Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 16:26 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
ok díky, zkusím do neděle měnit 40 litrů odstáté vody (větší hrnec už nemám :-D ), což jsou asi 4 výměny a budu do nich přidávat Nitrivec dle návodu. Potom výměna dle stanoveného harmonogramu, tedy 1x týdně 40 litrů (1/2 vody) a standard při odkalování. S některými se nejspíš nakonec rozloučím, ale začali se mi trochu množit (narodilo se plno malých a spousta jich nebylo sežráno ostatními). Snad se to začne s novým filtrem stabilizovat, protože tam chci kvůli řasám nasadit krunýřovce jednopruhý (ale až se mi řádně zaběhne akva, kvůli kvalitě vody).
Poradíte nějakou prevenci proti těm flekům na ploutvy a vlastně i jiným nemocím? Sůl nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2014 12:30 Muž Designer [5696] - CichlidyRe: Džouzif
Leceni v zabihajicim se akvariu je s mnoha lecivy restart, zacnes znovu. Bohuzel prvni co vyhubis jsou nitrifikacni bakterie, malokdy tomu byva jinak. Nakonec ty miliardy mrtvol (at uz jde o jakekoli mikroorganismy) Ti dost dobre ukaze dropchecker, produkce CO2 (bez pridavani) v akvariu vyrazne klesne. To neco nalijes do akvaria, ryby jsou za tyden hur nemocne nez byly, ale dropchecker je modry, ackoli aspon tmave zeleny byl i bez pridavani CO2. A pac nitrifikace nefunguje, ryby onemocni jeste hur, takze mas jedinou sanci, cabrat mraky vody, at maji rozumne podminky.

BTW, i jestli CO2 nepridavas, dropchecker se Ti muze dost hodit. Ono v nezabehlem akvariu je mnohem mene mikroorganismu, ktere potrebuji kyslik, v zabehlem je vetsi produkce CO2. Kdyz se rano vzbudis, a dropchecker je totalne modry, mel bys poradne menit vodu, a nebo tam jeste nemit ryby...

EDIT: A ne ze to nekdo vyresi stylem "sardinky", ze narve do akvaria mraky ryb, jen aby nemel modry dropchecker smich . Co pisu plati pro rozumne zarybnena akvaria, coz je z meho pohledu spis mene nez obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.09.2014 12:06 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Proč výměny vody denně? Protože tím ředíš ty škodliviny, produkty odpadního metabolismu ryb, které jsou pro ně ve vyšších koncentracích jedovaté. Tím, jak už bylo řešeno, supluješ tu fungující nitrifikaci, která by dusíky normálně odbourávala. Jsou-li ryby nějak nemocné ve většině případů za to může prostředí, ve kterém žijí, proto ta pořád dokola opakovaná vodoléčba.
Já před 15 lety taky měla akvárko - brutálně přerybněné, filtr honič vody praný pod horkou vodou z kohoutku spolu s odkalováním, výměny vody stylem když se rodičům chtělo a taky jsem si říkala, jak byly rybky zdravé. Jenže ona paměť si pamatuje jen to co chce, našla jsem mámy záznamy o tom kdy se co dokupovalo a kdy co umřelo a věř, že rybky tak zdravé a neumírající, jak jsem si myslela, nebyly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:53 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
Díky za rady. Už po pár dnech, kdy jsem s akvaristikou začínal mi bylo jasné, veškeré procesy potrvají dlouho (ve Fauně i Floře musí mít člověk trpělivost) a můžu tomu jen pomoci a předcházet případným problémům starostlivostí.
Myslím si ale, že každý týden výměna asi 1/2 vody by mělo být dostačující spolu s odkalováním dna (v rámci možností pro rostliny) a občasným odkalováním i dříve (když moc nadělají).
Když jsme měli akva před 20 leti, tak probíhalo čištění a výměna vody 1x za měsíc a stačilo to a rybky byly zdravé. Přitom akva bylo doslova přerybněno živorodkami ostrotlamými (Gold Molly). Jak je možné, že v dnešní době ty ryby nic nevydrží, když jim člověk dává tu nejlepší péči, jak to jen jde (viz pravidelné výměny vody, sůl, různá chemie ...).
Chápu, že u mě je to nefungujícím procesem nitrifikace, ale nechápu, že všichni píšou výměny vody třeba denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.09.2014 11:39 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Proces kvalitní nitrifikace nenastartuješ z čista jasna, můžeš ho akorát podpořit třeba tím Nitrivecem, ale výrazně neurychlíš jej ani kdyby ses rozkrájel na úhledné kostičky. Trpělivost jest akvaristovou cností :-)
Nefungující nitrifikaci můžeš těmi výměnami vody akorát suplovat a když to dělat nebudeš bude se s rybama dít to co se děje.
Jak léčit Entizolem tenhle případ a lze-li to vůbec ti neporadím, tyhle případy řeším výměnami vody, zasolením nebo Torbenem a když už to do pár dnů nepomůže tak eSHou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:30 Muž Džouzif [25] Re: Turbínka
Filtr se zabíhal cca týden v jiném akva s čerpadlem Resun, což je málo, ale jak už jsem psal s podporou Nitrivecu. Potřebuju co nejdříve nastartovat proces nitrifikace, aby rybky získali nějakou odolnost a podporu.

