Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 22:30 Kaja – Mecovka vs Plata
Zdravim ja sa chcem opitat co by ste mi viac odporucili chovat a rozmnozovat ci Mecune alebo Platy.Stale sa neviem rozhodnut. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 15:56 martas – ryba
Fotka k příspěvku bude mit maly poradte mi ja nevim jak to poznat ja bych chtel moc od tyhle mecovky maly uz ma docela bricho ja bych ji pak premistil do porodnicky ,,diky za rady"
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 22:53 Swopy
Zrovna dneska mi taky mečovka porodila mladé.Ale bohužel jsou některé tak trochu zmutované.Jsou to jenom kuličky s očičkama,žádná ploutev jenom kulička vyvinou se???Děkuji za radu:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 22:13 Muž Janci286 [1] - Afrika
Tak isto jak gupka atkurát to mladé sa mi nezdá také živé:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 18:15 Don Chuan – JAK RODÍ MEČOVKA
AHOJ POPIŠTE POROD MEČOVKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:19 Tereza – =o)
no uvidíme...snad jo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 20:11 Muž Killer [133] - Sumci – březí
to ještě chvíli potrvá prostě to pak poznáš až bude mít před porodem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 19:11 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
to asi pac vetsina z tech ryb co si rikala si na nich klidne smlsne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 16:25 Tereza – pár dní
Hmm...to abych ji přelovila....díík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 16:12 Muž Jammes [72] - Afrika – porod
ještě pár dnů, nejdýl tak týden
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 15:36 Tereza – to ne
To ne,já totiž abych věděla kdy ji mám přelovit,mám ještě jednu menší nádrž.Právě že ta mečovka je společně s čichavci,skalárkou,peřovci....ale dík.Čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 15:01 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
bud trochu trpeliva a neboj se brzo budes mit spoustu malejch,pokud je neco nebude brat jako potravu
...cau David ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 13:07 Tereza – a ještě třetí fotečka
Fotka k příspěvku možná tam ta skvrnka nejde vidět ale mají ji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 13:04 Tereza – další fotka
Fotka k příspěvku dá se to nějak poznat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 13:01 Tereza – Kdy přijde porod???
Fotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy.Ráda bych se Vás zaptala,kdy tato mečovka aspoň přibližně porodí.Je možné na fotkách jsou dvě různé mečovky,protože je mám 4 a nevím jestli se mi podařilo vyfotit vždy jednu a tu samou ne asi všechny.Děkuji.
PS: pošlu ještě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 22:18 majda – děkuju
No mě je líto je nechat sežrat.Tak já ještě počkám a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 22:11 Usine – je těhotná?
Živorodky rodí každých 4 - 6 týdnů Mladé samičky mají jen pár mladých ale neboj se za chvíli nebudeš vědět co z mladejma i bez porodničky. Samička má břich skoro hranaté a říká se že když v břiše rozeznáš malé rybičky a i jejich oči tak to je ten správný čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 22:06 Eva – Re: je těhotná?
To teď neřeš, nejdřív počkej, jestli ti rybky přežijou. Máš týden akvárko a hned v něm rybičky, to zavání průšvihem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 21:47 majda – je těhotná?
Fotka k příspěvku Potřebovala bych poradit. Jsem úplný začátečník a akvárko mám tejden. A zdá se mi,že mám těhotnou rybu. Nechci, aby rzbičky sežrala, tak jí chci dát do porodničky, ale jak poznám, kdy? Přece jí tam nemůžu držet dokud neporodí třeba několik dní,ne? a je opravdu těhotná? děkuji moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 10:53 Lucka :-) – prcci
Vsem moc diky za rady vydarilo se uz si plavou mezi velkejma sou zdravi jak ripa a maj se k zivotu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:31 Lucka :-) – .
diky moc za rady pokusim se je na udrze na zivu foto bohuzel nebude protoze nemam digi :-(
jinak moc dik
Lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 07:23 Soda – Mečovka
Ta mečovka bude mít mladý.Odkaz fachčí. :) potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 20:46 Usine – prťata
Dej si pozor ať je nepřekrmíš a neotrávíš si vodu oni toho moc nesežerou. Kup si nějaké krmení pro potěr nebo vajíčko uvařené na tvrdo( žloutek) , vločky rozdrcené na jemno možností je hodně (Artemie maina buchanky) .Říká se že sežerou tak velkou potravu jak velké mají oči. Nevím jak máš velké akvárium a jak zarostlé a kolik ryb. Po 14 dnech je můžeš opatrně vypustit. Nejdřív jenom pár a když stačej utéct před dospělýma tak můžeš pustit i ty ostatní, ale je to boj na život a na smrt. :-) Chtělo by to nějaké foto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 20:15 Havel-st – krmení
Já bych jim kousek tablety, nebo vločky pořádně rozetřel na prach, aby to napřed plavalo na hladině a po chvíli pomalu klesalo. Oni asi čekají spíš prachový plankton, tak ať se to trochu podobá. Zezačátku moc nesežerou, chce to málo a častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2006 11:21 Lucka :-) – prcci
tak uz se prcci narodily!!!
JEjich hodne ale nak me nezraly i kdyz jsem jim davala oblibene tablety ktere se rozprasej po celym akva!!!
Za jak dlouho budou moct jit k velkejm????
Dik Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:45 Muž [] – lucka
Dej tam spousty plovoucích rostlinek,nebo trsanec jávskýho mechu.Nějaké mladé seschovají a samičku odlovíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:44 filo – mečovka
Stát to může :-O Ale klidně tam dej místo síťky nějaký rostlinky. Ať se mají kam před matkou schovat. Doporučuju jávský mech nebo něco podobnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:28 Lucka :-) – .
ja uz sem ji radeji odlovila do maleho akva ale nemam tam sitku aby se prcci pred ni schovali a tak doufam ze je nesezere muze se to stat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:26 filo – prcci mečovky
Asi tak za tyden, ale nevim to jistě. To se špatně odhaduje z jiný fotky :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:22 Lucka :-) – prcci
a kdy je budu asi mít je mozna jen o malinko tlustší ale o moc ne!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:20 filo – mečovka
Odkaz už funguje:) tato mečovka je těhotná, tak pokud vypadá tvoje STEJNĚ, tak budeš mít malý prcky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 17:00 Muž [] – lucka
No je to pěkný odkaz,ale mě se tam ukázala čistá stránka bez obrázku. ano Tak provď pokus č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 16:21 Lucka :-) – mečovka
mam mecovku pride mi ze je tehotna je totis strasne tlusta nemam foto a tak jsem hledala v atlase a vypada nak podobnejako tato

