Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:14 naty Re: FrantisekH
Snad jo :-D :) a všem děkuju moc za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:10 naty Re: Turbínka
Já se hlavně bojím že když budu odkalovat dno tak že je "vysaju" a ublížim jim :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 20:59 Žena Turbínka [2558] Re: naty
Já novoheterandrie sličné ve 12 l mám, ale jako odchovnu i s krevetkama. Jenže je to odchovna což znamená denní až ob denní údržbu a další věci. Až mi trochu povyrostou, půjdou do nového 64 l příbytku. Neboj se jen krevetek, jsou to ohromně zajímaví a živí tvorečkové a věřím, že tě budou těšit a dělat radost. Až uvidíš svoji první svlečku určitě si je zamiluješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 20:52 naty Re: FrantisekH
Dobrá :) tak už tam nic jinýho trápit nebudu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:47 naty Re: amrtin
Koukala sem na ty sličenky ale nejsou tu moc k mání co ? to je škoda jaou krásný ale nejspíš se pustím do těch krevetek :) Kdyby tam byly ty krevetky tak šla by tam ještě nějaká ta rybka nebo už ne ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:44 amrtin Re: Turbínka
Já chtěl napsat sličenky (Živorodka sličná),ale to bude podobné... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2014 20:41 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Endlerky bych nedávala do 12 l ani se zavřenýma očima, do 20 to už je jiná, ale těch 12 mi pro ně přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:35 amrtin Re: naty
Ale jsou i jiné vhodné rybky,např. endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: naty
Natálko, pro ampulárie to není, dej je rozhodně pryč. Nějaké ty minirazborky by s oběma přivřenýma očima asi šly... pokud se opravdu nechceš pustit do krevetek (vážně by se Ti nezalíbily???). Nějaký rostlinky Ti pošlu, napiš mi ve vzkazu znova adresu, už jí asi nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:32 amrtin Re: naty
Rasbory jsou dost bázlivé(teda tyhle),ale na halančíky to není malé,jenom vyžadují pouze živou potravu,ale já je jinak neznám(z vlastní zkušenosti).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:50 naty Re: amrtin
Ampůlárka půjde pryč určo :) Ty rasbory jsou super ale bojím se aby se tam neschovávali no.. ještě sem koukala na halančíky ale pro ty je to taky malé že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:18 amrtin Re: naty
Rasbora skvrnoocasá je jeden z adeptů,ale akva musí být v každém případě zarostlé!Já jich mám ve 22l dvanáct.A k nim dej klidně ty krevetky.Ampulárky určitě pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:58 naty – Rybka
Ahoj :)
Mám miniakvárium (15l) a měla sem tam běťáka tan ale umřel,bylo mu cca rok a půl.
Teď bych chtěla něco jiného,sice mám akvárko už přes rok ale pořád se v tom tolik nepohybuji jako vy zkušenější :)
Vím že to akvárko je maličké ale krevetky sem brala jako až tu poslední možnost,moc je nemusím :-D Líbilo by se mi hejnko Minirazbor ale stejně je to na ně asi maličké.Kytky tam nemám zatím žádné ale chtěla bych tam růžkatec aby se rybky měli kde schovat,jako dno mám větší oblázky (lépe se to čistí než štěrk) ale jsou svetlé,chtěla bych spíš tmavší.. Mám filtraci i vzduchování,světlo Divina 9W..Šnečky mám ampulárky ale až tam budu mít kytky tak je přestěhuju protože by my to všechno sežrali :-DD zůstanou tam jen levatky :) Poradíte mi prosím nějaký rybky ? Ještě sem chtěla třeba paví očka ale bojim se že by se mi to tam přemnožilo :) Tak co vy na to ? :) nechám si ráda poradit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: :)
Kdyz nemuzes vetsi akvarko, a chces vic ryb, porid si vic malych a muzes mit v kazdem jednu Betku. Mrkni sem na fotky rybicky.net/nadrze/7104 , jak to dela nekdo, kdo to umi (Semtex, nejak moc casto ho tady ted reagovat nevidam) ;-) . Pochopitelne tech Betek nemusis mit tolik, muzes je mit treba i ve vetsich nadrzich nez v nutnem minimu, dle moznosti, a pak to neni az tolik vody, ale parady je to hromada.

