Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:30 Bulva Re: vlacek
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova takze tady tuhle rybku. A kolik bych jich tam mel dat nebo to mam nakombinovat jeste s necim jinym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:29 Žena Linduš [166] Re: Bulva
tak s tím množením už je to trochu náročná otázka.
buď se to přemnožuje, nebo těžko množí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:29 Muž vlacek [402] Re: Bulva
Tak asi ty endlerky, kdyz chces aby se ti mnozily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:21 Bulva Re: vlacek
Ja bych nejradeji neco co se u me bude mnozit, ale ne v takovem mnozstvi jako moje vzpomínane neonky. Razborky jestli jsem cetl dobre jsou na odchov narocne. Nebylo by neco jeste jednodussiho na odchov, ale neco co by se nepremnozilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:21 Muž vlacek [402] Re: Bulva
Zkus mrknout na razboru hengelovu, zrovna tu jsem si vybral jako jednu z doporucenych do miniakvarii. e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:15 Bulva Re: dvorak
ano neonek jsem tam mel 12 pokud ne vic. Ta zivorodka trpaslici popravde neni moc pekna :-) ale urcite to neni spatne reseni. Kolik a v jakem slozeni bych jich tam mel dat? V ryboklopedii je, ze minimalne po 4, takze 1 samec a 3 samicky nebo jak by to melo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:14 Žena Linduš [166] Re: Bulva
no, mě se v pohodě snesla samice betty právě s pávčaty a velice zdařile redukovala potěr, takže přemnožení se nekonalo ;-)
samec betty s velkou pravděpodobností oškube jakékoliv závojnaté ryby.
kdybyste měl přístup k razborkám, určitě by se dalo hejnko vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:10 Bulva Re: Kristýna
Ted jsem z toho celkem zmateny takze: 1)zavojnatku teda ne, ta je z vyberu venku. 2) gupky v pripade ze bych je prodaval (daji se prodat ve zverimexu dobre?) a 3) dario dario je pekna a malicka tech bych tam mohl mit vic, ale bylo tam ze jsou masozrave a neprijmaji umelou potravu, neexistuje podobne rybka, ktera prijima umelou potravu? Prijde mi jako zacatecnikovi lehci tam hodit spetku takove te umele smradlave potravy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:09 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Bulva
Tobě se ze tří neonek rozmnožili na 12???
Zkus třeba trpasličí živorodky,nerodí se v takovém množství!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:02 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
borarasky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:55 Muž mildas [12] - RostlinyRe: Bulva
krevetky X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2010 17:54 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: maio777
Závojnatku?! Závojnatka je spíše jezírková ryba. Pro jednu rybu se doporučuje 50l. Má nedokonalé trávení a tak akvárko rychle zašpiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2010 17:50 fish Re: Bulva
a nebo k tomu bettakovy samicky
ono jich moc neni do tak malého akva,to je lepši naky ty živorodky,a pak je jednou za čas prodat,a nebo jen samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:49 Tomass Re: Bulva
Nebo pokud by jsi sehnal a chtěl tak třeba dario dario a to by nemusela být jen jedna rybka
rybicky.net/atlasryb/dario_dario
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2010 17:46 maio777 Re: Bulva
tak si k nej daj zavojnatku...alebo uz spominane gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:44 Bulva – Malé akvárko, jaké rybky?
Ahojte,
Zakladám si nové akvárko a už dva dny sbírám informace co a jak. Kdysi dávno jsem měl akvárko, ale o to se staral spís bratr, já měl tehdy asi 8 roků. No každopádně bych se chtěl zeptat jaké rybky vybrat do 19ti litrového akvárka. Pročítal jsem si tady fórum a často padala jedna bojovnice nebo živorodka duhová, ale o té jsem právě četl, že se hodně množí a nechtěl bych mít přemnoženo za pár týdnů. V tom starém akvárku byl právě takový problém. Byly tam neonky a za měsíc ze tří bylo snad 12 a pořád se množili. Tomuto bych se chtěl vyhnout, ale na druhou stranu, ikdyž bojovnice je krásná, mi přijde jako škoda mít v akvárku jednu rybku. Chtěl bych slyšet názory od vás zkušených co a jak. Prostě něco pro začátečníky, aby se nepřemnožili a ikdyž je bojovnice opravdu krásná, tak bych byl rád za víc rybiček. Samozřejmě pokud je bojovnice opravdu nejlepší řešení tak nebude problém.
PS: nechci tam žádné krevetky a šneky, nejlépe jenom rybičky (nebo rybičku bojovnici)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:15 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: René73
klidne bych jich tam dala vic (klidne kolem patnacti), nejsou narocne na prostor - teda pokud to budou Red Cherry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:47 Muž Yirka [9126] – Re: René73
Tak nějak jsem to předpokládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:38 Muž René73 [0]
Chtěl bych tam tady ty krevetky Krevetka Neocaridina denticulata var. Red cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:34 Muž Yirka [9126] – Re: René73
Pokud myslíš ty nejběžnější tak zcela jistě a vůbec bych se nebál jech tam dát 7-8 ks.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:31 Muž René73 [0] – Krevetky do Mini akvária 14 L
Nechci zakládat nové téma.Chtěl bych se zeptat jestli můžu dát do 14 l akvária krevetky.Jestli jo tak kolik bych jich tam mohl asi dát.budou tam jenom krevetky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:45 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Mečovku určite ne, a další guppy sameček je zbytečnost, ten jeden je obě zvládne :) Jen další zbytečné zatížení již tak malého akva. Živorodky zatěžují výkaly docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2010 15:31 qwertom
