Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:25 Renda
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Mám v akváriu dva ancistrusy. Dnes jsem si všimla, že jim chybí kousky ploutví, hlavně ocasních. Hřbetní ploutev je jediná v pořádku. U ostatních rybiček jsem si ničeho nevšimla a vypadají v pohodě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 22:22 Muž Mislow [304] Re: Max
Ahoj, v cem tu rybu mas? Udelej si prezentaci nebo aspon napis kde je ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2016 21:49 R Muž romant [27987] Re: Max
Nicotný podmínky, to je ten problém. Denně, či obden měnit min. 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 21:46 Max – Nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj poraďte prosím co je s mojí betonu tenhle rozpad trvá už asi 5 dní a nepomohlo ani sera omnipur poraďte co to může být za nemoc popřípadě léčbu děkuju předem :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 20:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hel.
Hlavne budes mit problem s tou teplotou, pokud nemas doma klimatizaci nastavenou na aspon 25°C, protoze do tak maleho objemu nejake rozumne topitko tezko dostanes.

EDIT: Za 350Kc jsem koupil nadrz 33l, vcetne plastu na bocich s posuvnym krycim sklem (je rozdeleno napul). Da se i za mene (za 200Kc muzes mit s jistotou slusne sklo pro sveho betacka), pak se Ti tam uz ledacos vejde ohledne vybaveni, a zbavis se i nutnosti vecne menit vodu (tedy vecne ji menit budes, ale ne tak casto, abych byl presnejsi).

EDIT2: Kdyz to akvarium budes mit s krycim sklem, a das ho nekam pod policku ci do nejakeho nabytku, muzes nad to prisroubovat svetlo na 8W zarivku z Hornbachu, stoji myslim 220Kc i se zarivkou (je puvodne urceno nad kuchynskou linku) a mas razem moznost pestovat i nejake rostliny, coz je zase o necem jinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:39 R Muž romant [27987] Re: hel.
Určitě, musí být dobrý podmínky, jak jsem popsal v předchozím příspěvku, tak se na to vrhni, ať nasbíráš zkušenosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:36 hel. Re: romant
a je šance ,že ploutve ještě dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:32 R Muž romant [27987] Re: hel.
Takže, než tě odsoudí za tu kouli a malou velikost akva, nedělej to stylem totální očisty, ale jenom měň polovinu vody, na dno dej nějaký písek, štěrk a pořiď živý rostliny, nějaký rychleji rostoucí plevel, plovoucí rostliny a zajisti, aby ta teplota po celý den neklesala pod těch 25 st. a tu kouli přikryj nějakým sklem, nech tam malou mezírku na proudění vzduchu. Tu půlku měň klidně denně a používej vodu z druhýho dne odstátou, natočenou v nějaký pet lahvi. Kdyby se skutečně jednalo o bakterku, byla by ryba za den bez ploutví. Netvrdím, že tam nějaký bakteriální problém nemůže být, ale až zas tak tragicky bych to prozatím neviděl. Když se ta péče bude odehrávat správně, zotavení se může dostavit. No a časem dojdeš k názoru, že bude lepší si pořídit nějaký 20 litrový akvo s technikou a bude větší komfort, jak pro tebe, tak pro beťáka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:24 hel. Re: romant
do akvárka se vleze zhruba 1,5 l vody (je to menší kulaté akvárko) :/ vodu mněním co druhý den (rybu předělam do nádobky akvárko vymiju a dá z kohoutku teplejší vody ,následně rypu dám spět) filtr ani rostlina není :/ teplota vody je kolem 24-25 stup. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:12 R Muž romant [27987] Re: hel.
Akvárko(jak je velký), čistíš, tedy předpokládám měníš vodu a nebo to pígluješ dočista dočista? Filtr tam předokládám nemáš. Jaká tam je teplota? Určitě to nechce nižší než 25 st. Jsou tam živý rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:01 hel. – pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku pomoooc :o mám bettu (samce) je sám v akvarku a už přes týden nalézám v akvárku kousky jakoby natrhaných ploutví .... akvátko čistím co druhý den a vodou hned z kohoutku . prosím moc o pomoc sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 16:29 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Iveta
Pochybuju, že byly nakažené všechny, na první pohled je vidět, že mají konce ploutví bílé, spíš to vidím jako reakci na přidání do nového prostředí, které asi nebylo podle jejich představ a byli náchylnější ze stresu a podobně, to jsem už párkrát viděl. Za druhé esha exit Vám na to vážně nepomůže, jelikož je jen na krupičku, takže používat jen tu 2000. A za třetí tu nevidím žádné fotky, tak vlastně ani nevím s čím chcete poradit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 14:37 Iveta – Gavůci jezerní tmavé skvrny na zadní ocasní ploutvy
Velmi Rychle bych potřebovala poradit V prosinci jsem si koupila 30 neonek a všechny byli nakažené rozpad ploutvý Byla chyba že jsem je dala hned do akva bez karantény zbyl jeden samec a ten je ve sklenici Přeléčovala jsem Baktopurem ten nezabral asi 2 krát a pak Eša 2000 + Eša Exit Když jsem dávala Ešu vyměnila jsem polovinu nádrže Prosím poradte jestli je to ten rozpad ploutvý Moc děkuji Iveta Muj meil therama@seznam.cz budu ráda za každou éčení ešou bylo20.ledna moc dík Iveta ps .. přikládám fotky tmavé místa na ocasní ploutvy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:49 R Muž romant [27987] Re: Sstevo
Jenom cvičně, kolik a v jakým obejmu je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2015 18:04 R Muž Silent [5949] Re: Sstevo
Především perfektní kvalita vody, mírné zasolení a pokud se to nezačne lepšit, nebo je to hodně rozjeté zkusit nasadit antibakteriální léčbu (sera baktopur direkt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:02 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chcel by som vedieť ako zabrániť aby môjmu prísavnikovy prestaly odpadať plutvy????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 14:52 majkoparajko – môj prisavnik
stav sa mojmu prisavnikovi zleposil a zistili sme ze to nebude tou bakteriou ale mrenkami machovimy barbus tetrazona green

