Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.01.2013 13:42 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Jenda
Já mám ve 30l akvárku malé hejno těchhle razborek rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2013 13:41 R Muž romant [27982] Re: Jenda
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska
Luxusnější proto, že je betám obvykle "dopřávána" daleko menší litráž, nic proti tomu, když se o daný akvária lidi vhodně starají, tak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 13:37 Jenda – romant
A ty Rozborky jsou jako jáké rybičky, myslím celé jméno druhu. (A co jsi myslel tou luxusnější ubytovnou pro Beťáka???)
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 11:56 R Muž romant [27982] Re: Jenda
Podíval bych se na nějaký Razborky a nebo jako luxusnější ubytovnu pro Beťáka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 11:51 Jenda – Rybičky
Jáké rybičky, by jste mi doporučili do 25 litrového akvária (Aquarium Tank 126).
Děkuji předem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2012 22:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Petr12
Obecně platí následující: malé rybky jsou většinou hejnovité a poměrně hodně plavou. Hejno = větší množství jedinců, kteří vytvoří dojem něčeho většího a v přírodě to působí na predátory tak, že by je měli nechat na pokoji. Aby ale větší hejno malých rybek mohlo i plavat a chovat se jako hejno, tak bude potřebovat prostor, který malé akvárium neposkytne.

Proti tomu jsou ryby větší, které na svou ochranu život v hejnu nepotřebují, ale právě proto, že jsou větší budou asi také potřebovat větší prostor v akváriu.

Netvrdím že neexistují výjimky z toho co jsem napsal, ale pro začínající nezkušené akvaristy se stále opakuje aby si pořizovali větší akvária, protože se v nich snáze udržuje stabilní prostředí a také není takový problém do takové nádrže vybrat osazenstvo. Tak proč si sakra pořizujete ta plivátka rozzureny a nenaučíte se akvaristiku na větších nádržích a pak už z vlastních zkušeností budete schopni určité druhy vybrat a chovat i v těch malinkatých nádržích.

Omlouvám se že jsem neporadil konkrétní druh, ale pokud nemáš dost zkušeností na to aby sis sám vybral do takové nádrže rybku, tak se obávám že nebudeš mít ani dost zkušeností tak prťavý ekosystém dlouhodobě udržovat dostatečně stabilní pro úspěšný chov nějaké rybky.

