Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 19:49 el_Barto – ryby
predne co tam mas za rbicky, neokusuji si to navzajem? pokud pak das bokem rybicku ktera je ten zaskodnik, mely by dorust ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 18:49 Ondra – Roztřepené ploutve
Ahoj.Nevíte čím muze byt ze nektere rybicky maji roztrepene, jakoby potrhane ploutve?Samozrejme me napadl bekterialni rozpad ploutvi ale ono se to nezhorsuje.Nekterym se to vyleci nektere to maji trvale.Nastesti na to neumiraji ale nevite co bych mel treba pridat do vody pro jejich zdravi??Nechce se mi tam lit zadne lecivo.Tak nestaci treba sul??mate s tim nekdo zkusenosti?Dekuju za jakoukoliv radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 13:11 Pox – Bakteriální rozpad ploutví
Ahoj tohle pondělí jsme taky zjistili rozpad ploutví a večer jsme ještě nasadili Tetra General Tonic. Voda se nám zbarvila do zelena. Máme to nechat tak 5 dní. Na rybičkách sice zatím nepozorujeme zlepšení, ale co je hlavní, nehorší se to. Asi v sobutu jim vyměníme tedy vodu a pak uvidíme. Rozhodně bych jim nechala jseště nějakou dobu na zotavení než tam začneš dávat savo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 09:21 Gerrik – Bakteriální rozpad ploutví
Ahoj, některé z ryb - neonky, gupky, sumečci mají náznaky BRP. Použíl jsem Multimedical, den vynechal, a protože se to nezlepšilo aplikoval jsem Multimedical opět. Myslím že to nemá valný účinek, fakt je že se to nezhoršuje. Mám zvýšenou teplotu a nesvítím. Obsah filtru je venku.
Tak mám dotaz, chci zkusit nasadit Savo. Mám rybkám vyměnit vodu anebo to savo aplikovat do vody s obsahem Multimedicalu? Abych to s tou chemii nepřehnal. Díky za reakce, prosím o konkrétnost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2005 12:56 Volda – Léčení
Pokud budeš používat jakékoli léčivo musíš z filtru vyndat náplň
s aktivním uhlím, jelikož uhlí všechny přípravky a léčiva pohlcuje.
Aktivní uhlí se dává do filtru jen po léčení, protože některá léčiva obsahují těžké kovy jako měď ,ale lepší je pak vyměnit vodu a aplikovat přípravky které těžké kovy odbourá.Rozhodně
nedávej uhlí do filtru a dej tam radši filtrační vatu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2005 12:24 Ferda – Rozpad ploutví
Diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2005 02:38 Volda – Rozpad ploutví
Omyl, nitrifikační bakterie ve filtru to neničí, sám to používám
při výměně vody jako prevenci. Osobně jsem se u Aquaru ptal
a na webu je o tom napsáno :"Přípravek neničí anaerobní mikroflóru, takže nezpůsobuje totální dysmikrobii v zažívacím traktu ryb (neničí "hodné" bakterie. Přípravek je vhodný pro všechny skupiny ryb ve všech stádiích jejich vývoje. Balení 250ml,550, 2l, 3l, 5l. Dávkování: inj.stříkačkou od 1 ml/20l vody až po odměrku 20 ml na 400 l vody.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2005 23:48 Ferda – Rozpad ploutví
Jenze ja nemam karantenni nadrz a nechci, aby mi to znicilo i bakterie ve filtru!!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2005 23:41 Volda – Rozpad ploutví
Na bakteriální rozpad ploutví je výborně fungující léčivo od Aquaru - Terap AB viz.http://www.aquar.cz/Bakterialni%20rozpad%20ploutvi.html ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2005 16:31 Ferda – Rozpad ploutví
Ahoj, je methylenova modr vhodna proti bakterialnimu rozpadu ploutvi? Tehle nemoc u me napadla nekolik razbor (viz foto: rybicky.net/k/forum/3.jpg), ostatni ryby jsou zdrave. Cim to je? Test na NO2 ukazuje 0! Musi byt pri leceni meth. modri odstranena z filtru houba z aktivniho uhli? Diky za rady...
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 18 ...... [19]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=901