Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:05 Lenka Re: achyles73
Menim cca 1x do mesice. Posledni dobou to bylo kvuli lecivum casteji...
Nechapu, ze jen ta jedna je takova divna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 17:01 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: afc1886
A má pravdu..,je v tom zakopaný pes smich
To Lenka: Malé akvárium na takové ryby, musela byste dost často měnit vodu.....
I tak to ale nebude ono.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 16:53 Lenka Re: afc1886
Cca 60 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2020 16:32 R Muž afc1886 [14681] Re: Lenka
Doplň jak velké je to akvárium, něco mi říká, že tam bude zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 15:45 Lenka – Rozpad ploutvi?
Dobry den, rada bych se zeptala, jestli muze mit problem s rozpadem ploutvi jen jedna rybicka. Mam tri zavojnatky a jedna ma jakoby otrhanej ocasek.
Puvodni stav bylo pet rybek, ale po tom, co mi dite nasypalo pul krmeni do akvarka, tak jedna posla (mohlo to byt i vekem, dostala jsem ji z duvodu ruseni akvarka).
Dalsi rybku jsem po cca dvou tydnech musela utratit, pze vypadala, ze to uz moc dlouho neda...
Nasdledne jsem pouzila na zalecen Fungistop plus, nebot jedna mela divne prilepenou hrbetni ploutev. Toto lecivo mi bylo doporuceno. Leceni jsem provedla jiz 2x. Rybka nejdrive vypadala spatne, dala jsem ji do karanteny, ze ji pak utratim, ale vzdy se vzpamatovala.
Premyslim, jestli muze byt nemocna nebo mohlo dojit k tomu, ze ji dalsi dve rybky napadly a ona se jen strani...
Dekuji za info. Snad je to napsano srozumitelne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2020 20:19 Žena KaGaOri [89] Re: lacewings
Děkuji za uklidnění :-) . Jestli to není BRP, ale "jenom" nějaká obyčejná reakce na špatnou vodu, budu jen ráda. Předpokládám, že jsem to celé způsobila tím, že jsem řádila s odkalovačem a pak ztlumila filtr. Akvárko sice běží už nějaký ten pátek, ale ryba tam v tu chvíli byla teprve dva týdny a po prvním týdnu jsem jenom měnila vodu bez odkalení (odkaleno bylo před vypuštěním beťáka). Poučení pro příště - nevrtat se v tom, co funguje ne . Vodu jsem před včerejší výměnou testovala na NO2 a NO3 a žádné mi tam nevyšly, možná to ale mezitím vychytaly kytky, akorát škoda už byla nadělaná. Topítko mám bohužel s pevně nastavenou teplotou (mělo by být 26, teploměr ukazuje 27°C), takže momentálně víc nepřitopím. Jedině objednat někde z e-shopu a to kdoví kdy by dorazilo hmm . Ještě jsem si říkala, jestli tam nepřihodit list z mandlovníku na okyselení, ale asi teď bude lepší už v tom nevrtat a počkat jak si s tím poradí léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 19:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KaGaOri
Tohle není BRP, tak s klidem použít tu eSHa 2000, dle přibalového letáku, 3 dny, pokud by nebylo zlepšení, napište provedeme koupel,teplotu na 27-29,
- zlepšit údržbu, tohle je z "bordel vody", filtrace, dna, nebo čerstvé založeného akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 19:20 Žena KaGaOri [89] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V pondělí mi poprvé přišlo, že beťák nerozevírá ocasní ploutev do takové šířky jako předtím. Den potom začaly špičky paprsků hřbetní ploutve vypadat jakoby byly slepené k sobě. To jsem si ještě říkala, jestli si to nenamlouvám - on má okraje ploutví černé, tak je to blběji vidět. No a pak se mu ohrnul do strany rožek horního okraje ocasní ploutve a seznala jsem, že to bude BRP. V pátek před tím jsem po týdnu měnila vodu (4 l) a stáhla trochu průtok filtru, protože se mi zdálo, že mu tím moc točím. Po zjištění jsem vyměnila 8 l vody, vrátila filtr jak byl a kápla eShu 2000. Teď večer jsem zjistila, že má na jedné břišní ploutvi žlutooranžovou kuličku (včera ji neměl) a přikápla ještě Exit. Doufám, že to na léčbu bude stačit, jelikož doba nepřeje výpravě za sháněním dalších léčiv :-O . Jinak žere a je aktivní, až akční - to co přikládám jsou jediné dvě jakž takž ostré fotky, na ostatních je červenomodrá šmouha, nebo kus ryby mizící v kytkách :-D .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 15:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KaGaOri
- na skutečné BRP vám eSHa 2000 nestačí,
- je tedy otázka, zda vůbec máte BRP, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 14:03 Žena KaGaOri [89] – Délka léčby?
