Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:08 R Muž romant [27987] Re: zervan
Do mini akvária ano, ale aby nemělo méně než 40 litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 19:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: akvaristka
Ja som dnes kúpil "mini neónky". Narazil som na ne minulý týždeň a odvtedy mi vŕtali v hlave, až som dnes neodolal a šiel kúpiť. Nikdy som také nevidel - podľa pásika a zafarbenia ide o Neónku modrú ( rybicky.net/atlasryb/neonka_modra ) - ale nejaký mini variant. Teraz majú cca 1 cm, vraj moc rásť už nebudú, som zvedavý. Ak je to tak, podľa mňa je to vhodná rybka do malého akvárka. Každopádne, proti tetrám neónovým sú ako trpaslíci, ale pridružili sa k nim a zatiaľ sa držia spolu s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 19:36 harpunar – Do miniakvária ůžete dát i spoustu rybek,ale...
Není minirybka,jako minirybka-kupříkladu já mám rybičky Indostomus paradoxus,Boraras micros,Oryzias songhramensis,kterých do 20 l. mohu dát klidně i po dvaceti kusech.Ovšem třeba Boraras uropthalmoides,merah,maculatus a třeba otíky již do dvaceti l.dát ani nechci,jelikož jejich nároky jsou již někde jinde.Něco jiného jsou krevetky,ty mám snad všude a nebál bych se je dát i do 10 l. mini.Jak praví Raviolka(skromně dodávám-kamarádka)je dobře si nejprve o miničkách hooodně věcí nastudovat teoreticky a pak se do toho pustit.Já sám dělám akvaristiku nějakých 45 let a miniakvárka jsou i pro mne také docela těžká disciplína,tedy pokud mají vypadat k světu!!!Nicméně každému přeji úspěch a hlavně aby po prvním nezdaru nezanevřeli..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Beťáka. :-)
Edit: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:38 akvaristka – 20l
Ahojte, jaké ryby doporucujete do 20l akva? Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 14:02 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Martina
A kterého tím 2centimetrový myslíš? Jinak šneku tam asi mužeš mít celkem dost, když budeš čistit vodu nebo nvm zda tam budeš mít i nějaky filtr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 13:55 JoKa Re: Martina
Kolik sneku 2centimetrovych by mohl myt tak preklep
No umývat je může, dokud ho to bude bavit, ale pouze čistou vodou, bez šampónu... :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 12:21 Martina
Kolik sneku 2centimetrovych by mohl myt tak preklep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:11 Martina
Dobre to je pro brachu chce mit vlastni akva a nezalezi mu na tom co tam ma.Kolik sneku 2centimetrovych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 11:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Kubasix
Kubasix napsal: Ten už ano ;-)


ano, ale rozhodně né každej...vhodnej bude kružník, okružák, lavetka, piskořka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:07 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Martina
Ten už ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 11:01 Martina
Vesel by se tam alespon vodni snek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:57 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Martina
Bohužel nevešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 10:53 Martina
Dobry den,vesel by se 3centimetrovy racek cpo do akvarecka o rozmerech 12x12x12
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:07 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: christ
christ napsal: To je ta debilni moda nano akvarek;)

ona to není ani tak vina těch nano akvárek jak těch lidí. Obávám se, že by dotyčný hravě přerybnil i 1000l nádrž. Ale souhlas s tím, že by nano akva měli provozovat zkušenější akvaristi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 13:48 christ
To je ta debilni moda nano akvarek;) Kazdej si to poridi a pak mu je lito, ze tam nema rybicky, tak to tam napechujou po okraj rybama.../ nemluvim o vsech lidech/

Jsem zvedavej na udrzbu 16 litrovyho akvarka s velkejma zivorodkama.To je na to to cistit skoro kazdej den...(jestli jsou normalne krmeny).A to se nebavim o tom, jak se ryby trapi...

