Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:45 jasanek29 – Re: Alusa
Ahojky,mám v AQ březí samičku, mečovku,která je v oran. zbarvení a u ní jde daná černá skvrna u řit. otvoru pěkně vidět. Počítám,že za pár týdnů,možná týden budou mladý. Pokud chceš,dám sem foto. Pavel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:42 jasanek29
Ahojky,mám v AQ březí samičku, mečovku,která je v oran. zbarvení a u ní jde daná černá skvrna u řit. otvoru pěkně vidět. Počítám,že za pár týdnů,možná týden budou mladý. Pokud chceš,dám sem foto. Pavel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:17 Muž Mike [3]
50% na 50% uvidíš za pár dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:50 0
Chtělo to víc zblízka nafotit , i tak usuzuji na vyvíjejícího se samce , asi má víc samičích genů - hormonů a černá forma je zpravidla mohutnějšího těla , než je běžné u červených mečovek.

Sám mám černé delty a i u jiných chovů , ať lyrovitých , nebo standartních jako je na obrázku jsem se mohl o této skutečnosti vícekrát přesvědčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2010 15:35 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Alusa
Fotka k příspěvku A tady mladý sameček, takzvaně pozdního typu, mečík mu teprve roste. Samci mečovek se dělí na ranné a pozdní. Pozdní samci jsou větší a robutsnější, v potomstvu pozdních samců je víc samiček. Naopak potomstvo ranných smaců má přavahu samečků.
Osobně jsem to neověřoval, nepočítám kolik je samců, samic, samce dávám sežrat drápatkám. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2010 15:33 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Alusa
Fotka k příspěvku Tady je fotka dospělého samce mečovky, červená forma.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: provokater
Vím, že tyhle rybky máte narozdíl de mne po ruce. Já se jimi zabýval pár let, ale už to je nějakých 25 let zpátky... hmm
Počkáme, uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:37 kreten – Re: Alusa
no přece to čekání:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:25 Alusa
Tyjo,tak ja nevim co si mam vybrat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:44 kreten – Re: Sid
Jsem přišel před chvílí z rybárny, kde jich plave několik tisíc a tak si fakt dovolím nesouhlasit. V této velikosti je stavba těla daná uspořádáním vnitřních orgánů v břiše a naopak tohle umí samice lépe než samci:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 15:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: provokater
...Na to má opravdu moc velké břicho...
Právě takto se dokážou "narvat" dospívající samci, které ještě nezajímají samice. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:26 Muž Bos01 [0] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem toho názoru,že to bude mladý sameček někteří jedinci vypadají z počátku,že z nich bude velká samice.Ale ve finále je z nich zdatný samec.Taky jsem měl v akava. několik takových případů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:06 kreten – Re: Sid
Na to má opravdu moc velké břicho, to byla, je a nebo možná zůstane samice:-) a nebo nezůstane:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:05 Lin
tak to jsem zvědavá, co z toho bude hmm
fakt je ale moc krásná, chtělo by to mladé stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: provokater
Mně to ani nepřipadá, jako "předělávající se samec", ale jako dorostlý jedinec, který pohlavně dozrává. Ale je to jen tip! Proto píšu, že bych si přisadil. :-)
Počkáme a uvidíme... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:41 Muž capko [40] – Re: Alusa
Zatiaľ je to ešte samička,ale ako vidno prebieha u nej proces zmeny pohlavia tzv."prerod",na samčeka.Presne takto to prebiehalo u kamoša.Ešte porodila a potom bol z nej samček ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:29 kreten – Re: Sid
No netvrdím, že to není předělávající se samec - proto ta zmínka o pár týdnech:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:01 Alusa
Tak to jsem na to zvedava.Urcite vam sem za par tydnu hodim fotky.Samotnou me to zajima."samice" je ale oproti te druhe mecovce ponekud agresivnejsi vuci okoli.A je teda velice podivne ze behem tydne ji narostlo bricho takrka dvojnasobne.Mate pro to nejake vysvetleni?Neprekrmuji... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 11:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Malapa
Přisadím si na samce (ta horní mečovka). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 10:00 kreten – Re: Malapa
Jsem nenapsal nic jiného:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2010 09:47 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: provokater
Stačí počkat měsíc, dva a pak ať sem Alusa dá fotku a bude jasno.