Ahoj lidi, kdo jste (úspěšně) řešili bakteriální rozpad ploutví, za jak dlouho od zahájení léčby bylo vidět na rybě zlepšení? Léčím první den eShou 2000 a podle návodu je kůra jen na tři dny. Mělo by být po těch třech dnech už vidět zlepšení, nebo je to brzo? Jde mi o to, jestli se už dá v tu chvíli usoudit, zda léčba zabrala nebo ne a bude potřeba léčit déle / něčím jiným.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2020 08:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Ne že nejdou k sobě. Je to přímo nevhodné. Zde se projevila totální neznalost ve všech směrech tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2020 08:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa, Figolas
No, asi to bude nejšetrnější řešení. Jinak ta nádrž je podle popisu hrozný rybí guláš. Skaláry a závojnatky, to jde k sobě asi jako bulharština k rockenrollu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.01.2020 00:23 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Figolas
Bakteriální rozpad ploutví se projevuje tak,že se doslova rozpadají ploutve. Respektive výplň mezi paprsky. Rybu bych utratil. Ten ocas znovu nedoroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 23:50 R Muž ctibum [6907] Re: Figolas
Prezentace nádrže by nebyla od věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 21:27 Muž vlka [3444] Re: Figolas
Přijde mi to na mechanické poškození nebo okousání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 20:51 Figolas – Rozpad ploutve u modrého čichavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych vědět co způsobilo tomuto čichavci na fotce. Mám ho v 160l akváriu společně s dalšími čichavci, mečovkami, skaláry, dvěma krunyrovcema a dvě závojnatky, jedna závojnatka je asi dva týdny nová. Ostatní ryby vypadají zdravě.
V akváriu mám živé rostliny a vzduchuji přes den CO2. Filtraci mám Eheim professionel 4+ na nižší průtok.

Čichavce bez zadní ploutve jsem přesunul do 20l karantény.
V hlavním akváriu jsem vyměnil 1/3 vody a přidal preventin a bakterie, to samé u karantény. Zítra se stavím v potřebách, jaký přípravek doporučujete koupit a nasadit proti bakteriálnímu rozpadu, pokud se opravdu jedna o toto onemocnění? Vypadá to jako by o ni někde přišla, někdo ji odkousl.
