Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Nechapu proc, ten horni link jen kliknutim nefunguje, po prekopirovani do prohlizece se ale fotka otevre hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lenka
Az uvidis, ze ta ryba je takova hranata, tak uz to bude hodne brzy. Nejlepe popsane jsem to slysel, mozna nebudu citovat presne: "Jako by spolkla televizi, starou televizi, ne dnesni placatou.", uz jsem to ale myslim psal i na tomto foru.
Zkousel jsem najit vystizny obrazek ryby blizko pred porodem, jak to brisko je hranate, a vystiznou fotku jsem nasel tady: www.kdytropicals.webfreehosting.net/…
Doporucuji si projit obrazky tady v atlase (a treba najit i obrazky Googlem) a porovnat, jak velka a jak tvarovana briska samice maji. Na rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena je u obrazku samce a samice take kulatoucka samice, ale jeste ne az tak, to klidne jeste nejaky casek pocka.
To jsou ale cizi ryby. Kdyz ma clovek ryb par kousku a na kazde si pamatuje kazdou supinku, muze byt odhad daleko lepsi.

Kdyz uz jsem u tech mecovek, jak jsem ted hledal vhodny obrazek k popisu, tohle uz jste nekdo videli? www.aqnautic.com/…
Tak az takovahle doformace... takze pokud clovek nechce odchovavat mrzacky, vim ze se to bude specialne zacatecnikum zdat krute, ale kdyz je deformace znat uz u male rybicky, lepe je ji nechat sezrat, je to priroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 00:09 Žena Tris [21] Re: Lenka
Skvrna je skoro pořád,ale blížící se porod naznačí až velmi objemné břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:25 Lenka
Ahoj, netusite nekdo, jak dlouho muze tak zbyvat do porodu, kdyz se objevi skvrna brezosti? Dikes :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 21:16 Žena Melisa [2]
Tak nikdo nechce naše čtrnácterčátka? Mají se k světu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:41 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Falcon
Budiž, nebuďte mongolem hop a nahledejte starší debaty a možném oplození zárodků ještě v těle matky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:39 Falcon – Re: LiborSprysl
Zbyly...(ostatní potěr byl požrán matkou)takže od 2 mm,neviděli nic než gupky...Svůj dotaz jsem tu zveřejnil pro vedení diskuze,zda je to vůbec možné,aby k takovému oplodnění došlo?!(ne proto,že jsem ,,mongol,,,který neví jak se rozmnožují živorodky....) spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 17:41 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Falcon
Z posledního mi zbyly....No a když byly ještě pohromadě se sourozenci, tak tam nějací samci určitě byli. Mečík není podstatný pro rozmnožování, důležitý je orgán rozmnožovací :-| A tím hoši od živorodek vládnou velmi brzo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:26 Falcon – Re: romant
Též bych se nedivil,samečka ještě neviděly! :-) Teda mečáka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:22 R Muž romant [27982] – Re: Falcon
Pokud v té předešlé nádrži byly společně se samečkem, tak bych se tomu nedivil. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:16 Falcon – ???
