Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.06.2017 16:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: janickaryba
-u BRP by byl rozpad v paprscích ploutve
-nevhodné dno
-nemusí jít přímo o okus ,ale i o mechanické poškození (viz spodní část ocasní ploutve -třepení)
-ostré hrany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 16:21 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: Turbínka
Snad to tak bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.06.2017 15:58 Žena Turbínka [2558] Re: janickaryba
Brp postupuje mnohem rychleji, je to okousané. Hledej v akváriu pachatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 15:23 Žena janickaryba [1] - Miniakvária – Rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám malé akvárium v kanceláři a v něm paví očka a jednoho krunýřovce. Minulý týden měl ukousnutý kousek zadní ploutvičky. Celý týden se choval normálně a zdálo se mi, že se ploutvička nezměnila. Teď po víkendu zase kousíček ploutve chybí.... :-O Žádné jiné rybě nic není, tak nevím jestli je nemocný nebo jestli je možné, že o víkendu (kdy nekrmím) ho někdo okusuje.... :-( Náladu má dobrou a s chutí se dnes cpal okurkou.
Děkuji za radu ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 11:39 Wichaela – Aquar Terap AB
Zdravím,
netuší někdo jak je to s dávkováním Aquar Terap AB? na krabičce je 1 kapla/litr a ve starších článcích a spol pak 1-5 kapek/l. Potřebovala bych trochu přitvrdit léčbu, neb BRP není jedniné, co se u mé rybky objevilo (zkákal oka, při plavání ho to táhne ke dnu, ale žere a občas se snaží poplavat). Narazila jsem i na informaci, že byly změny v té firmě (umřel zakladatel majitel myslím) a pak šly některé testy na vodu přesností do kopru. Tak jestli i to léčivo se nemohlo také změnit... Psala jsem do firmy, ale zatím bez odpovědi :(
Děkuji převelice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.06.2017 09:12 R Muž ctibum [6909] Re: Gabriela
Filtr se čistí, až když se zasene biomolitan a sníží se výrazně průtok. Jestli to děláš každý týden, tak ho nemáš pořádně zaběhnutý. Do toho jsi měnila dno, kde ty užitečné bakterie také jsou. Byly... Takže jsi totálně nabourala prostředí. Kytky skoro žádné, takže se ti hromadí škodlivé látky a proto ryba vypadá tak, jak vypadá. Podle mě.
Jestli ji chceš léčit, tak mimo akvo, jak radí romant. Já bych ji uspal...
Akvo nech pořádně zaběhnout. Prakticky od nuly, načti vlákno o zakládání. Přidej rostliny, stonkovky. Sežeň si pár šneků, okružáky, levatky. Na filtr nesahej...
A zaregistruj se, založ prezentaci a neklesej na mysli, nejsi ani první, ani poslední... ;-)
EDIT
A pokud není, tak kryt na akvárko. Stačí sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 08:21 Gabriela
Tak egerii mam od 15.5. Predtim jsem mela jinou rostlinu, která nerostla.Filtr bezi jak jsem rekla, jak menim vodu proplachnu filtr v akvarijni vode, pisek jsem menila prave na doporuceni akvaristky na tento.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 01:01 JoKa Re: Gabriela
Ach jo... Už zase...
Jak já nenávidím lidi, co mě houpají, nebo ještě hůř, točí, z toho je mi blbě!!

Ten písek, ten se leskne, že bych se nad ním oholil a to věř, že to není v mém případě práce na pět minut...

Tu egerii si koupila hádám včera, v neděli bylo zavřeno, ještě má nezastřižené kořínky...

A filtr, který běží měsíc, vypadá sakra jinak. O tom snad polemizovat nemusíme...

Jak jsem psal, utratit a začít znovu a lépe... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 22:54 Gabriela – BRP
Filtr běží už více než měsíc, jen jsem do akva dávala leky proti bakter.infekcim a nevyndala molitan, takže pokud dobře chápu vyndat rybku a přendat do jiné nádrže kde aplikovat lečivo, následně vrátit do zaběhnutého akva? Ještě jsem si všimla, že ryba vždy zbělala jak byla vypnutá lampička, když jsem rozsvítila, vrátila se jí barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 22:19 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Proto jsem doporučil tu případnou operaci provést v separé. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 22:16 JoKa Re: romant
Sorry, já pak editoval, nečekal jsem, že to přečteš tak rychle... :-) Další dva důvody jsem přidal...