Ovsem cokoli se dela poradne, vzdycky to chce peci, na mesic ci pul roku prestat plest svetry a nebo modelarit se da vzdycky, ale v akvaristice to takhle nejde, musis vzdycky kdyz musis ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:20 amrtin Re: :)
Takže výsledkem je: jeden beťák(až po zajetí akva) a na zajetí co nejvíc rostlinek a šnečky okružáka,případně piskořku.Oba plži se dokáží množit geometrickou řadou,takže opatrně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:17 amrtin Re: romant
No jo,vzdávám se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:16 amrtin Re: romant
To je sice správný názor,ale myslim že sme se už přesvědčili tolikrát,že to z různých důvodů nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:16 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Ty už jseš trochu více votlučenej akvarista, začátečníkovi bych to nedoporučoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:14 amrtin Re: romant
Tak jasně,neritka je moc velká,já ale clithona dal i do toho miníčka a hlady určitě netrpí,klidně bych do 15l dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2014 19:13 R Muž romant [27987] Re: :)
Osobně bych si to akvo nechal, třeba jako karanténu a pořídil si větší, řekněme nějakou klasiku o objemu 54 litrů(60x30x30cm), ale klidně i více a začal tím. Ono rozdíly v prostoru nejsou až zase tak velký, ale každej litr je dobrej a pro začátečníka obzvlášť. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:09 amrtin Re: :)
Do takhle malýho akva opravdu ne,maximálně krevetky,ale i ty bude beťák redukovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:06 :) Re: amrtin
A jiné rybičky k beťákovy tedy už ne :) Jsem začátečník a opravdu tomu ještě moc nerozumím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2014 19:04 R Muž romant [27987] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: :)
Hlavně žádného "sumečka" do tak malého akvária. ;-) Jednoho Beťáka bych tam nechal (víc ryb ne) a na řasu bych pořídil nějakého plže. 15 litrů je opravdu málo, takže na víc ryb určitě ne. A co se týká toho světla, tak kvůli rybě tam potřeba není, pokud akvárium nebude stát permanentně ve tmě. Ale počítej s tím, že rostliny tam bez světla moc neporostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 18:56 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Neritinu bych tam nedávala, v tak malém objemu nenajde dlouhodobě dostatek potravy. Spíš nepřekrmovat a pořídit partu piskořek a okružáků nebo levatek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:50 amrtin Re: :)
Tak beťáka klidně(i když je to už těsně pod minimem,já mám taky jednoho v 15 litrech: rybicky.net/nadrze/19993 ).Ale samičku k němu rozhodně žádnou!Na řasy neritinu nebo raděj clithona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:39 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: :)
Tak já bych byla jen pro toho jednoho beťáka, víc tam nedávat, je to moc malé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:38 :) Re: MarekP
No, mám jednoho beťáka a chtěla bych k němu 3 samičky a nějakého toho sumečka, který by si pochutnával na řasách hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: :)
Záleží na tom, co v tom akváriu hodláš mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:33 amrtin Re: :)
Světlo se na akva dává převážně kvůli rostlinám.A když už světlo,tak přes spínací hodiny kvůli pravidelnosti.A co do takového mrňouse všechno má přijít?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:27 :) – Osvětlení
Dobrý den, mám asi 15 litrové AQ a chtěla bych se zeptat jestli musí mít umělé osvětlení, nebo stačí denní světlo. Poraďte prosím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 23:39 Žena Turbínka [2558] Re: tomaskriz
Na akvaburze ti doporučí všechno jako tu nejvhodnější a nejlepší rybu či rostlinu, jen aby se toho víc prodalo. Takhle jsem si odnesla do 20 l dva pancéřníčky panda k beťákovi jako nejlepší osadníky nebo emerzní rostlinu Ophiopogon minima jako nejúžasnější rostlinu do akvária ;-) Ale vše se dá vyřešit, pandíci mají svoje hejno ve větším akváriu, Ophiopogon vesele roste v květináči a svět se nezbořil a já jsem poučenější :-) Ale být tebou, trochu tu osádku pořeším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:06 Muž tomaskriz [0] - MiniakváriaRe: Turbínka
Ok, díky za radu. No tuto rybku jsem si vybral sám a i na akva burze mi ji doporučovali, že se dost často bere do nano akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 21:44 Žena Turbínka [2558] Re: tomaskriz
Žádnou další rybu! Ani pro ty dania to není ideální ne Rádi si zaplavou a v 17 litrech to dost dobře nejde, navíc jejich životní minimum je 2x tak velké než objem tvojí nádrže. Na čistění řasy max. malého plže neritina zebra, ale dlouhodobě pochybuji, že si v tak malé nádrži najde dost potravy. 17 l je ideální pro krevetky z ryb bych tam měla max jednoho samce betty nebo s oběma zavřenýma očima 8 mikrorazborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:36 Muž tomaskriz [0] - Miniakvária – Co místo siamky do nano akvaria?
Zdravím všechny,
co byste prosím doporučili za rybku/ky do nano akvárka (40x30x20 cm, cca 17 litrů vody) místo siamky na čištění řasy? V akváriu mám 10ks Danio Galaxy + přibydou krevetky.

