Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.06.2012 06:13 jamajcan Re: Petra
Opět málo informací.Chtělo by to vědět,v jak velkém akva.závojnatka žije,jak je velká,jakou má teplotu vody,s kým je v akváriu,čím je krmená,jaká je tam filtrace,a alespon zhruba znát parametry vody.Většinou se dobereme k tomu,že ryby žije v naprosto nevhodných podmínkách a z toho pramení většina Vámi popsaných problémů.Ale nebudu předbíhat a počkám na více informací od Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:07 Petra – bakteriální rozpad ploutví
Prosím o radu,mám jednu závojnatku,tmavě modrou.Nevím co se s ní děje ,ale často my polehává na dně akvárka a všimla jsem si,že na prsních ploutvích má takové chomáčky rosolu a normálně odpadávaj kousky ploutví.Dnes už i na zadní plouty má dvě díry.Jsem začátečník,mám dvě akvárka,větší mám v poho,tam jsou neonky,cucáci a žijou dobře.Ale závojnatka je v menším,protože je špindíra a teda nic moc.Vodu měním cca 1/3 za týden.Poradíte co dělat?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 16:16 jamajcan Re: LiborSprysl
Určitě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
Je to možné, není vidět ty ryby smich K té toleranci...No jistě, toleranci si ty ryby samozřejmě dalšími a dalšími odchovy v zajetí bezpochyby vytvoří...ale "pamatují" si z čeho přišly a když jim to člověk poskytne, je to poznat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2012 11:45 jamajcan Re: Fidorka
Můj názor je ten,že tím ph to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:40 Žena Fidorka [312] Re: LiborSprysl
Ale já tam neměla 6,5, nejníž to mohlo spadnout fakt jen na takových 6,7 - 6,8 - ty barvy jsou děs. Ale bylo to jen o trošku světlejší, než ten porovnávací roztok pH 7. Navíc jsem takové pH měla dřív vždycky, protože jsem přidávala CO2 už od začátku. Pak jsem jen na čas přestala a pH stouplo na nějakých 7,5, ale jen dočasně - tak měsíc, možná dva. Nikdy dřív jsem s nimi neměla vůbec žádný problém, takže se mi nezdá, že když měli i dřív stejný podmínky a byli v pohodě, tak teď by jim to způsobilo takovou paseku během pár dní. To bych spíš viděla fakt na toho čichavce, je teď fakt ostrej, útočí i na mě, mrcha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:39 jamajcan Re: LiborSprysl
V jejich domovině,řece Mamberamo ,je ph mezi 7.0 až 7.5.Takže vzhledem k tomu,že se zřejmě stoprocentně nejedná o importované kusy,se u nich vytvořila určitá tolerance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:38 host Re: Fidorka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Také jsem je choval ve trojkové vodě...ale výměna vody byla denně. Sodu jsem sypal lopatou... smich
Edit - jen zkusmo u některých druhů jsem projel místní atlas...jen u těch praecoxů je to pH pod 7....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
6,5 není lehce, ale dost. Vycházej z toho, že vyžadují stálý přísun čerstvé vody. Aby nedocházelo k okyselování. Pocházejí z vod, které jsou sice měkké, ale vlivem podloží je jejich pH téměž vždy nad 7. Takže informace rádoby tvůrců internetových atlasů vychází z informací, které nejsou správné.
Nevím kolik je těch ryb a kolik je spolubydlících, ale stovka skutečně může být málo na to,aby stačila týdenní čtvrtinová obměna vody.
Přiznávám se bez mučení, že na duhovky jsem měl hodně dobrého učitele... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:59 jamajcan Re: LiborSprysl
Já jsem choval G.diamant. při ph okolo 6.7,6.8 a neměl jsem žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:54 Žena Fidorka [312] Re: LiborSprysl
A odkdy nemůžou mít gavúnci pH pod 7??? Ještě jsem o nich nenašla jedinou takovou informaci, všude, kam jsem se dívala (včetně atlasu tady), je pH 6,5 - 8, Akvarko.cz uvádí dokonce 5,5 - 6,5 (ale tomu nevěřím). To mi neříkej, že by všude byly takovéhle údaje, kdyby jim pokles pH na 6.7-6.8 způsobil, že se jim do dvou dnů rozpadnou ploutve. Kdybych to měla jen z jednoho zdroje, tak neřeknu, ale fakt jsem nikde informaci, že by gavúnci nemohli mít pH pod 7 (obzvlášť takhle lehce pod 7), nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
Fidorka napsala: Zatím jsem změřila jen pH a dusitany - dusitany téměř neměřitelné (lehounce růžové), pH je teď zpátky na 7,5, burčák už mi dobublal. Když byl rozjetej, tak pH kleslo nejvíc tak na 6,7, níž ne, nebublala jsem nijak intenzivně, reakce byla dost pomalá. Dusičnany zatím nevím, změřím je večer, ale ještě nedávno (než jsem začala s burčákem) byly dost nízko, tak na 20 max. Tak by snad nemohly nějak extrémně vylítnout, obzvlášť když měly kytky CO2. Jedině mě napadlo, že by se ty procesy "kazení vody" zrychlily kvůli té vyšší teplotě.