Do tehlech prtavejch akvarii je idealni treba zivorodka slicna( samozrejme ne k betakovi).Zacali se mi hezky mnozit, cili budou i kusy na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 12:42 Muž fido16 [631] Re: Dave
Vem ten nejsilnější kompresor a to akva nafoukni :-). Když chceš více ryb pořiď větší akva toď má rada a z tohodle si udělej skleník na rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 12:23 Žena Leja [70] Re: Dave
Dave napsal: Asi tři prodavači v akvaristice říkali, že zhruba 1cm rovná se 1 litr

I kdybychom se oprostili od všeho ostatního a zůstali jen u prostého matematického propočtu, stejně to nijak nevychází. Betta dorůstá do 6-7 cm, molly mají 5-8 cm, živorodky 8-12 cm. I když budu počítat s rybami na dolní hranici velikosti, stejně jste "rybocentimetry" překročil víc jak dvojnásobně - 7cm + (3x 5cm) + (2x 8cm) = 37 cm! Takže buď pochopte, že to Vaše akvárium je OPRAVDU vhodné pouze pro jednu bettu nebo se neptejte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 11:58 Žena Karnal [196] Re: Dave
Ale také existuje pro rybu i tzv. minimální velikost akvária ve kterém se jí bude dobře žít. Ty centimetry jsou jen orientační pomůcka. Podle ní by mohl mít v 25 litrovém akváriu jednu 25 centimetrovou rybu, ale asi je jasné, že to je tak nějak nesmysl.
Ono takhle, přežití a život jsou dvě různé věci, i člověk by přežil poměrně dlouho zavřený v místnosti velikosti kabinky veřejného wc, ale odvázaný by z toho nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.11.2013 11:57 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dave
Jak v tomto fóru někdo před časem poznamenal, zkuste si ve smyslu tohoto pravidla představit, jak by v té nádrži asi vypadala jedna 16 cm dlouhá ryba. Všechna taková pravidla aplikovat s mírou a se zdravým sedláckým úsudkem.

Jak víte, že se jim daří výborně? Ono ta aktivita může znamenat hodně různých věcí.

Každá ryba má jiné nároky na prostor, kvalitu vody a (ne)rozumí si s různými spolubydlícími různě. Například živorodky zvyknou vodu zaneřádit víc než se třeba takové bettě líbí. Takže jestli není nádrž dostatečně velká, kvalita vody se rychle zhoršuje a pomalu (ale jistě) se zadělává na problémy. Některé rybky jsou sice malé, ale rády plavou docela rychle. Jestli v malé nádrži nemají kde, může se to jevit jako projev "zdravé aktivity," ale ve skutečnosti je to projev nevyhovujících podmínek. Rozhodně bych si tady nechal poradit od zkušenějších akvaristů a přečetl si něco o těch druzích rybek, které jsou v nádrži. Kolik čeho potřebují, v jakém prostředí jen nějak přežívají a v jakém prostředí jsou opravdu spokojené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 11:39 Dave Re: grunda
Asi tři prodavači v akvaristice říkali, že zhruba 1cm rovná se 1 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 11:34 Dave Re: grunda
To jsem také slyšel. Mám jich tam šest a daří se jim výborně. Mám je půl roku a jsou hrozné živí. Topím jim tam na 25 a mám tam i několik rostlin. Říkal jsem si, když mám tři molly tak bych tam dal ještě jednu živorodku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.11.2013 09:47 Žena Leja [70] Re: Dave
Když dáte pryč ty molly a živorodky širokoploutvé, bude to akorát. Takže nic nepřidávat, ale naopak odebírat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   22.11.2013 09:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Dave
ani jednu, akva je tak sotva na jednu Bettu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 09:37 Dave – Kolik rybiček do akvárka
ahoj chtěl bych se zeptat, kolik mohu dát rybiček do 16L? Mám tam bettu, tři gold molly a dvě živorodky širokoploutvé. Chtěl bych tam ještě jednu dokoupit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:32 vav Re: patrik332
Muj tip Heterandriandria formosa nebo neco co malo plave napr Betta rubra, albimarginata, nebo krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 18:31 Žena Raviolka [2154] Re: patrik332
Dávno nemám a v žádném případě bych to nikomu neradila. A to je přesně to, proč jsem napsala své dva předchozí příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 17:10 patrik332 Re: Raviolka
teď jsem se díval na tvoje akvária a tu kombinaci (panceřníčci + razbory ) máš ve 12l.

a ta jedna myšlenka mi utkvěla v paměti,protože mě nejvíce zaujala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:26 patrik332 Re: Raviolka
Omlouvám se,rozhodně jsem nechtěl něhoko urazit.(článek je moc pěkný potlesk palec )

Časopis jsem četl celý,i číslo 9 ale v tom akvárku si krevetky neměla (teda nepsala si o nich)
a já se zeptal jestli by se do toho akvárka vešli.
Každopádně je vše vyřešené.do akvárka dám 10 krevet a 10 razbor.jestli se mi namnoží šneci tak jednu Helenu.Prý krevetám nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.11.2013 17:00 Žena Raviolka [2154] Re: patrik332
Moje paměť je krátká a to číslo jsem dávala dohromady před neuvěřitelnými sedmi lety – takže než jsem reagovala, tak jsem si stranu 21 přečetla, to mi věř ;-)