Já mám třeba ve 20L endlerky a daří se jim, ale rozhodně bych to nedoporučil kde komu .... A když nad tím přemýšlím tak ve 12L akva jsem snad ani nikdy dlouhodobě (tzn. déle jak měsíc) ryby nikdy neměl. Jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:34 Petr12 Re: predator3313
Myslíš že by sehodně trápily ?? a nějaký jiný druh mii rybky (která se dá sehnat ;) ) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2012 20:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Petr12
:-) Různí akvaristi, různé názory :) Já bych razborky do menší jak 20l nedaval ani nahodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:22 Petr12
Mohly by ste mi prosím pomoci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 20:04 Petr12
Nevim proč ne,v této nádrži (a to je menší než moje) je 10 klusů
rybicky.net/nadrze/10971&kateg=1&kateg=1&typ=0 někdo jí i doporučoval jako vzor ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2012 20:00 Žena petulinakk [2016] Re: Petr12
Do 12l bych je taky nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2012 19:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Petr12
No nvm ale já bych tyhle do 12l akvárka teda necpal, ty co psal Filip ještě možná.. raději si pořid krevetky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:50 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Petr12
Jo takové duhy by to mohly být, tu mikro jsem uvedl jako příklad. těch 6 - 7 kusů by šlo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:40 Petr12 Re: Filip980
Dik moc ;) a jaké hejnko ?? třeba 6-7 kusů ?? Mohl by to být druh Razborka bornejská nebo Razbora skvrnoocasá ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:17 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Petr12
Menší hejnko malých razborek, např. rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:10 Petr12 – 12
Ahojky :) Kolik rybek (jaký druh ? ) Mohu dát ke krevetkám do akvária 12 l ? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Prdka27
Zkus se pozeptat jestli někde blízko není nějaký chovatel. Já je mám z výstavy za 35,- a jinak u nás ve zveráku stojí 69,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:59 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Dobre, diky u nas maji jednu za 79 kc to je taky pekne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2012 18:52 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Prdka27
Ahoj já mám galaxky v 15 litrovém akváriu. Mám jich pět a daří se jim a chtěl bych pořídit aspoň dvě další samičky, protože mi to vyšlo, že mám převahu samců. Já myslím, že takových deset by jich tam v té 20ce mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 17:37 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ahoj, chtel bych s poridit nano cube complete plus 20 l, krevetky bych tam ubytoval urcite..myslite ze by se tam vesly i razborky galaxy?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 04:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No...zase bych nebyl tak poprděný z toho co se píše v atlasu...26-30 stupňů, to je teplota běžná v zavlažovacích kanálech rýžových polí domoviny vrčivek. Ale také samozřejmě téměř všech labyrintek takové lokality obývajících. Takže v první řadě je třeba zkoumat, zda se jedná o importy, které budou na vyšší teplotu samozřejmě zvyklé. Ovšem je u nás pár chovatelů, kteří si pro radost tuto rybku odchovávají a mají ji léta. Ona moc prodejná není, protože to žádný barevný zázrak křičící na zákazníka není. Co se týká toho chovu...nikoliv odchovu! Je to rybka, která má ráda hodně nízkou hladinu, takže než objem klasických nádrží je ideální placka dlouhá a široká, dokonce litry neomezená. Objem limituje počet chovaných samců. Odchov lze provádět samozřejmě třeba v pěti litrech...to tak odhaduji, že víc ty mé nádržky neměly. A teď k té teplotě smich těžko kdy jsem měl v rybárně teplotu vyšší než 26 stupňů někde v úrovni mých očí, kde jsem měl desku na tření takových drobků. A vrčivky se třely docela jednoduše. Ovšem to bylo v časech, kdy jsem denně lítal na živé a to je základ prosperity této rybky. smich
Z toho vyplývá, že tu odchované ryby nemají nijak extrémně velké nároky na vysokou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 23:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
Ano, to máš pravdu s těmi podavači v obchodě. Bohužel tě asi zklamu. Predator trefil hlavní problém - vrčivky jsou velmi teplomilné, naopak většina krevetek vyžaduje chladnou vodu. Takže tam, kde by vrčivky trpěly zimou by krevetky hynuly horkem... Vím, teď mi někdo napíše, že krevetky přežijí i 30°C a vrčivka 26°C.... ano, přežijí, jako krátkodobý extrém, ne dlouhodobě.... Takže párek vrčivek do 18litrů by šel, ale nikoliv s krevetkama. Ale jsou podobně krásné malé rybky které můžeš chovat i s krevetkama v 18l akvárku... různé malé druhy razborek například.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 21:46 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: predator3313
,,mne sa neskutocne pacia a pridu mi aj take netradicne do mini akva..cisty objem je 18l,a krevetiek je tam asi 10ks...neviem,zvazujem ich kupu,ale zas ich nechcem trapit...v chovprodukte sa nechcem radit,lebo by mi ich predali aj do pohara od uhoriek... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 21:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: tatianaZ
Tu rybku sice neznám ale myslím že je hodně velká na 18l, podle zdejšího atlasu potřebuje 30l. A taky tam vidím že vyžaduje celkem vysokou teplotu což by bylo pro krevetky tak hraniční. hmm Ale vlastní zkušenost nemám, tak snad někdo poradí líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:08 R Muž romant [27982] Re: lhajek
Popsal jsi to správně, je to o podmínkách v jednotlivých nádržích. To že za tu častou výměnu vody tak horuji má ten důvod, že je to opatření který dokáže lecos zachránit a podpořit a ty zde popisované situace a já s nima nemám problém, bych řekl patří do rejstříku člověka, jenž je lehce poučen o procesech který v akváriu probíhají a dovede rozpoznat problém v jeho zárodku. Prostě nechci, aby se z těch několika současných a znovu opakuji trefných a dle mého soudu logických doporučeních, stalo nějaké pravidlo. Síla internetu je obrovská a lidská lenost jakbysmet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Do jaké míry ale jsou podstatné týdenní pravidelné výměny vody? Poslední článek o endlerkách co tu vyšel zrovna moc nakloněn častým (týdenním) výměnám části vody není a do určité míry s tím sympatizuji. Ale je pravda že to musí být podpořeno nenáročnými rostlinami, kterých bude dostatek. V kombinaci s rybami jako jsou Halančící bych se pak určitě přiklonil k tomu co píše Semtex.