Jinak gavúnci se chovají úplně normálně, dokonce ráno jako obvykle proháněli baby. Ploutve mají nejhorší chlapi, holky míň, a všichni to mají nejvíc na ocasu, pak míň na horních ploutvích, a někteří i vzadu na spodních ploutvích. Žádné změny ve zbarvení ploutví nebo těla nepozoruji. Nepovedlo se mi to zatím vyfotit (chvilku nepostojí, a když ano, tak mají ploutve stažené k tělu). Jiné známky poškození jsou jen dvě trochu bělavé tlamky (ale to mají gavúnci často a vždycky to rychle samo zmizí) a jeden kluk má na boku ještě nějaké malé zranění, vypadá to jako lehce odřené šupiny. A když jsem ráno pozorovala akvárko, tak si říkám, jestli jim prostě nedal tentokrát víc zabrat ten čichavec - už týden hlídá mladý a tentokrát je obzvlášť protivnej, fakt agresivní. A gavúnky nesnáší nejvíc - jsou v tom akvárku hned po něm největší, a navíc i nejvýraznější a nejdrzejší. Tak si říkám, jestli je přece jen nezrasil takhle on. Nebo se něco nastartovalo ze stresu z něj.

Ne že bych si myslel, že musí dojít na moje slova... smich Duhovky a pH pod 7??? coze No to nee. Takže držet nad 7 a osolit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:35 Žena Fidorka [312]
Zatím jsem změřila jen pH a dusitany - dusitany téměř neměřitelné (lehounce růžové), pH je teď zpátky na 7,5, burčák už mi dobublal. Když byl rozjetej, tak pH kleslo nejvíc tak na 6,7, níž ne, nebublala jsem nijak intenzivně, reakce byla dost pomalá. Dusičnany zatím nevím, změřím je večer, ale ještě nedávno (než jsem začala s burčákem) byly dost nízko, tak na 20 max. Tak by snad nemohly nějak extrémně vylítnout, obzvlášť když měly kytky CO2. Jedině mě napadlo, že by se ty procesy "kazení vody" zrychlily kvůli té vyšší teplotě.
Jinak gavúnci se chovají úplně normálně, dokonce ráno jako obvykle proháněli baby. Ploutve mají nejhorší chlapi, holky míň, a všichni to mají nejvíc na ocasu, pak míň na horních ploutvích, a někteří i vzadu na spodních ploutvích. Žádné změny ve zbarvení ploutví nebo těla nepozoruji. Nepovedlo se mi to zatím vyfotit (chvilku nepostojí, a když ano, tak mají ploutve stažené k tělu). Jiné známky poškození jsou jen dvě trochu bělavé tlamky (ale to mají gavúnci často a vždycky to rychle samo zmizí) a jeden kluk má na boku ještě nějaké malé zranění, vypadá to jako lehce odřené šupiny. A když jsem ráno pozorovala akvárko, tak si říkám, jestli jim prostě nedal tentokrát víc zabrat ten čichavec - už týden hlídá mladý a tentokrát je obzvlášť protivnej, fakt agresivní. A gavúnky nesnáší nejvíc - jsou v tom akvárku hned po něm největší, a navíc i nejvýraznější a nejdrzejší. Tak si říkám, jestli je přece jen nezrasil takhle on. Nebo se něco nastartovalo ze stresu z něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:57 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Taky nenašel, jsou tam jenom fotky z 5.5.12, nicméně jak píšeš, parametry vody, tam bude ten pes zakopán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Pokud by to byla opravdu bakterka, tak bude za pár dní po rybách a to bych řekl, že není Tvůj případ. Osobně si myslím, stejně jako kolega, že bude rozhoupaná voda, takže ta intenzivní výměna vody je velmi dobrý postup. Když budeš v tom měření, tak bych si ověřil hodnotu Ph, protože je možné, že ten burčák zafungoval a hodnota Ph šla dolů a reakce ryb v podobě potrhanejch ploutví, jak popisuješ by tomu mohla nasvědčovat.