Investovat do léčebné chémie další a další stovky korun kvůli gupkám fakt nehodlám, zvášť, když výsledek není jasný.

Na tu ploutev by mohl (když je to bakteriální) i Entizol že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:26 jamajcan Re: Džouzif
Popravdě řečeno,chvíli mi trvalo,než jsem vůbec nalezl tu rybu a ještě z té fotky určit přesnou diagnózu,je střelba do tmy.V akvaristice toho moc neurychlíš,chce to čas.A to opakování pořád dokola je namístě.Očividně by to chtělo opakovat,ještě častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:19 Muž Džouzif [25] Re: jamajcan
Plastový kytky jsou tam jenom 2, aby zakryly filtr. Ostatní porost tam je živý a celkem rychlerostoucí (hydrophila polysperma).

Ale není mi zodpovězeno, co to je na té ploutvi.

Ohledně nitrifikace vím, že se to zabíhá 3 - 4 týdny a můžu trochu urychlit nitrivecem od Sery (což také dělám). Nepotřebuju pořád to samé poučování co mám rychle udělat, když to dávno dělám. Nebo snad máte někdo nějaký nápad, jak ještě rychleji všechno urychlit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:17 Žena Turbínka [2558] Re: Džouzif
Nechávals ten nový filtr v nádrži současně alespoň měsíc s tím starým s podporami výměny vody? Jestli ne tak máme odpověď na otázku proč se to děje - rozlítané dusíky a nefungující nitrifikace.
Diagnózu BRP si netroufám střelit takhle z nekvalitní fotky, ta ploutev je pěkně čatá bakteriemi. Nádrž bych podpořila intenzivní denní vodoléčbou s přidáním třeba rašelinového výluhu. Postiženou rybu bych raději léčila v separé (pokud mám pravdu s tím filtrem) nádrži pomocí nějakého antibakteriálního přípravku př. eSHa 2000, pokud do pár dnů nebude viditelné zlepšení zkusit třeba Bactopur Direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:10 jamajcan Re: Džouzif
Vlastně jsi si odpověděl sám.A ty plastové rostliny,tomu taky nepřidají.Jednoduše řečeno,podmínky zcela nevhodné.A podle mě,jestli to tak necháš,je to jen začátek problémů,které se určitě ještě objeví.Vyhoď ty plasty,zasaď nenáročné,rychlerostocí kytky,měň vodu podle Romanových rad,je jich tady spousta,než se Ti filtr zaběhne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 11:04 Muž Džouzif [25]
Fotka k příspěvku Zdravím. V akva mám jenom gupky a teď řeším problém, že u jedné z nich je pozorovatelný problém na ocasní ploutvi.

Nevíte co to je?