Předem děkuji za tipy, rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 12:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Anttinko
Krevetkárium stejného tvaru a obdobné velikosti mi bez problémů funguje už 7. nebo 8. rokem.
Filtraci a osvětlení mám řešeny jinak, ta varianta z vašeho odkazu mi připadá s ohledem na technické řešení (světlo + filtrace) velmi zajímavá.
(Tedy - až na tu cenu...)
Plastové rostlinky a závojnatku neberte vážně; taková nádržka se dá poskládat a provozovat k potěše oka i obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2014 12:08 Žena petulinakk [2016] Re: Anttinko
Ondro, rozhodně je dobře, že se na rozdíl od mnohých ptáš, ještě NEŽ sis akvárko pořídil...!

Mnozí nejdřív pořídí, a tady se ptají až když řeší problémy... a pak už je často pozdě, takže za mně palec nahoru za snahu, a za to, že se evidentně zajímáš nejen o sebe, ale i o to, jak se rybka bude mít.

"Kolegové" níž mají pravdu - čím větší, tím lepší, ale já chápu i to hledisko, že když si člověk není jistý, jestli ho akvaristika "chytne", tak nechce hned, když je to ještě na zkoušku, dávat velké výdaje.. a taky to místo na stole, jak píšeš.

Pokud už jsi ale ochotný investovat tu sumu, kterou chtějí za ten pidisetík, určitě se ve stejné cenové relaci dá vybrat daleko lépe. A ten objem 6,8l je opravdu hrozně málo, ono jestli mít na stole tohle, nebo dvacítku, už zas takový rozdíl nebude, opravdu.

JJaanca dala odkaz na výborné čtení pro začínající akvaristy, já bych ještě vypíchla toto, kdybys nevěděl čím začít :-) určitě pak mnohé pochopíš. Tak držím palce!
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 12:04 Žena Atika [134] Re: Anttinko
To už bych radši koupila tohle : www.levnaakvaristika.cz/… , ušetříš a rybka bude mít krásný byteček, kam se vejde i nějaký menší kořen, na který navážeš rostlinky, zasadíš do dna další živé rostliny. Rozhodně to bude hezčí než malá koule s umělou kytkou, ve které bude pomalu (nebo rychleji) skomírat rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 11:49 Muž lojzalojzovic [327] Re: Anttinko
něco podobného bylo diskutováno ve vlákně "týrání zvířat", což vypovídá o mnohém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:38 Muž patamatix [408] Re: Anttinko
Prosím za rybu NE ne
EDIT : kolik máš místa na tom stole? Určitě se dá vymyslet něco lepšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 11:20 Žena JJaanca [67] Re: Anttinko
Akvárium by mělo být určitě hranaté, ne koule.
Co třeba toto? www.akvarista.cz/…
A ryba tato:http://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Obecně se ale nedoporučují miniakvária pro začátečníky - chce to už trochu zkušeností. Přečti si nejdřív nějaké články pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 11:11 Anttinko – Rybka do 8l akvária?
Dobrý den,

mám celkem veliký psací stůl v pokoji a celkem by se mi na něm líbilo mít mini akvárium s jednou rybkou. Po hledání na Internetu jsem objevil toto velice pěkné vypadající akvárium:

pets.cz/…

Zajímalo by mě, jakou rybku do tak malého akvária umístit, tedy vaše doporučení. A také názor, zda není toho akvárium až příliš malé (nerad bych tu rybku nějakým způsobem týral malým prostorem).

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Ondřej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:02 amrtin Re: Lucka
On si stěžovat nemůže a opravdu je to na něj malé,on jenom přežívá,opravdu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2014 22:22 Muž lojzalojzovic [327] Re: Lucka
k umělým kytkám by se podle mě skvěle hodily umělé rybky, v počtu bych se neomezoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:19 Muž patamatix [408]
Aby tomu co tam má bylo líp. :-) a měla větší možnosti co se týče osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:10 Muž patamatix [408] Re: Lucka
Já bych si pořídil větší akva ;-) k tomu živé kytky a pak řešit co za ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:07 Lucka Re: amrtin
A proč? Potřebuje větší akvarko? Dva roky je v pohodě .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:05 amrtin Re: Lucka
Jedna možnost by tady přeci jen byla.A to osázet živými rostlinkami,nechat pořádně zarůst a zajet a dát tam 10 minirasborek(skvrnoocasých).Toho krunýřovce rozhodně pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:56 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Ne, nehodí a toho krunýřovce taky pryč. Na jednoho beťáka, nebo na krevetky, jako další možnost by to bylo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45365x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=451