Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:20 Muž Yirka [9126] – Re: Mirek
Já bych použil rozum, prohlédl si atlas a v něm popsané nároky rybek a výrazně bych zredukoval počty a změnil druhy rybek v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 13:14 Mirek – Paví očka - rozpad ploutví
Dobrý den, prosím zkušené felčary o radu s léčbou :)

Máme nové mini-akvárko (26l), po pár dnech úhyn dvou (=všech) samečků pavích oček na rozpad ploutví. Dvě samičky ze tří mají ploutvičky taktéž okousané. Hodili jsme je do sólo nádržek, přidali vzduchování měníme každý den vodu a přikapáváme dezin proti bakteriím. Jaké máte zkušenosti s tímhle přípravkem?

A co se týče zbytku akvárka, vyměnili jsme ihned 2/3 vody, propláchli filtr a přemýšlím ještě nad nějakou podpůrnou chemií. Zbyly tam pancéřníčci, ancistrus, čichavec, platy a blackmolla. Všechny rybky se chovají velice čile (akorát molly má trochu světlé proužky na zadní ploutvičce - ale co jsem pochopil, tak je to asi normální a rozhodně se plotev zatím netrhá). Co by jste použili? Koupil jsem Dajana FMC, ale v popisce nechápu po jak dlouhé době se má vyměnit polovička vody a připadně jak často prevenci opakovat. Navíc jsou prý některé rybky na tento přípravek alergické. Ale nepovedlo se mi vyhledat, které :(

