Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 13:25 R Muž afc1886 [14655] Re: mirulko
Tak si pochutná na těch dalších listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 13:23 mirulko Re: romant
Popravde je to uz asi 2 utok na rastlinky, uz ras mi odpravil, ale pripisoval som to ze sa nieco zvehlo vo vode, za 4 dni odproavil 10ks rastlin.

ale prezije to ta rastlinka? Ked ostriham tie ojedene listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:44 R Muž romant [27981] Re: mirulko
Teď, jak zkusil, už mu v tom nijak nezabráníš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:40 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: mirulko
zbav se ancíka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:29 mirulko Re: afc1886
A da sa estebtej rastlinke pomoct? A ako zabranit aby priaavnik takto nenicil novonasadene rastlinky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:20 R Muž afc1886 [14655] Re: mirulko
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:16 mirulko – Problem
Fotka k příspěvku Zdravim, chcem sa opytat, moze toto sposobit prisavnik za jednu noc? Na foto by mal byt echinodorus fluitans. Dakujem za poradenie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 13:45 Muž Filip10 [1] Re: Danach
Dík za info a foto.Je to pěknej kus rostliny a zahradní nádrž mít nebudu.Jak bylo napsáno níže, zkusím E.beauty red. Uvidim, jak bude rust,jak se mu bude darit. Vypada velice pěkně a snad bude mit i rozumnou velikost.Projedu ještě atlas a podívám se event.po jiný dominantě.Mějte se parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 12:15 Žena Danach [1] Re: Filip10
Třeba se pletu, ale myslím ze vám to později vadit bude. Také mám tento echinodorus a přesto ze mám sedmistovku tak je na ni příliš velký. Monstrózní velikosti dosáhl ani ne za pul roku. Stíní a ani to není hezké, v akva je beztvara zelena hmota. Zrovna uvažuji co s nim, klidně bych ho někomu darovala, ale když si predstavim jak šílené asi bude mít kořeny tak se mi nechce bořit cele akvarko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2015 20:47 Žena Bella [1047] - Rostliny
Me se rustove nakonec zblaznil i ten Krapcatnyj... Kdybych vedela o nekom s vetsim akvarkem tak bych ho darovala, byl fakt impozantni a krasne dekorativni, ale do ty moji vany se uz proste nevesel... Bylo mi to lito, ale nebyla jina moznost - opizlala jsem ho, az to nebylo hezky. Rada bych si z nej nechala mlade a matku poslala o akvarium dal, zrovna hodil slahoun, ale po ostrihani tomu dal stopku, tak nevim jestli z toho neco bude. Jinak zrovna ted jako na potvoru zadny monstrum k darovani nemam...
www.akvarko.cz/…
chcipak - 17.5.2014
normalni rostlina - 26.12.2014
monstrum - 1.10.2015
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2015 15:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
Pokud by jsi chtěl něco s oválnějšími listy tak doporučuji Echinodorus 'Harbich Rot' rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_harbich_rot
nebo i Echinodorus 'Krapčatnyj' rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_krapcatnyj
Jinak ty co jsou tady v atlasu až na pár kusů jsem všechny měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2015 14:24 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Filip10
"V současnosti mám v akva E.ocelot...takovej macek u me v akva teda neni" - jak dlouho ho mas? Dockej casu - u me ve 300 litrech taky krasa... tak cca 2-3 roky. Pak monstrum neskutecny, sel do pryc. Mercedes, Bambi a Kleine Prinz se chovaly rozumne, jeste by usel i Beauty Red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 10:38 Muž Filip10 [1] Re: Paxero
Tak takovej macek u me v akva teda neni.Roste paradne, barvy taky, ale je mensi.Az bude velky akva,tak mi to vadit nebude - snad.Chtel bych vetsi rostliny z duvodu vetsi nadrze.Takze zakrsly formy spis ne, ale nebranim se jim.NIc o nich nevim a nemam s nima zadnou zkusenost.Neco si nactu,podivam a ozvu se.Jelikoz velka cast nadrze bude osazena M.Pteropus, tak jsem chtel k ni dat vyssi rostlinu.Nize navrhovane,jsou podobneho vzrustu a asi by se ztratily a porostu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2015 09:01 Muž Paxero [71] Re: Filip10
Jo jo, E. Ozelot jsem take mel. Vypada nadherne. Ale kdyz mel 60cm na vysku a na hladine listy velke jak mensi talire, tak musel pryc. Od te doby mam uz jen "zakrsle" formy, jak pise vaaclav, a byla to dobra volba.

rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_kleine_prinz
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_witin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 08:25 Muž Filip10 [1] Re: vaaclav
V současnosti mám v akva E.ocelot a spokojenost.Pěkně roste a barva, po výměně světla, je parádní.Jen jsem chtěl vyzkoušet trochu jinej,co se týče velikosti,barvy a tvarů listů.Ty poslední v tvojí nabídce vypadají good.Něco o nich načtu.Dominantou v akva bude C.aponogetifolia (levá strana) a k levé straně (ne doprostřed akva) chci umístit právě nějakej Echináč. Jakej, to ještě nevim.Projedu atlas nebo si klidně nechám poradit.Dík moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2015 17:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip10
Echinodorus 'Marble Queen' Tak ten ti nedoporučuji vyroste brzo nad hladinu a výrazné flekaté listy na ty by jsi musel mít štěstí.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot_green
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_beauty_red
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_hot_pepper
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2015 13:31 Muž dudak [1885] Re: Filip10
oni tyhle Echinodory s jiným tvarem listů mají dost často sklon dělat plovoucí listy a vyrůstat z nádrže, ale klidně ho asi zkus a uvidíš, vysoké to máš dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:33 Muž Filip10 [1] Re: dudak
Do akva přijdou C.aponogetifolia,M.pteropus a S.subulata těch tam bude nejvic.Echinač bych chtěl s jiným tvarem listů. ideál by byl E.Marble queen.Ty ostatní jsou si, co se týče tvaru listů hodně podobný.Echináč by byl na levém kraji.Dík za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.10.2015 12:20 Muž dudak [1885] Re: Filip10
Fotka k příspěvku uruguayensis záleží dost který, některé mají hodně dlouhé řapíky a čepel pak je z velké části na/pod hladinou, i když momentálně mám uruguayensis "horemanii red" a ten se docela drží, já bych byl spíš pro klasiku E. grieselbachii "bleherae" nebo "amazonicus" jsou to opravdu krásné a nenáročné kytky, nerostou nad vodu a na vejšku bude taky akorát - viz foto jednoho z mého akvárka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 12:07 Muž Filip10 [1]
Ahoj vážení.Plánuji si založit 360l akva a chtěl bych do něj dominantní echináč.Adeptem č.1 je E.Marble queen č.2 E. Uruguayensis (možnost Africanus).Prosím o radu, ohledně nějakého nenáročného a vyššího nebo vysokého echináče (nádrž bude mít výšku 60).Moc dík.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 20:57 - Re: klobonek
Do predajní vozievajú emerzné rastliny,takže treba trocha vyčkať a dať mu čas než sa v nádrži ujme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 20:50 klobonek Re: prasan
Díky, snad se ujme klučina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 20:32 - Re: klobonek
Výška:15-25 cm
Šířka:10-20 cm
Světlo:50W/100l
Teplota:22/28 °C
Tvrdost vody:2-15 °dKH
pH tolerance:6,5-7,5