Teď tam mám nový bioakvacit, kterým jsem nahradil původní originál filtr. Nefunguje tam proces nitrifikace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 04:27 Muž LiborSprysl [9016] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: koukám i na ten pidi molitan - pokud je tam jen ten , je to absolutně nedostačující na 200L akvárko , zvlášt pro takové čuníky jako živorodky jsou , tam musí dusíky haprovat o sto šest , to bude i příčinou špatného stavu ryb , chce to nastudovat témata jak zakládat , zabíhat , vybavit akvárium aby fugovalo , bez toho budou jen neúspěchy a zklamání
Vy si asi těžko umíte představit, že před nějakými šedesáti lety naši předchůdci nafoukli duši z pragovky, a ráno a večer provzdušnili akvária, že? A nejchovanějšími rybkami byly živorodky... :-P A o bakteriálním rozpadu ploutví toho většinou moc nevěděli...Nechte čuníky v chlívku... no Je to o kumštu a ten děvčeti zjevně chybí, na ten apelujte! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 02:35 Žena Kytka [2146] Re: Moncicak
Jen dvě poznámky k předchozím radám:
- pořádně prostudovat odkazy v modrém rámečku v tomto vlákně: rybicky.net/forum/15 - nejlépe i pozpátku a není na škodu pročíst i vlákno samotné
- v seznamu krmení máš i ovoce. Co konkrétně rybkám dáváš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2014 00:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Moncicak
Taky bych se přidal k ostatním. Tohle není poprvé, co se v poslední době potýkáš s nemocí v akváriu. Tak si myslím, že stojíš před volbou:

Na webu jsi si našla asi něco "dostatečně jednoduchého," aby se to "snadno vyřešilo." Ale už sama z předchozí zkušenosti víš, že takhle se jedno onemocnění přeléčí, druhé se za pár dní objeví. Není zbytí. Takhle bude akvárium pořád mikrobiologickým experimentem.

Nebo se můžeš vykašlat na hledání nepodložených, útržkovitých a rozporuplných informací tu a tam. Místo toho si pořádně přečíst tady na webu, co a jak zajistit a udělat, aby se to dalo do cajku a aby se už nemoci nevracely. Vhodně dimenzovaný filtr (kritériem není, co největšího mají ve zveráku, ale co ta nádrž opravdu potřebuje - to tady už zaznělo), vhodná rybí osádka, vhodné rostliny, vhodná údržba. Přes to prostě nejede vlak. Ty rybky (kterých se taky nikdo neptal, ke komu chtějí), mají taky jen jedno zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 00:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Moncicak
Moncicak napsala: Ted sem neodkalla dno 5 dni a ryby mi chytli plisen!
To ale zcela určitě není důvodem, proč tu plíseň chytly. Je to tvoje akvárko, dělej si s ním, co chceš. Ale připadá mi, že prostě nechceš slyšet, že příčinou jsou nevhodné podmínky v akváriu a o žádnou radu nestojíš. Pokud je nezlepšíš, akvárium ti stejně nikdy fungovat dlouhodobě nebude. My ti to tady nepíšeme proto, abychom ti vynadali nebo aby ses naštvala, ale abychom ti poradili, co je potřeba udělat, aby ti akvárko prosperovalo. Je na tobě, co si z toho vezmeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2014 00:06 Žena Turbínka [2558] Re: Moncicak
A můžeš nám sdělit jaký léčebný postup si našla? Docela by mě to zajímalo.
A pokud stále stojíš o názor ostatních uživatelů - ten můj je podobný jako Marka s Montym. Nekvalitní nitrifikace akvária, málo rostlin, parta bordelářů, nestabilní rovnováha prostředí, ale tím jen opakuji co kluci řekli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 00:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Moncicak
Opravdu bys toho potřebovala hodně přečíst , pokud neodstraníš příčinu nemoci , vrátí se ti jak bumerang za pár dní zpět a pravděpodobně ve větším rozsahu , pak už ani léčiva nebudou účinné , ale komu není rady , tomu není pomoci , snaha poradit byla , ted je to na tobě , hodně štěstí přeji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 23:57 Žena Moncicak [0] Re: MonterMonty
Ted sem neodkalla dno 5 dni a ryby mi chytli plisen! No nic ptala sem se jak vylecit nemoc ale nasla sem si to uz na internetu. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 23:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Moncicak
I tak si troufám říct že ten molitan je tak nax do 30ti litrového , chce to akvacit aspon 10X10X20 www.akvaristikafm.cz/…
tím neustálým odkalováním tomu taky moc nepomáháš , spíš naopak , ve dně jsou bakterie zabydlené taky , ty je odsaješ a poddimenzovaný filtřík pak nestíhá odbourávat N látky ,takže bych poradil pořídit ten větší akvacit , starej vymačkat v kyblíku s trochou akvarijní vody a ten novej pak v tom kyblíku pořádně vymáchat (naočkovat) denně pak aspon tejden měnit třetinu vody , druhej tejden obden , pak už normální režim jednou týdně odkalení a výměna třetiny vody , prvních 14 dní neodkalovat dno , krmit velice střídmě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 23:29 Žena Moncicak [0] Re: MonterMonty
Je to 100 l akvarko a molitan je pres 1/3 vysky, je to ten nejvetsi co meli ve zverimexu. Zivorodky so rasata proto odkaluju dno obden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2014 23:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Moncicak
Zkus vyfotit ty nemocný ryby, ať aspoň zkusíme identifikovat tu nemoc. Jestli je to ta plíseň, tak její další šíření způsobují právě nevhodné podmínky v nádrži (přerybněno, špatný filtr, málo rostlin atd.) a hygiena. MonterMonty radí dobře ohledně toho studování. ;-)

rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 23:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Moncicak
koukám i na ten pidi molitan - pokud je tam jen ten , je to absolutně nedostačující na 200L akvárko , zvlášt pro takové čuníky jako živorodky jsou , tam musí dusíky haprovat o sto šest , to bude i příčinou špatného stavu ryb , chce to nastudovat témata jak zakládat , zabíhat , vybavit akvárium aby fugovalo , bez toho budou jen neúspěchy a zklamání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2014 23:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Moncicak
Jak ryba plave na hladině na boku, tak to bývá konečná. Utratil bych ji.
Dej sem fotku těch ryb, jak vypadají.

Navíc v tvé prezentaci není fotka, kde by bylo vidět celé akva, ale máš tam hrozně málo rostlin a šílenej maglajz ryb. A Dánia pruhovaný, který tam máš, klidně okousat ploutve pomalým rybám, které tam máš, můžou. Obzvlášť, když je tam máš jenom tři (ta Dánia - dle prezentace). Ale u tebe to budou prostě nevhodné podmínky, které způsobují problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:44 Žena Moncicak [0]
Zdravim potrebuju rychle poradit. Uz asi tyden mam samici ktera ma bilej oblicj a oko, radila sem se tu a pry je to plisen. Po lecbe soli se ji to presunulo na druhou stranu. Dnes rano byly vsechny ryby ok ale ted sem prisla z prace mrkla do akva a samec paviho ocka plave na hladine na boku a bocni ploutve ma jakoby sezrane a spolu s tou napadenou rybou ma taky bile oko a plavou v rohu spolu. V akva mam same mirumilovne ryby takze ploutve nemuzou byt okousane. Je to bakterialni rozpad ploutvi? Jak to lecit? Vodu menim odkakuju......... to vsechno vim, ptam se na nemoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:37 R Muž romant [28001] Re: ivinka 02
Opravdu ukončit a naučit se o akvo správně pečovat. Tedy vodu měnit jednou za týden min. 1/3 objemu, filtr neměnit, ale šetrně čistit, stejně tak jako dno odkalovat, pořídit živý rostliny a mít teplotu min. 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 21:34 ivinka 02 – betta - nemoc??
dobrý den,
chci se zeptat, mám bettu už 1,5 roku a cca před 4mi týdny začala být divná, taková nafouklá, šupinky na těle mi přišly odchlíplé, chuť k jídlu má, ale je taková těžkopádná - má problém vyplavat na hladinu, když vyplave, aby se najedla, jde hned ke dnu jako kámen.
Když jsem se byla zeptat ve zverimexu, jestli nemůže být nějaká nemocná - řekli mi, že je to stářím ať si koupím jinou.
Jelikož mi jí je líto - nevyhodila jsem ji do wc a řekla si, že ji nechám dožít, ale dnes jsem si všimla, že ji chybí na ploutvičkách a ocásku ´´blány mezi kůstkama´´ - podle toho co jsem našla všude na internetu, to je, jako když má rozpad ploutví - koukala jsem i diskuzní fórum, kde se mluví pořád o nějakých ntibiotikách, ale nenašla jsem nikde - jaké a kde se dají sehnat ,nebo co by jste mi poradili? co použít?
rybka je v akváriu sama, má filtraci, voda se mění 1x za měsíc, když měníme filtr, má osvětlení, jídlo ji dáváne 3x-4x denně a do vody dáváme látku na úpravu vody pro bojovnice, na spodu akvária má kamínky a úmělou květinu.
Vždy bylo vše o.k., ale právě před těmi cca 4mi týdny jsme ji koupily novou kytku s bambusem a tak do týdne to začalo.

jak jsme si toho všimli -kytku jsme vyhodily, obden ji přidáváme teplou vodu.....

prosím o radu, nechci rybku vyhodit do WC.

