Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:34 Muž chicko [124] – Re: Vapel
wow ty máš molinu a paví očko v 7,5litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:28 Vapel
mam este jeden dotaz . muzu nechat molly a tehotnou
samici p.o. ve spolecnem 7,5 litrovem aq kdys nemam porodnicku???

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:10 Muž chicko [124] – Re: Vapel
Přidej fotku a trochu si tady taky pohledej, tohle se tu řeší každej den, je to bakteriální rozpad ploutví nejspíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:06 Vapel
A kdyz se black moly trepi ocas v pulmesici a pavimu ocku horni a ocasni ploutev co je to za nemoc???? :-( sad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:01 Vapel
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 17:01 Muž chicko [124] – Re: Vapel
protože ho ani mít nemusí, je to individuální nemoc, která postihuje většinou oslabené jedince. jinak fotku tady na foru určitě najdeš, nebo zagoogluj ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 16:52 Vapel
jak se projevuje rozpad ploutvi u Black molly a u samice paviho ocka??? a proc se mi zda ze ostatni rybi ho nemaji????? :-( :-O sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 16:26 Tereza
Díky za informaci. Nicméně nemyslím si, že jsem udělala něco špatně, Sera jsou snad kvalitní léky a vzhledem k mým znalostem chemie je to pro ryby určitě bezpečnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 15:09 rolandmynar – Re: Beddy
palec je taky součástí kdejakého léku. I PREVENTANU. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 13:26 Beddy – Re: Tereza
Síran měďnatej je obyčejná modrá skalice, která se dá sehnat ehm... v drogerii?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 11:45 rolandmynar
Četl jsem tady, že na to úspěšně použili eSHa 2000 a fungovalo to i u citlivých druhů rybek.
Sám jsem ji použil i u potěru a bez úhynu. Možná by toto pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 11:39 Tereza
Protože vážně nevím, kde bych měla shánět síran měďnatý hmm A nemysli, že jsem tu nehledala informace, ohledně téhle nemoci jsem tu nic jiného nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 11:33 rolandmynar – Re: Tereza
Proč zkoušíš zase nějaký nový přípravek a ptáš se na zkušenosti ostatních s ním a radši nepoužiješ něco, co už tady ostatní popsali jako úspěšný způsob léčby? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 11:27 Tereza
Díky. Já jsem to četla, ale stejně nevidím žádný rozdíl mezi tímhle a rozpadem ploutví. Živým nekrmím, jen mraženým (patentky, koretry, dafnie). Přečetla jsem si i něco na stránkách Sery a rozhodla jsem se pro Sera Costapur, snad pomůže. Nemáte někdo zkušenost, jak tento lék snáší pancéřníčci? Nemám je radši přelovit do jiného akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 22:13 Muž chicko [124] – Re: Tereza
Vše nasvědcuje bičíkovci, proto doporučuji přečíst si tohle rybicky.net/nemoc/ichtyobodo-necator a případně to zkusit léčit. Tuto nemoc si zavlečete s živým krmením, proto je na místě otázka krmil jste živým krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 19:20 Tereza – rozpad ploutví vs. bičíkovec zhoubný
Fotka k příspěvku Prosím poraďte, o co se spíš jedná, mně přijde, že příznaky jsou stejné, tak nevím, čím léčit. Mám black molly, některé mají na těle šedavý povlak, některým se už začínají třepit ploutve, jinak chování normální. Tady je fotka mladé, nejhůř postižené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 01:50 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Chaotic
Zkus Eshu 2000, použila jsem ji u citlivých ryb(sumci všeho druhu) a bez úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:07 marsz
V návodu k baktopuru jsou popsané jen tři dny léčby. :-) To má slušným akvaristům a rybkám stačit? Jestli né, tak ,jak pak dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:20 Chaotic – Re: Dexter
Tak toho sem se bál..holt si zítra dojdu koupit ještě druhé akva na léčení..Mám několik druhů ryb, ale problémy mají jen gupky.
Nebo někdo zná léčivo, které živočichům citlivým na měď neuškodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:15 Dexter – baktopur
Já jsem použil baktopur,ale nepřežili mi to 2 ancíci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:50 Chaotic – Re: maxipes
Jaká je reakce ancíků a ampulárek na léčbu rozpadu ploutví Baktopurem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:22 maxipes
skus se podívat do sekce nemoci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 19:16 pepik – bakteriální rozpad ploutví
asi mam v akva bakterialní rozpad ploutví :-( -jak se to léčí?Dík za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 20:37 rybar
100% mechanické poškození X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:30 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
ďakujem, len to som chcel vedieť či to nieje choroba. Tak to som rád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:28 Sidonius – Re: RADOVAN
Já u toho nebyl, takže nevím, který lotrando to má na svědomí, ale bakteriální rozpad to určitě není. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:26 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:25 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Bakteriálny rozpad alebo útok inej rybky?
