Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:18 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Tak to nevím ale spíše ne třeba ji někomu daruj nebo dej do jezírka (jestli ymslíš tu závojnatku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:12 Stene
rozměry - 35*20*20

Myslíte, že rybku v takovémto stavu by si vzali zpět do zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:00 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
POlde fotografií si myslím, že se mezi sebou rvou.Posuzuji to tak, protože zavojnatka má poškozené pouze zadní ploutve.Ale moc bych na mě nedala, protože se mi nezdá, že by zrovna bojovnice se pustila do závojnatky, ale možná to dělaj kvůli malému akvariu.Být tebou tak bych závojnatku a antistruse dala do zverimexu.Bojovnice se do 12l akvaria nehodí,ale mnozí lajci jí tam mají.Já osobně si myslím, že do takto velkého akvaria patří maximálně krevetky.
TIPY:Nasadila bych více rostlinek.Dej si pozadí(dala bych černé je nejhezčí).

Ještě jaké jsou rozměry akvaria.Vypadá to na víc než na 12lAQ.
JINAK ta bojovnice je úžasná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:50 Muž Yirka [9126] – Re: Stene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:49 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Kup větší akva !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:46 Stene
Přečetl jsem si o nich. Ale až poté, co jsem je dostal k narozeninám a tvorbu akva jsem nijak neovlivnil. Jak by jste postupovali vy, kdyby jste byli na mém místě. Jak poupravit osazenstvo, koupily nové akvárko? Pište, každou radu přivítám, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:38 Muž Yirka [9126] – Re: Stene
Něco si o nich přečti a sám se chytíš za nos: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Ten ancistrus tam pochopitelně nepatří také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:33 Stene
Jojo, myslel jsem si, že to bude tím akvárkem.. Pouze tyto 2 tam mám + malýho ancitrusáka.. Takže mi nic nepomůže, pouze nové akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:22 Muž Martin [3]
Do 12 litrů závojnatky?To nepůjde,kup větší akvarium,nebo je dej do jezírka.
Co tam máš za rybičky ve 12l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:18 Stene – Nejspíš rozpad ploutví -> rady pro začátečníka
Ahoj, tak mám asi 2měsíce akvárko (12litrů) a rybičky jsou nemocné. Všimnul jsem si bakteriálního rozpadu ploutví u mé závojnatky tak jsem ji dal týden stranou a léčil ji baktopurem. Nyní je zpět v akváriu a zjistil jsem, že je nakažená i bojovnice pestrá. Nevím co teď mám dělat. Poradil by mi někdo?

fotky jsem dal sem -> www.wowporadna.over.cz
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:43 Muž roper [10] - Cichlidy – rozpad
Ahoj
Nemáte třeba v aqa nějakého ráčka? Já měl ten samej problém a po odstranění té obludy s klepety, tak je klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:35 Muž AmorFati [37] - Amerika
Fotka k příspěvku Také mám pancéřníčka s rozpadlými ploutvemi. Nejdřív jsem si myslel, že mu je něco okousalo a že mu zase srostou, ale ve skutečnosti se to zhoršuje. Po ocasní se mu rozpadla hřbetní a teď dokonce i prsní. Bakteriální rozpad to asi nebude, protože to už trvá několik měsíců. Na druhou stranu ocásek má rozpadlý už i další pancéřník. Tak nevím, co by to mohlo být? Nikdy jsem si nevšiml, že by po nich nějaké jiné rybky šly. Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:13 Mates12
Ale už je dole, ale stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:05 Mates12
Pomoc, jeden můj pancéřníček už hodně dlouho leží na přísavce od topítka a chybí mu kus ploutve.
Poraďte, je to brp

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: chuanvaldes
Je to normální, BRP má rychlý průběch X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 20:16 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Tak dorazil jsem domu... Bohuzel 2 neonky vypadaji docela bidne... :-O Jinak se ty ploutve u kazde zhorsili... Jen me prekvapuje, ze razbory jsou maximalne v pohode... hmm

Pouzil jsem Baktopur od Sery... Je normalne, ze se voda intenzivne zabarvila do zelena???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 15:30 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: grego
No ja to mam bohuzel u vsech... :-O Uz jsem taky premyslel, ze je dam do izolacky... Ale to AQ ma jenom 6l... no a 8 neonek v 6l neni moc skvely napad... :-( A jeste k tomu bez filtrace...