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 16:03 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Všechno se to točí kolem těch podmínek a o hlavně kvality vody u bet je důležitá i ta vyšší teplota. Zamakej na kvalitě prostředí, pomalu to zvyšuj na těch 28 st. pořiď živý rostliny a ploutve se spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 09:39 Žena scorpiogirl [5] Re: MonterMonty
Ještě jeden dotaz, jak dlouho mám nechat tu teplotu na 28°C? A je normální, že má beťák takové roztřepené konce ploutviček, ze začátku to neměl... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: scorpiogirl
Problém bude myslím v těch ancácích , je to na ně malé , jsou to bordeláři , kazí více vodu a to se beťákovi nebude líbit nikdy ,tu teplotu zvedej opatrně , 1° denně at nemaj teplotní šok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:26 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
Akva založeno v říjnu. Pancéřníčci skvrnití a krunýřovec sp. a gold. Čím může být způsobeno to slepení ploutvičky?
Rostliny... no já vím, začínám, tak sbírám info...zatím nevím co by bylo pro mé aqua nejlepší... vím že umělé kytky to určitě nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:16 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Nevím o jaký jde konkrétně, ale obecně by to problém býti neměl a jestli platí to dnešní datum založení akva(měnit vodu denně), tak se k tomu BRP možná i propracuješ, ale nepředbíhejme.
Edit: Ty umělohmotný zázraky pryč a nahradit živejma rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:13 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
Díky. :) Mám tam ještě 6 pancéřníčků a 2 krunýřovec, nebude jim vadit teplota 28°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:11 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Ne, ješte ne, přitlač na výměny vody, teplotu na 28 st. přidej rašelinový výluh a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 22:08 Žena scorpiogirl [5] – může to být BRP?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje betta má slepenou ploutvičku, může to být bakteriální rozpad ploutví? Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: majkoparajko
V dobrých podmínkách ano, takže se stále motáme v kruhu, podmínky, podmínky, podmínky, vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:04 majkoparajko – môj prisavnik
a este sa chcem spytat ze ci mu ta plutva dorastie alebo nie
ano a mam tam fluval 405
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 17:03 JoKa Re: majkoparajko
V tom případě zlepšit hygienu nádrže... A zrovna pardál to stejně jednou přeroste, jestli už se tak nestalo...
Co tam je za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:47 majkoparajko – môj prisavnik
Fotka k příspěvku tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:32 majkoparajko – môj prisavnik
ja mam 330litrove akva a 5korenou v nom
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 21:56 JoKa Re: majkoparajko
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali

Toť tvá ryba... Čti, studuj a sháněj nové ubytování... Roman byl s 300l ještě hodný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: majkoparajko
Jak jsem napsal, kvalita prostředí, to je základ a až přiznáš velikost akva, bude zase jasněji, to je ryba do 300 a více litrovýho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 20:49 majkoparajko – môj prisavnik
Fotka k příspěvku prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 20:43 Žena Turbínka [2558] Re: majkoparajko
Co takhle fotku, ještě lépe zařídit prezentaci ať nemusíme věštit z křišťálové koule. Nic nezkazíš tím, že budeš denně měnit 1/3 vody, tím zlepšíš podmínky v nádrži a rybu pozoruj - bez bližších informací ze mě nic lepšího nevypadne ;-)
Edit: Pozdě, ale přece smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 20:41 R Muž romant [27987] Re: majkoparajko
Nasaď vodoléčbu, kvalita prostředí je základ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 20:35 majkoparajko – môj prisavnik
ahoj chcel by som sa spyttat na jednu vec vzera som si vsimol ze mojmu prisavnikovi chyba kusok plutvy neviem co to je preto pisem :-) dufam ze mu pmozem
:-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2014 16:41 R Muž romant [27987] Re: Džouzif
Nitrivec je fajn, ale ne moc na podporu nitrifikace, ale spíš na stahování vyšších hodnot škodlivých N látek, což budeš zároveň dělat tou výměnou vody. Lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů vody), nic jinýho bych nedělal, s Bactopurem bych si nezačínal a když tak v separé nádrži, ale u pavích ok bych na to zapomněl úplně, hodnota jedný ryby je zanedbatelná oproti tomu jaké zvěrstvo by se dalo dále napáchat jeho použitím. Bohužel ty problémy budou časem pokračovat, sice ne hned, ale příjdou a na vině bude to nevhodný dno, který je hrubozrnný a bordýlek, kterýho živorodky vyprodukují opravdu velký množství, bude velmi dobře do toho dna zapadávat, ale už o poznání hůře se ten bordýlek bude z toho dna dostávat při odkalování, takže se to nakumuluje. Vím, že je to co píšu je nepříjemný, ale beru to jako že jsi stále na začátku a tak předělat to dno teď, dokud je akvo tzv. nefunkční mě příjde jako vhodná příležitost. ;-)
Edit: Pokud jsi nečetl, tak se začti, podle toho co píšeš, je to potřeba, aby jsi začal lépe chápat souvislosti, o kterých je akvaristika především.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 16:34 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Prevencí snad všech nemocí je dostatečná péče o nádrž, udržování a hýčkání si kvalitní nitrifikace a celkově zajistit rybám stabilní podmínky v odpovídající nádrži. Sůl dlouhodobě bude vadit rostlinám, kterých máš ale velmi poskromnu.
Osobně bych do tvé nádrže otíky v současném stavu vůbec nedávala. Parta bordelářů nebude dělat čistotné ryby tu nejlepší společnost, navíc chtějí vodu hodně prokysličenou, akvárium hodně zarostlé a přistíněné - tyhle podmínky dle mě tvá nádrž (zatím) nesplňuje. Jestli chceš opravdu tvorečka na řasu doporučuji plže clithon sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 16:26 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
ok díky, zkusím do neděle měnit 40 litrů odstáté vody (větší hrnec už nemám :-D ), což jsou asi 4 výměny a budu do nich přidávat Nitrivec dle návodu. Potom výměna dle stanoveného harmonogramu, tedy 1x týdně 40 litrů (1/2 vody) a standard při odkalování. S některými se nejspíš nakonec rozloučím, ale začali se mi trochu množit (narodilo se plno malých a spousta jich nebylo sežráno ostatními). Snad se to začne s novým filtrem stabilizovat, protože tam chci kvůli řasám nasadit krunýřovce jednopruhý (ale až se mi řádně zaběhne akva, kvůli kvalitě vody).
Poradíte nějakou prevenci proti těm flekům na ploutvy a vlastně i jiným nemocím? Sůl nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2014 12:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Džouzif
Leceni v zabihajicim se akvariu je s mnoha lecivy restart, zacnes znovu. Bohuzel prvni co vyhubis jsou nitrifikacni bakterie, malokdy tomu byva jinak. Nakonec ty miliardy mrtvol (at uz jde o jakekoli mikroorganismy) Ti dost dobre ukaze dropchecker, produkce CO2 (bez pridavani) v akvariu vyrazne klesne. To neco nalijes do akvaria, ryby jsou za tyden hur nemocne nez byly, ale dropchecker je modry, ackoli aspon tmave zeleny byl i bez pridavani CO2. A pac nitrifikace nefunguje, ryby onemocni jeste hur, takze mas jedinou sanci, cabrat mraky vody, at maji rozumne podminky.