Ahoj. Asi pred týždňom som objavil na samčekovi gupky natrhnutú plutvu ale nezhoršovalo sa to. Dnes prídem domov ačo nevidím-celá plutva dotrhaná. Správanie normálne, žere.
Neviem či je to bakteriálny rozpad alebo na ňnu zaútočila niektorá cichlidka( 2 samce kakadu+ 1 samica, a 3 akarky zelené)?
ďakujem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 21:10 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Savo
Tak já zkušenosti se savem mám :-) Použil jsem je při léčení obrněnky u nothobranchií. Mysllím ,že jsem taky dávkoval 1ml/50l a obrněnku jsem tedy zahubil perfektně (škoda že i všechny ryby). Dnes léčím úplně jinak ,ale pokud bych se měl vrátit k savu (myslím, že by takto léčit šlo) tak bych jej nejprve naředil a až pak pomalu přikapával do nádrže. Určitě záleží který druh ryb budeme léčit. Raději 2x naředit a zkusit na jedné rybě než přímo použít do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 20:51 Muž Criple Fishx [5]
Beru savo jako záložní plán. Po prolezení netu si nejsem jist je-li to opravdu bakter. rozpad - chybi sedivy lem na konci ploutvi, presto se to pomalu zhorsuje, jsou napadeny hjlavně paví očka. Vymenil sem znacnou cast vody a pokusim se odkalit. Pridal sem diskutovaný vodicky TETRA aquasafe a easybalance-tahle by mela odbourávat dusičnany. Jedu na par dni pryč, takze se jeste uvidi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 11:46 Muž memeo [15]
TO petrys
Záleží,kolik tam toho nalil..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 11:39 Žena petrys [107]
a co když jsou v akváriu i citlivější ryby? např. pancéřníčci, ancistrusi,...
taky už jsem o tom něco četla, ale dotyčnému, který savo použil proti krupici, pošli všichni pancéřníčci, on to zdůvodňoval tím, že si krupici s pancíkama přines, ale spíš to bylo tím, že savem pancíky otrávil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 11:39 Muž memeo [15]
Souhlas s Horácem.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 23:43 Muž Horác [3942] – solem
... "mít savo v akváriu není nic super, obzvláště po dlouhou dobu" ...

SAVO je směs chlornanu a hydroxidu sodného. Chlornan je silné oxidační (=dezinfekční) činidlo, sám se při oxidaci redukuje na neškodný chlorid sodný. V kyselé vodě se z něho navíc uvolňuje chlor, který následně vyprchá. Hydroxid se přirozeně neutralizuje za vzniku soli. Jak vidno, žádné dlouhodobé poflakování SAVA v akváriu nehrozí ...

P.S. 4 JT: V té koncentraci (zmiňované v článku) bych se toho nebál. X-) V podobném množství se SAVO používá k dezinfekci studní a ta voda se potom normálně pije ... POZOR! Nutno použít pouze čisté (základní) SAVO !!! - bez přídavku tenzidů a vůní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 23:07 solem – nemám
Zkušenosti nemám, ale savem bych léčil jen smrtelně nemocné kusy, takže určitě odlovit, už z důvodu že mít savo v akváriu není nic super, obzvláště po dlouhou dobu.. teda nevím jestli 1ml/50l není úplně nepoznatelná koncentrace, ale zase víc by už mohla být spíš španě provedená eutanázie, takže nezapomeň napsat jak to dopadlo...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 21:45 Muž Criple Fishx [5] – Léčba rozpadu ploutví savem
www.akvarista.cz/…
Podle tohoto článku lze rozpad u gupek léčit sacvem v koncentraci 1 ml/50 l. Dají se tak vyyléčit i xiphy? V akva mam jeste ancistruse, předpokládám, že je potřeba je odlovit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:54 Muž isamik [180]
Jeste bych mel jeden poznatek, ploutve jim zacinaji zloutnout, a tesne kolem ploutvi taky hmm (ikdyz to muze byt nasledek pridani pripravku TetraVital) , navic jedne zavojnatce zacal zilkovatet ocas, jsou videt cervene zilky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:21 Muž isamik [180]
hmm No to moje nepolehavaji, jsou stale cile jako normalne, takhle se jim ploutve rozpadaly kdyz meli krupicku, jenze ted zadne tecky ani unavu ryb nepozoruji, parametry vody jsou taky relativne v poradku, mozna NO3 je trochu vyse na 30mg/l, jen nevim co se stane kdyz je zacnu lecit napr.baktopurem na rozpad ploutvi a budou mit krupicku, ci kdyz je zacnu lecit costapurem na krupicku a budou mit rozpad ploutvi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:17 Žena Rebbie [71]
Isam..... jak to popisuješ mi to příde jako u mejch :( mym taky ploutve neupadly, byly jen roztřepený no... ale zároveň už pár tejdnů před tim polehávala na dně a byla taková jako unavená... Na žrádlo se dycky ale čile zvedla a jedla.... Jak sem řekla, dodnes nevim co jí (a poté i druhej, kterou sem já blbka dokoupila, bo sem si řikala že je jí asi smutno) bylo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:09 Muž j_j [18]
sestra na nemoci ryb má skripta(je veterinářka)ale ted je v brně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 16:06 Muž isamik [180]
Rebbie, to je v poho co chvili mi nekdo zkomoli jmeno tak jsem zvyklej :-).
