Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:21 Pepan – Re-JuraS
Smůla je v tom, že někteří neberou rybu jako živočicha, ale jenom jako doplněk do akvária. Když pak vidím, jak "chovatelka" má asi stovku bett v PET flaškách, nakopal bych jí do hader. A pořád čtu to omleté, že v Asii se to takhle chová. Tamtéž žijí, mimo jiné, i poslední lovci lebek na Zemi a taky jejich zvyky nikdo nepřenáší sem. Ale asi by měl, aby se tihle jedinci neoháněli takovými "argumenty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:16 JuraS – Re: Bart Simpson
zajímalo by mě co ve 12 ti letech víš o tom v jakém biotopu labyrintky betta splendens přírodně žijí ? V přírodopisu jste prozatím došli kam ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:19 Muž grizly [145] – Re: dmb77
Sklo nečistím. Jen asi 3x jsem ho čistil houbičkou na mytí nádobí. Čistím s ní všechna akva. Dolívám Tak 3-4 litry vody za 2 týdny. Nekrmím skoro vůbec. 2x denně je moc často, krevetkám stači 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:53 Pepan – Re-zdeneček
Ale to ti "chovatelé" neřeší. Oni někde viděli, že to takhle někdo chová, tak proč by to nešlo. Že kvůli takovým magorům dělají bujgr ochránci zvířat a hážou do jednoho pytle i ty chovatele, kteří dělají svým chovancům pomyšlení, to jim je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zdeneček
v akvariu c.10 (www.klub.akva.sk/… ) je clanek Jak se stat betaholik, a na strane 6 je foto jak chova betty ve 2L flaskach od cocacoly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:52 zdeneček – Re: Bart Simpson
Tak to by mně zajímalo, jak dlouho žije v takových podmínkách. Moc dlouho asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:46 Bart Simpson – Re: zdeneček
fakt tam je mají v láhvích od jim bima tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:43 zdeneček
Ja mám akva o objemu 250 L a mám v něm dva samečky bojovnice a osm samiček. Bál sem se že se samci sežerou, ale trvalo to jen dva dni a jeden beťák je na pravé půlce a druhý na tej druhej. Samičky si proplouvají po celé délce akva. Takto je chovám už pátým měsícem a žádné problémy stím nemám. Tak to k tomu prostoru pro beťáky
1 LITR???? NO FUJ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 16:23 Pepan – Re-Bart Simpson
Nechápu, jak můžete napsat takovou kravinu. Když Vás na rok zavřu na záchod a potom pustím do místnosti 6 x 6 metrů, taky to budete považovat za luxus, i když to od normálního života bude hodně vzdáleno. Zkuste si nejdřív přečíst něco o tom, jak tato rybka žije v přírodě a potom raďte. I když se píše, že v domovině žije v příkopech, tak její životní prostor tam bude určitě mnohem větší než oněch zmíněných pár litrů. A to, že ji někteří magoři chovají v tak omezeném prostoru, svědčí o "inteligenci" oněch "chovatelů".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:20 Bart Simpson – Re: Kerze
mohl 16l pro betťáka je luxus... lidé ho mají i v 1 litru tone ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:18 Žena Kerze [14]
Taky zařizuju něco jako lampičku k televizi - 16l. Beťák by tam být nemohl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:13 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku šesť litrové
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:11 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku osem litrové
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:31 dmb77 – Re: grizly
Pred asi deseti dny jsem zalozil neco podobneho o obemu 17l, zadna technika, jen rostliny a osvetleni lampickou. Mam tam zatim tri krevetky a poter gupek, jen mam problem s nejakym povlakem na hladine, kterej sbiram ubrouskem, ale je to prd platny. Rybicky krmim 2x denne vlockovym krmivem ktere pred tim rozdrtim na prasek, bohuzel nejake vetsi kousky krmiva ktere nepozrou a klesnou na dno hned zacinaji plesnivet, z toho duvodu jsem musel odstranit i svlecene schranky krevetek. Zatim dvakrat tydne menim tretinu vodu s odsatim bordelu a doufam, ze se to brzo nejak ustali. Tak mne napada, jak u ty tvy nadoby cistis sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 10:13 Pepan – Re-Grizzly