Sám sice vodu každý týden měním, ale mám i elementku 9L kde většinou přes léto vodu vyměním tak 2x a žádné zhoršení stavu v akva jsem nezaznamenal. Je pravda že tam nemám ryby, ale to je v tom objemu pochopitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 19:59 Žena TatianaP [77] - Živorodky – vrčivky??
,,mozem dat ku krevetkam do 18l akvaria par vrciviek Vrčivka trpasličí - Trichopsis pumila???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2012 19:42 R Muž romant [27982] Re: Semtex
Určitě s Tebou souhlasím. X-) Jenom trošku podporuji základní akvaristický návyky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2012 19:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
A kdo filtruje Halančíkům vodu v přírodě v kaluži, kdo jí mění?

Voda v takové loužičce naprší a pak už jen mizí a mízí a je čím dál kalnější.... až úplně vyschne.

Tyhle ryby vydrží hodně.

Ale tím samozřejmě nechci odrazovat od výměny vody. Jen to prodlouží jejich život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2012 17:49 naty
Teď sem se koukala po internetu a asi koupim obyč. bublifuk se vzduch. motorkem ;) Rostliny budou určitě ale do města se dostanu až za pár dní.. rostlinek koupím ještě alespoň 5-4 :) chci něco vyššího do pozadí..asi nějaké drobnolisté rostlinky . potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 17:42 R Muž romant [27982] Re: naty
Ještě k tomu provozování bez filtru. Určitě bude chtít taky nepodcenit výměny vody a činit tak častěji než v akváriu z funkční filtrací, takže klidně několikrát do týdne. Osobně bych Tě, jako začátečnici od toho bezfiltrového provozování ještě trošku zrazoval(to není nic osobního), ono je to přecijenom trošku o zkušenostech a takříkajíc trénovaným oku a ta velikost akvária je dosti kritická na sebemenší chybku a proto bych radši to akvo provozoval s filtrací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 17:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
rozhodně by to chtělo víc rostlin, kterým se bude dařit. ty pomohou udržet akvárko v pohodě i bez filtru. Také tvoří rybám přirozené úkryty, třeba když se leknou, zatím to máš dost prázné. Stačil by chomáč nějakých nenáročných rostlin.
Koukám že o té zarostlé nádrži se tu zmiňoval i Semtex, tak to nepodceň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 16:17 naty
Tak já to zatím zkusím bez filtru a pak se uvidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
S tím naprosto souhlasím. Halančíci jsou ryby s hodně odlišnými nároky. My se s predátorem bavili o filtraci pro 12ti litrové akvárko... jaká by byla zapotřebí, kdybys tam chtěl chovat... něco jiného, pro co by takhle miniminíčko mohlo vyhovovat... já třeba krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2012 14:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Filtr by v nádrži měl být. Ale řeč je o Halančících. A jak už psal, moji svěřenci se dožili 5x víc než v přírodě a to bez filtru jen s trsem mechu.
Uvědomte si kde tyhle ryby žiji a jak velké jsou jejich přirozené nadržky. A to není pár dva ale i desítky ryb v pár litrech vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 09:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
jj vím že to planuješ, a sem zvedavy jak to pujde
sme se trochu odchýlili od tematu tohohle vlákna ale ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 09:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