Předem moc děkuji za pomoc, ještě se mi tento problém za posledních 6 let nestal.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 18:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lenka A
-z mého hlediska je další léčba zbytečná, pokud po aplikaci Baktupuru nedošlo ke zlepšení, bude vhodnější humální utracení,
-nákup nových ryb bude řešením, ale pokud proběhne řádná karantena
-doporučuji sledovat zdravotní stav u zbývající osádky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 15:48 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Lenka A
Zkusil bych esha 2000 širokospektrální léčivo. Je proti 18 druhům nemocí. Ryby nedávat do společného akva. Pokud se neuzdraví raději utratit. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 18:06 Žena Lenka A [0] – Parmičky - rozpad ploutví
Fotka k příspěvku Ahoj. Máme více než měsíc 6 parmiček mechových ze zverimexu. Tři z nich mají rozpad ploutví a bílý chomáček na bradě (nejde o okousání ploutví, s rozpadem už mám zkušenosti) Asi jsme si je takto již přinesli ze zverimexu. Jsou veselé a jedí. Pro tyto nemocné kusy jsme založili karanténu - 30 l akvárium s veškerou technikou. Dle návodu je léčíme BAKTOPUREM (normálním - nikoliv DIRECT). Po třech dnech ale není zlepšení. Prosím, poraďte mi: mám opakovat léčbu stejným DIRECTEM a nechat je v "nemocnici", nebo mám použít jiné léčivo (např. BAKTOPUR DIRECT)? Nebo je mám vrátit do domovského akvária mezi zdravé ryby a dát vodoléčbu? Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 08:21 pavel1234 – Bakteriální rozpad ploutví
Dobrý den,
potřeboval bych pomoc. Toto se mi ještě nikdy nestalo a proto nevím jak dále pokračovat. U pavích oček se mi dost objevuje rozpad ploutví. Jde to vidět jen u samců. Když koukám na internet, tak ostatní mají samce, kteří mají krásné ploutve. Moji mají jakoby okousané, prostě se jim rozpadají. Chci se zeptat. Na internetu jsem četl, že by se měla živorodkám přidávat pravidelně sůl do akvária. Je na tom něco pravdy? Též jsem četl, že na bakteriální rozpad ploutví potřebuji léčivo například Acriflavin, které mám. A může pomoci i sůl. Takže bych se chtěl zeptat, jakou sůl bych měl dávat, kolik lžiček do 150 litrů a pomůže mi ten Acriflavin? Testy mi říkají, že voda tam je dobrá. Vím, že pH, teplota a NO3 a NO2 jsou dobré. NO3 bych dokonce i zvýšil, protože tam mám jen 10mg/l.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 20:05 McAmatérka – Bojovnice a rozpad?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký den,
samečka bojovnice máme přesně týden. Ve středu jsem si všimla „potrhané“ ocasní ploutvičky, začala jsem tedy zjišťovat zda se nejedná o všemi tolik obávaný rozpad ploutví. Při bližším zkoumání a zoufalých snahách ploutvičku vyfotografovat jsem si však všimla i bílých teček posetých hlavně po ploutvích, několik solitérů se usídlilo i na těle a hlavičce. Zatímco stav potrhané ploutve byl následující den více méně stejný, teček přibylo. Úsudkem absolutního amatéra jsem došla k závěru, že se jedná o krupičku. Původně jsem chtěla zahájit vodoléčbu (nebyla jsem si jistá, kdy se dostanu k potřebným léčivům), ale protože jsem hned v pátek večer měla k dispozici Eshu Exit, provedla jsem jedno pečlivé odkalení dna a výměnu části vody a začala s aplikací. Ať už byl můj odhad s krupičkou správný nebo ne, teček za dva dny znatelně ubylo, oproti tomu stav ploutvičky se zhoršil. A má otázka zní: jedná se skutečně o rozpad ploutví? Co teď s tím? Doléčit jedno a doufat, že bude čas zachraňovat druhé? Najít vhodnou kombinaci léčiv?
Edgar je ryba stále aktivní. Lépe řečeno první dva dny opravdu pořád rejdil po akváriu, nyní poměrně často odpočívá schovaný v rostlinkách, není však apatický, zvědavost ho neopouští. Jediný problém je snad jen s krmením. Patentky přijímá s potěšením, vločkové krmivo a granulky (hned několik druhů) ovšem vždy se znechucením vyplivne, takže snahy o to poskytnout mu pestrou stravu zatím nevycházejí.