To soužití je opravdu v pořádku a kombinovat pancéřníčky s razborkami můžeš (ale ne v 25 litrech a to ti tu bylo vysvětleno). Mě jenom vyděsilo, že někomu utkví z článku – resp. z celého dost obsažně zpracovaného tématu – jedna myšlenka a na základě toho plánuje vlastní akvárium. To není nějaká výtka k tobě, to je jenom sebereflexe z mé strany, protože si člověk pak uvědomí to břemeno zodpovědnosti, které na sebe publikováním vzal. Pořád mě dohánějí “hříchy mládí”, a sice fakt, že někteří lidé ukazují na moje miníčka, že “Raviolka to tak měla”. Já mám ale taky na webu už delší dobu důrazné varování o citlivém přístupu k miniakváriím... A i proto občas nahlédnu do tohoto tématu, abych se ujistila, že se na mě v tomto smyslu nikdo už neodvolává :)

Ale podle tvého posledního příspěvku jsem pochopila, že to bylo jinak – že ty sis přečetl článek o razborkách a ty ostatní články jsi vůbec nečetl, protože jinak bys stranu 8 a krevetky nemohl minout :). Ono to není žádný počin hodný nobelovky, ale pokud se chystáš založit miníčko, tak ti neuškodí přečíst si celé to téma, nejen článek o razborkách.

Je dobře, že ses tu přišel zeptat, snad jsme si to už vyjasnili. Koukám, že jsi taky z Ostravy, tak pokud se tady konečně jednou doopravdy rozjedou nějaká setkávání, tak o tom můžeme pokecat i osobně pivo Ať se daří s razborkami a krevetkami ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 15:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: patrik332
Možná to netušíš, ale píšeš autorce článku ať si pozorně přečte vlastní článek ;-)

Navíc píše že soužití jim vyhovuje a ne že vše vyhovuje jak píšeš ty (navíc není napsáno v jakém akva, klidně to může být něco většího...). Navíc se jedná o dost zkušenou akvaristku a věř že ti zkušení si mohou dovolit věci, o kterých my ostatní můžeme jen číst ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 15:46 patrik332 Re: Raviolka
píšeš číst pozorně :-)
tyto ryby měla autorka toho článku.
psala, že vše vyhovuje.Ale krevetky v tom akváriu neměla, tak jsem to myslel :-)

přečti si ztranu 21 POZORNĚ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2013 11:00 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku Tady jich je pár vidět.Akva má 22l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2013 10:58 amrtin Re: patrik332
Fotka k příspěvku Já ten časopis samozřejmě četl taky,ideální do začátku je 10 krevetek red cherry(po půl roce jich bude 10x tolik :) ) a hejno těch rasborek(viz další odpovědi).Někde v tom houští na fotce se schovává 12 r.skvrnoocasých :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 10:49 Muž Mislow [304] Re: patrik332
Ahoj, do 25 l akvaria jsou trpaslici druhy razborek + krevetky dobra volba. Sam jsem 25 l mel. Hledal jsem vhodny druh ryb ke dnu, ale nenasel jsem. I male druhy pancernicku nebo treba krunyrovec rodu Octocinclus jsou nevhodne prave proto, ze potrebuji hejno a akvarium je tudiz uz male a nema smysl si porizovat jen 2 nebo 3. Zaklad hejna u techto ryb by mel byt alespon 6. :-) U minirazborek bych se nebal jit az na hejno 15, vic uz ne vzhledem k velikosti akva. Jakozto hejnove ryby se citi ve vetsim hejnu lepe a pri tak malych druzich jako je treba razborka thajska, barmska, skvrnoocasa apod. to uz nebude zas tak velky rozdil. Sam mam rozborky bornejske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.11.2013 09:40 Žena Raviolka [2154] Re: patrik332
patrik332 napsal: ve slovenském časopisu - www.klub.akva.sk/… ,ve třetím díle se píše že do miniakvária je dobré dát hejno razbor + pancéřníčci.Ale o krevetách se nic nepíše.
Tak momentík, nic takového, jako že "je dobré dát hejno razbor + pancéřníčky" se tam nepíše. Je tam jedno akvárium, v kterám jsou pancéřníčci s razborkami, ale na začátku toho přehledu akvárií je jasně napsáno: "Vybraná miniakvária nejsou v žádném případě „ideální“"! Zato hned v úvodu části věnované obyvatelům miníček ja psáno: "První živočich, kterého do miniakvária vždycky bez váhání doporučuji, je totiž krevetka." A je to tam dokonce tučně. Prosím číst pozorně ;-)

