Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:32 guly – hahhhh
topení celý byt potopený nemuze bylo to v papirech a filtr muze ale je to jedno tak ja ho dam dolejs ok a koupim kitku mas jeste neco udelat dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:42 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: guly
DO 14 DNU TAM PRIDEJ TEN RUZKATEC NEBO DOUSKU JAK TI RADI ROMANT.URCITE NEJAKY MRNATA PAK ODCHOVAS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:39 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: guly
KAMO,..TEN FILTR BY MEL BYT CELY POTOPENY,..A TO TOPENI TAM TAKY NEVYPADA DOBRE UPROSTRED
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:29 guly – otazka
Takže mam čekat nejdil do 14dnu nebo nejdřív do 14dnu takže je opravdu v riji a jak ste to poznal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:59 -
Som rád,že moja mečovka vôbec mladé nežerie.Momentálne sa pri nej vykrmuje cca 60 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:54 guly Re: guly
guly napsal: romant napsal: No, čas ještě má. Tu rostlinu určitě seženeš, je to velmi běžná záležitost, podívej se do inzerce, není dne aby jí tam někdo nenabízel.
Edit: Poměr kluků a holek je dobrý mít 1-2,3.
ok dekuju vam a kolik tak ma priblizne abych vedel a mam kdyztak odlovit samici nebo ne
mysim jako kolik ma casu nez bude mit maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:54 R Muž romant [27981] Re: guly
Těch žroutů tam bude docela dost, takže odlovování samice nebude věc moc řešit, proto taky radím ten chuchvalec rostlin, kam se omladina na nezbytně nutnou dobu uchýlí. Ta samice má tak 14 dní čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:51 guly Re: romant
romant napsal: No, čas ještě má. Tu rostlinu určitě seženeš, je to velmi běžná záležitost, podívej se do inzerce, není dne aby jí tam někdo nenabízel.
Edit: Poměr kluků a holek je dobrý mít 1-2,3.
ok dekuju vam a kolik tak ma priblizne abych vedel a mam kdyztak odlovit samici nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:48 R Muž romant [27981] Re: guly
No, čas ještě má. Tu rostlinu určitě seženeš, je to velmi běžná záležitost, podívej se do inzerce, není dne aby jí tam někdo nenabízel.
Edit: Poměr kluků a holek je dobrý mít 1-2,3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:47 guly – mam koupit vic samicek
mam koupit vic samicek nebo staci jedna dekuji za odpoved
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:46 guly Re: romant
romant napsal: Ano těhule je, ale toto nestačí, omladina bude pozřena. Pořiď třeba tuto rostlinu rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum a kdyby tak mela rodit kdy mam dojit koupit tu kytku a co kdyz ji mit nebudou jakou mam jinak koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:21 R Muž romant [27981] Re: guly
Ano těhule je, ale toto nestačí, omladina bude pozřena. Pořiď třeba tuto rostlinu rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:12 guly – moje akwa
Fotka k příspěvku Staci takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:08 guly – dekuji
jojo takze mam koupit nejakou rostlinu a muzu se zeptat je v brezich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 13:27 R Muž romant [27981] Re: guly
Ty, krom normální péče o akvárium, nemusíš dělat nic, ona si poradí. Chce to mít v akváriu nějaký schovky, třeba z chuchvalce rostlin, aby se tam omladina na kritickou chvilku po porodu mohla uchýlit a něco z nich přežilo před žravostí ostatních dospělců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 13:26 guly – zase ja
kdyztak dam jeste jine fotky jestli chcete dekuji za odpoved a co mam kdyztak delat maj 1 samici a jednoho samce mam to zmenit dekuji za odpoved a co mam udelat aby mali kdyztak prezili dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 13:23 guly – prosim
Fotka k příspěvku Muzu se zeptat je v brezich a co bych mel kdyztak delat dekuji za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:37 Anna Re: Zoidik
Díky moc,akvárko máme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Anna
Bude vyhledávat klidné místo, kde ji nebude nikdo rušit aby mohla v klidu porodit. Můžeš udělat jednu věc. Jestli máš ještě jedno malé akvárko, dej do něj filtr, který vymácháš v akvarijní vodě, přeleješ tam vodu z akvárka a přelovíš ji. Při dobré péči, budeš mít hodně mladých. Pokud ji necháš ve společném, tak přežijí jenom "nejsilnější", ale odpadne ti práce co s mladýma rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:27 Anna – Mečovka
Ahoj,moje mečovka je už přes měsíc těhotná... Četla jsem že obvykle bývají tak měsíc..není jí nic?:( bříško má už jako desetikorunu..:-D jak poznám kdy ji mám dát do porodničky?? Předem díky ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:43 Fil Re: LiborSprysl
Aha, tak dík..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fil
Fil napsal: Aha, takže se nenarodí třeba 5 tuxedu a 3 papouščí..bude to prostě směska v jednom?:-D