Čo viac by si potreboval? Hádam len toľko,že echináče najlepšie rastu s CO2.Nemajú problém rásť i bez CO2,ale s pridávaním rastú krajšie a väčšie listy.Predáva to Aqua-Daho ako kultivár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 17:48 klobonek Re: prasan
Fotka k příspěvku díky, ale stejně jsem ani o tomto názvu moc nenašel. Posílám ještě foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 16:05 - Re: klobonek
Je zrejme pomenovaný podľa Christiana Gottfried Daniel Nees von Esenbeck ktorý prvý krát opísal Echinodorus palifolius .Takže pravdepodobne sa bude jednať o kultivár tejto rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 14:25 klobonek – Echinodorus Daniel
Dobrý den, dnes mě zaujala v akvaristice rostlina Echinodorus Daniel, uvažuji o její koupi, ale nenašel jsem o ní žádný informace, neznáte ji někdo pod jiným názvem? Děkuji za případnou radu :-) Ahooj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: tonof
Ja som skúsil Kleine Bär (ten je v pohode, ale z neznámych príčin mi akosi nie moc dobre rastie, ani nechce byť červený) a Ozelot (ten je o čosi väčší, tomu sa mi darí).

Ale na tom mojom veľkom Echinodore uruguayensis 'Horemanii' sa mi páči to, že má úzke listy, podobá sa na Skorocel kopijovitý. Kdežto Ozelot, či Kleine Bär má listy široké. Ako určitú náhradu mám Samolus valerandii - ten je maličký a páči sa mi. No odkedy som prešiel na mäkkú vodu, už nerastie tak pekne a vidím, že korene mu skoro nerastú (predtým mu rástli výdatne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 21:46 Muž tonof [53] - Rostliny
Tiež som hľadal nízke echinodory a z množstva vyskúšaných ti môžem poradiť tieto" E.tropica do 10cm, E.cordifolius mini do 15cm, E.leopard do 15cm, E.tricolor do 20 cm. Papierovo to môžu byť ešte tieto" E.aquartica, E.reni, E.red special, E.barthii, E.mercedes. Ak má niekto z kolegov skúsenosti s týmito echináčmi, môže nám poradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 20:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Tak som dnes konečne podnikol radikálny krok vo veci prerasteného Echinodoru. Keď som ho poriadne osekal, zistil som, že je to takto - pôvodný starý Echinodorus vypustil v tesnej blízkosti 4 ďalšie, takže to je vlastne sústava Echinodorov. A tak som tie 4 opatrne odtrhol a teraz ako veľké cibule čakajú v kýbli (koreňov moc nemajú, no predpokladám, že tie narastú). Síce ma láka starý vyhodiť a nejaký menší si dať, no tie 4 sú tiež veľké (aspoň čo sa dĺžky listov týka, tak prakticky rovnaké) a vyťahovať starý by znamenalo kompletne zničiť celé horné poschodie. Skúsim osloviť známych, či nechcú do svojho veľkého akvária a ak nie, pridám tu ponuku.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.06.2015 07:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Povedlo se mi Echinodorus zmensit nedavno, a jeste vlastne nechte. Ostrihal jsem rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae a soupl ho do tmaveho rohu. Moc se mu tam nedarilo, nebo lepe receno, nove listy mu rostly pomalu, protoze jich mel mene a jen obcas nejaky se lepe dostal ke svetlu. Pak jsem se prestehoval, takze sel ze dna, dostal dalsi ranu, protoze byl jen ve vlhkem pytli, nez jsem ho zase zasadil, koreny jsem mu pochopitelne taky hodne zmensil. Dostal se do mnohem mekci vody, a samozrejme jsem v te vode nemel "zmaknute" hnojeni jako v te puvodni. Dost jsem mu ublizil.

Vysledek byl, ze z nej moc nezbylo, a jak mel driv listy az na hladine 50cm vysokeho akvaria, drzel se mensi, listy uz mu nerostly tak velke. Jenze tak za dva mesice, ted koukam, jeden list je 5cm od hladiny, dalsi o neco mene, a rychle jde zase do monstra. Ta rostlina uz proste bude monstrum vzdycky, kdyz k tomu bude mit aspon trosku sanci.