Jsem zvedavej, jak budou vypadat vecer, az prijdu domu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:29 Muž grego [1] – Re: chuanvaldes
Kedysi som mal presne to iste u tetry neonovej a neonky čiernej, ale liečil som ich v izolačke 5 l. nádržke baktopurom - podla navodu asi 3/4 davky a za tyždeň boli s pravidelnou výmenou časti vody a v znižovaní dávky liečiva úplne v pohode, plutvy zahojene. ( pravda u mna sa to vyskytlo len u dvoch ks. rsp. 1ks rybky takže sa ich dalo dať do izolačky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: chuanvaldes
Pokud máš karanténu nebo něco prázdného tak je přelov a přeléčíš je mimo akva ;-) Jinak ten návod je na Baktopur direkt to jsou tablety ten je těžší onemocnění, Návod na Baktopur je asi jen u výrobku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:59 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Bob66
Diky, jinak ted jsem na navodu na pouziti (stranky Sera) cetl, ze baktopur zabiji nitrifikacni bakterie... :-O Tak ted vaham, co pouzit... ne Je pravda, ze Nitrivec a Toxivec doma mam... Tak snad by to mohlo byt v klidu... U Nitrivce mam skusenost, ze opravdu pomaha s vytvorenim nitrifikacnich bakterii... Pouzil jsem ho pred 2-3mesici, kdyz jsem "restartoval" akvarium a menil dno... A nebyl problem s NO2 (3platy + 9neonek + 2anciky v 57l)... Ale ted je toho v AQ pomerne vic... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2010 11:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: chuanvaldes
eSHa 2000 ne a Baktopur jsem u krevetek nezkoušel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:32 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Bob66
diky alespon za nejakou reakci...

- nastesti mam vsechny hodnoty vody naprosto v poradku... zanedbana udrzba ani nahodou... stres taky ne... proste se maji jak v bavlnce...

- ale bohuzel se pridam ke skupine lidi, ktery maji spatnou skusenost s Horbachem... tone Razbory jsou z Hornbachu, kupoval jsem je v utery... a ja blbec vahal, jestli je mam vzit nebo ne... :-O Ale vypadali naprosto v poradku, v nadrzi byli jenom razborky, nebyla jedina ktera by byla mrtva, nebo zjevne nemocna... proto jsem je taky koupil...

Nemuzou pripravky uskodit krevetam???

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2010 11:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: chuanvaldes
Vyměň větší část vody a přidej buď eSHa 2000 pokud máš alespoň tu, nebo již zmiňovaný Baktopur ;-) Pokud to nemáš z nových ryb tak příčina je zanedbaná údržba akva, případně stres a špatné hodnoty vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 08:27 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Nic, zadny nazor? Nebo rada?

Ted uz te ploutve vypadaji docela dost blbe... :-( Vydrzej do vecera, jelikoz az vecer se dostanu domu s medicinou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:31 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: chuanvaldes
Jo zapomel jsem napsat, ze posledni tyden pozoruji ze mi v akvariu plavou nejake drobne castecky bile barvy... Nikdy pred tim jsem to v AQ nepozoroval... Ve filtru mam jemnou vatu, takze drobne necistoty by mela zadrzet...

Nemuze to mit vliv prave na bakterialni rozpad ploutev???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:22 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, jako mate skusenost s aplikaci Baktorupu od Sery a jeho vlivem na krevetky (Red Cherry + Japonica)?

Ptam se, jelikoz jsem zjistil ze vsechny neonky maji rozpadle ploutve (vid. foto). Odpoledne (15hod) jsem delal nejake fotecky a bylo to naprosto O.K. Ted tomu takhle bohuzel neni... :-( Snad to z te fotky uvidite, tahle je asi tak nejlepsi co se mi povedla... A taky tahle neonka vypada nejlepe ze vsech...

Neonky se chovaji normalne, zatim... Vsechny hodnoty vody jsou v norme... U razborek zatim nic nepozoruji, ani u ancika...