Každopádně skvrna březosti je vodítkem ožná tak u divoké zelené formy. U dnešních prošlechtěných, bohužel často hodně zdegenerovaných forem už tenhle znak není absolutně spolehlivý. Červené mečovky mají často hned po porodu černou skvrnu a nikterak výrazně nepohubnou. Rodí jen pár desítek mláďat a tak se to na jejich těle moc neprojeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 09:34 kreten – Re: Malapa
Ono to nemusí být vyvíjející se gonopodium, ale stažená řitní ploutev samice, která má kdesi v pozadí geneticky zasunutou závojovou podobu ploutví a ne u všech se to projevilo. Stavba těla samici odpovídá:-)Zatímco ta spodní vypadá jako samec, který ještě nemá mečík:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2010 09:28 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Alusa
Vy opravdu na té rybce nevydíte vyvíjející se gonopoidum? Velikost není vůbec vodítkem, jak samice, tak samci běžně měří k 10cm a to jsou dnes chované mečovky výrazně drobnější, než před několik desítkami let. Kdo pamatuje, musí nad kvalitou dnešních mečovek plakat. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 07:01 kreten – Re: Alusa
Mečovka je to sice zelená, ale tahle je vlastně červená a ještě ke všemu černá:-) Podle stavby těla to samice je, ale že by z ní za pár týdnů nemohl být samec, to nemůže vyloučit nikdo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 00:15 Alusa
No me nejvic dostalo to,ze kdyz si druh teto rybky najdes tady v atlasu,je tam napsano,ze maji v dospelosti nacne viditelnou skvrnu brezosti,coz je celkem lagracni..No podle rustu,chovani a spolecenskosti je to samicka.Byla bych hoooodne prekvapena,kdyby ne.Ale snad tam ma to co ma mit :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 23:25 Lin
tam asi skvrnu nenajdeš :)
ale s tím samečkem bych to moc nevylučovala. měla jsem překrásnou a velikou mečovku a za tři měsíce se z ní začal klubat samec.
těch jsem nakonec měla snad pět na jednu holku :-(
jestli je to samička, tak ti přeju krásné mladé, je nádherná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 22:12 Alusa
To sice ano,ale neni ryba jako ryba. A pochybuji,ze by samice rostla do takovychto rozmeru jen tak. Navic mam mecovky zelene WG a je to obdobne,samec nema takto vyvynutou ploutev, pouze naznak. Jsou zakoupene vsechny v jednom obdobi a WG mlade meli.Tudiz toto tvrzeni celkem vylucuji,me zajima nazor na tu skvrnu brezosti..Ale i tak dekuju za prispevek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 22:01 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Alusa
Není to zcela 100% vidět, ale musím tě zklamat, tohle je z velikou pravděpodobností mladý sameček. Dospělý samec vypadá takhle rybicky.net/nadrz/1567/10.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:16 Alusa
Fotka k příspěvku Tak jsem jí nakonec ukecala :-) skvělé porovnání..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:05 Alusa – Mečovka zelená černá
Fotka k příspěvku Všechny zdravím,
mám takový nelehký dotaz. V mém akvariu se prohání páreček mečovek zelených černých.
Na první pohled je jasné pohlaví, samička má šílené banděro pomalu ve velikosti dvoukoruny. coze Když jsem si pročítala místní moudra, tak jsem se dočetla, že tento druh mečovek má v dospělosti jasně viditelnou skvrnu březosti. Zajímalo by mě, jak ji na černé rybě můžu vykoumat.At hledám, jak hledám, opravdu nevidím. :-D Má jen bílé protáhlé bříško směrem dolů.
Nebo je teda asi jen tak zkrmená ? ne Dnes neměla náladu na focení, ale aspoň něco.Hledete skvrnu :-D
Díky za vaše nazory love
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 09:01 kreten – Re: TIDO666
Pářit se může od té doby co má pinďourka a funguje mu. A pak musí být také tak dlouhý, aby byl schopný samici oplodnit - to se nedá natajmovat. Je to podbné jako u lidí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 20:23 TIDO666
mam 2 mecouki su starsie a vecssie,dokupil som si samca ale je mali a mam ho asi mesiac,mozem cakat ze sa spari so starsou a veccsou samickou?kedi je pripraveny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 22:14 Muž Miras [111] – Re: provokater
tak docela velká byla, ale to je jedno, já neřeším jestli jich má 20, 80, nebo 300, jen se mi to zdálo dost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 21:04 kreten – Re: Miras
No ale to nebyla moc velká samice:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:58 Muž Miras [111] – Re: provokater
já jen, že když už jsem měl cca.80 malejch tak jsem si myslel, ža se ta samička zbláznila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:25 kreten – Re: Miras
Není. Dobře živená narostlá samice toto umí docela bez problémů a několikrát za sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 11:43 Muž kortezhugo [983]
...ked som ich choval daval som ich do zahrady do jazierka cca400 vody a braval domov na jesen ked uz bolo chladnejsie...potravy tam mali kopec komarie larvy aj dafnie...