Osobně si myslím, že příčina bude někde úplně jinde, pokud tento jev nebude doprovázený dalším poškozením kůže...Praecoxy jsou totiž prototypem toho jak ryba reaguje na nekvalitní vodu. Prakticky hned v prvním okamžiku, kdy to začíná být neúnosné jí naskáčou vředy na povrchu těla a teprve pak to jde do do dalších částí...Tu rybu jsem na avizovaných fotkách nenašel, ty jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:46 R Muž romant [27982] Re: Fidorka
Pokud by to byla opravdu bakterka, tak bude za pár dní po rybách a to bych řekl, že není Tvůj případ. Osobně si myslím, stejně jako kolega, že bude rozhoupaná voda, takže ta intenzivní výměna vody je velmi dobrý postup. Když budeš v tom měření, tak bych si ověřil hodnotu Ph, protože je možné, že ten burčák zafungoval a hodnota Ph šla dolů a reakce ryb v podobě potrhanejch ploutví, jak popisuješ by tomu mohla nasvědčovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 06:06 jamajcan Re: Fidorka
Ahoj.Podle mých zkušeností,je G.diamantový a Gavůnci obecně,ryba velice citlivá na kvalitu vody v akváriu.A setkal jsem se právě s tímto problémem v akváriích,kde byla z nějakého důvodu zanedbána ůdržba,a z toho pramenící zvýšená hladina dusičnanů ve vodě.To by mohl být důvod toho rozpadu ploutví.Proto moje rada je:zkontrolovat funkci filtru,změřit hladinu NO3 ve vodě a určitě měnit alespon 30 procent vody za odstátou klidně každy 2 nebo 3 den,než se hladina dusičnanů sníží.Pozor bych si dával na plísně,které by mohly napadnout poškozené ploutve.Jako podpůrný prostředek pro jejich regeneraci by mohl pomoci Aloe gel od firmy Dajana,který mám také vyzkoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 23:03 Žena Fidorka [312]
Mám problém, s mýma rybkama to vypadá zle... Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví, schytali to hlavně všichni gavúnci diamantoví, ty mají dost potrhané všechny ploutve, a některé z ostatních ryb mají trochu vykouslý ocas. Je to prezentace Kvakvárko, nic jsem poslední dobou neměnila kromě toho, že jsem začala bublat burčákem - dřív jsem ale CO2 taky dávala. Vodu měním týdně 20-25 l ze 100 litrů, odstátou pár hodin. A kvůli počasí se mi občas zvedla teplota z 26 na 28-29. Čím to může být a co mám dělat? Vypadají v pohodě, plavou, žerou, ale ty ploutve vypadají strašně... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:43 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no taky si myslím že čersvá voda bude nej byla jsem si koupit testy na vodu No3 a ph ale neměli dnes mi v menším akva uhynula jedna molla samice ta co se mi vždycky první začala krupici po léčbě už byla fajn a bez příznaků vypadala ok a dnes příjdu z práce a byla tvrdá samec odolává ale připadá mi to na ten rozpad protože ma prsní ploutve neuplé proto mu i plavání dělá problém jen podle toho co jsem četla už by měl dávno uhynout a stále se drží konečně jsem ho chytila a uvažuju že ho asi šetrně utratím a budu sledovat a vyměnovat vodu uvidíme co se vyvrbí dál až seženu ty testy změřím vodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:32 R Muž romant [27982] Re: slunecnice54
Doporučení ode mě je možná fádní, ale pokrčoval bych v té vodoléčbě. Pokud je akvárko v období pokrupičkovém a byť bylo použito šetrné léčivo, tak i přesto bych ty popisovaný stavy přisuzoval rozhoupaný vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:13 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no tak dnes jsem si všimla na betě a jedné platě že mají na ocasu rozdělené članky od sebě nechybí žádná čast jen je ten ocas rozdělený po žebrování tak teda nevím co s nima molyna zatím žije ale pohybuje se jen u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:25 R Muž romant [27982] Re: slunecnice54