Dobrý den všem,měl bych dotaz pro zkušenější chovatele ;-) ,Z posledního odchovu mečovek mi zbyly dvě samice,přihodil jsem je do nádrže plnné gupek a dnes koukám,mečovka má tzv. skvrnu březosti! ne co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:27 Lucy – romant
Dekuju moc to som chcela vedet :) a ano su spolu takze mozem ocakavat ze by boli male tak to som sa potesila dakujeeeem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:22 R Muž romant [27982] – Re: Lucy
Tak jestli jsou společně samičky a samčci, tak pokud těhotná není, tak jistě velmi brzy bude. Tohle je hádání z křišťálový koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:19 Lucy
Fotka k příspěvku tato rybka vyzera ako tehotna ma dost gulate bruško ale ta fotka je dost zle videt nedalo sa to lepsie odfotit co myslite je tehotna? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:16 R Muž romant [27982] – Re: Lucy
Tak ta fotka je dost nekvalitní, ale řekl bych, že by to mladý sameček mohl být. Ten charakteristický mečík mu teprve bude dorůstat, jak bude ta rybka stárnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:10 Lucy
Fotka k příspěvku tak toto je ta jedna odlisna je mozne ze by to mohol byt samček mečovky??? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:02 Lucy – romant
Dekuju,lebo dneska sme sa divali na ne a jedna rybka je hodne vjeci ma velke gulate brusko ze ci by mohla byt tehotna a zdalo sa nam to divne ked to vipada ze su to samicky ale ta jedna je odlisna tu farbu tak sme sa chceli uistit ci to nahodu nemoze byt samcek aj ked nema tu plutvicku v tvare meca a poslednu dobu je stale skovana pod filtrom sama tak som sa chcela iba uistit Dakujem za odpovede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:53 R Muž romant [27982] – Re: Lucy
Určitě, barevná variabilita je u mečovek velmi běžným jevem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:49 Lucy
Prosim vas chcela by sem sa opytat ze či može byt samček mečovky cely pomarančový s čiernym chvostom teda plutvov ale nema ten špic ako mec na konci plutvy...lebo mam 5rybičiek v akvariu a 4su pomarancove s ciernimy flakmy a iba jedna je pomarancova s ciernou plutvou...Dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:30 Žena Melisa [2]
Máme asi 10 miminek z pěkných červených matek. Nemá někdo zájem? :-) Brno, Troubsko či okolí.
Zatím jsou úplně mrňaví, ale vzhledem k tomu, že se v neděli stěhujem, nemám problém je vydat (k dobrým lidem, ovšem).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:50 R Muž romant [27982] – Re: Mili
Při dobrým krmení(ideál je několikrát denně)rostou velmi rychle, tak tři týdny budou stačit. Prostě až bude malý v takový velikosti, až ho nepozře nikdo z obyvtel akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 10:30 Mili
Ahoj, za jak dlouho od porodu myslíte, že můžu dát malou živorodku normálně do akvárka s dospělými?? hmm ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:48 sara
jo to je pravda dej te sem mláďata mećovek mě nico plave v akvárku a já nevim co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:22 Lenka
Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 11:01 R Muž romant [27982] – Re: Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:58 Lenka – Těhotenství
Zdravím všechny.Neví někdo jak dlouho jsou živorodky těhotné?Mám mečovky,Paví očka,Molly a Platy.Všem děkuji za odpověď. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2011 17:35 Andy
Tak nic no. sad Zrovna mi uhynula. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2011 17:30 Andy
Je to samice a chová se tak od dneška. Když vyplave nahoru tak se neudrží a klasá hned dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2011 17:10 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Andy
Pokud je to samice tak se možná dočkáš mladých. Pokud to je samice a trvá to už více dní, nebo dokonce samec..tak se dočkáš spíše úhynu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2011 17:05 Andy
Ahojte, potřebuju poradit ! Jedna z mečovek se chová divně. Často leží na kamenech a u řitního otvoru má černý flek. Co to znamená ? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 16:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MigelR1
potěr by měl jíst alespoň každý den. Nevydrží tolik co dospělé ryby, možná by za tři dny neuhynuly ale nebylo by to pro ně dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 14:08 MigelR1 – Re: katterinecka
Děkuji Ti za postřehy .... :-) uvidíme, jak se jim bude dařit, opravdu pořád krmit?? mohly by rybky uhynout, pokud by např.3 dny nejedly???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MigelR1