Poradíte prosím? Díky Mirek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: bob
takové problémy jsou většinou způsobeny špatnou údržbou nádrže, špatnou kvalitou vody. Měl by ses zamyslet jestli dost často měníš vodu, jestli tam máš dostatek rostlin a funkční filtr a jestli nemáš přerybněno. A jestli je akvárko dobře zaběhlé a správně funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:51 bob – Bakteriálí rozpad? nebo něco jiného?
Fotka k příspěvku Dobrý den, v tátově akva po nakoupení nových ryb začaly hynout paví oka, mám podezdření na bakteriální rozpad ploutví nebo nějakou plíseň. Občas mají na ploutvích jakoby bílé chomáčky. Paví oka jsem přelovil do 17l akva. Můžete mi poradit, co by to mohlo být jak to léčit? Zničí léčba rostliny? Je nutné nějakým způsobem ještě sanovat i původní nádrž? (je tam ještě pár neonek a ancistusů).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 07:22 Žena stetinka [270]
a co s nimi máte za ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 22:13 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: stetinka
Bohužel tohle nevznikalo týden, ale takhle vypadala už za dva dny... Pak se ji to začalo lepšit, takže jsem spíše myslela, že ji někdo okusuje. A teďkom zase se to objevilo a já nejsem zastáncem lití chemie do akva, proto jsem to takhle nechávala, nevěděla jsem co to je, takže tak nějak... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:02 Nelly – Re: stetinka
V pátek byla ryba v pořádku. Odjelo se na víkend pryč a při návratu z ní bylo tohle :( V nedostatečný péči bych to zrovna v tomhle případě neviděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:19 Žena stetinka [270]
problém Bett vidím spíš v nedostatečné péči. A většinou není třeba sahat hned k chemii, jen měnit čato vodu. Teda pokud už není pozdě.
Orlynka: Ty fotky, co tu vidím, to bych brečela. Proč jste to nechali zajít tak daleko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: orlynka
Vyměň část vody za čerstvou a změř si NO2 a NO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:29 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Zénais
Jak se to veme, já neměla s bojovnicema problémy, až teďkom poslední dobou ne Záleží kde je člověk kupuje, většinou se tedy snažím u chovatele, ale jinak máme u nás akvaristiku, která opravdu dbá na zdraví rybiček, takže tam kupuju, když zrovna není možnost u chovatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:27 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Zénais
Ty jooo, já jsem jelito! Rozhodla jsem se, že ji budu léčit normálně ve společenském akva, protože poslední dny se mi i ta dánia zdají divná, jakože jsou takové pomalé, nelítají jako obvykle a dva maj taky takové roztřepené ploutve. Začala jsem tam lít léčivo a zjistila jsem, že nejede filtr tone Proto byli takoví. Zapla jsem filtr a už tam lítají jako ďáblíci a lituju, že jsem to dala do celého akvára, ale snad přežijí v pohodě všichni... Když už jsem začala léčit, tak doléčím. Kdoví, jak ten filtr dlouho nejel coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:14 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Mě celkově přijde, že bojovnice často trpí na BRP - alespoň v obchodech je mi jich vždycky už na pohled líto. Zavřené v malinkých nádržích a s roztřepenými ploutvemi.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:01 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: orlynka
Fotka k příspěvku Tady tlamka, hůře vidět, neměla jsem zrovna vyčištěné akva stydim
Podotýkám, že už je zcela bez ocasu, momentálně furt někde schovaná před samcem. Ještě nedávno, když byla v tomhle stavu se spolu dokonce vytřeli, ale nejspíše ji odlovím, ať ji dá samec pokoj a hodím ji tam Eshu, snad přežije...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:00 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Samička betty
Fotka k příspěvku Také přidám trochu do mlýna... Měla jsem samečka bojovnice, ten uhynul, bohužel asi taky na bakteriální rozpad ploutví... Hned po něm, malá samička, také uhynula, ale spíše to vypadalo, jakoby ji někdo okusoval, měla normálně i po těle takové odřeniny, jakoby ji někdo kousal. Nyní zbyla poslední samice. Ta zrpvu vypadala takto- zas mi to spíše příjde, jakoby ji někdo okusoval, měla poraněnou i tlamku, po tělé drobné odřeniny. Zatím ji neléčím, ale uvažuju, že ji odchytím a zkusím léčit, jen si nejsem jistá, že je to ta nemoc... Teďkom, už je skoro bez hřbetní ploutve a nemá žáden ocas. Jinak se chová zcela normálně, žere, plave. Nádrž sdílí s jedním samcem bojovnice, dániemi, ancistrusi a neonkami. Ty vypadaj normálně. Nádrž je 90l, údržba jednou za tři týdny, někdy jednou za měsíc důkladné odkalení a výměna poloviny vody. Dělala jsem to takhle od začátku a nikdy nebyl problém, až teď... Tak nevím, zda je opravdu jen okousaná, či nemocná :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:54 Ingič – Nelly:
Já bych se řídil asi podle prsních ploutví, které moc vidět nejsou, ale vzhledem ke stupni poškození ploutví ostatních, by měly být při BRP poškozené i prsní..já bych ho oddělil a sledoval další změny - zlepšení/zhoršení :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:34 Nelly – BRP nebo okusování?
Fotka k příspěvku Ahoj rybka byla přes víkend sama (od pátku do dneška) a teď vypadá takhle. Myslíte že je to BRP nebo že má okousané ploitve? AQ sdílí se dvěma samičkami.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jetta
Fotku bys neměl? Pokud měly jen trochu ploutve tak bez léčby každý den výměna části vody a za týden je OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:30 Muž Jetta [11] - Živorodky – prosím
já mámtu rybičku teprve druhý den.
ploutvyčky mněli divné dvě samičky. ta jedna už je natom o mnoho lépe i bez léčení
ale ta druhá je natom pořád stejně.
Vodu mám dobrou. tak myslíte že se vyléčí
i bez baktopuru.
nebo ji mám dát alespon koupel v Methylen Blue od Dajany
teda včera už jsem tamdal kávovou lžičku soli do 43l aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jetta
Baktopur direkt je na velmi silné bakteriální nákazy na BRP stačí kapky Baktopur nebo jen častější výměna vody X-) BRP se může běžně vyskytnout po převozu ale většinou opravdu stačí jen častější výměna vody za čerstvou, až pokud je napadení většího rozsahu tak bych nasadil Baktopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:39 Muž Jetta [11] - Živorodky – pomoc
a tento lék neničí hodný bakterie ve filtru.
protože pak muže být pohodlnější než Baktopur
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:32 Muž entlio [8] – Re: Jetta
Je to normální antibiotikum od lékaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:24 Muž Jetta [11] - Živorodky – pomoc
A tento lék prodávají ve Zverimexu (u nás ho asi nemaj)
a nebo jen v lékarně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 14:16 Muž entlio [8] – Re: Jetta
Já jsem bakterialní rozpad ploutví léčil antibiotiky Duomox 1000. Dával jsem jednu tabletu na 200l, po třech dnech jsem vyměnil půlku vody a vložil jsem další tabletu. Takto jsem opakoval 3x a bylo po bakterialním rozpadu ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 13:56 Muž Jetta [11] - Živorodky – prosím
Tak když mi nikdo neporadí v tolika věcech tak alespon.
jaký je rozdíl v Baktopur direct a Baktopur.
krom toho že jeden je v tabletách a druhej tekutej.
mám u paneláku dva zverimexi a všude maj jen Baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 23:19 Muž Jetta [11] - Živorodky – prosím o rady
potřeboval bych informace o lečivu Baktopur direct.

1. zajímá mně jestli tento lék neublíží rybičce ve vysokém stupni
těhotenství (a budoucím prckum,živorodek)
2. dá se u rybičky ,které se evidentně zmenšuje ocásek
a asi ji ho nikdo nekouše.
lečit ,tak že se rybička nechá v rostoku z lékem těch 30min.
a pak vráti zpět do AQ ale už bez leku ,kvuli dalšímu osazenstvu.
docílit uzdravení
3. jak moc rychle postupuje nemoc bakteriální rozpad ploutvý
4. muže tato nemoc vypuknout při transportu rybek ze stresu