Nasaď vodoléčbu a uvidíš, je klidně možný, že ho ta krupice tzv. načala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:22 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
chci se zeptat mám samce molly širokoploutvý už týden je divný má strnulé pohyby divně plave chtěla jsem jej odlovit do menšího akva kvůli pozorování co se s ním děje ve větším se mi pořád schovává ale je tak rychlý že jej nemůžu chytit jen jsem ho chudáka doplašila ležel u dna tak jsem myslela že pojde a on funguje pořád a stále polehává u dna jen jakmile jej chci ulovit je jak střela a teď se mi zdálo že má nějaké jak okousané prsní ploutve pohybuje se divně u dna ostatní ryby jsou ok nicjim neschází jen dodám že jsem přelečovala krupici která se mi u jedné rybky rozjela ale všichni jsou už ok jen tenhle chlapec mi dělá potíže a nevím co s ním a taky nechci aby se mi nakazili všichni ostatní léčila jsem eSHA exit a 2000 tak nevím co se s ním děje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 13:40 Muž MrHu [300] Re: JANA
Hodně živorodek znamená kolik?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 13:34 Žena geminika [39] - Živorodky
Neviem, či sa mi to len zdá, ale aj tie ostatné rybky na fotke majú trochu stiahnuté plutvy.Koľko stupňov má voda? Pri studenej vode mávajú stiahnuté plutvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:39 JANA Re: romant
JEŠTĚ JSEM ZAMNĚLA NAPSAT AKVA JE KRYTÉ POKLOPEM(KOUPILA JSEM AKVARIJNÍ SET).TAKŽE ŽÁDNÁ ŠPÍNA TAM NEMŮŽE PADAT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:26 JANA Re: romant
DĚKUJI MOC ZA ODPOVĚD.ČIŠTĚNÍM AKVA TO ASI NEBUDE.AKVA ČISTÍM TÝDNĚ 1/3 VODY,NEJDŘÍV POŘÁDNĚ ODKALÍM(MÁME HODNĚ ŽIVORODEK),ŽIVÉ ROSTLINKY MÁM 3. FILTR MÁME RESUN 2002(40-230 LITRŮ) V AKVARISTICE NÁM ŘEKLI ČISTIT TAK ZA PŮL ROKU,TAKŽE NA TEN JSEM ANI NEŠÁHLA.VODA JE 25 STUPNŮ."BETÁKA" JSEM PŘESTĚHOVALA DO SAMOTKY A POUŽILA MULTI-MEDIKAL.TAK UVIDÍME PŘIPADÁ MI ŽIVĚJŠÍ A NEMÁ TAK RUDOU HLAVU A ŽÁBRY.VÍM,ŽE JE RYCHLEJŠÍ A SNAD I LEVNĚJŠÍ KOUPIT JINÉHO,ALE TOHLE JE NÁŠ "SLÁVISTA" A DCERKA HO MÁ NEJRADĚJI ZE VŠECH RYBIČEK.DÍKY JANA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2012 21:51 R Muž romant [27982] Re: JANA
Rybu bych odlovil do separé nádrže se vzduchováním a aplikoval bactopur od sery, to doporučení odlovení je z důvodu ochrany akvária před likvidací nitrifikačních bakterií, k čemuž použitím toho léčiva dojde. O akvárium kde ty ryby jsou je třeba správně pečovat a to pravidelnou týdenní výměnou 1/3 vody, odkalením dna(dle potřeby). Je dobrý tam mít živý rostliny, teplotu ne nižší 25 stupňů, nádrž přikrytou krycím sklem, nepřekrmovat, filtr čistit až v momentě, kdy se ohlásí výrazně sníženým tokem vody. Než bude k dispozici příslušné léčivo, tak denně měnit 1/3 vody. Je docela dobrý si zvážit, zdali cena léčení je úměrná ceně té rybky, možná drsné, leč pravdivé. Osobně si myslím, že ty problémy jsou vyvolaný nedostatečnou, či nesprávně prováděnou péčí o akvárium. Něco málo ke studiu www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 09:46 JANA – SAMEC BETA -PLOUTVE
Fotka k příspěvku PROSÍM O RADU. MÁME SAMCE BETY CCA 4 MĚSÍCE.CELOU DOBU OK,ALE TED POSLEDNÍ 4 DNY JE SPÍŠ ZALEZLÝ V JESKYNI MÁLO PLAVE(PŘEDTÍM AKVÁRKEM REJDIL).NYNÍ ZAČAL VÍC PLAVAT,ALE NEZDAJÍ SE MI JEHO PLOUTVE. JSOU JAKOBY SLEPENÉ A KONCE ROZTŘEPENÉ(NEJDE MI TO MOC VYFOTIT).PLÍSNĚ JSEM SI NEVŠIMLA(JE BÍLÝ PERLETOVÝ + VÍNOVÁ-TĚŽKO JE TO VIDĚT).NORMÁLNĚ ŽERE.AKVA ČISTÍME KAŽDÝ TÝDEN(54 L).VODA ČISTÁ,PRŮZRAČNÁ.MÁ NĚJAKOU NEMOC NEBO JE TO V POŘÁDKU? DÍK ZA ODPOVĚD JANA
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:37 Muž MrHu [300] Re: Vrtule