Akvárium (30l) se zabíhalo necelý měsíc, Edgara v jeho plaveckém snažení podporuje ještě deset (plus jedna v akci zdarma) krevetek . Zpočátku jsem se potýkala s nezvykle vysokými hodnotami NO3, poté co jsem zjistila, že na svědomí to má kohoutková voda, se problém vyřešil během dvou výměn přidáním vody z jiného zdroje. PH je 6,5, teplotu jsem udržovala na 25 stupňů, po zjištění že je něco špatně, jsem jí postupně zvedla na 27. Jelikož se mělo původně jednat pouze o krevetkárium, použila jsem jako substrát Ebi gold schrimp soil. Potýkám se s echinodorem, kterému se dvakrát nedaří, ostatní rostlinky jsou ovšem v kondici alespoň ucházející. Krevety jsou živé a prosperují na jedničku.
Mimo jiné jsem pořídila ještě listy mandlovníku, pro případ, že by to mohlo být k něčemu, zatím jsem je ovšem do akvária nedala, dočetla jsem se, že by mohlo dojít ke snížení účinku Eshy.
Snad k něčemu bude i detail nebohé ploutvičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2019 20:30 R Muž ctibum [6907] Re: gjallarhorn
No já bych si tipnul na takovou tu klasiku. Jelikož Ježíšek přinesl akvárko i rybu najednou, tak šla hned od nové nezaběhlé nádrže. Navíc jen 10 litrů, nejspíš hrubého objemu, takže tak osm litrů vody... Na to mi přijde výměna části vody jednou týdne dost málo, k tomu odkalování, takž narušování záběhu. Do většího šla ryba prakticky za stejných podmínek řekl bych... Jestli se pletu a šedesátka se cca měsíc zabíhala bez ryb, oprav mě... ;-)
Měnil bych častěji vodu, neodkaloval a jak píše veroni, ověř tu teplotu. Teploměrem. Termostat topítka jen orientační...
Ale počkej si ještě na další názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 20:01 Žena vero-ni [134] Re: gjallarhorn
Beťák se má v takovém prostoru určitě fajn :-) ale není možné, že by ho někdo okusoval, když se to začalo zhoršovat po přestěhování do nové nádrže (jsou to parmičky?)? Případně ještě nestabilní podmínky v nově založeném akváriu? Určitě bych hladinu přistínila plovoucími rostlinami: limnobium, pistia, salvinia nebo nechat povalovat ceratophyllum; beťáci mají rádi přistínění a hodně zarostlý prostor. Ještě mě napadá, jestli máš v akváriu i zvlášť teploměr- jestli opravdu topítko topí na těch 26 stupňů minimálně a není mu zima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 10:27 gjallarhorn Re: gjallarhorn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Plus přikládám foto celého akvárka:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 10:25 gjallarhorn – Rozpad ploutví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.

Ježíšek mi donesl Beťáka s 10l akvárkem. Byla pravidelná údržba - 1x týdně jsem odkaloval a měnil část vody. Mezitím jsem sledoval, že se na zadní ploutvi začalo objevovat mezi blánama bílé zbarvení. Topítko měl. Pak jsem mu založil 60l akvárko. Měl jsem pocit, že se to rozšiřuje a ty blány stále blednou. Byla tu známá ze zverimexu, která mě ujistila, že to nic není. Do akvárka jsem mu nedávno před pár dny pořídil společnost. Všechny rybky jsou čilé jen Beťák se schovává - je pravda, že se od začátku schovával za topítko už v prvním akvárku, když byl sám. Dneska při krmení jsem si ale všiml, že má ty ploutve roztrháné a od sebe. Občas žere, někdy méně, někdy více, jindy vůbec. Semtam proletí akvárium, jinak většinou leží v kytkách, nebo opěrný o topítko. V akvárku jsou přírodní kytky, lávové kameny, podloží písek a na něm říční kamínky. Teplota konstantní 26 stupňů. Filtr do 60 l eheim. Poradíte mi někdo prosím? Je to rozpad ploutví? Mám ho dát do karantény a léčit? Děkuji moc za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 08:54 R Muž ctibum [6907] Re: Anthrax
Mezitím sem dej fotku celé nádrže. To umělohmotné zelené vlevo napovídá víc než dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2019 08:18 R Muž Anthrax [4762] Re: Nanare
