Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: filipkriz
nepřehánějte to s tou obludností, je to průhledný. Ona ta mlha či bublinky rozprášené po akváriu taky nic moc:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 10:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipkriz
no kdyz se vhodne umistis koren se slusnym porostem, tak se zakryje ledacos...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:50 Muž filipkriz [53] Re: Burik
me u toho taky nejvic odrazuje né ucinnost nebo neucinnost, ale obludnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:33 Muž Burik [727] - AquascapingRe: KarlosS
to jo,ale vypadá to hrozně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
já bych dal žebřík, už kvůli ochraně - když se ti něco porouchá, a půjde tam víc než je zdrávo, tak se bubliny spojí v jednu velkou, která jde okamžitě k hladině. Kdežto u rozprašovačů to napereš přímo do akva.
U toho žebříku nepotřebuješ počítadlo a navíc krásně vidíš jak se bubliny zmenšujou a tím rozpouští a je to levný:
dx.com/…
u nás jsem ho viděl někde za 250,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:12 Muž Burik [727] - Aquascaping
také by mě zajímalo jaký průměr by měl cca mít difuzor do mého akva..je to jen 54L 60x30x30

také nevím hodnoty,nemám tam ještě vodu..ale Aqua Soil by měl nějaké PH srazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:34 Muž Kaplan007 [51] Re: Moucha
Ještě nemám založené akva :) ale pracuji na tom palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kaplan007
Mám ho ve 160l. Mám ho na jedné straně 130cm dlouhého akvária a musel jsem prodloužit rozstřikovací rampu po celé zadní stěně, aby byla distribuce rovnoměrná po celém akva.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
jaky mas pH a KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:48 Muž Kaplan007 [51]
dx.com/…

Bude tento difuser stacit pro 200l akva?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:43 Muž jamircek [1] Re: Danego78
Mno mam tam prístup jen z jediného rohu... a do protejšího rohu to mám tak 130cm jen po dně? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2013 19:31 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Myslim si,že pod rampou je asi na prd.Co sem tak nejak viděl tak byl vždycky difuzor na protější straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:20 Muž jamircek [1]
čaute X-) zase potřebuju poradit stydim kam mám umístit difuzor?? mam ho přímo pod rampou která je pod vodou a čeří hladinu???? Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:11 Muž filipkriz [53]
Zde pro pripadne zajemce video jak vypada lipove drevo spojene s CO2ckem z bomby

Bubliny jsou malicke a je jich relativne dost, casem se to asi zhorsi, mam druhe drevo, prvni postupne shnilo a uz nebublalo tak pekne, ale pri te porizovaci cene to neni nic zasadniho, pripadne se to da vyrobit zadarmo

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 21:52 Muž sporinek [15] Re: Haimdol
díky. s tím počítám. teda jestli mi ten atomizer dojde poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:55 R Muž Silent [5949] Re: sporinek
Fungovat určitě bude, ale musíš počítat s napojením atomizeru na výtlačnou hadici vnějšího filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:48 Muž sporinek [15] – Up aqua Co2 diffuser aquarium 16/22mm NEW ATOMIZER SYSTEM
potřeboval bych se poradit, zda bude tento CO2 difuzor dobře fungovat i při použití CO2 bomby 500g od Dennerle. na budíku od Dennerle je tlak 50 (jako jednotka je na budíku uveden bar). děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 12:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Roman
tak spoje a tlak bych snížil, zbytečně namáháš spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 11:46 Roman Re: matlala
Ok, zkusim ty spoje. Koukal jsem na tvoje fotky manometru a na vystupu mam jednou tolik vetsi tlak nez ty - ve 3/4 praveho budiku a stejne mlhy nedosahnu. Jehlak na minimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2012 07:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Roman
mam tam 3 bary, mrkni ke mě do prezentace na redukčák, u tohoto jsou ty 3 bary na černé 20 na pravém budíku.
Pak reguluju průtok jehlákem na minimum. Možnost 2 je zkontrolovat všchny spoje ponořením celé flašky pod vodu, na 90% to někde utíká, na takový tlak to chce už extra komponenty, plastové zpětné ventily a bublinkoměry vyhodit a uvidíš, že to nepřetěsnilo tam. Už mě pátr lidí kontaktovalo s tím, že to nejde a vždy byl problém v neděsnosti systému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 07:06 Roman Re: matlala
Ahoj, na jaky tlak mas nastaveny ten atomizer od U-barna?
Ja mam na vystupu kolem 30psi a stejne z neho mlha nejde, sice minibublinky ale mlha ani nahodou.
Nejsem schopen zvysit koncentraci v akva, kdyz vice otevru jehlak, tak mi z neho jsou vetsi bubliny, kdyz ho priskrtim tak jsou sice mikro bubliny ale ne v takovem mnozstvi jak bych chtel. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 00:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipkriz
s tím placením rád pomůžu, nebudeš první ani poslední. A na dobírku,, pche, v zahraničí tohle neexisuje. Navíc kdyby to šlo, tak by ses nedoplatil za služby dobírky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:48 Muž filipkriz [53]
Protoze s tim jednak nemam zkusenost zadnou a druhak to nemam jak zaplatit .. Leda by to nekdo odtama posilal vylozene na dobirku