Jestli mas monstrum, oddel mu kus oddenku, nech ho plavat na hladine a ony Ti z nej vyrostou nove rostliny (pokud Ti nekvete, to by bylo jednodussi) a nech si mladou rostlinu misto te puvodni. Kdyz jsem mel rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_indian_red s nejdelsimi listy 70cm, uz mu taky neslo nijak rict, ze je ma mit mensi, daroval jsem ho, a nechal jsem si nejmensi kousek z kvetniho stvolu. Nicmene jsem tim nic nevyresil navzdy, ten drobecek, ac ma ted mene svetla v zadnim rohu akvaria, se rozhodl, ze se neda a ze si vyroste :) .

V low-tech jsem mel rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae snad dva roky, akvarium vysoke jen 30cm, a slo to. Rostl hodne pomalu, ale i ten kdyz jsem ho pri stehovani vytahoval, byl nad pomery toho akvaria.

Takze rada nakonec zbyva jen jedna, porid si nejaky mensi druh, a zkus mu verit, ze nebude v dobrych podminkach o vic nez 10cm vetsi, nez je psano v atlasu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 09:19 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: zervan
Jak to jednou zjisti, ze to muze byt veliky... tak nic nepomuze... povytahnout ze substratu, zkratit koreny, otrhat listy (dosla jsem tak daleko, ze jsem nechala jeden jediny)... a za chvili je to tam kde to bylo... monstrum.
U me jako mensi rostly Mercedes, Bambi, Leopard. Zbytek driv nebo pozdeji dosahl stadia monstrum, i kdyz to u nekterych trvalo par let. Takze jedine si nechat malou rostlinu a kolotoc opakovat.
A obecne mi prislo, ze zelene formy maji vetsi tah na monstrozitu a zdrhani (vyrustani) z nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 22:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zervan
Možnosti jsou, ale nejsou moc praktické. Hlavně když má horší podmínky (méně živin a světla), tak roste méně a má menší listy.
Pokud vyrůstá z více míst, může se doopravdy jednat o více rostlin. To by jsi poznal, pokud by jsi ho vytáhnul ze substrátu. Pokud vyrůstá z hlízy na více místech a jde ty místa rozřezáním rozdělit tak, aby každá část měla kořeny, tak ho můžeš rozřezáním rozdělit na více rostlin a pak zpátky zasadit jen jednu. Když mu při tom zastřihneš kořeny, chvíli poroste pomaleji. Ale jednodušší bude koupit si jiný echinodorus, který tolik nevyroste a ten co máš prodat/vyhodit/darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 22:07 Muž zervan [1123] - Rostliny – krotenie Echinodorov
Asi neexistuje nejaká finta ako odhovoriť Echinodorus od veľkého vzrastu, však? Starosti mi robí Echinodorus uruguayensis 'Horemanii' (na fotke v prezentácii vľavo), ktorý má už viac ako 50 cm listy a má ich veľmi veľa (pri údržbe odstrihávam asi 20 listov). Tá jeho základňa má priemer asi 10 cm a niekedy sa mi zdá, že má akoby viac "jadier" - proste mladé listy vyrastajú nie len zo stredu, ale z viacerých miest. Akože ono je to fajn, len to moje akvárko je príliš malé, dosť mi tieni (aj keď sa mu snažím listy stáčať ku dnu).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:37 Muž odikcz [114] Re: vaaclav
Takže co to skutečně je poznám až jak velké to vyroste. Doufám, že leopard :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2015 16:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: odikcz
Echinodorus 'Leopard' je přízemní malá rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 16:16 Muž odikcz [114]
Jaký je rozdíl mezi: Echinodorus Ocelot Green a Echinodorus Leopard? Podle obrázků mi přijdou stejné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 20:21 Muž Miky1981 [57] – vaaclav, Horác
..tak nechtěl jsem tu způsobit nějaké dohady ;-) já jen vím, že je to echinodorus.... původně kupovaný jako "Kleine Bär" což asi nebude, pač za tu dobu co ho mám, jsem na něm neobjevil žádnou červenou barvu...poté jsem někde narazil na fotku která se podobala mému echinodoru a z toho vzniklo, že mám "Argentinensis"
a jelikož nevím, jestli i to je konečná verze mého echinodoru :-) tak se pídím otázkami dál...viz můj příspěvek níže... tak třeba se někdy dopídím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 19:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
U mně dosahují běžně šlahouny u malých druhů 80-100cm. Co teprve takový obr, zřejmě to ale nebude on. Už jsem to tu na fotkách viděl několikrát. Spousty květů a šlahoun z akvária až k zemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 19:34 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Pokud je to Echinodorus argentinensis tak počítej s tím že šlahoun bude dlouhý nejméně 150 cm. 150cm? opravdu nemůže být kratší? (to by totiž znamenalo, že ani můj E.argentinensis není E.argentinensis :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:37 Muž Miky1981 [57] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...tak to nakonec asi Echinodorus argentinensis nebude...šlahoun 150 cm nedosahuje ani náhodou - pokud tedy ještě dál neporoste - nyní má něco kolem 70 cm (stav viz. foto) respektive mám šlahouny dva....nakonec vyjel z každé rostliny....ten druhý je cca stejně dlouhý a mám ho stále pod vodou...dalo by se podle fotky odhadnout, kdy zhruba začne kvést??? můj odhad je, že už by to nemuselo trvat dlouho (ale nejsem znalec :-) ) ...a dalo by se podle květu určit přesněji jaký je to echinodorus???
a ještě jeden dotaz - nepodařilo se mi najít zhruba za jak dlouho se začínají tvořit nové rostliny???....za informace, nebo odkaz kde bych se tyto informace dočetl děkuji....