http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=natlasryb&c=1666

ma i podobnou skvrnu za brichem rači sem ji odlovila ale nejsem si jista a tak se vas chci raci zeptat jestli je opravdu tehotna predem diky za odpovedi Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2006 15:44 Max – můžeš
Ahoj,no ledem to ochladit můžeš,ale radši ho tam dávej po menších částech,aby teplota vody nespadla rychle dolů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2006 09:21 kiiki – vrubozobec
A proč ne????I z jedné může být krásná rybka!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2006 08:22 Vrubozubec – hm
Kdo rika do zachoda?odchovavat 1 rybky,jeste k tomu Zivorodku se mi zda trochu na hlavu...To jste ale potom velci nadsenci,kdyz tohle delate. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 21:26 Lucka:-) – Led
mam moc horkou vodu pro me rybi! slysela sem neco o ledu.
Ptala sem se na to bratranka a rek mi ze je to blbost.
Jak mam teda schladit vodu???

PS: bratranek taky nekdy keca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 19:08 Lucie :-) – .
VRUBOZUBEC:ty bys ji raci splachl do zachoda??? tone no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 16:36 kiiki – vrubozobec
Jistě že má! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 16:14 Vrubozubec – mecovka
Ma vubec cenu odchovavat 1 rybu? hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 14:09 Heavyk1 – nene
Tak toto se živorodých ryb netýká, ty rodí mláďata živé a ihned plavou. Rozplavávají se ryby, které se třou (jikry), tam nějaký ten den trvá, než se vykulí a pak než se rozplavou. Jediné, co je důležité, pokud chceš,aby mimina přežila... odlovit nebo alespoň mít hustě osázené akvárko, ale i tak ti zůstane jen část. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 13:27 Lucie :-) – .
je ste neco cetla sem na jinem foru neco o rozplavani poteru co to znamena???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 22:59 Heavyk1 – skvrna
Je u řitního otvoru vzadu na bříšku, nevím, jak jinak to napsat, ale je to stejné jako u ostatních živorodek ( paví očka, platy, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 10:46 Lucie :-) – dotaz
ja mam jeste jeden dotas na techto strankach je popis mecovky zelelne a je tam napsano ze kdyz je tehotna ma tehotenskou skvrnu jak ta skvrna vypada a kde presne je???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 21:06 Heavyk1 – schovka
Zkrátka se jí zatím asi dařilo schovávat. Uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 19:58 pirát – naléhavé
slupnout jí můžou kdykoliv,kdy dostanou chut,pokud tohle nastane u živorodek dobré je akva zaplnit plovoucími rostlinami nebo koupit egenrie densi a dát je jen tak na hladinu,potěr se v nich ukryje a krmivo dávat přímo do těchto rostlin ,at nemusí z úkrytu vyplavávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 19:52 Lucie :-) – .
mam ji dva dny to uz by ji preci snedly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 19:03 Heavyk1 – pozor
Na to pozor, ostatní ryby jsou schopné slupnout ji jak malinu Psala jsi krom teter o mollách nebo myslím parmičkách, nehledě i na vlastní rodiče. Proč si myslíš, že je tam jen JEDNA??? Dej na mou radu, jestli chceš, aby se dožila dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2006 15:00 Lucie :-) – dik
moc diky za radu ja sem ji pozorovala ostatni ryby se k ni chovaj jak k velky ne ze by ji chtely sezrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2006 13:03 Heavyk1 – mečovka
Jestli chápu dobře, zůstala ti v akvu jen jedna malinká mečovka a další už jsi neobjevila??? Pokud ano, okamžitě přelovit, jinak dopadne stejně jako její sourozenci. 2. koukni na maminu, jestli teprve nezačala rodit a zda má pořád velké bříško. V tom případě taky odlovit minim. do porodničky a při mírně zvýšené teplotě čekat, jestli nedorodí. Krmení ti vezme prozatím vločkové, ale jemně nadrobené, dobré je např. Baby-LON nebo podobné krmení pro prcky nebo vařený žloutek. Hlavně pryč od teter!!! Hodně zdaru. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [45] 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=2201