Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   18.02.2013 21:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: melrok1
takže to že ta ryba nepotřebuje tolik kyslíku ve vodě má nějaký vliv na to že jí nevadí například vysoké dusičnany? Prosímtě prober se. Stačí se podívat třeba do této diskuze rybicky.net/forum/10015 o které jiné rybě je tolik příspěvků o tom že někomu onemocněla?
A všechno je to způsobený jen tím, že nepotřebuje tolik kyslíku a je možné ji chovat i v malých objemech vody, tak si všichni myslí jak je strašně nenáročná a po pár týdnech, měsících zjistí že ryba strádá, nebo je nemocná. A to se neděje jen v akvárkách 10x10x10, ale i větších.
A ta tvoje hiskorka o tom jak tvůj kamoš hází ryby po zemi ani nestojí za komentář :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   18.02.2013 21:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: melrok1
Bože můj! hmm Je to živej tvor jako kterákoliv jiná ryba, není důvod zacházet s ní jako s kusem hadru. A jestli tomu Tvýmu kamarádovi "už milionkrát" spadla na zem, měl by se spíš zamyslet nad tím, jak rybu přelovit bezpečněji ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -19   18.02.2013 21:29 Muž melrok1 [13] - Živorodky
prosimta betaka mozes mat v tanieri zo slepaciou polievkou a bude mu to jedno zije v azii v mlakach 10 x 5 cm tam je to plevelna ryba co prezije cokolvek drz sa akurat teloty 24 - 30°C a neprezen to z Ph mohol by chytit plesen obcas vymen vodu a mas to v pohode jedine co ho ako tak potesi su rastlinky tie ma ozaj rad. Inak je to najmenej narocna ryba ... (kamosovi padla na zen uz milionkrat pri prelovovani raz tam bola 5 hodin uz obschla a stale mu zije) Podla mna su Bety nesmrtelne ryby ale urcite tu budu ludia co by im do vody napchali aj postel ak by to vycitali v neakej knihe ;-) nevravim ze ho napchat do akvarka 10x10x10 cm je normalne ale 15L akvarko betakovi staci k radosti az az.

Inak to bola reakcia na to ze betak ma rovnake naroky ako ostatne ryby ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:15 Ria Re: katterinecka
Dobrá, tak jeden betťák a v budoucnosti možná něco jiného. Díki za pomoc!!! ;-) :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ria
beťák je stejně náročný jako jiné rybky. A do tak malého akvárka až takový výběr ryb není a k beťákovi do tak malého akvárka už vůbec ne (zvlášť když na ně nebude zvyklý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 17:02 Ria Re: katterinecka
Já vím, že nevypadá vzorově, jen sem přemýšlela nad tými otíkmi, a tohle mi udřelo do nosu, tak sem si koukla, kolik to má litru. Když už tak, tak bych dala jednoho, nebo dvou, aby se necítil špatne. Betťáka sem zvolila zatím, protože mi připadá ne moc náročný, kým se aq naplno zaběhne. Ale vždyť pak muzu dát i jiné rybky, nebo si koupit větší aq ;-) . Ale tedy pro jistotu, potřebuje ten otík vzduchování? Díki za rady!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2013 16:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ria
to akvárko nevypadá zrovna vzorově, že by ses podle něj měla řídit. Minimálně by to chtělo víc rostlin. Otíky tam nedávej, je to dost malé. Popřemýšlej nad nějakýma rostlinkama plovoucíma na hladině, třeba pistia, limnobium, nebo riccie. Sice je to trochu plevel, ale budou ti aspoň odčerpávat přebytečné živiny a samec si v nich staví pěnové hnízdo.