ja bych tam dal este 1 samec paviho ocka a mecun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 07:23 PetrF
Místo pavích oček bych tam dal endlerky rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:24 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
souhlasím ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:56 Topit
díky za odpovědi
Topi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:37 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Topi
bezva, ze to neni jeden z tech dotazu typu: mam 20l akvarium a v nem deset skalar, je to ok? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:35 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: švíco
Souhlas ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:31 švíco – Re: smajlik1
Otíci jsou hejnová rybka... tři jsou tak akorát... myslím, že by ta sestava měla fungovat, pokud si ohlídá paví očka, aby se nepřemnožily, tak v tom problém nevidím. Hlavně hodně rostlinek a hlídat parametry vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:28 smajlik1 – Re: Topi
těch krunýřovců bych tam možná dala míň...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:04 Topi – jsou vhodne do 20l akva?
Ahoj, prave mam 14 dni zalozene nove akva,chtel bych se zeptat zdali jsu vhodne tyto rybky: 2samicky a 1 samecek pavich ocek a 3 krunyrovce jednopruhe.
Dekuji za kazdou radu.
Topi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 14:54 Žena Frissky [5] - Asie – Re: Semtex
Také zajímavá rybka ... zdá se mi pro mé akva moc velká, ale zvažuju koupení nějakého nového druhu do velkého akva moc se mi líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: paia
Pokud lidi myslíte živorodkama jen Gupky a Endlerky, tak chápu přemnožení.
Já co mám Živorodku trpasličí, tak se přemnožení nebojím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:05 Muž paia [3] – Re: Frissky
mám tři otíky a rozhodně nejsou jen na dně, spíš jsou všude jinde na skle, než na dně. s živorodkama mám stejný "problém", ale věřím, že se mi je podaří udat, jakmile budu schopen rozpoznat samičku od samečka a jestli máš už velky akvárko, tak nemáš co řešit, prostě dáš trochu potěru do malého akva a až dorostou, tak je šoupni do velkého a nebo prodej na burze nebo přes inzerát. u mě to holt budou muset mrňata vydržet v té mojí malé kostce, ale při první příležitosti je udám do dobrých rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 11:53 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: paia
Diky, za odkaz... palec Taky premyslim co do AQ... Neonky se mi "okoukali" takze je asi nabidnu Milousovi, kdyz mu v nadrzi zustali jenom parmicky a otici... A asi bych si poridil nejake hejnicko kolem 20-25kusu malych razborek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 11:40 Žena Frissky [5] - Asie – Re: paia
Galaxi jsou nadherné moc bych je chtěla, ale ta cena....jsem student a nemůžu si dovolit 70kč za rybičku... Otík by využívál převážně dno ... uvažovala jsem o něm, ale je to hejnová rybička. Živorodky určitě nechci nevím co bych si počala se spoustou potěru stačí mi že se mi přemnožují ve velkém akva. doufám že na unorové burze bude z čeho vybírat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 10:59 Muž paia [3] – Re: Frissky
Možností je spousta, třeba tak nějakýho otíka (Krunýřovec jednopruhý), vhodné jsou i živorodky (duhová, Endlerova, trpasličí...), nebo třeba Galaxky. jinak doporučuji tuto stránku: fishaliciousfish.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 09:59 Žena Linduš [166] – Re: Semtex
opravdu? o to líp :)
já jen, co mi bylo napsáno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 08:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Jojo, můžu potvrdit, při dobrým krmení dokáží dělat zázraky tyhle rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 08:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Utahraptor
Tak co třeba Živorodka trpasličí ????
Tý tvrdá voda nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 07:14 Žena Utahraptor [91] – Re: Frissky
Také bych potřebovala poradit... co za rybičky do té mojí Japonské variace pro kočku... problém je extrémně tvrdá voda, krevetkám a rakům to zdá se nevadí, ale většina rybek potřebuje vodu spíš měkkou... Uvažovala jsem o trpasličích čtverzubcích, ale nejsem si jistá, jestli bych je zvládla krmit, vyžadují živou potravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Linduš
Já Barmské mám, ale že by byli plaché se říct nedá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 14:05 Žena Linduš [166]
trojka. jen mi psali, že barmská je hodně, hodně plachá, možná by byla lepší do menšího nějaká méně bojácná razborka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 12:23 Žena Frissky [5] - Asie – Re: ustavprochore
Uvažovala jsme tak, ale akvarko je na kolejích a všichni se přimlouvají za nějakou rybičku. A já bych taky ráda, aby něco využívalo prostor mimo dno, ale nechci to dělat na úkor rybiček. Ještě to zvážím a poradím se na burze u chovatelů...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:19 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
taky treti varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 11:15 Žena Imii [45]
Přimlouvám se za 3. variantu ... ať je na co koukat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2010 11:12 Žena ustavprochore [567] – Re: Frissky
O variantě jen krevetky jste neuvažovala? ;-)