Určitě je lepší poslechnout romanta, než tam zbytečně dávat nějakou chemii...:-) Ta je až pro případ nouze...a to tohle není:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2012 21:34 R Muž romant [27982] Re: Vrtule
Já za sebe určitě tu vodoléčbu, protože je-li tzv. rozhoupaná voda, tak ty výměny jsou dobrým opatřením ke stabilizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:26 Vrtule Re: romant
Stalo se tak při včerejšímu proprání filtračních hmot (vymačkání ve vodě z akva). Dusitany mám na nule, dusičnany však 25-30. V případě, že by se stav nezlepšoval, jakou léčbu doporučuješ vzhledem k přítomnosti pancerníčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:16 R Muž romant [27982] Re: Vrtule
Pokud bude ryba v dobrých podmínkách, tak se to zacelí samo, proto doporučuji ty výměny vody. Nesolil bych, jenom měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:13 Vrtule Re: romant
Fotka k příspěvku Snad tomu tak bude, děkuji. Starosti mi dělají ty tvě drobné dírky. Dokáží se samy zacelit i bez použití léčiva? V akva mám také panceřníčky panda a skvrnité, jaké množství soli v tomto případě snesou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2012 21:06 R Muž romant [27982] Re: Vrtule
Na bakterku to nevypadá. Tu ploutev má možná trochu pocuchanou. Naordinoval bych lehkou vodoléčbu v podobě častějších výměn vody, to by mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:03 Vrtule – Bakteriální rozpad ploutví - Betta
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu ohledně podezření na BRP u samce Betty. Dnes se u něj zhruba v polovině ocasní ploutve objevily dvě drobné cca 3 mm dírky. Na obrázku není moc patrné. Do akva jsem přidala sůl a aquatan. Nevím však co dál, díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:09 R Muž romant [27982] Re: Kat.
Na těch koncích paprsků těch ploutví je vidět, že jsou "užírány", takže léčení se nevyhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2012 14:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kat.
Především zlepšit kvalitu vody X-) Pravidelná údržba a výměna vody + kvalitní krmivo je nejlepší prevence ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:35 Kat. Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle je foto ještě před nemocí jen pro lepší představu, aktuální foto musím pořídit odpoledne. Vodu měním pravidelně a rybku se snažím nepřekrmovat, akvárko je zakryté, součástí nového akvária bylo právě i krycí sklo, takže teď by snad měly být podmínky v pohodě. Díky za radu ohledně léčiv, tyhle věci Vám většinou při koupi ve zverimexu nikdy neřeknou ... Jinak odpo pošlu foto aktuálního stavu, ploutvičky nám trochu prořídly no :-(
Edit: Tak přikládám foto aktuálního stavu rybky, když se podíváte je vidět že dolní ploutvičky nejsou stejně dlouhé a je vidět že kousek u pár odpadl !
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:15 R Muž romant [27982] Re: Katka Zimová
Ta teplota samozřejmě souvisí s tím prostředím, pro bety je dobrý aby to nebylo méně než 25 stupňů, akvárko s živejma rostlinama, plouvoucí mají bety rádi. Pravidelná týdenní výměna 1/3 vody, udržba dna, ryby moc nepřekrmovat, nádrž je dobrý mít přikrytou krycím sklem, může se stát že se nachladí když se nadýchají studenějšího vzduchu. Jnak při tom případným léčení je dobrý dodržovat návody. V případě použití toho Bactopuru bych tu rybku léčil v separé nádrži, protože dojde k narušení biologický rovnováhy a použití ve společenským akvárku by zbytečně vymlátilo nitrifikační bakterie. eSHa 2000 je v pohodě, ta je vůči okolnímu prostředí šetrnější. To jestli je tu rybku nutný skutečně léčit to napoví její aktuální fotka.