Ahoj, zaregistruj se zde a založ si prezentaci akvária. rybicky.net/nadrze/
Tam vyplň co nejvíc informací (stáři nádrže, teplota vody, jak dlouho máš rybu, rostliny, filtr, údržba). Bez informací ti totiž poradí málokdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 08:13 Nanare
Fotka k příspěvku Dobrý den, moc prosím o radu. Rybička je pravidelně krmená, akvárium se také čistí. Je v něm pouze s malým Ancistrusem. Nepolehává, je to vcelku aktivní rybička, ale nejdřív se jí ploutve třepily, pak je začala ztrácet a toto je současná verze. Má i zrcátko na protažení, které jí tam občasně dávám. Prosím poraďte, jak ji mohu pomoci. Předem všem děkuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2018 00:20 Angus68 Re: Martin7
Seženeš ;-) V Unidu u kostela ho mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2018 00:19 Angus68 Re: Martin7
Jenom se přecpal :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 15:11 Muž Martin7 [14]
Tak Torben i mražené artemie a cyklopy jsem sehnal. Začal jsem krmením - nechal jsem rozmrazit a důkladně jsem propláchnul kousek artemií v sítku na čaj (nesmrděly). Ubbemu to chutnalo, ale docela mě vyděsilo, co se dělo za půl hodiny. Beťák ležel na dně a kroutil se, jako by měl křeče. Teď už vypadá lépe, plave a chvilku i ladil pěnové hnízdo. Možná jsem mu jich dal moc a není zvyklý. Nechávám ho odpočinout a další ladění (výměna vody, Torben, vzduchování) nechávám na zítra. Snad bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 12:15 Muž larix [1420] Re: DavFM
Nie je problém to vyskúšať, len som chcel mať predstavu. Podľa toho, čo píšeš, to vyzerá naozaj dobre. Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2018 11:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: larix
Bohužel ne. Jak už jsem napsal, kolega to dal do filtru, takový závěsný filtřík na stěně akvária (akva cca 100l) aniž bych o tom věděl. Já si všiml až později hnědé vody a řekl mi, že tam hodil hrst té rašeliny a už to tam je pár dní. Vždycky po výměně vody to časem zase tu vodu dobarví. Tak to vydrželo cca měsíc, teď už nedělá nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 11:29 Muž larix [1420] Re: DavFM
Vieš prosím ťa uviesť aj približné dávkovanie a výdrž? Napr. v porovnaní s klasickou bielou/červenou rašelinou...Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 11:03 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Jj, já vím, že se to tam děje. Ale obyčejná rašelina něco vezme a něco tam dá navíc, takže tu vodivost celkově nesníží o moc, pokud vůbec. Tahle granulovaná ale snížila vodivost rapidně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 10:41 Maq Re: DavFM
DavFM napsal: a co jsem vůbec nechápal, srazilo to vodivost
Funguje to tak, že rašelina naváže některé kovy (vápník) a namísto nich pustí do vody protony. Z části hydrogenuhličitanů tak vznikne kompletní kyselina uhličitá, tedy vlastně CO2. Rozpustnost CO2 ve vodě je konstantní, takže část vyprchá.
Tak se současně snižuje pH, tvrdost (pokud ty navázané kovy jsou Ca+Mg), alkalita i vodivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 09:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Martin7
Já mám taky k takovým výrobkům averzi, ale občas neprávem. Ona ta granulovaná rašelina od Sery má nevýhodu pouze v tom, že je dost drahá. Ale co se účinku týče, je super.
Kolega nám to dal do filtru tak nějak bez mého vědomí a příjemně to překvapilo. Voda krásně hnědá (ne černá), bez takového prachu, co pustí obyč rašelina, okyselilo to vodu a co jsem vůbec nechápal, srazilo to vodivost. Z cca 100mikro na nějakých 80mikro. I sem si kvůli tomu přinesl svůj konduktometr, tomu co tam máme jsem nechtěl věřit.