Perfektní příspěvek. Jste člověk, který zastává názor, že příroda není o tom, že kolem 50 litrové nádrže je 10 kilometrů kabelů a hadic, několik nádob různé velikosti a tvaru a vše to řídí dva počítače. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 08:22 Muž grizly [145] – Re: lamrr
Na dno 2 litry křemičitého písku, na větev namotat jávský mech, pískořky a krevetky. Světlo ani filtr není nutny. Rybky tam nedávej. Krevetky se ti budou krásně množit, budeš mit skoro bezúdržbové přírodní akfárko. Hlavně tam nenarvi závojnatku...... ;-)
rybicky.net/nadrze/6800
Fotky nic moc, teď je celé krásně zarostené jávským mechem namotaným na větvičce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2010 20:44 Pepan – Hlavně bych se vyhnul nějakým vzorcům
a úvahám, že nějaká větší ryba by tam v pohodě přežila. Ryby mají v akvárku normálně žít a množit se, takže maximálně jeden nebo dva páry trpasličích živorodek, nebo pár krevetek. A z kytek bych vybral něco podle nabídky obchodů kamenných, případně internetových. Informací o rozměrech a požadavcích kytek je tady dost, stačí jenom uvažovat a počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:40 Muž xenotoca [34] - Živorodky
použil bych tak malou nádrž pro vytírání malých živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:36 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
no pouzil bych to jako karanteni nadrz maximalne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lamrr
rasokouli, javskej mech, krevetky, sneky a taky pidi filtr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:35 Muž tomm [3]
hodnekrat reseno staci hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:34 lamrr – co dát do akvaria objem 10l
potřeboval bych poradit co dát do 10litrového AKVA (parametry 30d 20š 20v :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:40 Pepan – Re-Klobis
Koukněte se za kořínek, jestli se Vám tam neukrývá nějaký Carcharodon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:29 klobis
ja mam ve 12 litrovym hejno skalar a tercovcu a dari se jim ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 18:42 Pepan – Re-Tomm
To je logické. Pokud ta ryba ví, že jen se trochu pohne, narazí do skla, tak nevidí důvod, proč by se hýbala. Podobně blbé argumenty používají "chovatelé" halančíků, kteří tvrdí, že v domovině ty ryby prožijí celý život v šlápotě od slona. Nikdy v Africe nebyli, slona viděli akorát v zoo, ale na ekologii halančíků jsou experti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:33 Muž tomm [3]
taky neco prihodim mel jsem taky betu prvni jsem ji mel v 12l to mi prislo malo ani moc neplavala tak jsem ji soupnul do 25l to uz se trosku pohybovala a vypadalo ze se ji tam libi vic nez v malim a kdyz jsem toto akva rusil tak jsem ji soupnul do velkeho 70l a kdybyste vydely ten rozdil hned bylo vydet ze se ji tam libi hned plavala tam s sem a dokonce prohnala nejakou tu rybku takze zaver cim vetsi akva tim lepe ale kdyz si zaridite male akva tak max nejakou malou rybicku a nejlepe krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:23 Pepan – Betta
