Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 17:23 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Tudy
Latifolius to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 10:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tudy
Takhle od oka to nepoznam, takovy borec fakt nejsem. Ale rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_latifolius to neni na prvni pohled. Podle tech cervenych listu uprostred by to rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_janii byt mohl, s tim ze jeste meni listi na submerzni. Tuhle rostlinu jsem ale nikdy nemel, takze jen z toho co se primo na techto strankach da najit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:29 Muž Tudy [330] - Krevetky – Určení druhu
Fotka k příspěvku Zdravím,

mám doma 2 cedulky od Rataje (Janni a latifolius) a v akvárku tuto rostlinu, jaký je to prosím druh ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 10:35 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Tudy a Václav
Díky za pomoc při určení až mi trochu povyrostou ty další dva, který nejdou moc vidět přes kokos, tak se zase ozvu na určení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:20 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: vaclav
Chodím tam kupovat mražené krmivo (a to se zdá kvalitní), tak bych nerad jezdil někam jinam, ale do vzkazů Ti to napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:15 Usine – Re: Tudy
Kde jsi viděl prodávat Ech janii? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 22:57 Muž Tudy [330] - Krevetky
Díky, mě se ten jannii také moc nepozdával, onen obchod u mě opět poněkud poklesl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:28 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Killer
Ten na 1. obrázku mám taky, v obchodě byl označen jako Echinodorus Janův rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_janii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:06 Muž Killer [133] - Sumci – identifikace 2
Fotka k příspěvku tenhle je od Václava, jen sem se neptal na jméno stydim
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:05 Muž Killer [133] - Sumci – identifikace
Fotka k příspěvku zdar,nevíte co je to za druhy echináčů?
Tohle tipuju na horemanii
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 08:05 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Problém bude v tom, že v popisu jsou špičaté listy, ten můj má spíše oválné, až vejčité listy. Jak jsem psal můj tip je stále ovalis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:15 Usine – Re: Gabro
Fotka k příspěvku To co jsem měl já byl zřejmě rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich

:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:08 Usine – Re: Tudy
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_latifolius
Název je špatně protože latifolius je malá rostlina. Co to je ti nepovím protože je tam ještě spousta emerzních listů. Vypadá ale zajímavě. Při dobrých podmínkách jsou nové listy u většina Echinodorů načervenalé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:30 Muž Tudy [330] - Krevetky – Jaký je to druh?
Fotka k příspěvku Prosím o určení, v obchodě jsem to koupil jako Echinodorus latifolius, ovšem ten nemá červené listy. Po měsíci růstu má rostlina již cca 5 nových listů, všechny červené jako ten na fotce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 10:22 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...este som chcel dodat ze aj "Jan Harbich" s prebere a narastu listy dlhe aj 80cm...-v pohode X-)
...aj pre to to na 100percent neurci nikto...-a v podstate to ani nie je potrebne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 09:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Gabro
"nové listy červené, starší červené žilkování a občas červené okraje"

no to kludne ma aj cordifolius alebo "Jan Harbich" -to je "zakrsla" forma ten mam doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:39 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gabro
Fotka k příspěvku rozměry listu
průměr růžice 40 cm
na výhonku 2-3 nové rostlinky
nové listy červené, starší červené žilkování a občas červené okraje

Můj tip je ovalis
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gabro
Fotka k příspěvku zezadu v akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:35 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Fotka k příspěvku listy na hladině
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 22:10 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Na cordifolius jsou nové listy i žilky u té mojí mateční rostliny moc červené, když jsem se podrobněji podíval na fotky tak si myslím, že je to ten co mám doma, eště jdu vyndat jeden list a udělám fotku i s rozměry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:59 Usine – Re: matlala
Pokud je tak veliký tak to bude asi rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cordifolius
Bohužel vyrůstá z akvária, proto jsem tyhle přírodní echináče už vypustil. Pokud chceš nějakou příjemnou dominantní rostlinu tak bych doporučil.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_fransstoffels…
Pěkně zbarvené listy, příjemná velikost a hlavně co se u těchto echinodorů cení nejvíce je krátký řapík a dlouhá a poměrně i široká čepel listu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 20:34 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vaclav
njn, uvažuju jestli ho nevyměním se sousedem, přeci jen má nějaké menší osirisi a podobné a má 800l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2010 19:56 Usine – Re: matlala
To ti zabere půl akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:52 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vaclav
nenene, ta moje je teprve mladé z květního stvolu a emerzní, ty rozměry patří mateční rostlině, foto ale nebude, poněvadž je za vším možným dalším a ta šířka je spíš 35-40. Jsou to odhady Gabra, od kterého ho mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2010 19:47 Usine – Re: matlala
Ty fotky ale těm rozměrům určitě neodpovídají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 18:59 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vaclav
Tak jsme dostal aspoň velikost:
"no do širky tak 40-50 a na vysku 40"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 07:30 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: matlala
Ciao Petře, favorit je podle mne ovalis na 90%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2010 21:52 Usine – Re: matlala
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ovalis
Nikdy jsem si ale správným názvem nebyl moc jistý.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:43 Muž matlala [798] - Rostliny – jaký to je echináč
Ahoj, chci se zeptat jaký by to mohl být echinodorus?
dostal jsem ho od kamaráda, rostl na květním stvolu emerzně, a mám ho v akva teprve týden, takže teprv začíná růst, kořeny teda ještě neměl. kamarád mi ještě dodá fotku mateční rostliny, protože taky neví co top přesně je, ale tip má na osiris. Mateční rostlina je prý spíše do šířky.

