Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mečovka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Mečovka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.12.2013 08:08 christ Re: LiborSprysl
Jasne a rika se tomu pozdni samec tomu predelani...ze samice odrodi a stane se z ni plnohodnotnej samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
Ta debata je rodivších samicích změněných na samce, nikoliv o samcích u nichž se druhotné pohlavní znaky objeví později...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:28 christ – amazonia
Me se pozdni samci objevili taky v chovu nekolikrat, jsou normalne plodny. Co jsem to konzultoval s dalsima lidma co prodavaj na burzach, tak se jim to taky stava. Takze to opravdu vzacny jev neni... Je pravda, ze se mi to stavalo u helleri berlin. U zelene prirodni formy ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
amazonia napsal: Jestli se ti to doopravdy stalo,tak už nebudu tvrdit že to je nemožné.Určitě to není ale běžný jev.Dík za doplnění informací.Budu se opakovat ale dám spíš na praktické zkušenosti,před teoretickými.

To je jev velmi běžný u šlechtěných mečovek X.helleri...velmi výjimečně se vykytuje v domácím chovu divokých mečovek, které prošly mými nádržemi. Za dobu sedmi let co je mám, se to stalo dvakrát. Ale je pravda, že zatímco tyto mečovky odchovávám maximálně ve stovkách, šlechtěných hellerek za tu dobu prošlo mými nádržemi na sto tisíc...Takže to procento porodivších samic změnivších se na samce je vyšší díky tomu rozdílnému počtu odchovů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
amazonia napsal: A vy jste se už s touhle teorii někdy setkal?Jestli mi to co jste si přečetl můžete i z vlastní zkušeností potvrdit.Jelikož já dávám přednost praktickým zkušenostem,před teoretickými.