Co se tyka zavojnatek, ted sem koukal do brozurky sera o nemocech a nejak to nemuzu priradit, pod pojmem rozpadajici se ploutve si predstavuju ze kus ploutve chybi uplne, ale to zavojnatky nemaji, jim se rozpada ta kuze mezi ploutvema, bile tecky nepozoruji, ikdyz neco na konci te rozpadajici se casti (myslim blanku mezi kostmi) je bileho. Ale jako krupicka mi to neprijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 15:21 Žena Rebbie [71] – Isamik :-)
Koukam že sem ti zprzila nick, promiň :-) Já totiž pořád nevim na co umřely moje závojnatky, měla ty ploutve roztřepený ale esli to byl rozpad nebo ne nevim... Krupičku sem neviděla, přestože sestřenka tvrdila že jí maj.. Kdo ví.... dodnes mě to mrzí.... Přeju ať dopadneš o sto procent líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 12:28 Muž isamik [180]
hmm rekl bych ze ne, ty ploutve maji normalni, ale mezi kustkami se jakoby rozpadaji ci chybi jim tam ten kousek. Ploutve pritom vypadaji stale stejne co se tyka tvaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 12:22 Žena Rebbie [71] – to Iksamík
Fotka k příspěvku Vypadá to asi nějak tak jako na mej bohužel né moc povedenej fotce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 11:30 Muž isamik [180]
Jeste sem zmeril parametry vody: pH 7°N, KNK 9°N, NO3 30mg/l, NO2 0mg/l mereno testy aquar pred chvili, teplota vody 25°C. Jeste bych jedno dodal, ze ploutve maji svuj puvodni tvar, jen se rozpadaji mezi kustkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 10:27 Muž isamik [180]
Zdravim vas vsechny, rad bych se zeptal na par dotazu. Dneska jsem u zavojnatek zacal pozorovat "rozpad ploutvi", tedy nejsem si jist zda je to ono, jelikoz ploutve se jim rozpadavaji jen mezi kustkami, a kustky maji v poradku. Nejvice se to projevuje na ocasni ploutvi a u jedne zavojnatky na hrbetni ploutvi. Zavojnatky jsou jinak cile, o potravu jevi zajem (jako normalne), i jejich pohyb je normalni, nejsou apaticke ci strnule. Mam tam jeste jednoho ancika a u nej toto nepozoruji. Rad bych se ujistil zda to je rozpad ploutvi? Takto se jim totiz trepily kdyz meli krupicku, ale zadne bile tecky nepozoruji hmm . Poradite mi nekdo prosim?

P.S. jedna se o nadrz "30", abych nemusel rozepisovat jak nadrz vypada.
rybicky.net/nadrz.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 10:32 David
Řekl bych spíš rybky než osmóza, tedy přesněji osmotický šok a ten nastává jen při přechodu z prostředí o jiné osmolalitě než má nové prostředí (tedy vyšším x nižším obsahem solí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2007 08:28 Jirka – 10/45
Tento problém jsem mě taky .Jeto osmózou a toje velká el.vodivost musíš ji změřit a má mít hodnotu 200 mikro símens/L.Játo řeším že dolivám destilovanou vodu kterou kupuji ve spec .akva obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 21:39 Pox – Roztřepené ploutve
Moje rybky jsou na tom podobně,hlavně paví očka a trochu i Black Molly. Postupně jim ploutvičky dorůstají a najednou to mají zas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 20:16 Zdenek
Souhlasím, pokud máš rybičky jako je parmička čtyřpruhá, mechová, nádherná; tetra krvává, mechová; někdy i bojovnice a rájovci apod...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=851