ještě nikdy jsem se z touto nemocí nesetkal tak mně zajímaji
postřehy ostatních

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 17:59 EJAX
Děkuji za rady, nemocné ryby jsou v karanténě, zítra nasadím léčbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 17:52 Žena Imii [45] – Re: EJAX
Já BRP měla ... ploutve jsou pryč a rybám se na bocích těla dělají černé fleky ... to co popisujete Vy je spíše ta plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 16:41 EJAX – Re: karelpavel
Když nevím, jestli se jedná o tuto nemoc... Rybky jsou čilé, nemoc na nich není nijak poznat, plavou a potravu normálně přijímají... Ale zítra zkusím nasadit malachitovou zeleň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 15:55 Muž karelpavel [18] – Re: EJAX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 15:41 EJAX
Ahoj, včera jsem si všiml dvou nemocných pav. oček, sameček má rozpadlou ocasní ploutev, takhle jí už má dva týdny, teď se konec zabarvil do bíla a také se objevilo několik vředů, samička má zase takovou bouli na hlavě, která je obalená jakoby vatou. Myslíte si, že je to BRP nebo co by to mohlo být? A jaké léčivo na to použít, je nějaké učiné od dajany?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 20:03 showt – Re: Bob66
Díky,ale asi už je pozdě,snad ještě vydží do zítřka hned ráno to koupím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 18:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: showt
Na BRP se používá Sera Baktopur a jde použít i eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:15 showt
Fotka k příspěvku Fotka,lepší zatím nemám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 14:59 showt
Chci se zeptat pomuže na bakteriální rozpad ploutví Acriflavin nebo Malachite green?Ten je spíš na krupičku ne?Poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 10:19 showt – Re: AmorFati
Mám uplně ten samý problém,ale brouzdám tady na foru a každý má jinačí nazor.Chce to někoho,kdo už se s tím setkal a poradí,co opravdu pomůže...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 17:14 aja007
Fotka k příspěvku přidávám ještě ty břišní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 17:12 aja007
Fotka k příspěvku Tak vodu ma čistou. Prsní ploutvičky jsou asi stejné jako včera(konečně se mi povedlo lepší foto), ale na břišních ploutvích se jí udělaly takové dva chomáčky. Jeden hnědý a jeden bílý. :-( Jinak ostatní části jsou stejné jako předtím. Na zrcátko reaguje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.06.2010 14:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: aja007
jj, jen část, taky ji můžeš přendat do větší nadoby, kde nebudou takové výkyvy ve změně kvality vody i mezi čištěním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 12:59 aja007
Fotka k příspěvku Tak nemoci jsem pročetla a vypadá to na ten rozklad ploutví :-( Fotka se mi lepší nepodařila, tak jsem to aspon trosku přitmavila, aby to šlo líp vidět. A te vody mám měnit asi jen část, ne? Aby neměl ještě zbytečně každý den šoky z nové vody...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 12:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: aja007
Dobrý by bylo kdybys teď měnila vodu aspoň jednou denně, a ještě zjisti jestli je opravdu nemocná, dej sem nějakou lepší fotku, nebo se podívej tady do seznamu nemocí, tam i píšou jak se to léčí, určitě ti tu někdo poradí, já se v tom léčení moc nevyznám ;-) Ale měla bys zjistit co jí opravdu je, abys ju neléčila špatně nebo zbytečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:58 aja007
Zakládání akvárka mám přečtené :-)Takže teď mám jen častěji měnit vodu? Nebo mám koupit nějaké kapky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: aja007
řasa je ten nejmenší problém co může nastat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: aja007
v tak malým množství vody je to špatný, je potřeba měnit část vody za odstátou aspoň jednou za tři dny, možná i častěji, jinak se onemocnení nevyhneš a přečist si něco o zakládání akvária ;-) Pokud už je nemocný tak to bude těžký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:44 aja007
Teď ho mám přechodně v 5l zavařovačce :-O Co nejdřív koupím pořádné akva. Vodu jsem měnila cca před 12 dny. Na skle se mi začala dělat řasa. Už odstávám vodu na výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:38 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: aja007
zkus semka jeste dat fotku cele nadrze a neco o ni napsat, kolik ma litru, jak casto menis normalne vodu a kdy naposled si ji menila ted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:36 aja007 – Emilek
Fotka k příspěvku Dneska jsem u svého bojovníčka EMilka vykoukala jakési roztřepené ploutvičky sad . Teď jsem bohužel na něj neměla moc času(mam na noze sádru), tak jsem mu nemohla měnit vodu. Myslíte, že by to mohl být rozpad ploutví??? Foto přikládám. Za kvalitu se omlouvám, v plném "plavu" nejde fotit moc dobře :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 08:22 Stene
Cením si vašich rad! Nebojte, ještě se vám ozvu : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:33 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
HLAVNĚ NA NIC NESPĚCHEJ AŤ TO NEMÁŠ ŠKAREDÉ POMALU A JISTĚ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:32 Muž Martin [3]
Mám zkušenosti s tím že Bojovnice kouše ryby které mají "závoje" ,takže se nejspíš rvou,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:23 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Kup nové akvaio.Tak 60l.Klidně větš:bude to lepší, ale musíš si s tím pohrát

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=601