Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 11:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sid
máte naprostou pravdu. Jak perlinka, tak i síťka musí mít díry, jinak by potěr neměl kudy uniknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 10:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Štefan
...A nebo si konkrétně nechat poradit od někoho, kdo denně rodí kolem 30 samic...
To bude asi nejlepší. ;-)
Protože to, co zde píšete vy, má tolik "děr", že to svádí k dalšímu "chytání za slovo".
Nebo si myslíte, že jste poskytl kvalitnější info na toto téma, než LiborSprysl o pár řádků níž? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 09:24 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Štefan není dotčen, pouze opět chycen za slovo, což se tak nějak čekalo. Takže aby bylo Titanovi odpověděno konkrétně, v mém podání porodnička představuje oddělenou nádrž, ve které je umístněna těhotná samička tak, aby byla oddělena od vypuzeného potěru. Možností je nekolik. Buď se vloží na dno porodničky perlinka, nebo vhodná síťka do půlkruhu, takže potěr klesne na dno a samice se k němu nedostane. Další možností je koupě levné porodničky a místo původní síťky se použije síťka z ovoce, které se běžně prodává v obchoďákách, nebo opět perlinka (pro menší samice které by si v případě síťky z ovoce mohly ublížit). A nebo si konkrétně nechat poradit od někoho, kdo denně rodí kolem 30 samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 08:18 Muž TitanArmy [4] Re: LiborSprysl
Škoda že ryby nemohou mluvit :) Třeba by mi řekla: hele už se mi to blíží..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 04:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: TitanArmy
TitanArmy napsal: takže doporučení rybku odlovit a dát do samostatné jednotky? Rodí kdykoliv, nebo třeba většinou v noci? :)
Nó...ono je to u těch živorodek takové všelijaké...chce to vyzkoušet...Denně "rodím" tak kolem třiceti samic, mám přes 50 druhů živorodek...
Aby se to Štefana nedotklo, trochu bych poopravil jeho tvrzení...Pokud chceš zachovat co nejvíce mladých, tak je vhodné ji umístit do porodničky. Matka při a po porodu mladé požírá... :) To by bylo zbytečné ji dávat do porodničky, že...? :-) Mnohdy umístění do porodničky je pro samici mnohem stresující s ohledem na minimální prostor, než když ji hodíte do kbelíku s pěti litry vody a chumáčem umělých kytek. Zkušené matky rodí především nad ránem, mladé to často vyprdnou kdykoliv...A pokud samici chcete separovat, je lépe ji lovit nikoliv těsně před porodem, neb často pouští mladé ještě nedostatečně vyvinuté...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 14:51 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TitanArmy
Pokud chceš zachovat co nejvíce mladých tak je vhodné ji umístit do porodničky. Matka při a po porodu mladé požírá. Co se týče denní doby, rodí tehdy, když má klid. Což je většinou v noci, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud má klid, rodí kdykoliv, klidně v poledne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 14:42 Muž TitanArmy [4] Re: LiborSprysl
takže doporučení rybku odlovit a dát do samostatné jednotky? Rodí kdykoliv, nebo třeba většinou v noci? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 13:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: TitanArmy
TitanArmy napsal: Poznám nějak, že se TO blíží? Snad jsem vybral slušnou fotku.
Každým dnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 09:52 Muž TitanArmy [4] – kdy?
Fotka k příspěvku Poznám nějak, že se TO blíží? Snad jsem vybral slušnou fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 08:02 - Re: TitanArmy
Ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 07:55 Muž TitanArmy [4] Re: Turbínka
Můžou mi paví očka a neonky sežrat potěr té mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 23:31 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Většinou je lidé odprodávají nebo zkrmují. Když jich nechceš tolik, nech samici odrodit ve společenském akváriu a ostatní obyvatelé se postarají o přírodní výběr - přežití jen těch nejsilnějších.