Muzu krevetky prenaset tuhle nemoc? Mohl bych ji dat docasne do nano akvaria (i kdyz to bude pro ne male, ale na chvily to snad zvladnou), ale bojim se ze bych tu nemoc nak prenesl na krevetky (mam tam 10ks Crystal Red a za ne jsem dal docela dost penez, tak bych o ne nerad prisel). Je to vubec mozne, aby ta nemoc dapadla nejakym spusobem i krevety?

Jaky pripravek by jste mi doporucili? Co ctu, tak vsichni chvalej Baktopur od Sery...

Diky vsem za rady...

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:22 cerww – Re: bushmanka
Ahoj stala se mi podobná věc u betta samce začal bělat jelikož sem ho měl samostatného tak mi to přišlo divné. Tedy sem ho dal k samičce a nestačil sem zírat. do hodiny samec se sytě zbarvil a proháněl se se samicí ale to byl můj případ nevím jestli zabere u tebe ale u mne se to povedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:26 pegy42 – Re: kortezhugo
Nebo taky nedorostou. U mých osmi neonek dorůstají, u dvou ne, má to všechny příznaky BRP z hlediska vizuálního, z hlediska chování ryb je to OK. Už přes týden. Možná jsem to zbrzdil eSHou, kterou jsem dával proti krupičce a z hlediska prevence... No, zkusil jsem teď nasadit Bactopur. Tak uvidíme, co to udělá. BTW, ten Bactopur jsem nasadil i kvůli tomu, že jedna z dalších neonek má nějaký "vřídek pod tlamkou" a teď má rozšířené skřele. Otázkou je, jestli to je vůbec bakteriální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:32 Žena Lea [1]
RE:Nová

Nechápu souvislosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:31 Žena Nová [0]
máš aj slimákov lebo oni vraj reagujú na zvýšený obsah dusičnanov a solí oni odchádzajú prvy vraj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...neboj dorastu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:24 Žena Lea [1]
Tak je týden po té, co jsem si červené neonky donesla. Stav ploutví se nezhoršil, ale nevidím ani nijaké velké zlepšení. Všechny ryby jsou živé, od pohledu zdravé, bez problémů. Jde teda touto dobou vyloučit bakteriální rozpad ploutví, když se říká, že je to rychlý průběh a ryby umírají? Lze očekávat, že jim ty ploutve za čas dorostou? Nebo je i reálné, že zůstane nějaká "mrzák" na pořád?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 10:00 Muž Yirka [9126] – Re: Lea
Švejk by řekl "To chce klid". Jsou-li rybky v přerybněných prodejních nádržkách je to opravdu častý jev, který se v dobrých podmínkách zavedené nádrže sám během několika dní upraví. Teprve když za 4-5 dní neuvidíš zlepšení či když se v jejich průběhu stav bude zhoršovat uvažuj o nějaké chemii. Dříve bych je netrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:53 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
Ale ten Tetra General Tonic mam doma stale - clovek nikdy "nevie"...
...ako zlozenie to ma dobre...
9-Aminoacridin *HCl* H2O 94,6 mg, Acriflavin 567,6 mg, Ethacridin-Lactat 2498, mg, Methylenblau 214,4 mg

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Já zůstanu u toho nejlepšího na BRP, Sera Baktopur :) Je to vyzkoušené, účinné a nejlepší co je momentálně na trhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 09:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
nieco som nasiel X-)
Kromě běžných onemocnění plísně, bakterie , krupičku uhnívání ploutví působí i na modré řasy / slizký povlak na dekoraci, písku a pod./ a perfektně likviduje i mléčné zákaly způsobené bakteriemi. Tento přípravek byl vyráběn v licenci tetra a byl v mých mladých létech velmi dobrou náhradou generál toniku. Osobně používám a doporučuji tento přípravek pro jeho šíroké použití.

