Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 10:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Plastr
:)
Ta kryptokoryna, co ji máš vepředu skoro uprostřed, vypadá schopně.
Vlevo vzadu to je C. parva? Pokud ano, tu raději nekupuj. Roste veelmi pomalu (mám je dva měsíce a ještě nezačaly pořádně růst). Není zlá, ale rozbíhající akvárium bych na ní nestavěl.

P.S. Jako, elegansky vydrží hodně. Když je dáš dřív, asi to zvládnou. Ale akvárium s nerozběhnutými rostlinami nemusí zvládnout přechod z prázdného stavu na stav, kdy má obyvatele a ti jsou krmeni. Začnou bujet řasy. Ty se lekneš, uděláš výrazné změny a kryptokorynám se začnou rozpadat listy. A tak.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 08:49 Muž Plastr [9] Re: JirkaŠčobák
Rostliny ještě přidám a neboj pro Elegansky si ještě nejdu :) má to svůj čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 08:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Plastr
Plastr napsal: Jj je rozhodnuto - budou tam Elegansky :-)

Dobrá volba, ale: Nedoporučuju za déle, než měsíc a půl. Dívám se na tvé akvárium. Tři kryptokoryny, jedna hnědovka. Založené 12. 6. Bylo by fajn šest dalších kryptokoryn. Ideálně stejný druh, jako už máš.
Kryptokoryny standardně vyženou první list za tři až čtyři týdny. Pokud jsou v mém akváriu. Tvé akvárium je v záběhu a nevím, jestli máš tak dobré podmínky, pro kryptokoryny, jako já. Navrhuji, počkej. Až ti každá rostlina vyžene třetí list, budeš vědět, že rostou, bude dobře a můžeš nasadit elegansky. Protože pokud rostliny neporostou, může být pro ryby velmi nepříjemné řešit stav za jejich přítomnosti.

Tohle akvárium jsem založil na kryptokorynách, dal tam elegansky, podívej do deníka, jaké jsem měl odstupy a jaké jsem řešil problémy: rybicky.net/nadrze/24775

Jinak, souhlasím, že určité druhy ryb mohou být úplně v pohodě v malých nádržích, závisí ale na kvalitě oné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 06:18 Muž Plastr [9]
Jinak tady ty sileny nazory jako ze by se do 25l nemelo nic davat me prijdou dost ortodoxni...nevim nejsem moc zkusenej, ale podle nekterych se nektery druhy v 25l nemaj spatne a dari se jim. Nerikam, ze je to obrovsky akvarko, ale podle me na nejaky druhy staci. To je jako kdyby si nekdo stezoval, ze zije v panelaku...taky je to uzavrenej prostor na ziti, ale necha se tam obstojne bydlet... to jen ze ja tyhle etremni nazory moc neuznavam tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2016 06:13 Muž Plastr [9] Re: JirkaŠčobák
Jj je rozhodnuto - budou tam Elegansky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 21:45 Muž Mislow [304] Re: Jája
Ahoj, ono je to tezky, musely by se pak prehodnotit i jiny veci, s velikosti ryby se zvetsuje narok na prostor a asi by nemela platit zrovna prima umera, potom by asi i dalsi chovatele meli mala akvarka. Chapu tvuj nazor, ale jednu betku ci mensi hejno 10 ks. razborek bych tam snad i dal. Zivorodky asi ne, zvlast ne v hejnu ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2016 15:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Plastr
Již zmíněné Neoheterandria elegans nebo Poeciliopsis prolifica a nikdo tu dosud nezmínil Heterandria formosa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2016 07:52 Muž motýlek [275] Re: BuldozerGT86
vždycky se to ustálí okolo optima ... a také může přebytky věnovat ... nebo zkrmovat ;-) ... v přírodě se ryby také živí rybami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2016 14:21 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jája
O tom, co je a co není trápení ryb, by se dalo diskutovat do bezvědomí a nebylo by to tu poprvé. Nebudu se pouštět do ohnivých diskuzí, já jsem napsala svůj názor, Ty taky, a tazatel si to nakonec stejně udělá, jak bude chtít on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 14:19 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Kaira
No a když se mu to bude každý měsíc rozmnožovat? Leda že by k ním dal něco žravého :-D atd....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 14:13 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kaira
Samice jsou hodně velké, takže opravdu do miníčka ne. Nebo ti připadá v té dvěstěpadesátce, že neplavou, že se drží na místě? Sama to musíš vidět, jak se projevují v miníčku a jak v dvěstěpadesátce. Živorodky jsou hodně aktivní ryby (i poměrně velké) a potřebují dost prostoru na plavání a zaslouží si pořádné AQ, ne 25 l.(ty běžně dostupné pávčata, endlerky, platy, mečovky...). Endlerky jsem také měla a vím o čem mluvím (to se týká i ostatních jmenovaných, ale i jiných, méně dostupných). 25 l je takový objem, že je to na hraně pro jakoukoliv rybu - cherrynky a pod. OK, ryby ne. I když se tu pořád dokola doporučují do tak malé litráže nějaké ryby, prostě to není vůči těm rybám fér. On existuje i termín trápení chovem, což neznamená jen to, že zvíře nedostane nažrat, nebo že se rozmnožuje hlava nehlava až do úplného vyčerpání a je fyzicky týráno, ale patří sem i vhodný prostor a podmínky, v jakých je zvíře chováno, což ruku na srdce, 25 l pro slušný život ryb není zrovna vhodná a dostatečná velikost.