jestli chceš aby rychle rostly tak je krm klidně několikrát denně, tolik co stihnou sníst. A pravidelně odkaluj zbytky potravy a trus. Bez filtru bys měl odkalovat společně s výměnou vody klidně každý den (v čisté vodě rostou rychleji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MigelR1
záleží na velikosti nádrže a rostlinách. Jestli jsou jen v holé nádrži tak by vzduchování měly mít. Taky potřebují dostatečně často měnit vodu (zvláště pokud tam není filtr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:30 MigelR1 – vzduchovat ano či ne?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli malé mečovky vydrží bez vzduchování. Mám jich 18, jsou staré 1 den, je to první vrh..takže uvidím co přežije..no a chci se zeptat, jestli někdo poradí jak často krmit..rozdrtil jse vločky a tablety..jak často krmit..a jestli je třeba vzduchovat...teplota je cca 23-24 st.Děkuji za reakce:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 19:46 Muž Yirka [9118] – Re: Moo
A jak tu otázku myslíš? Vlastní vrh nebo přibližnou periodu mezi vrhy? ;-)
Vlastní vrh může trvat několik minut až pár dní. Perioda mezi vrhy je obvykle koem 6ti týdnů. Oboje záleží na podmínkách a vyspělosti samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 17:36 Moo
jak dlouho trvá než mečovky poroděj? díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:08 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: domik101
Logika veci rika, ze kdyz nesezerou ty mensi, ze vetsi uz nesezerou taky, takze k pokusu volit spise ty mensi. Jina vec je barva, nedokazu se vzit do vkusu ryby, abych si predstavil, jestli jedna barevna varianta nebude lakavejsi k sezrani nez jina :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:59 Muž domik101 [17] - Živorodky
ok dik ta jedna ma takovy 2cm ale naky maj jen 1,5 cm ty barevny sou mensi a ty vetsi jsou nezbarveny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2011 20:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: domik101
Pokud je chces vypustit mezi ostatni ryby co nejdrive, v kazdem pripade bych to radeji zkusil. Mladych tam mas dost, takze muzes vypustit par kousku a kdyz tam budou i za 3 dny, bude to nejspis O.K. Kdyz to udelas brzy, sice treba o tech par malo kousku prijdes, ale je to lepsi, nez prijit o vsechny (na zkousku vem ty nejhorsi kousky, pokud takove jsou, at je mensi skoda a stejne by sis je nakonec asi nenechal). A ty tri dny, to je akorat na to, aby mely sanci proplavat pred cumakem vsem Cichlidkam :-) . Pod 2cm delky i s ocasni ploutvi bych mel strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:51 Muž domik101 [17] - Živorodky
Cau hele jak velké mečovky můžu pustit do meho akvarka? kouknete se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 18:52 Muž domik101 [17] - Živorodky
ale já mám malý(odchov) ale nevim v kolika cm je tam mam dat
60l staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 11:08 R Muž romant [27982] – Re: domik101
Mečovky mají rády prostor na plavání a ten Ty jim v současným akva poskytnout nemůžeš a už jich tam máš až dost. Když se podíváš třeba ve zdejším atlasu ryb na jejich nároky, tak se mě dáš za pravdu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:46 Muž domik101 [17] - Živorodky
Co ? procč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:37 R Muž romant [27982] – Re: domik101
Na mečovky je to Tvoje akva dost malý, tam bych je nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:18 Muž domik101 [17] - Živorodky
Hele jak velký mečovky můžu dát do mého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:14 Muž domik101 [17] - Živorodky – Re: honza
Tak to opravdu nevím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:36 honza – Re: domik101
Dominiku, nespletl jsem si to. Je to sice můj první odchov - měl jsem 5 mečovek - tři mi zbělely. Jedna mi zůstala celá červená a na ostatních jsou ještě černé znaky - jako u rodičů. asi 14 dní byly všechny červené a potom začaly postupně blednou a jsou bílé. klukům už začaly růst i mečíky. Mám 3 samečky a 2 samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:27 Muž domik101 [17] - Živorodky – Re: honza
honzo byly cervene nespletl sis to? ja uz odchoval asi 500 mečovek a některé prostě se nezbarví já si nějaké nechal a jedna se mi nezbarvila ani temer po roce.Neřes to dokud neumíraj je to vpohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:42 Žena Chalybda [55] – Re: Honza
Mám asi 20 mladých mečovek, některé jsou také "bledší", ale jsou vitální, čilé, tak to přikládám genetice (u jiných se naopak objevují tmavší znaky než u rodičů, ale jsou to šlechtěné varianty, takže je možné všechno)...nevím, ale znepokojovat se začnu až kdyby se začaly chovat "nemocně" ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=1401