Edit: Tak podle té fotky bych léčivo nepoužíval, pouze zajistil ty správný podmínky v nádrži a častěji měnil vodu, to bych viděl jako dostatečný, ale třeba se vyjádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:06 Katka Zimová Re: romant
Fotka k příspěvku Te mi došlo, že jsem vlastně nepřiložila to foto při koupi, takže přikládám a odpo vyfotím teď ... Já jsem se právě dočetla, že by to mohlo být způsobeno i příliš nízkou teplotou vody, takže jsem pořídila nové i s topítkem, ovšem bohužel díky dodavateli jsem te musela topítko vrátit takže zase jen čekáme. Dříve sem pozorovala i kousky ploutviček (těch červených roztřepených) na dně akvárka, ale teď jsem zatím nepostřehla ani bílou plíseň na ploutvičkách a ani odpad ploutviček. Jinak díky za radu, podívám se po těch léčivech. jinak jako "hodně rozjetý" bych to nenazývala, nemyslim si, že by se nějak trápil, žere normálně aktivní je taky a problém při pohybu sem nepozorovala ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:52 R Muž romant [27982] Re: Kat.
Ta hlavní příčina, kdy se problémy s bakteriálním onemocněním objeví je ve špatným prostředí v němž je nucena ryba přebývat, takže pokud pomohlo už ono přemístění do nového akva, tak to o něčem svědčí. Pokud je ryba napadena bakteriální nákazou, tak na spolehlivé se zbavení této je nutné tu rybu léčit správným léčivem(třeba eSHa 2000, nebo Bactopur). Jako další možnost, pokud je to již hodně rozjetý, je lepší jí utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:53 Kat.
Prosím o radu,mám už pár měsícu samečka Betty a po cca dvou měsících jsem začala pozorovat malé chomáčky plísně na ploutvičce a poté mu ploutvička od části kde začala plesnivět odpadla. Předpokládám, že se jedná o BRP, ale jak mám BRP předejít ? Vyšší teplota, špatná voda nebo snad krmivo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:18 drkatka
Fotka k příspěvku Ahoj!
Chci se zeptat, jestli je tohle BPR? samečci už to mají celkem dlouho, ocasní ploutve vybledly i samičkám. Vše v normě, krom toho :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:40 R Muž romant [27982] Re: Calliente
Mrkni se třeba sem, kde se o bojovnicích dočteš docela hodně www.splendenspower.cz
Jinak souhlas k kolegyní s tím, že je to taková var. bojovnice a nic jí není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 10:35 Piky Re: Calliente
No dle mého názoru je to sameček, to zabarvení ploutví je genetické, takže to tak má být, možná to trochu vybledlo proto to vypadá jako krev. A pokud to je sameček, tak může mít ploutve trošku potrhané. Já na fotce alespoň nic závadného nevidím. Pokud žere atd. tak bych to nechala být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:14 Calliente – Bakteriální rozpad ploutvý?
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se na něco zeptat. Moje samička betty (aspoň sem jí koupila jako samičku) má na konci roztřepenou ploutev i na hřbetní. Ale jak sem četla níže, tak rozpad má prý rychlý průběh cca 2 dny. A ona už to má dobrý 3 týdny určitě. Nejdříve jsme dělali vodoléčbu asi 14 dní, nic. Tak jsme koupili baktopur od Sery a včera jsme jí kápli 3 den poslední dávku dle návodu. Ale má to pořád stejné. Nevím co by to už mohlo být a jak se toho zbavit =o(
Nenapadá vás něco? Prosím pomocte mi s tím nějak....Děkuju všem za radu.

PS: A to jak má červení zbarvení lehce v ploutvy, má u úplně rudé jako krev. Foto nic moc, ale líp to nešlo. Jsou tam vidět ty bílé žíly v ploutvy a trochu roztřepené ty konce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 14:48 Theresa – Karantena
15l

TetraPlant Complete Substrate
Hagen Glomat Controller

Glossostigma elatinoides
malokvětka 'Cuba'
kryptokoryna Wendtova "Brown"

obyvatel: Betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 14:47 Theresa – Nadrz
Spolocense akva v ktorom bola betta
50l akva
5x Egeria densa
Riccia fluitans
Glossostigma elatinoides
malokvětka 'Cuba'
kryptokoryna Wendtova "Brown"

TetraPlant Complete Substrate
Hagen Glomat Controller 1 x 20 W

rybky- Bola tam BETTA , ľx mecun mexicky , 10x tetra neonova

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=501