rybicky.net/nadrz/10574/55.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/57.jpg
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 18:52 JagerMaister
už som zaťažil a vďaka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 17:07 Usine – Re: Inky
Já to řeším přísavkami na kterou jsem si přidělal plastovou klipsnu na orchidee, je malá a zelená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 06:46 JagerMaister
ok ale musím stronku zatažiť :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:59 Usine – Re: Inky
Určitě je dej pod vodu, nejlépe asi 10 cm pod hladinu. Vyrostou ti submerzní rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 18:58 Muž AmorFati [37] - Amerika – Re: Inky
Inky: Klidně to nech nad vodou, pokud se ti to tam nespálí od tepla zářivek. Vyvine se to nad i pod hladinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 18:55 JagerMaister
Fotka k příspěvku Ahojte kúpil som si Echinodorus Marble Queen ,ktorý mal 2 kvety z ktorých sa teraz vytvárajú 2 malé rastlinky echinodorusu ale problém je v tom že stonka s kvetmi je dosť dlhá a vyčnieva z vody takže rastlinky sa vyvíjajú na suchu, mám ich ponoriť do vody alebo majú rásť na suchu? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 18:51 čichavec27 – Echinodorus Isabella
Dobrý den mám 2rostlinky tohoto echinodorusu mezi sebou propojené adi nějakým tlustým kořenem(je to jako taková větev) a pak mají oba normální malé kořeny.¨
můžu je od sebe rozdělit?a jak se tayto echinodorusi množí?já už ho mám víc jak rok a furt žádná nová rostlinka:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:43 Muž Michal1987 [21] – Re: gogle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:23 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Chtěl bych poprosit o radu jaký echinodorus koupit.Potřeboval bych nějaký mohutný a nenáročný druh.CO2 přihnojovat nebudu.Mohu mu dopřát pouze ratajovo staré dno a jílové kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 22:21 Usine – Re: riso
Asi bych se do něj moc nehnal je to poměrně náročná rostlina a když narazíš jako třeba já tak z ní nic nebude.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:59 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
jo diky, i E. tropica by se mi tam hodil, zkusim nekde sehnat. Ja hned vedel ze se neco najde palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 14:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
Můžeš zkusit Echinodorus Tropica :) rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_tropica Taky jsem ho míval u terčovců ;-) Mercedes mám taky v popředí ale už je dost velký cca 30cm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 09:11 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: vaclav
vaclave, diky, zkusim je sehnat. Kdyztak protrham tu Valisnerii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:56 Usine – Re: riso
Při vysoké teplotě je třeba více svítit. I když Echinodory moc světla nepotřebují, tak Helanthium latifolius bych vynechal. E.Leopard bych zkusil, nebo ještě E.Mercedes. Jsou i další, ale ty jsou hůře dostupné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 14:05 Muž riso [129] - Cichlidy – Echinodorus do predni casti nadrze
Kluci,
poradite nejaky nizky Echinodorus (ne Tenellus) do popredi nadrze? Musi vydrzet 30 stupnu (tercovci) a taky tam nebude mit moc svetla - stin od Valisnerie. Zatim jsem nasel Leopard nebo Latifolius. Mate s nima zkusenosti? Doporucite neco jineho? Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:54 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
Jestli jste tím velkým akvárkem myslel onu nádrž s altumy, tak tak velké zase ne. :-) Já bydlím v paneláku a pokud odmyslím problémy při instalaci, tak naplnění této nádrže by ji určitě poslalo o několik pater směrem dolů. Moje představa je nějakých 600 - 800 litrů a z ní bude koukat nějaký E. macrophyllus. Trochu problém mám se sehnáním zajímavých kapradin, protože kromě windelovu jsem zatím nic nesehnal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:42 Usine – Re: Pepan
Fotka k příspěvku To by muselo být opravdu velké akvárium. Dovedu si ale představit velké echinodory které nemusí zrovna vyrůstat nad hladinu. :-) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:31 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
To je jenom o úhlu pohledu. Moje představa akvária s několika echinodory je, že to bude velká nádrž, ty echináče budou koukat z vody (ala Takashi Amano)a nad tím bude zavešena větev s epifytními kytkami jako jsou cisternové bromélie a kapradiny. Ony ty echináče v přírodě takhle rostou a třeba nádrž o hloubce 60 cm, ze které kouká metrový E. macrophyllus taky nemusí vypadat špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:17 Usine – Re: Pepan
Kupovat si dneska přírodní druhy Echinodorů je vyhazování peněz. Vyrostou z nich ohromné rostliny a co s nimi. Z kultivary to není o moc lepší i když už jsem našel rostliny příjemného vzrůstu (pod vodou) Taky mám své emerzní akvárium a chodbu dost velikou. I kdyby hodně vyrostli tak v mé botanické zahradě se ztratí. Pokud jde o echinodory z Afriky tak na ně žádný názor nemám. Nebyl jsem tam a přesvědčit jsem se nemohl. Že je někdo našel a druhý ne je jedna věc a moc mě to netrápí. Pomalu ale jistě u mě začaly převládat stonkovky a je jich už více jak Echinodorů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:kortezhugo
Nojo, ale dají se pěstovat v menších květináčcích, takže na relativně malou plochu se jich vejde celkem dost. Zkuste si takhle udělat sbírku echináčů. A anubiasů zase tak moc není a rostou pomalu, takže představa, že by mě vystěhovaly z bytu je hodně vzdálená od reality. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=1251