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 16:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miky1981
Pokud je to Echinodorus argentinensis tak počítej s tím že šlahoun bude dlouhý nejméně 150 cm. Když ho necháš na hladině vykvete a později vyrostou nové rostliny. Pod hladinou je to bez květů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 16:53 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Miky1981
i tak i tak :-) Ale aby ti vykvetl musi nad hladinu, pod vodou se poupe neotevre. Jinak rostlinky bude schopny tvorit jak pod vodou (submerzni) tak nad vodou (emerzni) - tedy pokud nepujde moc blizko k zarivkam - to se pak spali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:49 Muž Miky1981 [57] Re: vaaclav
...tak uvidím, co mi z toho nakonec vyroste....a ten okvětní stvol má zůstat pod hladinou aby se na něm utvořily další rostlinky, nebo vykvete a pak se na něm tvoří rostlinky?? Děkuji za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Jo jo, jeden jsem kdysi prenasel a potreboval jsem cely kybl, pac neco tak nadherneho jsem nechtel ponicit. Nejen ze umi byt velky, umi byt i znacne rozlozity.

S temi barvami jsem dnes uz opravdu na prasky, jak listu Echinodoru, tak okvetniho stvolu. Mam treba dva rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tropica , nikdo nezustane ani u jednoho na pochybach, ze je to on. Ale jak je ukazu oba... rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Proc jde ten jeden do cervena a druhy ma nove listy sveze zelene? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miky1981
Fotka k příspěvku Jsou to dvě rostliny v sobě a začíná ti růst okvětní stvol. Jestli je to Echinodorus argentinensis to nevím u mě měly nové listy i okvětní stvol (šlahoun)trochu jiný tvar a i barvu. Pokud je to doopravdy on tak ti za čas bude nadzvedávat kryt.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 14:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miky1981
Jako ze mas komplet pravdu, argentince mam a vypada takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 14:30 Muž Miky1981 [57] Re: Designer
..že mám pravdu...jako, že je to ten "Argentinensis"??? ...promiň jsem asi trochu natvrdlej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 14:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miky1981
Rekl bych, ze mas pravdu. Kleine Bar to neni ani nahodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:50 Muž Miky1981 [57]
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mám dotaz ohledně druhu mého echinodoru viz. foto ....na auqa-daho jsem ho koupil jako Kleine Bar, ale pořád na něm postrádám tu červenou barvu...při procházení atlasu rostlin jsem narazil na tento rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_argentinensis a ten mi připadá stejný jako ten co mám v akva...Prosím pomůže mi to někdo rozlousknout?? Díky.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363-echinodorus-pestovani?od=401