Tak to se nepochybně třeba 5 tuxed a 3 papouščí narodí, ale té směsky bude více, a ta většinou pěkná nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 14:37 -
Mám to šťastie,že jediná samička mečovky čo mám mi mladé nikdy nežerie.Momentálne mám doma asi 70 /1cm veľkých rybičiek z dvoch vrhov.V jednom vrhu som ale pozoroval jednu rybku ktorá vôbec nemá čierne plutvy ako ostatné.Je proste dáko cela svetlá.Nechám sa prekvapiť či je to dáka odozva s predošleho možného kríženia,alebo prirodzená mutácia.Pravda je vo hviezdach.Uvidím čo z nej vyrastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 13:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fil
Ano, přesně tak. Může se stát, že jedna, nebo dvě budou vypadat jako jeden z rodičů, ale pomíchané geny si již ponesou dále sebou a může se to projevit až v dalších generacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 13:06 Fil Re: LiborSprysl
Aha, takže se nenarodí třeba 5 tuxedu a 3 papouščí..bude to prostě směska v jednom?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 11:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
ono i ta kombinace černoch i indian není pěkná :/ ale nebudu rasista :) ano plně souhlasím, jednu dobu jsem měl křižence papouščích a červených a nebyly moct pěkné, tehdy mi nevadili, ale ted bych to tak asi nenechal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 05:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: jo, ty mas stejny druh, jen mas jine varianty, uvedu příklad, to je jako kdyby ses ptal jestli muže mit černoch a indian děti

To ale nebudou hezké děti sad ;-) Ono s těma mečovkama to bude podobné...každý pes jiná ves, a ještě navíc je možná zajímavé, že nejvíce bude tuxed, a to až těch nejšerednějších. Světlé až bezbarvé a k tomu tmavá (nikoliv skoro černá jako doposud) skvrna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 22:54 Fil Re: Kryštof
Ok díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   22.08.2013 20:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Fil
jo, ty mas stejny druh, jen mas jine varianty, uvedu příklad, to je jako kdyby ses ptal jestli muže mit černoch a indian děti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:40 Fil – Rozmnožování více druhů
Zajímá mě když mam 2 samce mečovky červené, pak 1 toho papouščího, 4 samice ty tuxedo a jednu tu zelenou..budou spolu ,,dělat,, potomky?:-D Když jako nemam ani jeden pár stejného druhu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.08.2013 10:37 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lb
zkus si přecist posledních 5 stranek tohodle vlákna a odpovíš si sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:41 lb
mám mecovki jak po znám ze budou rodit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 05:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Jasně, to děvče se uklidňuje šesti cm...to mají samice ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 05:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Deathbull napsal: Ty obludy jsem myslel velikostí, já i živorodky beru jako ryby, i když mě nezajímají smich Tedy až na jednu vyjímku, ale nemám prostory na to to nakrmit ;-)

Vím jaks to myslel, já to podtrhl, jako že ta "obluda" je celkem normální velikost ;-) A to X.kalmani jsou ještě o nějakých 3-5cm větší než hellerky... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 11:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Meli jsme napsat, ze Mecovka do toho akvarka nepatri, souhlas. Nevim proc jsme to zrovna zde pominuli.

