něco takového... v penězích není problém ale pokoj zdílím se starším sourozencem a rodiče mě sice v akvaristice podporují ale větší možnosti než je moje 25ka mi nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
u listů co mi lezou nad hladinu jsou kraje úplně hnědý, asi spálený od světla a to jsou pod sklem. Ale naštěstí za dva týdny bude lepší ubytování pro moje milovaný echinodry :-) budu mít 470litrů. O těch kořínkách jsem četla že se mají čas od času dokola objet nožem pár cm od rostlinky, ale nikdy jsem to nedělala, teď už čekám až budu přesazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:06 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:JuraHonč
Někdo doporučuje čas od času tu kytku povytáhnout. Tím se poškodí kořenový systém a ona na nějakou dobu zpomalí růst. A zkusil jste zauvažovat nad variantou, že jej necháte růst nad hladinu a v míste, kde vyčuhuje, by nebylo krycí sklo, takže by mohl vykukovat do prostoru a třeba i zakvést. Akorát nevím, jak s opylováním, jestli je samosprašný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JuraHonč
Taky mám stejně problemy, koupila jsem jeden květináček se třemi rostlinkami echinodoru bleherae a teď nevím co s nima. Podle mě růst moc nezastavíš. ale když počkáš až vyroste tak bys ho třeba moh prodat za lepší peníze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:00 Muž JuraH. [5] – argentinensis
Aha takže mi ten argentinensis ať chci nebo nechci bude šíleně růst... No kupoval jsem ho tak nějak náhodně a v obchodě měl ještě malé listy tak jsem myslel že tolik neporoste :( no příště se musím předem podívat co kupuji - chybami se člověk učí ano. A dá se aspoň nějak udržovat v malé velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:00 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:katterinecka
Já nevím, nejsem zase takový profík přes kytky. To je spíše otázka pro Sida nebo Effa. Můžu se zeptat, jak je ta kytka vysoká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 21:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
Fotka k příspěvku A to co mám já je amazonicus?(ten nahoře) taky nemá špičatý listy, ani nevím co mi tam roste hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 21:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:katterinecka
Teď mě ještě napadlo, že by to mohl být E. argentinensis a to je zřejmě nejpravděpodobnější varianta, protože je nejdostupnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 21:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pepan
to jo, má trochu vlnitý listy, to asi nebude on
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 21:45 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:katterinecka
Amazonicus by měl více špičaté listy. Mohla by to být celá řada kultivarů jako např. Rchinodorus "Gabriel", Echinodorus "Petr Schwott",..... těžko říct. Ale souhlasím s Vámi, že je zasazen příliš hluboko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 20:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eriksk
možná amazonicus, ale zasaď ho tak aby ten střed odkud rostou listy nebyl pod substrátem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 20:33 eriksk
Fotka k příspěvku prosim vas chcel by som sa spytat ze aky druh echindorusu je to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:57 Usine – Re: JuraHonč
Je to ohromná rostlina. Pokud má jen trochu dobré podmínky vyroste ti z akva ať děláš co chceš. Jediná rada je strčit ho do tmavšího kouta nebo svítit méně. Nejlepší je ale koupit si něco menšího, protože jen květní stvol bude mít 150 cm a možná i více. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:32 Muž JuraH. [5] – argentinensis
Mám echinodorus argentinensis a nové listy rostou moc rychle. Zatím mi to příliš nevadí ale chci se zeptat jak se dá zabránit tak rychlému růstu, popřípadě jak to můžu rozmnožovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 15:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: wow
tak normálně vypadá...
mrkni na fotky rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 10:50 wow
Je normální, že můj echinodorus bleherae nasadil dlouhé úzké listy roztoucí téměř ze substrátu? Žádný delší řapík, žádné zakulacené širší listy.. Nemám s tímto zkušnost, jsem začátečník..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Maťa
...no len musim dodat ze "vsetko" v akva nemozes mat... X-) -ale skus... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:06 Maťa – Re: kortezhugo
Díky mockrát za rady-zkusím koupit něj. kořenové hnojivo a uvidím..