Edit: Možná si na to co bude s rybkama měl myslet trochu dřív než sis je pořidil. Protože živorodky roděj poměrně zdatně a často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 23:15 Muž TitanArmy [4] Re: Štefan
Jen otázečka. Až se mi narodí, tak co s něma. Já bych si rád nechal 3 mladé, ale starých a zbytku mladých se zbavil. Mám pro tolik ryb malé akvárium. :( Co se dělá s nepotřebnýma rybkama? Přece je nespláchnu, nebo nezabiji ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:12 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TitanArmy
březí je cca měsíc a poznat to je podle černé skvrny březosti a tvar bříška jde do stran jakoby do hranata. Prostě vypadá před porodem, jako malá krabička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:08 Žena Turbínka [2558] Re: TitanArmy
Přibližně 4-6 týdnů, ke konci gravidity je výrazná tzv. skvrna březosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:05 Muž TitanArmy [4] Re: PavíholkaXXL
Jak dlouho bude mečovka březí? Poznám, kdy se to bude blížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:24 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
nn tentokrát ji nechám ve společenském a ať si rodí kdy chce a kde chce :-D
nebudu do toho nějak zvlášť zasahovat :) a je možné že můžou být i jinak zbarvení než je máma a táta že by byly třeba puntíkatí nebo něco takého :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:23 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Ano je to stejný jako u těch Pavích ok, tak snad už máme za sebou tu fázi, kdy porodí, proč nerodí, jak to udělat a spekulace s porodničkou apod. ;-)
Edit: Pozor na kvalitu vody, máš malý akvo a v něm velký špindíry, tady se to bez kvalitní, výkonné a hlavně účinné filtrace a častějších výměn vody neobejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:19 Žena PavíholkaXXL [7] – mečovka
Fotka k příspěvku Ahoj myslíte že ja tato měčovka březí ? flek má a já si myslím že ano :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2014 15:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Tie Liborove Montezumae.Já mám len zopár mečoviek wagtail.
No gupiek mám doma požehnane,často i rozdávam. ano

No když ne jedny - teda kallmani sypou docela furt - tak se dnes vysypala alespoň XIPHOPHORUS NEZAHUALCOYOTL ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 13:25 - Re: Monča
Tie Liborove Montezumae.Já mám len zopár mečoviek wagtail.
No gupiek mám doma požehnane,často i rozdávam. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:27 Monča Re: prasan
jaké ? co jsou koukala na tvou presentaci tak máš nádherné paví očka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 12:22 - Re: LiborSprysl
Krásne to mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Nechce, mám to hejno tak 10:25 a ani jedné se nechce... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 01:41 - Re: LiborSprysl
Buď to máš samce alebo sa jednoducho samici nechce rodiť. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:28 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: prasan
prasan napsal: By si neveril ale mečovka dokáže mať zopár maličkých už vo veľkosti cca 3-4cm.
Tiez pravda, ale henta no neviem, max len naparena a na male si este pocka, ak je to naozaj samica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 17:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Ak je pri samcoch tak určite je.Popravde som nevidel samicu ktorá je pri samcoch aby nebola kotná.
Ještě málo jsi viděl... coze ...Momentálně mám už tři měsíce u montezum absolutní deficit mladých... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 14:31 - Re: Arnold
Ak je pri samcoch tak určite je.Popravde som nevidel samicu ktorá je pri samcoch aby nebola kotná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 14:30 - Re: koikapor
By si neveril ale mečovka dokáže mať zopár maličkých už vo veľkosti cca 3-4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 11:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
Kotna nieje, podla mna je esta aj moc mlada
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 16:06 Arnold – mečovka
Fotka k příspěvku a tady je podrobnější foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 15:49 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Arnold
větší detail by to chtělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 15:47 Arnold – mečovka
Fotka k příspěvku Ahoj koupil jsem si mečovku a vypadá takto (přikládám foto) je březí? já si myslím že asi ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Petr
54L ja pre mečúne hotové trýznenie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 14:40 Petr
Ok dík za radu bud dovybavím to 12l kytkama a nějakou malou skalkou a nebo koupím větší porodničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 14:29 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Petr
tu ide o tú koteničku, ak je to tá malá tak to je zle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 14:27 Petr
Však jako hlavní akvarko mám 54 l a 12 mám na odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:02 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Petr
Ešte by som možno napísal, že takto ako ty som aj ja začínal, preto ti radím nie tieto kotelničky. Mám doma 4OO l akva a nechal som ho zarásť. Malé mečúne a gupky nemajú problém prežiť a to tam mám dospelé mečúne, daniá, guramu, betty .......... Oni ani tie malé niesú bezbranné, preto by ak ich nemáš v tom tvojom hlavnom, zariaď si tú 12 len ako mini odchovňu, daj tam molitanový filter(bublifuk), nasaď rastlinky, samica nebude v strese, a ešte, samicu nieje dobré prehadzovať úplne tesne pred pôrodom, zvlášť ak ju ešte 20 minút naháňaš po akva, tak sa nečuduj, že malé neprežijú. Skús ju tam dať trocha skorej a nemali by byť problémy. Nech sa darí a potom dávaj pozor na premnoženie...............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 12:49 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Petr
Práve to je ten problem, porodnicka by na mecunku musela byt velka, to asi nemas, cize samica je natlacena v malom priestore a kedze tam nic nema, je v strese, preto moze nastat ten predcasny porod a male budu nedovivinute a mrtve, najlepsie by bolo, keby si do tych 12 l dal raslinky, dake huste a saamicu tam normalne vypustil, po okoteni ju normalne vyberes a male preziju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 12:27 Petr
Ona byla ale v porodničce takže tam úkryt není potřbnej když je rybka chráněná před matkou přepážkou. Asi to bude tou vodou, ale ten stres stím já nic nenaděloám jak mám poznat kdy ta ryba bude rodit aby mi nevrhla někde do velkýho akvárka kde by rybky mohly být sežrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:29 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Devalt
Tak ak vyzerá takto, tak sa kotiť nebude, nemáš v akva moc rýb a málo úkrytov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:27 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Petr
Petr napsal: Ahoj mám problém mám těhotnou mečovku a vždy když vidím že je vtom tak ji hodím do porodničky v menší nádrži asi 12 l, jenže ona mi už podruhé po sobě porodila mrtvý potěr navíc tentokrát jsem tam viděl jenom jeden nevím čím to je.