Nebuďte jízlivý a tu debatu si najděte....vznikla na základě porodu mých separovaných samic, které byly prokazatelně oplodněné "rodící samicí", která se stala samcem. S jiným samcem se nepotkaly. Trialog se odehrál především mezi doktory Hofmannem a Slabochem a mnou...O autoritách prvně jmenovaných snad ani vy s dvacetiletou prqaxí nebudete pochybovat....když pořád pochybujete o jiných... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
amazonia napsal: OK.To mi je jasné že všechny ploutve musejí byt sytě černé.V tom případě i ve zdejším atlase jsou v drtivém případě fotografie chybně zařazené jelikož na většině z nich mají ryby světlejší ploutve než ta tazatelova.
Sice se to snažím rovnat, ale není to případ jen těchto mečovek... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 00:05 Muž půlpy [2131] Re: amazonia
stalo, a myslím, že určitě na těchto stránkách nejsem jediný ;-)
to , že jsem si spletl pozdního samce za samici se mi taky stalo nejsem dokonalý, ale samička, která byla březí a měla mladý, pak se přeměnila na samce je opravdu fakt, ale o plodnosti po přeměně na samce nemůžu referovat, to by musela, nebo musel být v samotný nádrži, což nebyla, tak by to byli jen dohady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 23:22 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: půlpy
A prokazatelně týhle samice rodili a měli i skvrnu březosti?Někdy se stane že lidé berou pozdního samce za samici a pak si myslí že došlo ke změně pohlaví.Mě se to vážně za 20 let chovu nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 23:11 Muž půlpy [2131] Re: amazonia
ale já bych neřekl, že je to vzácný jev, pokud máš aqwa se samýma samicemi, tak je to docela běžný, že se nějaká změní, ale mně se to stalo i když tam samec byl, tak nemůžu říct jestli byla plodná i jako samec?! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 23:05 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: půlpy
Jestli se ti to doopravdy stalo,tak už nebudu tvrdit že to je nemožné.Určitě to není ale běžný jev.Dík za doplnění informací.Budu se opakovat ale dám spíš na praktické zkušenosti,před teoretickými.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:48 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Sid
Dobrou noc a dík za pokec! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amazonia
Jj, dobrou noc! :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:42 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Sid
Ok.Třeba máte pravdu,jenže to procento je tak malé a zanedbatelné.Zatím jsem neslyšel o žádném chovateli který by to potvrdil až na tady tenhle jak říkáte výzkum,tak se mi nedivte.Já vždycky dávám na zkušenosti chovatelů,než na výzkumy.V laboratořích lze dělat i nemožné a zázraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:29 Muž půlpy [2131] Re: amazonia
mně se již "zadařilo", že mečovka, která již měla mladý, se "přeměnila" na samce, vyrostl jí mečík a změnila se jí řitní ploutev, nemůžu ale dodat info jestli byla schopna po změně pohlaví oplodnit jinou samici, nebyla izolovaná :-(
tak se s tím poper ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amazonia
Je mnoho věcí, které nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit, přesto o nich nemusím pochybovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:11 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Sid
A vy jste se už s touhle teorii někdy setkal?Jestli mi to co jste si přečetl můžete i z vlastní zkušeností potvrdit.Jelikož já dávám přednost praktickým zkušenostem,před teoretickými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2013 21:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amazonia
Máte pravdu - zkušenosti vaše a vašich známých mají větší hodnotu, než výsledky výzkumů. Gratuluji. :-D
BTW: Nejde o četnost výskytu, ale o to, jestli daná věc existuje, i když jste se s ní nesetkal ani vy, ani vaši známí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:26 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Sid
Ví asi myslíte změnu pohlaví?Ano slyšel jsem už o tom,znám ale spoustu chovatelů a ještě se to nikomu nepotvrdilo a já raději říkám vlastní zkušenosti,než to co si někde přečtu.Jsou ale i tací co pravdu zakládají právě na nějakých teoriích a myslí si že když si to přečetly tak to tak musí být a je to zcela běžné,je to ale častokrát právě na opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2013 20:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amazonia
To, že jde o váš osobní postřeh, byste měl u svých výroků uvádět, protože když jste se s něčím nesetkal, neznamená to, že to neexistuje.
Zkuste zagúglovat "arrhenoidie". A nebo si najděte komentář Dr. Hofmanna na toto téma ve zdejším diskusním fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:47 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Sid
Týhle informace jsem z nikama nečerpal ale jsou to mé zkušenosti a věci které jsem na vlastní oči viděl a u svích ryb vypozoroval.Chovem a odchovem živorodek a hlavně mečovek se zabívám 20 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2013 20:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amazonia
...Samec před tím než dospěje a při dospíváni porodit nemůže a ani neporodí jelikož to byl vždycky samec a nikdy to samice nebyla. S tím dospívánim je to tak že začne dospívat stejně jak ostatní samci ale z ničeho nic se jeho vývoj zastáví a pokračuje dál v růstu ze samicemi. Ve vývoji začne pokračovat dál až za několik měsícu kdy se mu dotvoří gonopodium a naroste mečík...
Odkud jste čerpal tyto informace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:36 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
OK.To mi je jasné že všechny ploutve musejí byt sytě černé.V tom případě i ve zdejším atlase jsou v drtivém případě fotografie chybně zařazené jelikož na většině z nich mají ryby světlejší ploutve než ta tazatelova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:24 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Samec před tím než dospěje a při dospíváni porodit nemůže a ani neporodí jelikož to byl vždycky samec a nikdy to samice nebyla.S tím dospívánim je to tak že začne dospívat stejně jak ostatní samci ale z ničeho nic se jeho vývoj zastáví a pokračuje dál v růstu ze samicemi.Ve vývoji začne pokračovat dál až za několik měsícu kdy se mu dotvoří gonopodium a naroste mečík.U mích ryb se stává že takoví samec dospěje třeba i za 9 měsícu nebo i později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:43 DANMAZUR00
Mám ještě 3 dotazy.
1.Může pozdní samec předtím než dospěje porodit? Vím že asi ne ale
2.Může pozdní samec při dospívání porodit? za optání nic nedám.
3.Když pozdní samec začne dospívat jak dlouho to potrvá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
amazonia napsal: Nechci se hádat ale myslím si že to ta ADA bude.
smich Pán je chytrý, nic si porovnávat nebudu, protože to prostě ADA...NEBUDE...napsal jsem...ADA má všechny ploutve sytě černé...může být červená, zelená, žlutá, bílá, oranžová a já nevím ještě jaká (pokud se nepletu, měl jsem i marygold)...to je celkem fuk. Ale všechny ploutve musí být černé.