Protože toho mála je tam sakra málo...
Můj názor...

Ryba je hotová, konečná. Utratit, nasadit okružáky a za měsíc zkusit znovu... Toť můj názor... Nasadit direct je likvidace i toho mála, co tam je, a zbytečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 22:11 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Aktivní mokroflóra tam samozřejmě je, obával bych se. ;-) Proč to musí bejt ausgerechnet jenom o tom molitanu. :-) Proč ničit i to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 22:05 JoKa Re: romant
Aktivní mikroflóra v tomto akvu není přítomna. Neobával bych se její likvidace... ;-) X-)

Ta houba od filtru tam není déle než týden (spíš tak tři dny, ještě jsou vidět bublinky). A to je jen ta houba...

To dno, no, takhle to prostě neodkalíš... ano

A jedna egeria to fakt nespasí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:36 R Muž romant [27987] Re: G
Kdyby to byla moje ryba, tak jí pošlu na druhej břeh. Možnost to tzv. zkusit s přípravkem Bactopur direct zde samozřejmě je, ale obecně labyrintky se velmi těžce léčí. Když používat ten direct, tak m ít na paměti jeho schopnosti při likvidaci aktivní mikroflóry akvária, tedy nitrifikace jde do háje a proto je dobrý tuto operaci dle přiloženého návodu realizovat v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:32 Gabriela – BRP
Fotka k příspěvku Přikládám ještě jednu fotku, barevně je něco mezi těmi 2. Těžko se mi zachycuje realna barva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 21:28 G Re: romant
Fotka k příspěvku Rybka po 3 dnech:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:47 R Muž romant [27987] Re: Gabriela
Teplotu na min. 28st a denně měnit polovinu vody. Pokud po 3 dnech nebude viditelné zlepšení, napsat. Ten filtr znovu zprovoznit a neaplikovat žádný jiný léčivo než tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:31 Gabriela – Nemocna betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
chtela jsem se zeptat, jestli má rybička BRP a jak ji pomoct? Mam filtr, topitko, vodu jsem prisolila, lecivo multi-medical, vodu menim cast cca 1 tydne, akva cca 15 litru vody muze byt tak 10 litru. Filtr se na pri lecbe vyradit tak jsem sundala penovku aby zustalo vzduchovani, rybicka ma v ploutvich dirky a trepi se ji. Budu rada za kazdou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2017 14:31 R Muž Anthrax [4765] Re: Andrea
Já moc nechápu proč tam dávat nějaké CO2 plus, když tam nejsou téměř žádné kytky. Je to jenom plýtvání pěnězma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.05.2017 22:45 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Nějak nerozumím tomu, že ty nechceš porozumět potřebám ryb. To AQ je MALÉ i pro jednu bettu. Je malé pro jakoukoliv rybu. Tvůj problém je malé AQ, nedostatek rostlin, že se v tom pořád hrabeš a naprostý nedostatek vědomostí. A že se ryby k sobě hezky chovají, to je jen tvůj zkreslený pocit. Je jen otázkou času, kdy je to přestane bavit a servou se. Tohle není život, ale ŽIVOŘENÍ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 22:37 Andrea