Párkrát jsem bojovnice choval a nikdy to nebylo v takovém plivátku. Pořád tvrdím, že i když je ryba pomalý plavec, malý prostor je pro ni stresující. Trpasličí živorodky se taky doporučují do malých nádrží a u mě se jim nejlíp daří ve skleníčku, kde pěstuji emerzy. Je tam asi 22 cm vysoký vodní sloupec, plocha 80x50cm a tolik mladých kolik tam teď vidím, jsem nikdy neměl. A nejlepším ukazatelem toho, že se rybám v jejich prostředí líbí, je odchov. Takže pokud se vrátím k tomu akvárku pro betty. Zkuste si zapřemýšlet, zda by pár těch ryb v tom plivátku bez problémů žil a rozmnožoval se. Optimální prostor pro živočicha není o tom, kolik mám místa na poličce medzi lampou a filodendronem. Optimální prostor je o tom, aby se ta ryba tam cítila dobře. A to miniaturní plivátko to rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:03 Bulva
Bojovnice není žádný velký plavec nepotřebuje se prohánět po celé nádrži sem a tam. Prostě zastávám názor valné části literatury. Bojovnice je nejběžnější ryba do takových akvárií. Samozřejmě nikdo neví jestli jí to vyhovuje, ale pokud nemáš 400 litr, tak nevíš nikdy jestli je ta ryba spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:59 Pepan – Re-Bulva
To není o počítání objemu na délku ryby. To je o tom, že délka nádrže je asi čtyřikrát delší než je ryba a to je málo. A nějaké teoretické kalkulace na tom nic nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:52 Bulva
I pokud by jsme pocitali podle pravidla 1 cm na 2 litry, tak tam má zálohu, když bude mít 6 cm. U krevetek taky nidko neví kolik potřebují prostoru. Nikdo se jich neptá na to, jestli jsou spokojené ve 12ti litrových nádržích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2010 17:47 Pepan – Betta v akváriu
To, že se někdy samci bojovnice přechovávají v kelímcích nebo malých lahvích ještě neznamená, že je to správně. Tím, že si zvíře koupíme, za ně přebíráme odpovědnost. A i ten samec bojovnice má nárok na to, aby žil v normálních podmínkách. To je, aby měl dostatečný prostor, hustě zarostlou nádrž a samozřejmě i samičku. Prostě, aby ta nádrž, ve které bude žít, byl pokud možno co nejvěrnější výsek přírody. A nějakých 14 litrů tyhle předpoklady nesplňuje. Snad jediná rybka, která by tam mohla spokojeně žít, je živorodka trpasličí. Jeden, maximálně dva páry. Ale chovat v tom akvárku samce bojovnice, který dosáhne 6-7 cm, to je trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:33 Bulva
Já jsem teda začátečník, ale myslím, že pokud jí to akvárko pěkně upravíš a pohraješ si s ním, tak bude bettka spokojená. Betty se prostě chovají v takových akváriích. Nikdo nedá bettu do většího akvária nebo jsem to teda ještě nikdy neviděl. Je to prostě rybka samotářka do malých akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:32 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Urgy
Přesně o tom mluvím... je to otřesné a když jim na to něco řeknete, pokrčí jen rameny a že je to prý normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:29 Muž Urgy [3]
tu v Žiline je to najčastejší pohľad na Bojovnice. je to hrozné, keď vidíš ako je 5cm rybka uväznená v 2 dcl vody....Bil by som tých predavačov.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:14 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Neříkám, že je správné je takto přechovávat, jen je to velmi časté zrovna u bett...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:06 Žena Bára [2] – Re: Yirka
kdyby to bylo na mě tak bych tam dala maximálně ty krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:00 Muž Yirka [9118] – Re: Darsilius
To ale nemyslíš moc dobře. Něco jiného je obchodní balení, přepravní balení a pod a něco ZCELA jiného je životní prostor. A btw, v kamenné kavaristice, kde bych viděl rybky (jakékoliv) v kelímku od jogurtu bych si v životě nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:57 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pepan
Myslím, že pokud v akvaristikách mohou betty být v kelímcích od jogurtů po dobu několika měsíců i déle, 14l pro ně bude rájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:55 Žena Bára [2] – Re: Pepan