Nemá-li všechny ploutve sytě černé je to něco, co se tváří jako ADA, ale čestnější je označit to jako WG, protože to nemá sytě černé všechny ploutve! ahoj To je to "podctatné"....jejda málem jsem si ublinkl...

P.S. Jak to prodávají obchodníci je mi celkem fuk, standard je standard... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 22:47 - Re: LiborSprysl
Akurát tá čierna nie je vždy tak sýta.A povedzme si rovno,že obchodníci niekedy zámerne i WG predávajú ako ADA.Znie to tak trochu Amano. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 22:40 - Re: amazonia
Tak teraz rozmýšľam čo sú tie moje.Všetky plutvy majú tmavšie a sú aj o dosť červenšie ako tie WG na fotke. smich (samicu som dostal darom takže netuším čo sa to z nej vyklubalo) :-D

Ako tak pozerám Moderné mečúne od Dokoupila,tak Wagtail nemá žiadnu čiernu na prsnej plutve.Presne ako si dal foto. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 22:24 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Nechci se hádat ale myslím si že to ta ADA bude.WG má ty ploutve podctatně světlejši.Břišní a řitní má teměř bezbarvé,hřbetí má jakoby rezavo kouřový nádech a i ocasní ploutev je světlejší,zvláště směrem ke koncům.Hledal jsem na internetu nějakou čistou WG jelikož tady v katalogu ve fotkách to není tak vidět a můžete si je porovnat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
ADA má všechny ploutve sytě černé...může být červená, zelená, žlutá, bílá, ornažová a já nevím ještě jaká...to je celkem fuk. Ale všechny ploutve musí být černé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:31 JoKa Re: LiborSprysl
Já jsem na WG také koukal, ale mátla mě jedna věc. Neoznačil jsem WG, protože má tu hřbetní ploutev světlejší a jenom ty paprsky sytě černé, kdež to Ada jí má úplně černou (stejně jako ta tazatelova). Takže jsem tipl Adu a ještě mladá ne zcela vybarvená...
Ale když tak na ní (vlastně na něj) znovu koukám, asi máte pravdu... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 04:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
ADA ne spíš WG, protože černé zbarvení všech ploutví není právě dokonalé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 23:29 JoKa Re: Alzbeta
No je to sice víc holka, než ten DANMAZUR00ův chlapák, ale nemůžu si pomoct a tak se zopakuji. Dnes samec č.2...