Já vím, že je malé, ale oni se k sobě chovají fakt hezky(jsou tři). Jsou klidně v těsné blízkosti a čučí na sebe nebo se o sebe otírají(netřou) či spolu jen tak plavou a pronásledují se.
Tím dorážením myslím to, že je dna rybka do druhé šťouchne, ona uplave, takhle se to zopakuje a pak si hleděj svýho. Vážně kdyby si nějak ublížili nebo byly agresivní, rozdělím je.
Jinak dík za rady, zařídím optimální podmínky...takže to roztřepení by se mělo zpravit? a ta červená ploutev? je to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.05.2017 21:33 Žena drvi [2894] Re: Andrea
Jen jsem se chtela zeptat, kolik ze ryb to chovas v tech 9 litrech coze ??? To je malo i na jednu tone , tak maximalne na par krevetek. Betta (jedna) potrebuje minimalne 15 - 20 litru vody. Pokud mas tri betty (samec udajne dorazi na holky), tak alespon 50 litru!!! Jinak to hranici s tyranim zvirat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2017 21:07 R Muž romant [27987] Re: Andrea
Tak pokud budeš uvádět nepravdivý údaje, tak nemůžeš očekávat pravdivý odpovědi, ono totiž jenom málokdo zde vlastní funkční křišťálovou kouli. ;-) Ta ryba, pokud bude chována v odpovídajícíh podmínkách, nebude mít problém, bohužel ty jí ony zaklínané optimální podmínky prozatím nevytváříš, tedy problémy se kupí. hmm O tom, jak má daná nádrž vypadat a co jsou to ty správný podmínky je zde popsáno opravdu hodně pojednání, ale pro rekapitulaci. Vodu ne sudenější 26st. a to trvale, je-li přítomna filtrace potom výměnu min. 1/3 objemu nádrže provádět alespoň jednou týdně, není-li přítomna filtrace měnit klidně obden, přítomnost živých a prosperujích rostlin je velmi vhodným pomocníkem při docilování stavu optimálnosti. Krmení pestré, ale střídmé, dno udržovat v čistotě, použití různých rašelinových výluhů je taktéž možné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 20:26 Andrea
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jo, zrovna jsem dokončila kompletní dezinfekci akvária, objevila se mi na kytkách a spodní straně rámu jakási černá plíseň. Rybky jsem vylovila, kytky, akvárko a písek vydezinfikovala a umyla, vyměnila hadičku vzduchování. Koukám, že na mě celý akvárko řve, že to dělám blbě, no myslela jsem, že vím co dělám(asi ne). Teď je zase v chodu, bez chemie a přípravků(až na Aqua Safe a CO2 plus).
S tím založením je to pravda, neměla jsem ho měsíc, ale tak 14 dní. Filtr nemám, rozměry jsou 30x15x20 (tudíž 9l).
Myslím, že ty ploutvičky mu nepocuchaly holky, čučím na ně skoro pořád a chlapec doráží spíš na ně(někdy), většinou si jen tak plavou nebo se jakoby poznávaj(nevím jak to vysvětlit)
Posílám, tentokrát kvalitnější fotky kde jsou vidět ty ploutve, vzala jsem foťák tátovy, ale stejně(moc fotit neumím). Na jedné z nich je vidět jeho spodní ploutev taková jakoby se měnila na červenou, to tam před tím nebylo, nevím jestli to něco znamená...
Poraďte prosím, jestli jste to se mnou ještě nevzdali.