BTW, i jestli CO2 nepridavas, dropchecker se Ti muze dost hodit. Ono v nezabehlem akvariu je mnohem mene mikroorganismu, ktere potrebuji kyslik, v zabehlem je vetsi produkce CO2. Kdyz se rano vzbudis, a dropchecker je totalne modry, mel bys poradne menit vodu, a nebo tam jeste nemit ryby...

EDIT: A ne ze to nekdo vyresi stylem "sardinky", ze narve do akvaria mraky ryb, jen aby nemel modry dropchecker smich . Co pisu plati pro rozumne zarybnena akvaria, coz je z meho pohledu spis mene nez obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.09.2014 12:06 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Proč výměny vody denně? Protože tím ředíš ty škodliviny, produkty odpadního metabolismu ryb, které jsou pro ně ve vyšších koncentracích jedovaté. Tím, jak už bylo řešeno, supluješ tu fungující nitrifikaci, která by dusíky normálně odbourávala. Jsou-li ryby nějak nemocné ve většině případů za to může prostředí, ve kterém žijí, proto ta pořád dokola opakovaná vodoléčba.
Já před 15 lety taky měla akvárko - brutálně přerybněné, filtr honič vody praný pod horkou vodou z kohoutku spolu s odkalováním, výměny vody stylem když se rodičům chtělo a taky jsem si říkala, jak byly rybky zdravé. Jenže ona paměť si pamatuje jen to co chce, našla jsem mámy záznamy o tom kdy se co dokupovalo a kdy co umřelo a věř, že rybky tak zdravé a neumírající, jak jsem si myslela, nebyly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:53 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
Díky za rady. Už po pár dnech, kdy jsem s akvaristikou začínal mi bylo jasné, veškeré procesy potrvají dlouho (ve Fauně i Floře musí mít člověk trpělivost) a můžu tomu jen pomoci a předcházet případným problémům starostlivostí.
Myslím si ale, že každý týden výměna asi 1/2 vody by mělo být dostačující spolu s odkalováním dna (v rámci možností pro rostliny) a občasným odkalováním i dříve (když moc nadělají).
Když jsme měli akva před 20 leti, tak probíhalo čištění a výměna vody 1x za měsíc a stačilo to a rybky byly zdravé. Přitom akva bylo doslova přerybněno živorodkami ostrotlamými (Gold Molly). Jak je možné, že v dnešní době ty ryby nic nevydrží, když jim člověk dává tu nejlepší péči, jak to jen jde (viz pravidelné výměny vody, sůl, různá chemie ...).
Chápu, že u mě je to nefungujícím procesem nitrifikace, ale nechápu, že všichni píšou výměny vody třeba denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.09.2014 11:39 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Proces kvalitní nitrifikace nenastartuješ z čista jasna, můžeš ho akorát podpořit třeba tím Nitrivecem, ale výrazně neurychlíš jej ani kdyby ses rozkrájel na úhledné kostičky. Trpělivost jest akvaristovou cností :-)
Nefungující nitrifikaci můžeš těmi výměnami vody akorát suplovat a když to dělat nebudeš bude se s rybama dít to co se děje.
Jak léčit Entizolem tenhle případ a lze-li to vůbec ti neporadím, tyhle případy řeším výměnami vody, zasolením nebo Torbenem a když už to do pár dnů nepomůže tak eSHou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:30 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
Filtr se zabíhal cca týden v jiném akva s čerpadlem Resun, což je málo, ale jak už jsem psal s podporou Nitrivecu. Potřebuju co nejdříve nastartovat proces nitrifikace, aby rybky získali nějakou odolnost a podporu.