do atlasu jsem se podívala a je tam 10-20l. Vím že 14l je málo ale jiná ryba mě nenapadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 21:29 Pepan – Re: Bára
Podívejte se do atlasu, jak je velká bojovnice, porovnejte ji s tím akvárkem a potom raďte. Vždyť to je pro tu rybu vězení. Jak by bylo Vám , kdybyste celý život ztrávila v místnosti asi 6 x 6 metrů????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 21:13 Žena Bára [2] – Re: Jarik
1 samce betty splendens nebo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:31 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj co by ste dali do akvarka s.23cm h.21cm v.30cm cca 14litru za rybu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 11:40 Pepan – Re - Semtex
Já je mám ve skleníku s kytkami a vypadají, že jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pepan
Sehnat je není problém. Stačí se mi ozvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:35 Pepan – Re - Raviolka
Jo, je to nádherná rybka, i když v akvaristikách není k vidění. Takže sehnat ji, je trochu problém, případně sehnat pár jedinců na osvěžení krve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:33 Žena Raviolka [2148] – Re: Pepan
Ale jo, to já vůbec nezpochybňuju. Každý máme jiné zkušenosti a je jen dobře, že si tady o nich můžem dát navzájem vědět ;-)
Jinak i kdyby docházelo prostě k "stop stavu", stále si myslím, že to není žádná nevýhoda formosek...
Mám tuhle rybičku hodně ráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:02 Pepan – Re - Raviolka
Mi se skutečně stalo, že díky nahuštěné obsádce se trpaslíci v menším akvárku přestali množit. Musel jsem odebrat větší část hejnka a pak se množení normálně rozjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:27 Žena Raviolka [2148] – Re: Pepan
Ted si nejsem jista, jak si ten "optimismus" vylozit. Mam za to, ze tu padaji rady ohledne vhodnych rybek do 18 l akvaria a tou formoska podle me jednoznacne je...
Ja mam s nimi zkusenosti v akvariich 12-20 l a jdou vyborne, jsou v kondici a pekne se mnozi. Ze obcas nejake odlovim je myslim normalni - ono je taky spousta zajemcu o ne, takze to nevidim jako nejake negativum, naopak. Nikdy to nedoslo tak daleko, ze bych musela odlovovat, protoze se uz nemnozily, ale proste mi pohled na tak prerybnene akvarium "nedelal dobre" ;-)
Myslim si, ze rozmnozovani ryb k akvaristice taky patri a 90 procent lidi potesi, najit obcas nejake prcky :-) Prave proto doporucuju formosky vic nez treba ty zminovane borarasky. Vybrat si ale musi kazdy sam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 03:00 Pepan – Re - Raviolka
Ani s těmi formoskami bych to neviděl tak optimisticky. V tak malém akvárku musíte redukovat jejich stav. Pokud je jich hodně, přestanou se množit (snad stres) a pomůže radikální snížení počtu ryb v nádrži. Je to moje vlastní zkušenost. Takže dneska je mám v skleníčku o ploše 80x50cm,kde je asi 25 cm vody a mám tam kolekci akvarijních kytek v květináčích. Tam vypadají snad nejspokojeněji a množí se perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:42 Žena Raviolka [2148] – perfect fish for nano ?!?
Semtex napsal:
...
a nebo něco z tohohle:
fishaliciousfish.blogspot.com/…

Musím se taky opakovat, ale na tom seznamu je minimálně 40 procent ryb naprosto nedostupných a dalších 40 procent úplně nevhodných do dvacetilitrového akvária, o kterém je tady řeč. Za tím si stojím. Tohle bohužel není žádné vodítko, které by bylo vhodné doporučovat. Autor vytáhl snad z Fishbase (neúplný) seznam ryb o velikosti 0-4 cm, což o jejich vhodnosti do nanoakvária mnoho neříká.

Jedním dechem dodávam, že odkaz na lepší seznam nemám... a taky bezvýhradně doporučuju Heterandria formosa, ty jsou fakt skvělé ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=1151