Až budeš mít založené akvárko, tak si tu udělej prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 16:55 R Muž romant [27987] Re: Ria
Otíci jsou hejnový rybky a do 20 litrů bych je necpal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:48 Ria Re: predator3313
Uhm, tak díki. Právě koukám jedno video, kde je tak mají spolu, majitel tam píše, že to aq má cca 23l, skoro to jisté, jenže on si k té bojovnici dá ne jednoho, po případě dvou, ale najednou hned 3 otty. Tak já nevím, nechám hezky aq zaběhnout, a pak si to ještě jednou promyslím. ;-) A nevíš, jestli takovej otík potřebuje taky vzduchování, nebo ne? tady je link toho videa: www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ria
Já bych ho k té bettě nedával, a většina lidí je doporučuje chovat v hejně..sám je nemám takže to nvm. A šneka nějakeho určo jo, ale opatrně aby ti moc nekazili vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:32 Ria
Ak sem to prohlédla, prosím promiňte mi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 16:08 Ria – nano akvárko
Dobrý den, nevíte zda by mohl být tento Otík ( rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy )s bettou v 20l aq? Plánuji nějaké ty rostlinky (asi nejspíš mechovou kouli, asi rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa , možná rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora ) asi zatím bude stačit, pak možná něco jiného, ale to už odbočuji. ;-) Myslíte, že by se snesli, mohl by tam být i nějaký ten šneček? (vyplní prostor) coze Na začátek tam dám radsi tu bojovnici, pak možná zkusím razborky, nebo tak něco. Ale chtěla sem tam nějakého přísavníka (zbožnuji je), a tenhle vypadá celkem dobře (podobá se) Děkuji!!! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivaha
jasně to chápu, u mě se jim docela daří, pořád jsou tam mladý :-) ale mám je krátce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 22:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: katterinecka
Taky jsem je původně chtěla mít v nádrži bez filtru (když jsem je takhle viděla v prezentaci u glumči), ale nakonec jsem si to radši rozmyslela, protože s takovým provozem nemám zkušenost a jelikož tyhle ryby byly moje vysněný, tak jsem se o ně bála stydim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2013 21:31 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: katterinecka
Neritinu bych moc do tak maleho akvarka nedával :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 21:19 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Hm, taky na to teď koukám. Má to zásadní nedostatky a pokud by to miníčko bylo pojato stejně, katastrofa je na světě než by řekl švec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   14.01.2013 21:09 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
A Kryštofe, když se podívám na Tvou prezentaci 96-ky, která vypadá dost pustě, tak bych se radši věnovala vylepšení tý větší nádrže. A až bude OK, tak pak teprve bych uvažovala nad zakládáním dalšího akvárka. Hezky jedno po druhým, ale správně a pořádně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   14.01.2013 20:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kryštof
Nečetla jsem to od začátku, ale jde o 10 lirů nebo o 20? Do dvacky v pohodě. Deset je dost málo obecně na cokoliv - to je jen můj názor, ono ve finále tý vody bude podstatně míň. Když jsem je tehdy sháněla já, ptala jsem se L. Šprysla a ten mi několik kusů do 12-tilitrovýho akvárka odkýval. Mám je v téměř 40-ti litrech a občas pár kousků v tý 12-ce. Je znát menší rozdíl v chování, ale nezdá se mi, že by velikost těch dvou akvárek měla podstatnější vliv.
Za mě - 10 litrů je hodně málo, ať už na udržení nějaký rovnováhy, tak už co se životního prostoru ryby týče... Prázdný dvacetilitrový akvárko koupím za dvě stovky a nemusela bych řešit takovýhle limitní situace :-O

Edit: na Moravě a ve východních Čechách budou k sehnání snáz než u nás
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
já je mám, v 37 litrech bez filtru, ale měla jsem ho už asi rok v provozu s krevetkami
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 20:48 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Kryštof
Najdi si tady v atlasu elegansky a dole si můžeš rozkliknout, kdo je má v jaké nádrži. Má je víc uživatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:44 Muž Kryštof [314] - Amerika
a neznate jeste nekoho kromě ivahy kdo má elegansky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor + Kryštof
Mně sličenky ivaha s klidem doporučila do 15litrového akvária, přičemž ale zná mě i moje akvárka, takže obě doufáme, že to bude ok. Ale do deseti litrů bych se neodvážila dát žádnou rybu, ve 12 litrech mám jen krevetky a šnečky a je to super akva.
Každopádně budu akva 2 měsíce (!) zabíhat jen se šnečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
už jsem se domlouval s PROVOCATEUR ale ten mne stale nekontaktoval takže zatím počkám a až bude akva zařízené tak pošlu foto a vy mi poradíte co a jak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
To ti nejlépe poradí ivaha, ona je chová a má s nimi zkušenosti. Určitě se tu zastaví a poradí. Nevím, jestli je někdo bude mít v Kroměříži, ale určitě se sehnat dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:24 Muž Kryštof [314] - Amerika
JOO novothendrie shanim asi měsic to byl muj první nápad no a stale je nemužu sehnat doufám že v kromeříži se někdo najde a když už tak do 20l akva můžou být sličenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 20:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Promiň, to jsem nechtěl. Omlouvám se, jestli se tě to dotklo, to jsem rozhodně neměl v úmyslu. Navíc jsem udělal debila sám ze sebe, protože ty jsi psal o živorodkách trpasličích a já si nevím proč vsugeroval razborky trpasličí. Jsem to ale pitomec tone
Ještě jednou se tedy omlouvám. A souhlasím s Dreamdiverem, je lepší, když se ptáš předem. Opravdu jsem tě nechtěl urazit. Pokud uvažuješ o trpasličích živorodkách, tak bych ti doporučil tuto: rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna Je menší než Heterandria formosa, pěkně barevná a snese se i s krevetkama. Jen to 10 litrové akvárko bude vyžadovat zvýšenou péči. Víc ti k nim řekne asi ivaha, která je chová i skrevetkama a má s nimi zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: katterinecka
joo ty šneci budou nejlepší :) pojedu do kromclu na burzu 26.1. a tam se něco najde mezitím to akva zařídím a pak uvídím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2013 20:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
a ještě radu k těm šnekům, hlavně si tam nedávej ampulárii ;-) rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska Jsou jiné, menší a mnohem vhodnější druhy, třeba okružák, levatka, jestli nechceš aby se ti to množilo tak neritina a další. Zajímavé jsou i heleny rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna které ale musíš krmit jinými šněky, nebo aspoň mraženými patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2013 20:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kryštof
palec Dej tam krevetky a nějake šneky... :-D Já nemám ryby ani ve 40l protože mi to kazí dojem Krevetkária smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:04 Muž Kryštof [314] - Amerika
jen my to tak připadne a že se zeptam na nejake rybycky ( razborka micro, trpasličí nebo živorodka trpasličí) tak se zeptám abych byl v obraze a přece na to je i to forum abych se zeptal a podelil se se svými nápady a problemy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
www.seriouslyfish.com/…
"páry mohou být chovány v nádržích o velikosti 30x20x20cm (12,5 litrů)"
Takže s tím nápadem s živorodkami trpasličími si nebyl tak úplně od věci, určitě ne jako závojnatka v pětilitrovce.