BTW: Nechápu, kdo vám tu osolil mínus 2, ale to je jedno, časem to někdo srovná. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2010 10:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Doporučuji variantu č. 3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.01.2010 10:46 Žena Frissky [5] - Asie – rybičky do miniakva po sto padesáté....
Dobrý den mám akva 20l s dekoracemi to bude nějakých 18 l četla jsem spoustu diskuzí na toto téma, přesto by mě zajímalo co by jste řekli na konkrétní osádku.

1. krevetky, páreček Dario dario u téhle kombinace mám strach, aby mi nepožírali malé krevetky ...nemáte někdo s tímto druhem zkušenosti ?

2. krevetky a jeden sameček bety... ve velkém akva krevetky nežere takže je to zatím nejrealnější možnost...

3. krevetky, razbora trpasličí nebo barmská 8-10ks... mají se chovat v hejnech po deseti kusech... Osobně jsem je zavrhla, nechci je mít na svědomí, ale někteří to doporučují proto bych chtěla slyšet více názorů.

Akva bude zarostlé a oblepené ze dvou nebo tří stran černo tapetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 16:21 Žena ustavprochore [567] Re: sculp
Tak doufám, že jste ten set ještě neobjednal, to už je opravdu hodně malinké a dejme tomu pro pár pidikrevetek a pro toho, kdo bude umět s tím velmi omezeným prostorem zacházet.

Protože se od začátku ptáte na něco malého, ještě přidám jeden odkaz. Na www.klub.akva.sk/… si stáhněte zejména 3. číslo, je věnované miniakváriím. V čísle 9 jsou pak další minirybky do miniakvárií a celkově všechna čísla toho časopisu stojí za pozornost. Věřte, že se vám ten čas věnovaný nejprve "teorii" vyplatí. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=1251