s timhle ma nekdo vetsi zkusenost ? "CO2 difuzer TURBO" - motoricky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:15 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: filipkriz
Tak proč se omezovat jen na ČR, stačí na ebay napsat "atomizer CO2" a je to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:15 Muž danrycka [56] Re: filipkriz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2012 13:12 Muž filipkriz [53]
Tak kdyz uz jsem si myslel, ze by toto mohlo byt dobre reseni pro me, tak sem zjistil, ze ten atomizer se v CR asi neda koupit ... pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 12:05 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: filipkriz
To už je pak na debatu co je to zmíněné "velké množství". To už bych se pak nebál o bakterie ale o ryby. :) Pokud budete dávkovat rozumně, neviděl bych problém.

Více méně vše by mělo být zde (alespoň myslím):
rybicky.net/forum/6267

Viz video: toto jsem také v praxi neviděl. Za takovou mlhu by se nestyděl ani vodník Kebule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:55 Muž filipkriz [53]
Taky si myslim, ale v praxi sem to takle nikde nevidel, vsude se pise o externim filtru ...

Ano, prijdou, ale rozpusteny ve vode muze mit mensi koncentraci nez kdyz to pofrci ve velkym do ty houby treba .. CO2 a zivot nejdou moc dohromady, tak mam strach, no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:36 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: filipkriz
Nevidím důvod proč by to mělo bakterie zabíjet. Ať vymyslíte jakékoliv řešení stejně přijdou do styku s CO2 rozpuštěným ve vodě. ;)

Druhý dotaz moc nechápu, resp. připadá mi, že jste si videem odpověděl sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:28 Muž filipkriz [53]
Nezabije CO2 bakterie ve filtru ?

Da se atomizer zapojit k cerpaci hlave ktera funguje zaroven jako cerpaci hlava filtru ?
viz www.youtube.com/… akorat ze bych dole mel este ten molitan jako mam ted
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:26 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: filipkriz
Jistě, je to třeba vyzkoušet individuálně. S řešením se dá vyhrát.

A k té čerpací hlavě. Jednu dobu jsem zavedl hadičku s cig. filtrem právě do biomolitanu k nasávání čerp. hlavy a vysledek byl relativně obstojný. :) Někomu ale může vadit zvuk vrtulky tříštící malé bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 10:22 Muž filipkriz [53]
1) lipovy drevo mam, tak zatim bych eventuelne fungoval s tim
2) budu mit tlakovou lahev
3) ve filtru to nerozpustim, mam cerpaci hlavu a biomolitan
4) patrony se udajne rychle zasiraji rasou a musi se casto cistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 10:09 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: filipkriz
Cig. filtr je fajn, ale nikdy mi nevydržel nějak extra dlouho. Z těch jednoduchých řešení není špatné lipové dřívko, případně ty skleněné difuzory s patronou (cca 2-5 USD).
Další a docela fajn možnost je rozpouštět nějak přes filtr (to už pak záleží na filtru).