Podľa mňa je problém v tom, že musí prejsť veľkým skokom do inej vody a prostredia a nastane predčasný pôrod, čiže, voda v odchovničke má úplne iné hodnoty ako tá v akváriu,kde bola samica do pôrodu, možné je aj to, že ako máš zariadenú tú odchovňu.Ak tá samička tam nemá dostatok úkrytov alebo je nedajbože zavretá v malej kotelničke, stres je ďalším zlým faktorom.
Tak skús dosiahnuť podobné hodnoty vody a daj tam dostatok úkrytov( rastliny, rastliny a ešte raz rastliny) a nezabudni na rovnakú teplotu. Ono niektoré ryby sú na zmeny citlivejšie, mal som mečúnku, ktorá sa okotila ozaj všade a inú, ktorá bola na toto citlivá. Ozaj, ak je to tá malá plastová kotelnička s tým v dnu, alebo niečo podobné, tak to na mečúnky nedávaj, oni potrebujú dosť miesta.Inak čo máš v tej 12 l nádrži, keď tam dávaš ešte kotelničku?
palo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 07:33 Petr – úmrtí mladých po porodu
Ahoj mám problém mám těhotnou mečovku a vždy když vidím že je vtom tak ji hodím do porodničky v menší nádrži asi 12 l, jenže ona mi už podruhé po sobě porodila mrtvý potěr navíc tentokrát jsem tam viděl jenom jeden nevím čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:36 Muž Devalt [12] - Amerika – nazor
Fotka k příspěvku V pátek se mi začala schavavat pod kámen a mezi rostlinkama byla prelovena do odchovnicky a tam se rovněž schovává nebo krouží sem a tam. Chystá se rodit nebo ji něco je ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:30 - Re: LiborSprysl
Mňa len prekvapilo,že sa začínajú kotiť tak malé.Mám ich všetky spolu(samce i samice).Posledných cca 20 čo som si zo 150 nechal doma pre seba. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Mnohokrát, pokud zůstala zapomenuta mezi samci... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 04:02 -
Už niekomu rodila mečovka vo veľkosti 3-4cm? Pretože mne včera takáto rodila.Mladá rybka,sám som čumel ako tela na otvorené vráta.Akosi skoro na pôrod.Zbadal som v nádrži 3 maličké a celkom života schopné. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2014 21:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: oranos
Tak v prvom rade daj do poriadku situáciu v akváriu. Jemnejší substrát by bol lepší, ale čo už?
Živé rastliny, čo najviac, naozaj čo najviac. Meniť obdeň 1/3 vody, raz nestačí! Kým sa to ustáli.Niečo si tu poštuduj o filtrácií, konkrétne biologickej filtrácií. Tá tvoja evidentne nestačí. Ak by si to mal zarastené, tak niečo by určite prežilo aj bez tvojho zásahu. Samček v pozadí je už stiahnutý, mizne mu bruško a to tiež neveští nič dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:36 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Nemysli si že neviem že to je celé zle, ale to akvárko sa mi takéto dostalo do rúk, budem sa snažiť niečo s tým urobiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:11 - Re: oranos
A tak s ami zdá,že máš Wagtail.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=251