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:35 R Muž romant [28001] Re: UndeR
Aquasafe třeba není a ovlivňovat se solí se nebude a jak psal kolega, ten filtr nečistit tak často a rozhodně ne v okamžiku odkalování dna, po týdnu po sobě a volil bych interval měsíční, jako nejkratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:03 R Muž vaclav [15017] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Chtělo by to rampu po celé zadní stěně není potom tak silný proud v jednom místě v kterém se potom obvykle daří řasám. Ten filtr bych tak často nečistil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:59 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Rampu? V příslušenství mám jen tuhle... V čem je ta rampa lepší ve srovnání se standardní tryskou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:57 Muž UndeR [80] Re: romant
Je pravdou, že filtr čistím pravidelně při každém druhém odkalování dna...molitanové vložky vypláchnu ve vypuštěné vodě. Zkusím přidávat tu sůl. Jen teď nevím, "novou" vodou ošetřuji pomocí Tetra Aquasafe, nebude se to s tou solí navzájem nějak ovlivňovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:45 R Muž romant [28001] Re: UndeR
Při výměně vody, ne pokaždý, lehounce vodu přisol, bude postačovat rozpuštěná pol. lžíce. Ten filtr je nějakým způsobem čištěn a pokud ano, jak často, neprobíhá toto i společně s odkalováním dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:44 R Muž vaclav [15017] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Filtr máš slušný jen bych k němu přidal rampu a k zadní stěně přesunul všechny stonkovky. Každá nově zakoupená ryba může mít takovýhle důsledek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:15 Muž UndeR [80] Re: romant
Hmm...odkaluji jedenkrát týdně společně s výměnou 1/3 vody. Nepřekrmuji a odumřelé listy rostlin pravidelně odstraňuji. Tak že by špatná filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:58 R Muž romant [28001] Re: UndeR
Voda a to jmenovitě její nicotnější kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:56 Muž UndeR [80] Re: romant
Tak celkem tři razbory bohužel padly za oběť. Nicméně, zdá se tím být infekce zažehnána, protože na dalších rybách jsem již příznaky nezjistil. Možná hloupý dotaz, ale čím mohlo k takovémuto zaplísnění dojít? Jaké jsou nejčastější zdroje takovéto nákazy? Ptám se proto, abych věděl, čeho se popřípadě do budoucna vyvarovat. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
Lepšie by bol preliečiť sera bactopurom v tablete a v karanténe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 08:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj.
U tří karasů v zahradním jezírku (cca 4800litrů) mám podezření na nějaké bakteriální napadení, nebo počínající bakteriální rozpad ploutví (jedna mladá rybka cca 2-3cm nemá hřbetní ploutev, druhé dvě větší kolem 10cm jedna bílý flek na hlavě, druhá na boku). Mám se pokusit preventivně přeléčit celé jezírko, nebo pouze napadené jedince v nějaké samostatné nádrži? Preventivní přeléčení celého jezírka by se mi zdálo jako nejschůdnější. Vytahovat tři jedince může být boj s větrnými mlýny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:02 R Muž romant [28001] Re: UndeR
Ano, tak se věci mají. To co jsi se dočetl, je bezpečná koncentrace hlavně pro rostliny při použití soli ve společenským akváriu. Pokud vodoléčba kombinovaná se solí nebude slavit valného úspěchu aplikoval bych šetrné léčivo a tím je eSHa 2000. O BRP se prozatím nejedná, ale přítomnost nějaké bakteriální nezdoby již teď vyloučit nelze. Pokud by se to mělo směrem k tomu rozběhnutí bakterií posunout, tak postižený jedince odlovovat a léčit v separé nádrži při použití Bactopur directu od Sery, čímž bude docházet k narušování biologické rovnováhy a proto tu léčbu v tom separé(flaška vod vokurek se vzduchováním, taky možnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:36 Muž UndeR [80]