...velmo zle ale znasali prechod spet do aqua...nechceli zrat a velka cast behom mesiaca posla...
...ked prisiel ku mne kamos - ze s cim ich chovam?-ze take obrovske este v zivote nevidel :-) a ja som pol roka ani nepohol prstom...
...s toho jazierka som braval "iba" cca200ks na jesen...ale kvoli tomu ze sa mi tam vyhrievala užovka a ked bola hladna?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 09:35 Muž Miras [111]
provokater napsal: Největší samice mečovek umí dát i 300 a více mladých

není to až moc? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 22:21 kreten – Re: StrNd4
Pěstuje se kerblík:-)ryby a jiná zvířátka se chovají:-). Největší samice mečovek umí dát i 300 a více mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 22:14 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Domco1507
Tu spodni tam uz dej tu horni jeste nemusis ta ma podle me jeste cas.Pestuji mecovky uz nejakej patek takze tu spodni bych dal do porodnicky uz urcite.Jinak se ptam vas kolik vam tak zhruba rodi mecovky kousku na jeden vrh?Ptam se vsech diky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 11:25 Muž Miras [111] – Re: Domco1507
každopádně je dej do porodničky a uvidíš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 10:12 kreten – Re: Yirka
Ta spodní je o dost "těhotnější"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 19:41 Muž Yirka [9126] – Re: Domco1507
Pokud jsou stejně staré mohou být stejně dlouho březí a proto mít i vrhy zhruba ve stejnou dobu. Vzhledem k tomu že se jedná o mečovky je víc než pravděpodobné že při společném pobytu v porodničce jim hladovění určitě hrozit nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 19:36 Domco1507 – Mečovka - Ready na porod ?
Fotka k příspěvku Nazdarek,
Je toto dostatocne cierne znamenie na to aby som mohol mečovky(mečúne) presunut do porodnicky k porodu ?? Mam 3 a vsetky vypadaju rovnako tmave na zadnej casti bruska, len neviem ci ich tam mam dat alebo este mam pockat a ak nemam cakat tak mam ich dat tam vsetky ??
Pokial bude jedna rodit nezozeru mladata tie ostatne 2 ??? pred 2 mesiacmi zrejme rodili lebo sa mi tu objavil nadherny mlady jedinec zatial to vypada na samicku :) ale prezil len jeden zrejme koli velkemu poctu ryb v AQ :(
Tak teda do porodnicky alebo este nie ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2009 15:05 Žena eleonen [10]
Je to jako u gupek, dost podobný. Mrkni na video www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 06:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Susi
chce to mit zarostli akva, dobrej je i javskej mech, pak prezijou i trideni hladovku, zerou vsecko rasy, plankton i okurku odobavaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 22:16 Susi – potěr
Mně umřel malý potěr mečovek měla jsem jich asi 13 a už jich je 6. Ostatní jsou v pohodě teplota vody je v dobrá a nepřekrmuju je ani jim nedávám málo snažím se tak akorát. doufám, že se těm ostatním nic nestane. :-O ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 22:16 Susi – M
Mně umřel malý potěr mečovek měla jsem jich asi 13 a už jich je 6. Ostatní jsou v pohodě teplota vody je v dobrá a nepřekrmuju je ani jim nedávám málo snažím se tak akorát. doufám, že se těm ostatním nic nestane. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 21:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
tady jen pro doplneni clanek o mecovkach rybicky.net/rady/mecovka-zelena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Já
no mneli jsme tri mecovky... dva samce a jednu samici... prisli jsme o oba samce, ale samice huz vic jak rok rodi jeden vrh za druhym (zacala rodit az po smrti samcu!).... proste mecovka si dokaze udelat zasoby spermatu ci co

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=1801