EDIT: samice endlerek jsem vždy měla cca 5 -6 cm velké, samečky cca 3 cm, někdy i větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:57 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: BuldozerGT86
Já je mám kromě miníčka taky ve 250l, ale v 25l jich přece mraky mít nebude. Pro trojici to úplně stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:47 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Kaira
:-D Endlerky :-D do mini ale dobrý ne nebudu tu do nikoho rejpat. Endlerky mám teďka v 170l ale je jich tam mraky 98ks byl poslední záznam a teď mi tam zase plave cca dalších 15-20 miminek. Dal bych tam nějaké Elegansky nebo ty Razborky. Ale Eleganska mi příjde hezčí.

rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 11:30 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Endlerky do 25 l ani náhodou. Vůbec nechápu, proč jsou endlerky neustále doporučované do miniakvárií. Osobně bych do tak malého AQ ryby nedala. I ta nejmenší ryba si zaslouží slušné bydlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 11:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Plastr
Platy do 25l spíš ne, ale jsou jiné malé živorodky, které bys tam mít mohl. Endlerky, sličenky a další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 09:08 R Muž afc1886 [14655] Re: Plastr
Do 25 litrů bych je určitě nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:56 Muž Plastr [9] – a co Platy?
Co říkáte na Platy skvrnitý variace Korálová či Měsíční? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
Bornejky sou super. Ja ty svoje mam smíchané s trpasličima a naprosta pohoda. Neschovavaji se a jsou super komunikativni a pořád somrujou jen co přidu k akvu tak jsou u skla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:34 Muž Plastr [9] Re: karmen1976
krevetky asi ne - spíš preferuju jen rybičky :) a to spíše jednodruhové, protože do tak malýho akvárka to nechcí míchat a přecpávat, tak vybírám co bude nejhezčí varianta. Buď ta Tetra ohnivá a nebo Razborka bornejská :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:30 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
Kdybys tam chtěl v budoucnu chovat krevetky, tak si nejsem uplne jistá, že je tetry nebudou považovat za ňamku
Mam zkušenosti v tomto směru jen s razborkama(boraras).. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:26 Muž Plastr [9] Re: karmen1976
Super - to zní dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:25 Muž Plastr [9] Re: chuanvaldes
:-) zrovna včera jsem tam byl, ale koukal jsem spíš po razborkách :-) každopádně tady mě doporučili do 25l neonky, tak jsem trošku zapochyboval :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:19 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
6až 10ks by melo byt ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:56 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Plastr
Tetra Ohnivá je krásná, zrovna dnes si pro 5-6 půjdu do ZOO Braník... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:45 Muž Plastr [9] Re: karmen1976
Díky za Tetru - je vidět, že i do miniakvárka nějaká jde - kolik by jsi doporučovala kusů? co třeba 6? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:33 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 07:47 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Plastr
Rostlinky určitě přidej, máš jich tam málo... ;-)