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Řeším teď v akváriu problém. Začaly mi uhnívat rostliny, ale co hůř dnes ráno jsem objevil mrtvou jednu razboru a u druhé jsem si všiml zaplísnění ploutví (viz. přiložené foto). Vyměnil jsem 1/3 vody, teplotu udržuji neustále okolo 26,5°C. Karanténní nádrž zatím nemám. Bude vhodné vzhledem k problému s rostlinami použít k léčbě sůl? Pokud jsem ze zdejší diskuze dobře pochopil, tak v mém případě bych měl dát dvě zarovnané polévkové lžíce vzhledem k velikosti akva. Děkuji za jakoukoliv radu či připomínku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 06:49 Muž Yirka [9245] Re: yxcvbn
Úplně normální to pochopitelně není, pokud se nejedná o zranění. Vedle tebou zmiňovaného BRP to ještě pravděpodobněji může být nadbytek N látek a ploutvičky jsou "upálené". To pak může velmi úzce souviset s hygienou nádrže a pomáhají opakované výměny 1/3 vody. Hojí se pak velmi rychle, menší postižení do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 21:52 Muž yxcvbn [1] – ancistrus
Ahoj, dneska jsem na zadní ploutvi u mého ancistruse objevil, že na obou rozích mu jakoby chybí ploutev a jsou vidět ty "kostičky". Vypadá to jako na těchto fotkách www.akvarko.cz/… , www.akvarko.cz/… , fotku toho mého bohužel nemám. Může to být nějaká nemoc nebo je to u ancistrusů běžné? Ryba je normálně čilá a potravu přijímá více než dobře...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:32 Muž patamatix [408]
A sem tam mě chcípne nějaká ta ryba,ale jen samice až na jednu vyjímku. Tak co by to mohlo být? Plíseň? Prostě je konec ploutve decentně roztřepen a je do běla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:32 R Muž romant [28001] Re: patamatix
Velmi, do druhýho dne máš ryby bez ploutví a večer je po nich, bakterie je v podstatě sežerou.
Edit: Doplnil jsi a vypadá to na nějaký zaplísnění, tedy bez fotky je to tip. Lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů) a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:30 Muž patamatix [408]
V malém akvárku se my opakovaně objevují na ocasních ploutvích rozpadání ploutví nebo plíseň? Ale nijak se to rychle nešíří trvá to opakovaně několik týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:28 Muž patamatix [408]
Neví jak rychle se šíří bak.rozpad ploutví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:59 R Muž romant [28001] Re: Morie
Nově založený akvo, jenž je brzy osazeno rybí osádkou, bez podpory v podobě těch častých výměn vody, je velmi nestabilní prostředí a výskyt nejen plísňových onemocnění je daleko pravděpodobnější než v akváriu zaběhnutém. To, že si člověk přinese rybku již nemocnou to vyloučit nelze, ale zase je to o podmínkách kam ryby jdou. Je docela praktické používat karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:52 Žena Morie [0] Re: romant
Budu to takto praktikovat. Ještě jednou mnohokrát děkuji za cenné rady!
Ještě si ověřím svoji domněnku......plíseň se objevila z důvodu nově založeného akva? Tedy, že při nasazení rybek ještě nebyl dostatečně osídlen filtr bakteriemi? Odkalovala i měnila 1/3 vody 1x/týden, přerybněno nemám, krmím velmi opatrně v malém množství, filtr doposud nečištěn. Rybky byly v akvárku 14 dní před vypuknutím plísně. Mohla jsem si nakaženou rybku donést z prodejny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:11 R Muž romant [28001] Re: Morie
Měnil bych 2x do týdne a lehounce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů vody), teplotu bych dal do normálu na 25 stupňů. Když budou vhodný podmínky v akváriu, tak se to zacelí tak do měsíce, možná dřív, možná později, je to o těch podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:04 Žena Morie [0] Re: romant
Je to již pátý den vodoléčby. Zaplísnění se trochu zlepšilo již druhý den po zahájení léčby, tečky na ocasní ploutvi jsou pryč. Konec prsní ploutve se však stálé bílý. Rybka se již začíná zajímat o žrádlo i o samičku. Jak dlouho může trvat navrácení ploutví do původního stavu? Mám již teplotu v akvárku snížit? Bude již stačit výměna 1/3 vody 1x za týden, jako před napadením plísní? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:07 R Muž romant [28001] Re: Morie
Praktikuj těch několik dní vodoléčbu a budeme vidět, kam se to pohne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35154x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=401