Ale jak už tu bylo řečeno, větší akvárko je lepší, ryby by v něm měly víc prostoru. Krevatkám tam bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 20:00 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Kryštof
Nikdo ho z tebe nedělá, neblázni :-)
Však od toho tu forum je, je dobře že se ptáš. Je to mnohem lepší než když někdo kupí do 5l flašky koupí závojnatku a pak se ptá, kolik dalších ryb k ní může pořídit :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor OT
co sem furt taháš ty trpasličí? Pro info razbora micro - www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2013 19:57 Muž Kryštof [314] - Amerika
tak já z toho udělám krevetkarium no a ptal jsem se takže hned ze mne nemusíte dělat s prominutím debila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 19:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Nezlob se na mne, ale do 10ti litrového akvária Boraras maculatus neboli razborka trpasličí nepatří! Nepatří! Nepatří! A přiznám se, že neznám žádnou rybu, která by se tam hodila... snad s výjimkou této: www.eushophracky.cz/…
Edit: Naprosto souhlasím s tím, co ti přede mnou napsal Dreamdiver
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   14.01.2013 19:53 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Kryštof
Když akvárko krásně zařídíš jemnolistýma rostlinkama a třeba atraktivními mechy, bude moc hezký...a dej tam krevety. Já jsem z krevet neustále unešenej, v akvárku se pořád něco děje, fakt jsou perfektně akční. Cherryny se ti určitě budou množit, nosit vajíčka..nebudeš se nudit, věř mi :)
A časem můžeš promyslet větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:50 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: katterinecka
no to nejsou ty se mi taky líbí třeba dat jednoho šneka a to bude stačit jo tak to asi udělám, ted mě napadla věc že bych spojil dvě akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2013 19:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
a čistě rostlinná akvária taky nejsou k zahození
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:47 Muž Kryštof [314] - Amerika
joo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 19:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
prosímtě, zařiď si to akvárko, sežeň rostlinky, dej sem fotku (třeba ti ještě někdo poradí co vylepšit) až bude dost zaběhlý tak se pak rozmyslíš co tam dáš, i když ty krevetky by byly nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:43 Muž Kryštof [314] - Amerika
joo no ja jsem ted to akva10l dostal tak mě napadlo že by se tam dalo neco dat třeba i Razborka mikro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:42 Muž Kryštof [314] - Amerika
noo jo v prezentaci tam nemam skoro nic je to zatím nové no a na rostlinky zatím nezbili peníze a nad krevetkariem jsem taky přemyslel noo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 19:41 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Kryštof
No člověče nevím...10l je pro ryby opravdu hodně málo. Mám pár rybek ve 20l a budu pro ně zařizovat 30l, už jsem ho objednal. V 10l kostce jsem viděl pár ryb v Hornbachu, maj tam nad sebou akva 10,20 a 30l a je to fakt velký rozdíl když to tak vidíš vedle sebe. Ta desítka je opravdu hodně maličká pro jakoukoliv, byť malou ryby. Jo, semtam v tom někdo ryby má, ale opravdu toho nejsem zastáncem, protože nevěřím, že si člověk zajímající se o akvaristiku nenajde místo aspoň pro to 20l akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 19:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
když bude akvárko dost zarostlé tak by tam ty živorodky mohly být, ale větší je samozřejmě lepší. Rozhodně to chce ale víc zarostlé než jak máš tu 90ku v prezentaci, a nechat dopředu zaběhnout klidně měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   14.01.2013 19:34 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Ryby, tedy hejnový žádný, když už, tak za zvýšený péče beťáka, ale spíš bych to volil jenom jako krevetárium. Chce si to uvědomit, že čím menší akvo, tím větší nutná péče a jakákoliv, byť sebemenší chybka může mít fatální následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:30 Muž Kryštof [314] - Amerika
ja jse práve chtel dát 1 samce a 2 samice. No a těch deset razborek :-DD nevím noo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 19:28 Muž Kryštof [314] - Amerika
dobře a kdyby se zařídilo je teda možné je tam mít? nevadilo by jim to v pohybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2013 18:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
10 litrů je moc málo. Do 20 litrů můžeš dát 10 B.maculatus, ale je s tím hodně práce udržet tam rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 18:29 Muž Kryštof [314] - Amerika
Prosim vás chtěl bych se zeptat jestli by živorodky trpasličí snesli v 10l akva?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=751