10 razborek (cokoliv z rodu Boraras) a krevetky budou v takovém miníčku spokojeně fungovat :-) Celkový počet krevetek neřeš, když jich dáš do začátku 10 nebo 15, tak nic nezkazíš - ty počty se potom nějak ustálí podle dostupnosti potravy, s tím si hlavu dělat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 07:55 patrik332 Re: amrtin
ve slovenském časopisu - www.klub.akva.sk/… ,ve třetím díle se píše že do miniakvária je dobré dát hejno razbor + pancéřníčci.Ale o krevetách se nic nepíše.Proto se ptám :-) .Takže když tam dám 10 razbor + krevety tak bude nvše fungovat?
Kolik tam těch krevet můžu celkem mít?

S rasborou skvrnoocasou jsem počítal ale našel jsem ještě jinou ale ztratil jsem papír na který jsem si to psal sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.11.2013 23:26 amrtin Re: patrik332
Zapomeň na ty pancéřníčky,potřebují větší hejno a na to by to zas bylo malý akva.Zato krevetek dej do začátku klidně až deset,tak budeš mít větší šanci,že to nebudou jenom samí samci nebo samičky a do půl roku počítej,že jich bude 10x víc.Z rasborek např. skvrnoocasá(10ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:29 patrik332 – Miniakvárium-ryby a krevety
Dobrý den,
plánuji založit miniakvárium (objem 25l).Chtěl bych do něj dát 4 pancéřníčky malé + hejno nějakých malých razbor (záleží jaké seženu).Mám vypočítané,že se tam tyto ryby vejdou.Chtěl bych ale taky nějaké krevetky-red cherry.Stačí kdybych tam dal jen čtyři a nebude akvárium moc přeplněné? Ptám se protože jsem krevety nikdy neměl a nepovažuju je za ryby :-) .Ryb už se tam určitě víc nevejde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:26 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Ten kdo to tam na začátku píše, to píše špatně, platí těch 100 litrů.
Edit: Už to tam nestraší, díky za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:23 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Ahoj , chci se zeptat na začátku tohoto fóra (1. strana) píšou do 20l akvárka platy nebo mečovky a když mám mečovky v 60l tak mi tady někdo píše, že hranice je 100l. To mi to prosím vysvětlete. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:09 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Raviolka
Určitě produkční být nemá, časem tam dám určitě nějaké krevetky. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:04 Žena Raviolka [2154] Re: kahua
Klidně bych tam formosky dala, hádám to nemá být produkční akvárium? Pokud jde o to, aby tam něco plavalo, nemlátilo se při plavání od stěny ke stěně a občas by bylo možné nějaké mladé odlovit a posunout dále, tak to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:32 Žena kahua [223] - Miniakvária
Co se týče těch trpasličích, tak jsem četla, že v menší nádrži se hůř množí. U sličenek uvidíme, je to 45l, dělí se o to s krevetkama, mám je pro potěchu oka. Spíš jsem řešila, co do malého akva, když nechci bettu, krevetky momentálně taky ne, ty spíš až tak po 3 měsících (alespoň moje zkušenost s pražskou vodou je taková, že čím dýl akva funguje, tak se rychleji zpracovává NO3 - máme zde 25). Takže jestli je jiný návrh, tak sem s ním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No tyhle mrňky plavou u nás nějakých deset let minimálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:27 R Muž romant [27987] Re: kahua
Na názor ostařenýho praktika bych dal. :) Už mu akváriema proplavalo ledacos. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Ale u nich platí to samé co u těch formos...podle mne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:23 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
U těch sličenek to bylo myšleno tak, že je mám teprve chvilku. Ale mám ještě tak 2 týdny čas, než tam dám něco jiného než okružáky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No ne, mám v nádrži pár a mop... ;-) ...jinak chtějí nádrž fakt větší... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
A clovek by si rekl, ze je to (podle atlasu, musel jsem mrknout o co jde) na 8 az 10cm velkou rybu desne malo :-) . A asi to chapu, kdyz je dostatek nepouzitelnych rybek...

EDIT: Ty nepouzitelne rybky jsem myslel jako krmivo, co je z vetsich odchovu nepouzitelne, aby to nekdo nepochopil jinak :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=551