Na ebay máte atomizery okolo 10 USD (externí okolo 15-25 USD). Ale atomizér jako takový je určený pro tlakové láhve, nikoliv "burčák".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 09:58 Muž filipkriz [53]
je nekde nejaky navod ? uplne nvm co myslis..

ten atomizer, kterej bych vyuzil tak akorat, na kolik to tak vyjde ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 02:46 Muž tajfun1 [222] Re: filipkriz
tak si vyrob DIY difuzor z čínské hůlky a vzduchovací hadičky (popř. cig. filtr), ideálně jich rozmisť v akva několik. Tohle bude taky fungovat, než našetříš na pořádnej atomizér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:43 Muž filipkriz [53]
jenze to uz asi tezko splacam za ty penize, ktery na to mam ... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
s tím, jak je to akva zarostlé, tak budeš mít problém CO2 distribuovat. Nejlepší by byl nějaký atomizer a čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 10:39 Muž filipkriz [53]
akva mam viz nadrz tady v profilu, svetla ze setu tak akorat, spis malo, hnojim taky tak nejak minimalne ( ale rasa mi ted roste docela statecne .. ) tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 08:19 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ono dost záleží, jak bude udělané akva. Pokud do něj budeš pražit tisíce lumenů z 5 centimetrů, tak je třeba atomizer, nebo něco podobného. Pokud budeš mít dobře vyřešené světla a proud, tak stačí i skleněný beetle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 07:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipkriz
no ja mam tohle www.aquascape.cz/… a jsem spokojenej... vota ho uz pouziva roky a ma vetsi vydrz nez ruzny skleneny a dobrou odolnost i proti neredenymu cisticimu roztoku, mam ho ctvrt roku a zatim stacilo jen setrit sliz, ale ja davkuju jen trosicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 02:00 Muž filipkriz [53]
pokud se to neda koupit tady, tak to pro me neexistuje. uz jednou mi pres paypal zmizlo z uctu 8000 kč a podruhy to nehodlam resit... (a ne, nemam viry, nemam slaby heslo ani mi nikdo neukradl kreditku apod. ) takze poprosim jen cesky shopy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 01:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipkriz
viz starší příspěvky, vyjde to asi na 7-13$ vnitřní nebo externí teď podražili už na 500, pač Číňani zjistily, že to jde na dračku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 01:07 Muž filipkriz [53]
Konkretne co za podobny penize ? ( esli existuje )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 00:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: filipkriz
a co raději atomizér? dělá "mlhu", nezanáší se, za 3/4 roku jsem na něj sáhl 2x, na tyhle fajky co týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:16 Muž filipkriz [53]
Kolega Azonic mi sklada CO2 set z bomby, a posledni co neni vybrane objednane je difuzor. Puvodne jsem tak nejak automaticky pocital s tabletovym sklenenym v ADA stylu (ale tak kolem 300 kč nejaky noname obycejny), kolega mi zase radeji radil tornado od jbl nebo nejaky flipper. Ma nekdo spatnou zkusenost s necim jako je toto ?

www.aquascape.cz/…

( v teto velikosti protoze je diky sleve levnejsi nez velikost mensi )

Vzhledove mi to pripada lepsi nez pulmetrova prolejzacka pro bublinky :-D ale zase esli to nebude fungovat, tak nemusim mit kdovi jakej set s bombou, kterej pak potopi difuzor..

SPECHA love diky vsem za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vašek
z Tmartu objednávám často, ale skleněný věci jako topítko a i skleněný difuzer mi přišly prasklý nebo rozlomený. Jako všichni čínani, u kterých je doprava zdarma, to balí jen do bublinkový obálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:27 Muž maculak [43] Re: Sid
no já ten up new atomizer mám a naprostá spokojenost, vývod mám ještě daný do rozstřikovací rampy. Na začátku jsem si myslel, že je to nějaký čínský šmejd, protože mě to nešlo profouknout, ale po dvou dnech máčení v akva s držením pod tlakem z bomby se najednou rozeběhl, a to jsem mezitím stihnul sprdnout číňaňa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
Správná poznámka - k profouknutí "Up New Atomizer Systemu" by musel být burčák řádně natlakovaný. Tzn. - směs by musela obsahovat hodně kvasnic a celý proces by tak byl "bouřlivý" a krátký.
K profouknutí skleněného difuzéru s keramickou patronou ale burčák stačí. (Viz předchozí příspěvek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dimmur
Jestli, resp. za jak dlouho a jak intenzívně "profoukne" kvasnicovač keramickou patronu, to bude záležet na jeho náplni. Bude-li příliš "slabá", bude to trvat poměrně dlouho, než se systém natlakuje a naopak. Velikost bublinek pak podle mých zkušeností záleží právě na tlaku. Zjednodušeně - čím vyšší tlak, tím menší bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
jen tě doplním, důležité upozornění, je třeba tlak přes 2bary, což nevím, nezkoušel jsem, burčák asi neprofoukne. Resp možná, ale je třeba větší tlak a malý průtok aby to dělalo takovou hezkou mlhu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=501