Jinak určitě nějaké mini rasborky, jak ti již radili... Třeba ty bornejske jsou krásné, ale ne úplně levné. Krevetky si pak kup od nějakého chovatele, vyjdou znatelně levněji než v obchodech. Třeba Red Cherry budou pro začátečníka ideální... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 07:07 Žena Turbínka [2558] Re: Plastr
Tetry do 25 ne. Razborky leda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 06:29 Muž Plastr [9] Re: Mislow, Xlientka a všichni kolemjdoucí
Přátelé, jak je možný, že když člověk příjde do akvaristiky - tak první co mu chtěj dát do 25l jsou neonky?? Já tohle nechápu...když jim řeknu poznatky odsud, že neonky spíš chtějí větší nádrž tak oni že né, že by tam v pohodě 10 dali rozzureny ...nechápu... Jinak myslíte, že do těch 25l se můžou dát i nějaky Terty? třeba Rudá? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 22:43 Muž Mislow [304] Re: Plastr
Ahoj, ono tam mas mozna rostlin dost, jen si nejsem jisty o jejich rozlozeni, nejsem zadny rostlinoznalec, ale pokud ty v popredi vyrostou, tak mozna budes casem premyslet, jestli jsi je nemel dat dozadu ci doprostred, ale nevim, co je to za druhy ... Do 25 l zas nevtesnas mrte rostlin, ono jak se ti rozrostou, tak si zacnou vzajemne konkurovat a asi jim budes muset neco pridat, otazka je jak pujdou, radej bych s rybkama chvilku vyckal a jeste se zamyslel nad umistenim rostlinek vzhledem k tomu jakeho vzrustu mohou dosahnout, hnedovka je previt, vetsinou se tedy dava na koren ci sutr, ale i tak pokud se ti rozroste, tak ti klidne bude chtit zachvatit cely akvo .... Nicmene razborky maji rady pekne zarostly akvarko, tak hodne stesti. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 22:03 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Plastr
Menší výčet rychlerostoucích rostlin:
Ceratophyllum demersum, Egeria densa, Hygrophila polysperma, Hygrophila difformis, Heteranthera zosterifolia, Hydrocotyle leucocephala, Limnophila sessiliflora, Ludwigia palustris, Ludwigia repens
Délku upravíš tak aby ti vyhovovala, lze je stříhat dle potřeby. Rychlerostoucí rostlinky ti pomohou se záběhem akvária a doufám, že se ti alespoň některá zalíbí a necháš ji pak na stálo na lepší udržení rovnováhy. Přeci jenom tohle není zrovna velký objem a každá sebemenší chybka může dopadnout katastrofou. Možná bych pro začátek přihodila i nějakou plovoucí. Toho světla je na výšku vodního sloupce max 20 cm docela dost, tak ať neřešíš hned problémy s řasami.
S rybkami pak opatrně, doporučuji počkat klidně i dva měsíce než se to zaběhne a přidat je ve dvou vlnách cca dva týdny od sebe. A pokud se rozhodneš ještě pro krevetky tak třeba až za další měsíc po rybkách, pokud bude vše prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:49 Muž Plastr [9] Re: Xlienka
nějakej tip? zase nechci aby mě to zarostlo celý akvárium, ale chápu, že to budu moci stříhat atd... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:16 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Plastr
rostliny určitě přidej do začátku to bude chtít ještě něco rychlerostoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 12:24 Muž Plastr [9] Re: drvi
Děkuju za rychlou reakci a super tip na rybičky :) budu okukovat spíše ty Razborky, vypadají krásně a v hejnu budou vypadat ještě líp - určitě chci mít jen tolik ryb a takové druhy kolik prostor dovolí - víc ani ň :) jinak akvárko mám takovéhle rybicky.net/fotogalerie.php… možná, že sem ještě nějakou rostlinu přidám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 11:51 Žena drvi [2894] Re: Petr
Neonky určitě ne, ty chtějí opravdu větší akvo, do 25 l buď jednu Bettu (nějakého pěkného samce), nebo, jestli chceš hejno, tak něco z Razborek , třeba tyhle jsou moc pěkné rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska, klidně 15 kousků, vypadá to parádně. A můžeš přidat i krevetky :) .
A s rostlinama šetřit nemusíš, těch se do 25 l vejde... a bude ti líp prosperovat akvárko ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:53 Petr – akvárko 25l
Ahoj, mám akvárko o 25l - zařízeno skromně - 4rostliny(jedna větší na zakrytí filtru), tmavý písek,dva větší kameny, filtrace, topítko, osvětlení - jinak jde přesně o tohle akvárko: akvaria.heureka.cz/…