...viem ze to stalo asi 15-20 Kčs :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Tak na BRP bych raději použil přímo určený Sera Baktopur než tohle :) BRP je bakteriální onemocnění a to léčivo jak jsi psal je desinfekční přípravek na kožní parazity ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...ak je to BRP tak to ma dost rychli priebeh to sa plutvy rozpadaju za par hodin...a "kaput"...
ci sa to este vyraba - neviem - uz som to davno navidel...
www.akvaristika-lube.cz/…

...asi najlepsia vec na BRP - uz si presne nepametam ale za 5-6 hodin - bolo po BRP a rybi isli spet do akva a plutvi dorastli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lea
To se stává že po nákupu mají poškozené ploutve, podle návodu nadávkuj tu eSHu 2000 a mělo by to být v pořádku, většinou stačí častěji vyměňovat vodu, stává se to když se zanedbává údržba akva a bohužel je to v akvaristikách běžný jev X-) Případně sem dej foto, aby bylo vidět jak moc jsou poškozené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lea
Použil bych eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 08:14 Lea
Potřebovala bych poradit. Včera jsem zakoupila deset červených neonek. Byly v akváriu vysoko, velké hejno, prodavač jednou zalovil, měl je naráz, předal, zaplatila jsem a až na cestě domů zjistila, že 8 z 10 má poškozené ploutve. Teď mám dilema, zda by to mohl být bakteriální rozpad ploutví a nebo zda je to spojeno jenom s tím xtým přelovováním. Silně pochybuju, že si to udělaly navzájem za posledních pár dní ve zverimexu. Na 8 kusech, které jsou od sebe k nerozeznání je těžké pozorovat, zda se to bude horšit. Netuším, zda je někdo před prodejem do zverimexu neožral, či je to opravdu nemoc. Mám doma Eshu 2000. Ale před pár dny jsem úspěšně bez ztrát doléčila deset zlatých neonek, co se u nich po týdnu u mě rozjela krupička. Takže teď se bojím riskovat léčivo nedát, že by mohla nějaká červená na to doplatit ale zároveň dát, kdyby to nic nebylo, aby to na ty zlaté nebylo moc, když teď prošly léčbou Exitem a 2000. Jinak ty červené nevypadají nemocně vůbec, žádný bílý povlak po těle jsem nenašla, jen ploutvičky na "maděru". Jak byste postupovali na mém místě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 15:11 Muž Martinezz [0]
Fotka k příspěvku Ahoj dneska sem nasel black mollu ve strasnem stavu... vcera vecer byla jeste v pohode.. muze tgo byt rozpad ploutvy? projevuje se to takhle rychle? nebo si ji podali ostatni rybky? prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:17 anulina – nevim co je to za nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:27 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Haimdol
Njn to je pravda no. Akorát, že mám v tom menším potěr Pestřenců červených, tak proto jsem chtěl, aby krmila. Jinak bych se na to vykašlal. Sice má už cca půl centimetru až k tomu centimetru, ale stejně no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:24 R Muž Silent [5949] – Re: Farrael
Než nechat akvárium na starost neakvaristovi je lepší nechat ryby o hladu. V zaběhlé nádrži bez obtíží vydrží 14 dní bez přísunu krmiva. V nejhorším případě jsou k dostání tzv. víkendová nebo prázdninová krmení. Ty vydrží v nádrži, podle typu, tři dni až 14 dní aniž by kazili vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:18 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Haimdol
Ok. No ty ploutve má takové červené-hnědé na koncích. Očividně to je špatnou hygienou způsobenou překrmenim. Přitom ji to člověk ještě ukázal. Ach jo někdy fakt lepší si přát k vánocum automatické krmítko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:15 R Muž Silent [5949] – Re: Farrael
Ta eSHa 2000 by mohla na rozpad ploutví zabrat. Jde o to jakou bakterií je způsoben. Pokud se to stalo v důsledku horší hygieny v nádrži mohlo by to fungovat. Rozhodně bych ji zkusil až pokud by nezabrala koupil bych ten baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:10 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Haimdol
A jeje. Tak to si rybky užijou. Mno Exit už jsem nakapal kvuli té krupici co na sobě má. Ale to s těma dalšíma léčivama mě nepotěšilo. Hmm já měl za to, že Esha200 je na všechno i na bakterku. Njn tak koupim i ten Bactopur. :X To zase bude peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:09 R Muž Silent [5949] – Re: Farrael
Exit na bakteriální rozpad ploutví ani na plíseň nezabere, maximálně plíseň trochu zkoriguje ale navyléčí. Na plíseň zabere eSHa 2000 a na bakterku nějaký antibakteriální přípravek třeba Sera Baktopur direkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: Farrael
Fotka k příspěvku Obávám se, že EXIT je úzce zaměřené léčivo zaměřené nakrupičku. Přikládám manuál.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=651