Jinak díky za info o té Anubias :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.05.2017 19:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Andy
Nechci být hnusná, ale jestli ty nás nehoupeš. Takto nevypadá AQ po měsíci chodu. Vypadá, že je čerstvě založené. I ty rostliny na to vypadají. A kde máš filtr? A jak je to AQ velké (tím, myslím rozměry - délka, šířka, výška). Podle mě je to AQ dost malé. A pro tři betty tuplem. Ono je velmi pravděpodobné, že mu ploutve pocuchaly ty holky. Příště, než budeš určovat, co rybám je, tak se nejdříve zeptej. Ona ta skalice může být pro toho beťáka konečná, obzvlášť, jestli mu jsou tři roky - to už je stařešina.

Edit: Anubias se nesází do dna, ale váže na kořen nebo kámen. Oddenek musí mít venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.04.2017 17:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andy( Andrea)
-modrá skalice koupel , s každou výměnou sůl a MULTI-MEDICAL ,čerstvé akva ,atd
-bakteriální rozpad ploutví to není v žádném případě
-váš postup ryby neléčí ,pouze jim svým přístupem přitěžujete ,nemluvě o té modré skalicí (Síran měďnatý)
-nestabilní akva ,klasická chyba diagnostiky nemoci ,postupu léčby a použitých léčiv
-mé doporučení je nechat akva a ryby bez dávkování dalších jakýchkoliv léčiv a ob den měnit třetinu vodu "prozatím" a nadále nezatěžovat organismus ,průběžně konzultovat průběh a vývoj ,dle stavu jedinců v akváriu
-jedná se pouze o mě doporučení ,,zdůraznuji doporučení,, , protože byla aplikována modrá skalice v neznámém množství ,což mohlo ovlivnit stav zvířete v důsledku zasažení vnitřních orgánů
-k akvariu se vám vyjádří kolegové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 13:43 Andy – ploutvičky
Fotka k příspěvku Může být(ta fotka)?
Teplota je 28o, založené je asi měsíc, kytky tam jsou od začátku. Jinak jsem vždy krmila granulemi, ale když se mi zdálo že jsou nemocný začla jsem dávat mražené koretry a vodu měnit obden, s každou výměnou sůl a MULTI-MEDICAL.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2017 18:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andy( Andrea)
-registrujte se a je po problemu ,účet můžete kdykoliv zrušit
-podle fota se nedá usoudit nic ,tedy ke stavu samce betty
-viditelná je pouze čerstvost akvária ,takže tam není nejspíš vytvořena ta správná rovnováha ,v jejímž důsledku došlo ke třepení ploutví
-zkuste vyfotografovat ocasní ploutev ,hřbetní ploutev ,nebo nějak šikovně celého v přední části akvária ,stačí jedna pořádná ,
-teplota je?
-kdy jste založila to akva?
-jak dlouho jsou tam ty kytky?
-to vzduchování stáhněte ,je zbytečně moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 17:43 Andy – pardon
promiňte, že reaguji až teď. Snažím se o to celé odpoledne ale vždy po odeslání mě to hodilo na hlavní stránku fóra nebo mě to rovnou napsalo přijďte za minutu a žádný příspěvek tam nebyl, musela jsem změnit méno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 17:38 Andy – Ahoj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dík za útěchu :-) mám tu teda nějaký snímky(a zjišťuji jak zle můj mobil foťí). Ve skutečnosti je to vše mnohem barevnější. Sameček má teď odpolední dýchánek jinak plave s holkama a hraje si ve výru bublin popřípadě se předvádí a pošťuchuje je :-)

jak se tak na ně koukám, bála jsem se vodnatelnosti, ale možná jim dávám baštit víc než bych měla hmm
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 06:09 R Muž romant [27987] Re: Andrea
Andrea napsal: dobře, díky za objasnění. Achjo ty rybičky se tvářej že vůbec nestárnou, nechci tomu věřit sadRybičky jsou živočichové smrtelní a každá jednou umře, tomu je třeba uvěřit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 22:03 Andrea Re: lacewings
dobře, díky za objasnění. Achjo ty rybičky se tvářej že vůbec nestárnou, nechci tomu věřit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.04.2017 21:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andrea
-to právě nelze stanovit
-není známo množství aplikované do koupele
-navíc uvádíte ,stáří tři roky u vás a dospělce jste ho již kupovala ,tak je to spíše pouze důsledek stáří ,to "třepení" ploutví
-betta se dožívá průměrně dvou let
-vzhledem k tomu ,že jste již aplikovala léčbu s poměrně dlouhým časový intervalem koupele (neznáme dávku) ponechal bych bettu již bez další procedury
-zřidte si prezentaci a vložte foto
-léčba modrou skalicí se provádí pouze na odborné doporučení s dostatečnou znalostí aplikace ,
-poměry používaných dávek a doby léčby ,jsou u jednotlivých druhů ryb a typu onemocnění různé
-infekční činitel mohou být i ty nové betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 21:31 Andrea – modrá skalice
Z původních krásných barevných ploutví jsou teď poloviční roztřepené ploutvičky. Celý byl pokrytý jakýmsi povlakem. K léčbě modrou skalicí jsem dospěla po přečtení několika stránek. Měla sloužit jako první pomoc, jsem totiž ze zapadlé vesnice a jakýkoliv obchod(natož s akvaristikou) je těžké navštívit, než se zase po víkendu dostanu do města a koupím optimální lék. Možná si to nalhávám ale přijde mi že se mu vrátila barva :-) Nevím jestli s tím mám pokračovat(opakovat léčbu) během víkendu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2017 20:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andrea
-jak jste dospěla k diagnostice BRP a léčby minutovou koupelí v modré skalici, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 20:13 Andrea – modrá skalice
Ahoj, mohla bych se zeptat? Jde o mýho betta samečka. Má bakteriální rozpad ploutví, dnes dostal první minutovou koupel v modrá skalici, nevím ale jestli se ta koupel má opakovat(a jak dlouho) či nikoli. Je jinak čilí, baští a nechová se nijak zvláštně.