Edit: Je to tahle rybicky.net/atlasryb/mecovka_mexicka_ada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:17 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Alzbeta
No druh je to všechno jeden a to Mečovka mexická,pouze je tam víc barevných forem.Z fotografie se mi zdá(není to moc vidět),že by tam měli být dvě Mečovky červené ady(to jsou ty červené z tmavímy ploutvemy a dvě Mečovky zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:59 Alzbeta Re: Alzbeta
Fotka k příspěvku Mam eště jeden malej dotaz o jaké druhy se jedná? Vím že to jsou mečovky, ale jaké.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:57 Alzbeta Re: amazonia
děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:58 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Alzbeta
Je to Mečovka červená ada lyra.Vypadá to spíš na samici ale toho samce bych taky uplně nevylučoval.Tym zašpičatěním řitní ploutve a prodlouženi ocasní ploutve se nenech zmást,to je u lyr běžné i o samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:48 Muž tillecek [133] - SumciRe: Alzbeta
Zatím se ještě tváří jako samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:23 Alzbeta Re: Alzbeta
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:22 Alzbeta – samice či samec?
Fotka k příspěvku Ahoj, kdyžjsem si tuto rybku koupila tak vypadala jako samička, ikdyžměla malý mečíčekna ocasu a trochu zašpičetělou dolní ploutev, ale ted jimám 1měsíc a příjde mi že z ní nakonecbude sameček. Poradíte prosím? Za odpovědi děkuji
A poraďte mi někdo ajaký druh přesně jde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:10 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
To jak píšeš že když uhyne samec,tak se z nejsilnější sammice stane samec,je jen fáma.Mnoho chovatélů se už o to pokoušelo a ještě se to nikomu nepotvrdilo.Teď k těm pozdním samcom.Drtivá většina samců dospívá běžně kolem 3 - 4 měsíce (záleží taky na podmínkach chvu).Ale menší část samcu svůj vývoj zastaví a pokračuje dál v růstu (zdánlivě připomína samici a nezkušený chovatel ho taky může tak brát,ve zverimexu to je běžné že je zamění)Svůj vývoj pokračuje kdy se mu dotvoří gonopodium a vytvoří meč,mnohem později,někdy třeba i v 9 měsících.To že do něho raný samec najíždi a pokouší se o zpáření je naprosto normální jelikož má rysy samice až do doby než se z něho do opravdy ten vyspělí samec stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:43 JoKa Re: DANMAZUR00
Čím víc fotek dáváš, tím víc jsem přesvědčen, že je to kluk... ;-) Ten neporodí, i když ho do té porodničky nastěhuješ.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:41 DANMAZUR00
Četl jsem že když uhyne samec tak se nejsilnější samice přemění v samce ale já samce pořád mám a v obchodě to byla jasná samice.A jak to myslíš pozdní samec ten výraz jsem ješté neslyšel.Samec se s ní pořád páří a když samec kolem ní krouží předváďí se a nacouvává do ní ocáskem tak samice stojí nesnaží se mu utéct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:49 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Z těch dalších fotek bych řekl že to bude z největší pravděpodobností ten samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:45 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Není to dost dobře vidět a je to rozmazané ale zdá se mi že ta ploutev je úzká a špičátá co by poukazovalo na toho pozdního samce,samice by tu ploutev měla mít širokou a vějířovitou.Každopádně žádnou skvrnu březosti nevidím a tudíž buď to je nedospělá samice a nebo ten pozdní ne s cela vyvinutý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:43 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku A ješté jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:40 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Omylem jsem tady dal nepovednou fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:29 DANMAZUR00 – ploutvička
Fotka k příspěvku Tady ja ta řitní ploutvička.Na chvilku jsem ji jusel prendatdo porodnicky,nechtela se nechat vyfotit a přitom včera to byla modelka smich .Jen jsem dal porodnicku do vody hned se o ni zacala zajimat tak jsem ji jen potopil a sama do ní vplavala.Aspoň mi usnadňila práci s chytáním když už se nechce nechat vyfotit smich .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.12.2013 12:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: amazonia
amazonia napsal: Mě když se narodí potěr živorodek např. ráno tak je začínám krmít až někde odpoledne.Oni se často rodí z nepatrným neztráveným žloutkovím váčkem

To jsou špatně vyvinutá mláďata, zdravá se s váčkem nenarodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:23 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Albert
Mě když se narodí potěr živorodek např. ráno tak je začínám krmít až někde odpoledne.Oni se často rodí z nepatrným neztráveným žloutkovím váčkem a taky se potřebujou nejdříve rozkoukat a proto začínají přijímat potravu až za několik hodin.Nejlépe je jim dávat živou potravu,po které velice rychle rostou,buď artémku a nebo já používam mikry a grindál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:06 R Muž romant [27982] Re: Albert
Je to odvislé od velkosti nádrže a počtu ryb, ale měnil bych klidně obden 1/3 objemu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 45 46

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 46391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4362-mecovka-rozmnozovani-odchov?od=351