Takže shrnuto, dělá to co má, nešpiní vodu, ale je to dost drahé. Nedávno jsem teda viděl v NDR velké cca 20kg balení a tam už ta cena byla přijatelná, ale i tak se dál držím litevské rašeliny.

EDIT: ještě jednu nevýhodu to má, náběh je dost pomalý, takový vytrvale plynulý. Jenom přes to vodu prokapat nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2018 08:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martin7
Nemám s těmi granuláty žádné zkušenosti , podle kolegů to bude dost slabé , než seženeš torben kup Torumin -jen je dost podstatně dražší za menší balení , popřípadě pokud máš kde skladovat 5l kbelík , kup v zahradnictví obyčejnou přírodní rašelinu 5l balení - třeba AGRO - BEZ PŘÍDAVKŮ HNOJIV ! , tak kilo namoč do kbelíku s normální kohoutkovou vodou , večer dám info co s tím dál ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:20 Muž Martin7 [14]
Ještě bych se chtěl zeptat. Torben teď v Teplicích rychle neseženu. Poslouží stejně dobře i tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 20:03 Muž Martin7 [14] Re: MonterMonty
Dobře, udělám to přesně jak říkáš. Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2018 19:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martin7
A určitě si taky budeš pamatovat ,jak Ti babička nejednou říkala že všeho moc škodí ;-)

Zeolit by zpět do vody nic vypouštět neměl , nicméně při ceně nechutných 12 korun českých za kilo se ho snad ani nevyplatí regenerovat , tak pokud ho tam chceš nechat - dej tam čistý čerstvý- nikdy nepoužitý- jen propláchlý vlažnou vodou (po třech tejdnech vyhodit a nahradit opět novým) - nicméně si myslím že to opět bude brzdit záběh akva - výměnou třetiny vody obden, sníženou dávkou krmení ty dusíky myslím udržíš na uzdě bez problémů , rašelinový výluh působí protizánětlivě antibakteriálně atd. udrží to třepení a rozpadání ploutví na uzdě- pořádnej dlabanec dostane rybu do kondice. co se týká umělých krmiv - no nevím zda to ještě nějaký výrobce uvádí , nicméně naprostá většina je složena i ze 70% z obilovin, rybí moučky a jiných "dobrot" , samá sušina která je pro ryby dost těžce stravitelná ,tak to skoro všechno vykaděj a jen to prasí vodu , nic víc , když už obsahují nějaké korýše , je to max 5% z celkového obsahu- tedy nic moc
vzduchováním nic nepokazíš , mandlovníkové listy klidně nech , UV lampu k ničemu nepotřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:43 Muž Martin7 [14] Re: MonterMonty
To je těžký, jednou mi tu někdo řekne filtruj přes všechno, podruhé nefiltruj přes nic :-D Ale zdá se, že to dává smysl :-) Vyndám ten Purigen, možná bych nechal alespoň zeolit. Mám ho tam proto, že jak mám narušenou nitrifikaci, tak mi odstraňuje amoniak, proto vzniká méně NO2 a díky tomu se mi daří držet o něco lepší hodnoty. Jinak nic do vody neliju, dal jsem tam jen po léčbě jednorázově tu násadu bakterií. Pokud vím, tak obilím až tak moc nekrmím, jsou to většinou krmiva pro Betty a ty jedny vločky, co nejsou, tak dávám opravdu minimálně. To mražené jsem moc dávat nechtěl, abych si tam něco nezatáhnul, ale je pravda, že v této situaci mražené dává smysl :-) Zítra to půjdu koupit. Mám listy mandlovníku, ale Torben klidně také přidám. Ještě by mě zajímalo, jestli přidat to vzduchování, nebo ne (viz diskuse s Maqem). Také nevím, jestli a jak často svítit tím UV - ničí zlé bakterie, ale i hodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2018 17:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martin7