Horší to už snad nebude..v akva mam Echinodorus Ocelot, Indian red a Bleaherae a dělá mi to právě jen ten Indian Red.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 20:39 Muž kortezhugo [983] – Re: AiZ
...a ku korenom je dobre nieco dat - Bivoj...alebo JBL
www.akvashop.sk/…
echinace to vedia ocenit... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:29 Muž AiZ [6] – Re: kortezhugo
Díky za odkaz, v mém případě se ostatním rostlinám vcelku daří a dělá to pouze tento druh echinodoru a dle tvaru listů bych tipnul, že Maťa má stejný druh echinodoru. Například Echinodorus leopard má v mém akvu 100% kondici a zastínil mi úplně Indian Red, který měl být dominantou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 09:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Maťa
www.aquariumslife.com/…

...toto moze sposobovat aj nedostok NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:28 Muž AiZ [6] – Re: Krylux
Souhlas, mám úplně stejné zkušenosti s rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae . Nehnojím, nepřidávám CO2 a osvětlení 0,3W/l. Mám ho v akvu 4 měsíce a pomalu, ale jistě roste výš a výš. Dělají to jen konce nejstarších listů, a ty jednou za čas stejně ostraňuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:30 Krylux – Re: Maťa
tohle mi taky dělali, a ještě pořád dělají jakoby se rozpadnou a pak jim narostly nový červený nepoškožený a nerozpadající se listy doufej že je to i tvůj případ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 22:13 Maťa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 22:12 Maťa – roztřepené konečky listů Echinodoru
Fotka k příspěvku Ahojky,
bájní mudrcové, badatelé, pěstitelé,
mám problém s Echinodorem-konce listu mi hnědnou a něj. se rozpadají,list je jakoby roztrhán.. Můžete mi poradit čím by to mohlo být?Je možné, že by to dělali Ancistrusi?Díky moc za každou radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 21:22 milda87 – Re: voko
Tak jestli se nikdo do zítřka neozve,tak jí večer vyndám a v pondělí dopoledne Ti jí pošlu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 15:16 Muž voko [9] - Živorodky – Re: milda87
Já bych zájem měl, ale to by se muselo poslat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 15:10 milda87 – Ech.Bleherae
Fotka k příspěvku Pokud by měl někdo zájem o ech.bleherae,výška 45cm....Nejlépe z Plzně,abych nemusel někam posílat...
Cena:Pytlík mleté kávy
Termín:co nejdřív,zatím je v akva,ale už dlouho nebude,musím zredukovat jen na jeden kousek.

Foto je jen pro ilustraci,narychlo z mobilu... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 12:13 Muž Farrael [28] - Živorodky
No liliovníček právě nevim. Teď ho mám v akvu a mrcha neroste skoro :-D Ale je pravda, že tam je to těžkej konkurenční boj no :-) Jinak o Sagittku strach ani tak nemám. Spíš mi šlo o to, aby rostly Echinodory :-) No tak uvidíme jak se povede momentálně akvárku do léta, kdy když to bude blbý, tak ve mě chytnou saze a dám se do nové podoby akvárka, která se mi zrodila v hlavě :-)
Jinak pro info jak si to představuju ten koberec tak je to jako tady v mém mini :-)
www.akvarko.cz/…
Tzn. lehce džungle :- D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Farrael
Tak se mrkni na mou nádrž, mám echinodory a saggitarii a oběma se daři dobře. I když je pravda že ji nemám pod echinodory, protože mám míň světla a koberec to taky zrovna není. A ancistrusi ji ani nežerou. Kdyžtak tam dej jílový kuličky a porostou jak blázen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:38 Žena Kerze [14]
Co třeba Lilaeopsis mauritiana ? Mně Sagitarie pokaždé sežerou Ancistrusi - a to je krmím líp než vlastní děcka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 10:56 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Johan
Jasné no :-) Mě šlo spíš o to jestli si nebudou krást živiny. Přece jenom sám vím, že sagittka jich sama dost spotřebuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2010 10:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Farrael
Tak saggitarie půl metru klidně naroste (ta drobná možná ne ;-) ) A proč by k sobě nešli? Jelikož v tom může hrát roli tisíc jedna věcí, tak pokud si to nezkusíte, tak to nezjistíte.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=1301