Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 19:53 Fritol
Můžu si do 20l akva dát pár čichavcú zakrslých??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:34 Skorica
OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:32 Žena bluedream [245] – Re: Skorica
Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:29 Skorica
Sli by dat ke krevetkam galaxky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:12 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Jako drobnou inspiraci přikládám odkaz www.blueaquarium.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:16 Lin – Re: paia
díky, díky, díky :-)
předěláváme postupně tři místnosti, takže to místo hned nebude.
přesně takhle jsme přenášeli větší akva, nesmí se chvátat, pak to jde ;-)
nadch mě aquascaping, tak než budou rybičky, můžu si hrát :) ono to bude stejně trvat delší dobu, než se dostanu po krevetky, neb tady v okolí prostě nejsou. a o razborkách radši nemluvím
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:36 Muž paia [3] – Re: Dreamdiver
na otíky jsem koukal v Hornbachu u Pet Centeru a je to taky jeden z mých favoritů na rybky ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:33 Muž paia [3] – Re: Lin
Klidně ho založ, ale bez ryb a alespoň nějaké základní filtrování. Až to budeš potřebovat přenést, tak si vypustíš vodu do kýblu, kytky to chvíli bez vody přežijí a akvárku se při přenosu snad taky nic nestane, když budeš opatrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:54 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Místo bych udělal hned a hned založil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:16 Žena bluedream [245] – Re: Lin
Já bych se radši deprimovala pohledem na suché akva, než pak na prasklé akva ;-) . Ono přenášet ho s pískem, nějakou tou vodou, ... není to pravé ořechové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:14 Lin
díky vám všem za rady
dotaz už není aktuální. miniakva nebude :-(
neplánovaný sled událostí mi vnutil novou padesátku :-D
zatím na něj není vhodné místo, ale ono se udělá.

dobře, zas mám otázky. můžu dočasně "zajíždět" bez techniky? myslím tím jen štěrk, rostliny, popřípadě jednu, dvě rybky a jen část vody (aby se dalo přenést, až se uvolní místo)?
suché akva je deprimující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:51 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Já mám ve 20l s krevetami dva otocincluse (krunýřovec jednopruhý), jsou to moc milé rybky. Mně se vůbec neschovávají, pořád šmejdí po akva, luxují sklo, listy na dně..už si zvykli i na malé tabletky co občas dám krevetám. Nutno podotknout, že při tahanici o žrádlo mají krevetky navrch:-)
Případně bych doporučil micro razbory (klasika). Já se rozhodoval zda otíky nebo razborky - ale protože jsem dříve sehnal otíky, bylo rozhodnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:03 Lin – Re: Sid
nevím proč, ale po těžko dostupných rybkách nějak netoužím. přesto mě těší každý váš návrh i popis. člověk se má pořád, co učit ;o)

a když už jsme u toho, otec má už delší dobu akva bez rybek a vypadá to, že by je tam zas rád měl.
má asi 35l, zatím jen s ampulárkou. samozřejmě výběr je čistě na něm (nejspíš betu), přesto bych se chtěla informovat, co by se hodilo k beťákovi do takové litráže? nenáročné a běžně dostupné (jak jinak) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lin
Aha! Tak to nebylo na mě... :)
Já už se těšil, že jste uviděla krásu těch živorodek svítivých na první pohled. :-)
Ale jak píše Bluedream - minirasborky vypadají taky dost dobře a jsou mezi nimi takové, kterým se ani vylíhlá krevetka do tlamky nevejde! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:56 Lin – Re: bluedream
barmská je nádherná, díky moc hop
ještě to nastuduji, času dost. ráda se podívám i na další
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lin
Pokud se ptáte mě, pak odpověď zní - nemám. (Resp. mám, ale zájemců je vícero. :-))
Dnes jsem na ostravské burze viděl formózky (Heterandria formosa). V době, kdy jsem tyto rybky choval, ještě svět o sladkovodních krevetkách nevěděl... :) Ale pokud se dobře pamatuji, jsou to rybky velmi mírné a jako společníky ke krevetkám bych si je uměl představit.
Ovšem vždycky bude existovat riziko, že se krevetky nepřemnoží tam, kde budou rybky, kterým se vejdou do tlamky... :-O Proto je také v podobných případech nutné poskytnout krevekám dostatek úkrytů, aby byly zajištěny alespoň nějaké přírůstky. (K "velkovýrobě" krevetek je lepší žádné rybky nepřidávat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:52 Lin – Re: Sid
no, tak ta mě moc neuzajala, ani nevím, jestli by se tu vůbec dala sehnat :-(
o množení mi moc nejde, spíš, aby se neposvačili dospělí.
asi není tak lehké najít vhodnou (hodnou) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:48 Žena bluedream [245] – Re: Lin
Nebo nějaké malé razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:46 Lin – Re: Sid
mrknu na ní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:45 Lin
tak jsem na ně koukla, jsou krásní, ne že ne, ale... nemáte ještě něco "na skladě"? stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lin
Zkuste něco méně obvyklého. :-)
Já mám s krevetkami živorodku svítivou (Poeciliopsis prolifica)a množí se spokojeně jak krevetky, tak rybky.