Jde mě o to, jestli by mě někdo mohl doporučit do tohoto akvárka nějaké rybičky + jejich počet. Je mě jedno jestli "hejno" jednoho druhu nebo rybičky různých druhů. Líbí se mě Neonky obecné, ale po přečtení pár informací mají prý radši větši akvárko, což to moje asi nesplňuje a třeba 8 neonek by bylo moc. Děkuju za každou radu či názor :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 10:04 Muž doubler [80] Re: Jula
už 2 dny funguje... - krevetky do něj rozhodně nedávej dříve, než bude fungovat alespoň měsíc. kolik krevetek Red Cherry do 20l - na začátek stačí několik kusů. Když se jim bude dařit, za pár měsíců jich tam bude několik desítek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:39 Jula – Krevetky
Ahoj, kolik krevetek Red Cherry do 20l ?
Nové akva 3 živé rostliny,filtr,písek,hrad,květináč,topítko.
Už 2 dny funguje bez ryb jen se šnekem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:21 R Muž romant [27982] Re: Wali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:18 Wali – Akvárium 20l
Dobrý den,do jakého akva(velikost) můžu dát kardinálku čínskou a případně kolik ks?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 11:22 Bacoun Re: Angel1804
Mám podobnou zkušenost s Bojovnice mi pestrými.Přidal jsem dvě samice k samci do 54l AQ.Po hodině jsem musel samce dát pryč, byl strašně agresívní vůči samicím.No nicméně co se z toho samičky oklepaly.Začala ta větší dominantnější napadat tu menší.Takže jsem ji musel dát taky pryč.Naštěstí se nám je podařilo darovat.Beťák teď má 20 l AQ jen pro sebe a vypadá spokojeně.Takže tak asi moje zkušenost s bojovnicemi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2016 07:53 Muž janesik1xjakep [63] Re: Gabby
Do 6ti litrů si pořiď nějaký mech a jednou za 14 dní ho zastrihni, když tak chceš nějakou přírodu :) :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2016 11:06 Muž motýlek [275] Re: Gabby
můžeš - jednou jsem vezl na bicyklu asi devět Endlerek v sáčku v půl litru při 32°C 60km ... dovezl jsem v pořádku ... ale vážně - rozhodně ne!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2016 18:29 Žena Turbínka [2558] Re: Gabby
Ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 18:28 Gabby – Je vhodne terarium 6l jako akvarium pro rybick??
Ahoj muzu mit 2 - 5 rybicek (pavi ocko) v terariu plastove - 6l??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 07:24 Muž motýlek [275] Re: romant
jj ... jednou jsem měl dočasně osádku dvou nádrží v jednom a co čert nechtěl - zrovna vypli elektřinu - a přes noc mi odešly všechny samičky tetrazon ... tetry černé to přežily všechny ... náhoda je sviňa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2016 16:37 R Muž romant [27982] Re: valach
Tedy ty jsi ale vybral to "nejblbější" vlákno na takovou odvážnou radu. :) Právě v miníčku je třeba dobře vážit a rozmyslet, jak to poskládat, aby to fungovalo a dotyčný se záhy nepřesunul s dotazy do vláken o úhynech a nemocech ryb. Jinak pokud sem hodláš docházet pravidělně, nebo občasně nepravidelně, docela by mě ty tvoje akvária zajímali, jak to vypadá když jsou trochu více napěchovaný, tedy rybma, jak se nebojíš radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.02.2016 09:24 Muž patamatix [408] Re: valach
Říct začátečníkovi,že může napěchovat akvárium jak se mu chce je docela nerozum,denně se tu řeší problémy s nezaběhlou a přecpanou nádrží,tak si představ,že do takové nádrže nacpeš dvojnásobný počet ryb. ;-) Ano je možné,že v dlouho zaběhlé nádrži a v rukou zkušeného akvaristy,lze tyto doporučené počty mírně navýšit,ale ne u začátečníka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2016 08:27 Muž motýlek [275] Re: karmen1976
přesně tak - on je ten problém, že ti, co to umí - tak ti se neptají a dělají ;-) ... a těm, co to neumí - tahle sdělení nepatří ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2016 07:47 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: valach
Né každý to ale zvládne a pak to dopadá katastrofálně.
Záleží na mnoha aspektech...
Takže říct" Takže lidičky nemusíte se bát to akvarko trochu napěchovat " není zrovna to co by tu mělo zaznít..


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l?od=201