Už ho mám poměrně dlouho(tak tři roky a při koupi byl už velký) a nikdy problémy neměl. Je ve společnosti dvou ještě malých samiček(nedávno koupených) preventivně jsem solila. Vzduchování, kytičky i topítko mám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 11:04 Žena janickaryba [1] - Miniakvária – Rozpad ploutví?
Hezký den všem. ;-) Hlásím, že sameček s poškozeným ocáskem přežil noc a i dneska se na první pohled zdá být v pohodě. Ani na žádné jiné rybce nic nepozoruji. Tak snad.... potlesk Pro jistotu jsem odkalila dno, vyměnila 1/3 vody a budu dál pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 22:48 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: lacewings
Ale je fakt krásnej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 22:48 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: Maq
Nám se tenkrát ta očka dařila. Jen občas nějaká spáchala sebevraždu vyskokem z vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2017 22:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: janickaryba
janickaryba napsala: Je to albín a nerada bych o něj přišla.
-všechna zvířata obsahující "ino" gen , jsou ve své podstatě náchylnější ,na všechny formy onemocnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 22:17 Maq Re: janickaryba
janickaryba napsala: asi dřív byly nějaké odolnější.
Tak to já mám z dětských let hezkou řádku rybek na svědomí... Když si vzpomenu, co všechno jsem vystřídal ve svém prvním akvárku... chcípalo to taky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 20:58 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: Acinonyx
Ráda si poslechnu každou radu. ;-) Jen v některých fórech nestačím mrkat jak někteří na druhé útočí. coze Jinak přečetla jsem vše co je možné, takže teoreticky už to vsechno zvládám... praxe je trochu jiná a hlavně ty potvůrky nic neřeknou. ;-) Snažila jsem si sehnat nějakou odbornou literaturu a musím říct, že jsem byla dost zklamaná. Výběr téměř 0 :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 20:52 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: romant
Měla jsem rybičky jako dítě, ale asi dřív byly nějaké odolnější. Měli jsme asi stejně velké akvarko jako mám teď, žádný filtr jen pár kytek, žádná chemie nic a paví očka se množila jako o život a nic jim nebylo. ;-) Moc se mi to líbí, tak snad to vyladím a zase dosahnu stejné rovnováhy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 20:24 Acinonyx Re: janickaryba
Nelameme, Roman ju zatial len tak cvicne ohyba. smich

Dolezite a pozitivne je, ze sa zamyslas nad tym co ti tu ostatni pisu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 19:18 R Muž romant [27987] Re: janickaryba
Já nad tebou hůl nelámu, jenom tě upozorňuji na možná rizika. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:50 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: romant
Snaha je. Odkaluji při každé výměně... no chybami se člověk učí. Nelámejte nade mnou hůl, už se koukám po větším akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2017 18:33 JoKa Re: romant
To chce hlavně ancáka pryč... Včera bylo pozdě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2017 18:30 R Muž romant [27987] Re: janickaryba
Více jak 10 pavích ok a ancák v 25 litrech, to chce opravdu se smekat a měnit, měnit, měnit, protože jak to akvo bude stárnout, budou se i kumulovat odpadní látky a to bez ohledu na to, jak často se bude odkalovat dno, prostě bude docházet k systémovému nasycení a je jen otázkou času kdy dojde k bodu zlomu. ;-) Nicméně dokázat si že to zvládneš, to taky stojí za pokus. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:04 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: Maq
Beru to vážně. Věřím, že máte více zkušeností a rozhodně nechci, aby rybky trpěly. ;-) Proto se ptám a snažím se co nejlépe popsat situaci v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 18:01 Maq Re: janickaryba
janickaryba napsala: Rybky jsou živé a pořád při chuti
V tomto ohledu jsou gupky trochu zrádné. Ony žerou furt i v podmínkách silného stresu. Onehdy jsem likvidoval gupky a viděl jsem jednu slupnout potěra ve chvíli, kdy jsem je ve sklenici dával do mrazáku.
Jestliže Ti romant napsal, že je to časovaná bomba, měla bys to brát velmi vážně. Zamyslet se, co všechno by se dalo zlepšit. Je toho jistě dost...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=201