Investovat do léčebné chémie další a další stovky korun kvůli gupkám fakt nehodlám, zvášť, když výsledek není jasný.

Na tu ploutev by mohl (když je to bakteriální) i Entizol že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:26 jamajcan Re: Džouzif
Popravdě řečeno,chvíli mi trvalo,než jsem vůbec nalezl tu rybu a ještě z té fotky určit přesnou diagnózu,je střelba do tmy.V akvaristice toho moc neurychlíš,chce to čas.A to opakování pořád dokola je namístě.Očividně by to chtělo opakovat,ještě častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:19 Muž Džouzif [25] Re: jamajcan
Plastový kytky jsou tam jenom 2, aby zakryly filtr. Ostatní porost tam je živý a celkem rychlerostoucí (hydrophila polysperma).

Ale není mi zodpovězeno, co to je na té ploutvi.

Ohledně nitrifikace vím, že se to zabíhá 3 - 4 týdny a můžu trochu urychlit nitrivecem od Sery (což také dělám). Nepotřebuju pořád to samé poučování co mám rychle udělat, když to dávno dělám. Nebo snad máte někdo nějaký nápad, jak ještě rychleji všechno urychlit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:17 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Nechávals ten nový filtr v nádrži současně alespoň měsíc s tím starým s podporami výměny vody? Jestli ne tak máme odpověď na otázku proč se to děje - rozlítané dusíky a nefungující nitrifikace.
Diagnózu BRP si netroufám střelit takhle z nekvalitní fotky, ta ploutev je pěkně čatá bakteriemi. Nádrž bych podpořila intenzivní denní vodoléčbou s přidáním třeba rašelinového výluhu. Postiženou rybu bych raději léčila v separé (pokud mám pravdu s tím filtrem) nádrži pomocí nějakého antibakteriálního přípravku př. eSHa 2000, pokud do pár dnů nebude viditelné zlepšení zkusit třeba Bactopur Direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:10 jamajcan Re: Džouzif
Vlastně jsi si odpověděl sám.A ty plastové rostliny,tomu taky nepřidají.Jednoduše řečeno,podmínky zcela nevhodné.A podle mě,jestli to tak necháš,je to jen začátek problémů,které se určitě ještě objeví.Vyhoď ty plasty,zasaď nenáročné,rychlerostocí kytky,měň vodu podle Romanových rad,je jich tady spousta,než se Ti filtr zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:04 Muž Džouzif [25]
Fotka k příspěvku Zdravím. V akva mám jenom gupky a teď řeším problém, že u jedné z nich je pozorovatelný problém na ocasní ploutvi.

Nevíte co to je?

Teď tam mám nový bioakvacit, kterým jsem nahradil původní originál filtr. Nefunguje tam proces nitrifikace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 04:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: koukám i na ten pidi molitan - pokud je tam jen ten , je to absolutně nedostačující na 200L akvárko , zvlášt pro takové čuníky jako živorodky jsou , tam musí dusíky haprovat o sto šest , to bude i příčinou špatného stavu ryb , chce to nastudovat témata jak zakládat , zabíhat , vybavit akvárium aby fugovalo , bez toho budou jen neúspěchy a zklamání
Vy si asi těžko umíte představit, že před nějakými šedesáti lety naši předchůdci nafoukli duši z pragovky, a ráno a večer provzdušnili akvária, že? A nejchovanějšími rybkami byly živorodky... :-P A o bakteriálním rozpadu ploutví toho většinou moc nevěděli...Nechte čuníky v chlívku... no Je to o kumštu a ten děvčeti zjevně chybí, na ten apelujte! ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=351