A mozna jsme se meli zeptat, jak je to akvarko jinak velke, protoze 60x60x60cm, to uz by ji zase tak spatne byt nemuselo (vzdycky je to nejen o rozmeru ci objemu), kdezto v klasice (mysleno, ze se tyhle rozmery vidi dost bezne) 60x30x30 to opravdu neni nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 10:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ty obludy jsem myslel velikostí, já i živorodky beru jako ryby, i když mě nezajímají smich Tedy až na jednu vyjímku, ale nemám prostory na to to nakrmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.08.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Deathbull napsal: Mečovky rostou do maximální velikosti jen ve velkých nádržích, případně v jezírku a to za predpokladu kvalitní vody a stravy. Viděl jsem takové obludy že jsem si myslel že je to jiný druh. Klasické přírodně zbarvené helerky.

No...a vidíte přátelé tu schízu...všichni kladně hodnotící...U jiných ryb se rozohňujete až kdovíkam, jaké je to týrání, že jsou v malých nádržích. A tady kýváte hlavou...no ona nevyroste...no jo blbá mečovka....tak ať je v 60cm...kdyk se toho tolik nestane...no a ani se u toho nestydíte... :-| Vždyť i skalára může být v tak malém akvárku...Roman tuhle psal o chovu páru skalárů při rozmnožování v nádrži o hraně 50 cm...Pravda psal o odchovnách a ne o trvalém pobytu. Tak proč tu "obyčejnou mečovku", degradujete na něco, co klidně může být v nějakém plivátku?
Můj kamarád "divočící býk" viděl "takové obludy, že si myslel, že je to jiný druh"...Ne! I mečovky jsou ryby, a ne obludy, které mají své nároky na podmínky k slušnému životu, a měly by je dostat. Jsou to říční ryby z poměrně dost zčerstva tekoucích vod. Kdyby tazatelka pátrala po velikosti X.pygmaeus do své nádrže, bylo by to tak jakž takž v pořádku. I když ani jim delší nádrž vůbec nevadí. Ale pro trvalý chov ostatních mečovek jsou vhodné nádrže od 80 cm délky dále... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 00:13 Muž půlpy [2131] Re: louzenka
spíš do friťáku jako grundle smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 16:02 louzenka Re: Deathbull
budu tedy počítat spíš s těmi 6cm:-).jestli přerostou,tak půjdou na pekáč :-D .díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.08.2013 13:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mečovky rostou do maximální velikosti jen ve velkých nádržích, případně v jezírku a to za predpokladu kvalitní vody a stravy. Viděl jsem takové obludy že jsem si myslel že je to jiný druh. Klasické přírodně zbarvené helerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: louzenka
To se da takhle tezko rict, protoze uz jen Mecovky z ruznych chovu dorostou ruzne velikosti. A kdyz bude zit v kvalitni vode, nebo ve svinciku, projevi se to taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 12:30 louzenka – dospělá mečovka
Chtěla bych poprosit o odpověď na otázku- jak velká bude dospělá mečovka v akva dlouhém 60cm?Hledala jsem dost dlouho, našla jsem základní info 6-10cm.Potřebovala bych to vědět,abych mohla kdyžtak redukovat počet rybek,by nedošlo k přerybnění.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:00 - Re: martina
Kľudne môže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 12:47 martina
Fotka k příspěvku dalsi fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 12:36 martina
Fotka k příspěvku dalši fotky mé mečovky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 12:35 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: martina
Ahoj, to máme poznat z té tmavé nicneříkající fotky? :-) Chtělo by to dodat lepší foto, takhle se dá jenom hádat.. ;-)
já bych hádal že "těhotná" není, alespoň ne v pokročilejší fázi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 12:30 martina – je ma mecovka tehotna
Fotka k příspěvku dobrej chci se zeptat jestli je ma mecovka tehotna posilam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 11:59 martina
dobrý den chtela bych se zeptat jestli je moje mečovka tehotna predem dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2013 09:11 Muž tillecek [133] - SumciRe: Jitulka
Jestli už dorodila, jako že určitě, tak ji odlov, mohla by mladé začít likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:08 Jitulka Re: prasan
Děkuji moc, ještě mám dát matku pryč?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=601