Ačkoli to tak podle fotky ve zdejším atlasu nevypadá, (málo rostlin = otevřený prostor), jde o rybku poměrně atraktivní. Její černý pruh na boku skutečně při "správném" dopadu světla "svítí"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:39 Lin
mrknu na ně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:31 R Muž Silent [5949]
A co zkusit Živorodku endlerovu. Edit: pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:30 Žena bluedream [245] – Re: Lin
A co samečky endlerek :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:23 Lin
za to zajetí díky :-)
očka už mám ve větším, proto bych chtěla nějakou jinou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 19:53 Muž Yirka [9118] – Re: Lin
Nádrž by měla být zajetá jako pro rybky, čili NO2 prostá
Mezi nejběžnější patří krevetky red cherry
Rybek, které je nepovažují za krmivo je celá řada, snadným řešením je dát k nim pár samečků pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:58 Lin
zdárek, snad mě neutlučete, ale moc mě zaujaly krevetky, proto bych si chtěla zřídit tak 20l akvárko.
hlavně bych se do začátku chtěla zeptat, jak dlouho musí být akva zajeté pro ty potvůrky?
které jsou nejméně náročné a sehnatelné? (v okolí nejsou žádné)
a nakonec (zatím): představa je - jedna okrasná rybka, pod ní krevetky. no, co budu povídat, ideálně by to byla beta, ale to asi nedělalo dobrotu, že? je nějaká (opět sehnatelná) ozdobná rybka, které by tam bylo dobře a krevetky by nesvačila?
předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 18:24 Muž grizly [145]
Flaska od okurek je levnejsi a ma o 50% vetsi obem tone ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 17:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ufonVenca
Některým lokalitám by se dalo říct louže, jako třeba ryžoviště, ale i ty jsou napojený na stálí přísun čerstvé vody a výška hladiny je tak do 20cm. Když to spočítáš, tak na tý ploše je to pěkných pár kubíků ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2009 11:06 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: ivana
3 litrové akvárium je týrání zvířat a měla by na to být nějaká pokuta. Je to asi jako chovat člověka v telefonní budce. Určitě to přežije, ale je to zločin no . Proboha lidi, nic menšího než dvacítka není vůbec pro rybky vhodná. Vždyť 20 nebo 30 L AQ je pořád dostatečne prťavé a můžete jej mít klidně někde na stolku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 10:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kalupinka
Tak já nabízím 100 šnečků zdarma :) Jde o hnědé a mramorové okružáčky. Odběr až je nalovím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 12:46 Žena Kalupinka [32] – Re: Bak
... nebo jednoho šnečka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 08:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: BENAK
Já to chápu jako pokus o miniset který se běžně prodává, ale nezkoušel bych to. Do takového minisetu se vlezou tak 2 krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 22:54 BENAK
nevim o cem se bavite ale 3 l je tak na prevoz ryby a ne na chovani!! tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 22:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dušan2
Nevím jestli jsem četl dobře, třeba Formosky tady někdo měl v lahvi od okurek na okně, inflace způsobila že lahev od okurek je dnes už jen 3 l namísto starých dobrých 5 l ? Nebo nějakou jinou obdobu miniaturní ryby.... Jinak Formosku a Elegans mam každou ve 30l a myslím si že by se jich tam vlezlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:49 Muž Dušan2 [1]
Já bych do toho rozhodně nic nedával, 3 litry je opravdu málo i na Betu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 14:42 ivana – rybka do maleho akvarka?
ahojte, prave som dostala 3l akvarium. Chcem sa opytat, je moznost v nom chovat aspon nejaku rybku? Nechcem ziadnej sposobit traumu, ale videla som chovat napr. bojovnicu v mensich akvariach. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 13:30 Žena eliska2000n [0]
mi máme v 20l avárium ještě krunýřovce ze šnekem.... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 07:14 Muž cusbus [37] - Tetry
Gemi napsal: zvycejne jedne nebo dve rybky len nevim jake :-(
Přijde mi, že jedné rybce tam bude smutno a dvě, byť i malé, budou mít v 5 litrech málo místa. Navíc malé rybky jsou většinou hejnové, takže počet dva je málo. Doporučil bych tak dát ty krevetky, případně nějaké hezké šneky a úplně nejraději nic. Rybky bych do akvárka pod 20 litrů vůbec nedával. Pro šneky je to garsonka, ale pro rybky samovazba. Kup si něco o trochu většího. Místa to moc nezabere a peněženku nezruinuje palec . ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.09.2009 06:44 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
Naopak, krevetky v kouli budou velký jako sviň :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 06:40 Muž grizly [145] – Re: Gemi
Rostlinku a krevetky. Ta koule bude deformovat obraz, takze krevetky budou vevnitr spatne videt. Jestli mas moznost, porid si klasicke hranate miniakvarko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 06:13 Gemi – Re: marsz
no jo keby chcem okurky tak dem domu a zebere si ze sklepa:-DDD ale myslel ze by se dalo neco podobne tyn gulatym akvarkam kde aj nieco zive plavalo, zvycejne jedne nebo dve rybky len nevim jake :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:44 marsz
Raději bych do těch pěti litrů zasadil šáchor. Nebo naložil okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: marsz
jsou rybky co dorůstají sotva 2,5 cm a určitě nejsou zdegenerované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.09.2009 23:11 marsz
V akvaristikách se dají sehnat zdegenerované ryby, které s bídou dorostou poloviny normální velikosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:07 Muž avast [49] – Re: kortezhugo
Na bettu si myslim že by to chtělo maličko větší.. Mě napadli šnečci.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 23:03 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
alebo Betu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gemi
Do 5 litrového akva rybky žádné X-) Můžeš tam zkusit dát dvě krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 22:52 Gemi – co do akvarka s 5 litrami
Caute vsetci chcel by som si zalozit nano akvarko ale potrebujem poradit(doporucit) ake rybky popripade rastliky by som mohol don dat a ako sa mam on starat, co treba kupit a tak. Za vsetky odpovede vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:44 BUBO
Semtex tvoje akva ma inspirovalo k vztvoreniu takeho akva je naozaj krasne A NECH SA DARI KREVETKAM ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=1301