savo , hádám také chloridy stejně jako NaCl - nejsem chemik , nicméně si myslím že při každé výměně vody a následném zasolení akva (jak píšeš v prez) akorát docílíš toho že se z toho sachemu všechen ,nebo část toho co "pochytal" opětovně vyplaví do akva , takže bych osobně hned šel vyměnit půlku vody , vytáhl z toho filtru sachem a jiné absorpční materiály (jsou tam pro jednu rybu naprosto k ničemu - naopak pro záběh akva jsou dle mého kontraproduktivní - seberou všechno žrádlo užitečným bateriím a ty se pak neprosperují)
přestal bych cokoli co není voda do akva lejt a to hned , 14 dní vodoléčba -stačí obden třetina vody přidat nějaký rašelinový výluh - torben , nehrabat do dna , nehrabat do kytek- těch bych naopak přidal, ani do filtru, rybu krmit max jednou za dva dny - poohlíd bych se v krámech po něčem pořádným k snědku , permanentně krmíš masožravce obilím - z něj se mu těžko imunita postaví na nohy , tak aspon mrážo žábronožku , cyklopa a mysis - pořádně rozmrazit a propláchnout ,zkrmit jen tolik co ryba hned sežere at nic nepadá na dno,
jsem si jistej že už po prvním tejdnu bude ryba vypadat mnohem líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:20 Muž Martin7 [14] Re: MonterMonty
Regeneruje se Savem a pak se na to chrstne něco na odstranění chlóru, ale zatím ho mám nový, čistý a musím říct, že to funguje opravdu neskutečně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:18 Muž Martin7 [14] Re: Maq
Aktivní uhlí tam mám.
Vzduchování v nádrži nemám, ale jedno tu doma mám. Měl bych ho tam hodit? Moje amatérská úvaha byla taková, že když bakterie mají rády kyslík, tak se to bude líbit i těm zlým a budou víc řádit. Je to nesmysl?
Jinak vodu mám celkem průzračnou, nějaké částečky tam jsou, ale málo.
Co se týče Acriflavinu, tak nemám páru, jen na webu čtu, že je to na plísně, což můj problém asi není www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martin7
to jsi udělal dobře ,nicméně , ten Purigen se regeneruje roztokem NaCl pokud si dobře pamatuji ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:11 Muž Martin7 [14] Re: MonterMonty
Ne, Purigen, zeolit a aktivní uhlí jsem přidal až po léčbě, bál jsem se, že by to odstranilo léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:10 Muž Martin7 [14] Re: romant
Protože mám zatím jen jednu rybu, tak si mohu dovolit pokusy. OK, takže pokud neexistuje nějaké účinné a zároveň šetrné léčivo, tak teď už se asi jen budu snažit zajistit co nejlepší podmínky v akváriu a měnit vodu. Beru každou radu, jak vylepšit podmínky na maximum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martin7
Ten Purigen a Zeolit byly ve filtru i po čas léčby ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 17:07 Maq Re: Martin7
romant napsal: Skutečný BRP má velmi rychlý průběh
Nemoci ryb jsou mimo moje zaměření. Ale vím něco o bakteriích všeobecně. Zkusím dát domněnku.
Parazité jsou obligátní (vždy musí parazitovat) a fakultativní (škodí jen někdy). Když ve vodě plave hodně organického svinstva, tzn. je "bordel voda", ve vodě plavou mraky mikrobů a žerou na co přijdou. Zkoušejí si "kousnout" i do ryb.
To se děje pořád! Jenže když je jich hodně, a když přitom současně vydýchají spoustu kyslíku a zabordelí vodu, tak je ryba stresovaná a její imunitní reakce nemusejí fungovat dobře. A pak snad může dojít na to, o čem píše romant.
Já bych měnil vodu, vzduchoval, filtroval přes aktivní uhlí. Prostě snažil se vyčistit vodu.
Dál nevím, to už je opravdové léčení, ale co takhle acriflavin?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=51