No vidíš. A já teď chci vyzkoušet dát do těchhle maličkých filtříků Liapor. Ten by měl mít v tomto maličkém objemu velký povrch pro osídlení bakteriemi. Ale jaká bude údržba teprve zjistím... a zda to vůbec půjde. Kdyby to klapalo, tak by to bylo super právě pro tahle miniakvária, kde skutečně šetříš každý centimetr kubický prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2012 09:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:) No hnulo se ve mě svědomí...a dneska ráno sem ten filtr nacpal bioakvacitem až po okraj :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2012 00:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Dobrá, Karel Rataj radí 1-2%, takže minimum je 1,2dcl... to už jde? To je hranolek 4x5x6cm. Ale míň už nejdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 23:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
:-D No tolik toho materialu asi nemam ani ja v tom filtru, a to ho mam ve 40l ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 23:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
I do takhle malinkého akva by to chtělo alespoň ty 2,4dcl filtračního materiálu... což by ten závěsný filtr snad mohl dát. A ušetří místo a krásně zurčí :-) Ale je fakt, že do malých akvárek prostě není nad bublifuky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 23:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
:-) Ale zabere v akvárku mnohem mín místa. A pokud se bavíme o takle malinkém akvarku, tak i to málo je až až si myslím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.12.2012 23:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Semtex
To že by to mělo jít bez filtru jsem tu už někde také zmiňoval (nebo to byla jiná diskuze? už nevím), ale není od věci když se ta voda aspoň trochu pohybuje. A pro začínajícího s tak malým objemem bych vypustit filtr nedoporučil. Ikdyby to měl být jen ten bublifuk. Svého času jsem měl i závěsný filtr, ale ikdyž jsem si tam nacpal vlastní filtrační materiál tak to byl pořád směšný objem filtrační náplně. I ta nejmenší kostka na bublifuk má daleko větší objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 22:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: naty
pokud tam budou Halančíci, nebo jiné drobné rybky a nádrž bude pěkně zarostlá, není třeba filtru. Já je nemám v malích nádržích a jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2012 21:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: naty
Já mám taky závěsný, ale Atman a jsem celkem spokojený palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2012 21:21 R Muž romant [27982] Re: naty
Jak píše kolega, nebo třeba závěsnej www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2012 21:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: naty
Bublifuk.

Já chci zkusit hamburský, ale až bude materiál. Ale ten ti tam vezme víc místa. Zase se ale udělá jako porostlá stěna třeba mechem a vypadá to že tam žádný ani není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:10 naty – filtr
A chci se zeptat,jaký by ste mi doporučili filtr ? ale aby nezabíral moc místa..už tak je to akvárko maličké :/ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.12.2012 23:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: naty
Ano, větvičky kroucené vrby ze zahrady použít můžeš - aspoň víš, že na nich není žádné svinstvo. A pokud bys šla do těchto speciálních ryb, které doporučovali Semtex a LiborSprysl (ti okounci jsou taky překrásní), pak by i těch tvých 12litrů mohlo stačit. Je ovšem potřeba si o nich zjistit opravdu hodně informací, než se pustíš do jejich chovu... ale pak ti budou dělat radost. Nicméně já osobně jsem lenoch a v takhle maličkém akvárku bych šel opravdu raději do krevetek stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:34 naty
Tak lampočka to vytápí na 23 stupňů a v noci je pokles na 20-21 stupňů..Taky sem se koukala na Halančíky a jsou hrozně hezcí..Kytky samozřejmě dokoupím chtěla sem dát něco vyššího dozadu a ještě nšco nízkého na strany...nějakou dekoraci (nejspíše kořen) se snažím sehnat ..chci se zeptat když máme vrbu na zahradě mohla bych ty větvičky použít ??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=801