Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Žádná další stránka   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 12:58 Lucie :-) – mečovka zelená
ja sem byla na dovce a kdyz sem se vrsatila domu tak sem zjistila ze se mne narodila mečovka zelena.
je to moje prvni takze nevim co s ni!
Mam v akva ještě parmičky,tetry,black mollly,neonky.
hlavne prosim napiste cim ji krmit to co mam doma neprijma
pls poradte nalehave :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2006 19:02 Libi – množení
Já Tě úplně chápu,byla jsem to samé :-) taky jsem chtěla honem mladé. Pokud jsou mečovky už dospělé tak by tomu nemělo nic bránit. Třeba už je máš těhotné,pozoruj tmavý flíček vzadu na bříšku a jak se jí bude hranatit bříško,tak ji přelov.Máme doma zkušenost s platou,která je stejně jako mečovka živorodka. Já mám akvárko 4 měsíce,takže víc nevím. S neonkama Ti bude muset poradit někdo jiný.
P.S.jedna naše mečovka už má hranaté bříško s tmavým flekem,takže opět nás přibude ;-) Držím pěsti,ať se ti brzy rybky rozmnoží!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2006 18:41 Zuzka – ...
No, mně by taky zajímalo jak se mečovky množej. Mám čtyři už delší dobu a nic. Jaké maj být podmínky pro jejich množení? Jinak o neonkách ti moc neporadím, ty totiž nemám.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 14:43 Killer – to krtek
no vidíš,sem o tom mluvil,díky za upřesnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 11:47 MICUS – Moje taky
Moje mečovky měly taky nafouklá bříška, ale do rána je to přešlo. Tak si myslím, že to klidně může být i z přežrání, protože to měl i sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2006 10:50 krtek – to killer
Mečovky dokážou uchovat semeno od samečka TŘI MĚSÍCE aniž by mezitím museli porodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2006 20:39 Killer – mečovky
mečovky můžou skladovat spermie nějakou dobu,myslim že klidně 3 týdny aniž by chcípli nebo opolodnili vajca...teda někde sem to četl kdysi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2006 19:07 Marqeette – porod
moje mečovka je furt v tom :)) už po 3. a mám ji cca2 měsíce.pořiď si porodničku a až bude mít velký bříško, oproti ostatním mečovkám, tak ji tam dej a až porodí nebo ji uvidíš žrát potěr, odlov ji. je možný, že ti bude rodit i pak. chce to potěr dát rychle pryč a můžeš ji tam dát zase, ale nevim, jestli je žere i při porodu.

Mně se stalo, že včera měla břicho jak balon, ale nebyla jsem si jistá, jestli je to dost, taxem ji nechala volně a ráno zhubla a odchytila jsem jen 3 potěry, takže byly nejspíš noční hody. Moje mečovky jsou masožravý gurmánky, beťákovi sežraly jikry, které hlídal rozzureny .

Dám si bacha, až bude zas jak prasatko, pujde do porodničky a další den uvidim, kolik toho porodí a sežere.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2006 11:10 Eva M. – Fotky
Fotky zašlu později, nepovedlo se mi je tam přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2006 11:08 Eva M. – Mečovka a její odlov
Myslím si, že bude mít moje mečovka miminka. Zasílám fotku. Ono se z tý fotky asi nic moc nepozná, ale prosím zkuste to, myslíte si to taky? A kdy poznám, že ji mám odlovit a jak dlouho po porodu ji tam mám nechat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2006 11:14 Aneta – potěr
Díky. Máme jich asi jenom 11, takže to bude asi v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2006 10:45 krtek – potěr
Neboj se o ně. Můžeš je dát třeba do dvoulitrovky pokud se ti to zdá malé. Záleží na počtu potěru. V nejhorším můžeš dát do akva ty PET lahve dvě ale já je tak odchovávám v pohodě. Je sice pravda že větší část potěru mám na krmení skalár apod. ale ty které si nechávám nemají ani sebemenší odlišnosti od "normálních" dospělích. Většinou nechám každý druhý výtěr na krmení celý protože se množí jako králíci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2006 09:43 Aneta – mečovky
Dál máme neonky, dania, platy a pancéřníčky. Proč? Myslim, že největší riziko pro ten potěr by byly stejně právě ty mečovky. I na tu petku nejvíc útočí. Malý akvárko by bylo sice dobrý, ale zase to není jenom akvárko... to bysme museli koupit zase filtr, topítko.. a to se nám nechce zase investovat. Myslíš, že se ty rybky jako můžou špatně vyvíjet, když mají takhle malý prostor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 13:55 jirka – mečevky
Jaké máš ještě jiné ryby v akvárku,ty malé, v tom vězení nemůžou být dlouho,raději si pořídit jedno malé asi 5L akva.a tam můžou být alespoň dva měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 13:34 Aneta – poter
My máme potěr jen v petlahvi s propichnutyma dirkama, ktera je umistena pri stene akvaria. Je to takove provizorium, protoze sotva jsme si zaridili akvarium, tak se tam za par dni objevily male rybicky. Tak me jenom zajimalo, jak dlouho nam to tam bude strasit :-) Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2006 09:55 krtek – mečovky
No to záleží na mnoha faktorech ale počítej nejdříve tak 20-30 dní určitě. Pokud to není problém tak je nechej co nejdéle. TAky se mi osvědčilo že potěr mám umístěný vedle velkého akva a tak na sebe ty rybky vidí a trochu si i přivyknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 09:02 Aneta – mečovky
Dík. Za jak dlouho takhle dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2006 07:20 krtek – mečovky
Já mečovky vypouštím nejdříve ve velikosti 1 cm. Mám ve společném akva i malé skaláry a v této velikosti mám jistotu že se jim nevejdou do tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2006 15:19 Aneta – Mečovky
Narodily se nám mečovky. Za jak dlouho tak vyrostou, abychom je hohli vypustit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 45 ...... [46]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=2251