Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:37 Muž Tomson [1] Re: ŠtefanT
no jsem ho menil tak pred ě mesici zhruba,,nevim presne ale jak jsem psal pulka jde pekne jemna a pulka velke,,jemne se rozjizeji po nadrzi a velke jdou nahoru tak to je tak pul na pul,mam vymenit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:34 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Tomson
jak dlouho už máš ten difuzor? Nechce se mi hledat ve fakturách :-D Možná by byl čas vyměnit dřívko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:32 Muž Tomson [1] Re: ŠtefanT
Uz jsem to zkousel kdekoliv,,je fakt ze na zadni stene to nebylo spatne,,ale co ty velke bubliny,,ta se nerozpusti i kdyby se koulely po akva sm a tam,, :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:30 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Tomson
osvědčilo se mi dát difuzor na zadní stěnu a bublinky nechat rampou roznášet po nádrži. Zkus to, uvidíš, možná, že to bude mít efekt i u tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:26 Muž Tomson [1] Re: ŠtefanT
mam ho v pravem rohu,,nerikam ze filtr je tak silny ze to zene ,,ale to ze jde tak pulka jemnych a pulka velkych bublin,,kdyz tomu pridam tak jdou jen velke a ty jdou k hladine a tudiz nerozpoustene,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Tomson
důležité je i to, kde ten difuzor v nádrži máš. Nebo spíš to, jak je distribuováno CO2 po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 10:10 Muž Tomson [1]
Zdravim vcechy,,co mi poradite za vnitrni rozpoustec co2 mam lipu a myslim ze to moc nejde,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 08:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: matlala
No pozrel som a mám to isté. Čiže ak som dobre pochopil, ten pravý budík nie je skutočný prietokomer, ale obyčajný tlakomer / manometer, akurát má na stupnici prietok? No a ak chápem i súvislosti, tak potom mi vychádza, že tento tlak mi vlastne len obmedzuje maximálny tlak, ktorý by som mohol dostať, ak by bol ihlový ventil úplne priechodný, nie? Týmto veciam sa nevenujem, možno mám mylné predstavy o fungovaní... Tak či onak, nižšie citované mi nedáva zmysel:

pendergast napsal: Kdyz jsem presel z vnitrniho reaktoru kde byl tlak 0,75 bar na atomizer,tak rostliny zacaly chradnout. Pridaval jsem bublinky a hnojivo a nic.Koupil jsem si dropchecker a stale modra indikace. Az jsem nekde vycetl, ze je potreba pracovni tlak 2 bary. Tak jsem ho nastavil a vse bezi k uplne spokojenosti. Podľa mňa by nemali chodiť žiadne bublinky, ak nie je dostatočný tlak na "prefúknutie" atomizéra a mali by začať až po dosiahnutí potrebného tlaku, či nie? (alebo to niekde muselo unikať)

Je vôbec nejako rozdielna situácia v samotnom atomizéri, či mám nastavený tlak 2 bary alebo 5 barov, za predpokladu, že 2 bary je tlak dostatočný a že ihlovým ventilom nastavím rovnaký počet bublín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 07:28 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: zervan
Jestli pouzivas nejaky CO2 set tak by to melo vypadat asi takhle www.rostlinna-akvaria.cz/…. Pravy budik ukazuje tlak v lahvi,levy pracovni tlak ktery poustis do systemu. Jehlovym ventilem delas jemne a presne nastaveni plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 00:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: zervan
Máš ten redukčák co mám ve svém článku? je jeden z nejběžnějších, resp stupnice je stejná. Tam by to byla černá 20cfh=3bary.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 22:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: pendergast
pendergast napsal: ... Az jsem nekde vycetl, ze je potreba pracovni tlak 2 bary. Tak jsem ho nastavil a vse bezi k uplne spokojenosti. Ako zistím, aký mám pracovný tlak alebo ako ho môžem nastaviť? Veď tlak bude nanajvýš taký, aký bude nutný na "prefúknutie" prekážky (atomizéru), nie? Nanajvýš môžem regulovať maximálny prietok alebo sa mýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 20:26 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: cernoch1979
U vnejsiho atomizeru je jedno jakym smerem je nasazen. Mala nevýhoda je, ze nevidis kolik bublin ti tam bezi. Resim to tak, ze sundam hadicku ze zpetneho ventilu a dám ji do zavarovacky s vodou a vidim kolik jde bublin. Pridam nebo uberu a nasadim. Pozor! Vnejsi atomizer potrebuje pracovni tlak 2 bary. V návodu to moc nepisou. Kdyz jsem presel z vnitrniho reaktoru kde byl tlak 0,75 bar na atomizer,tak rostliny zacaly chradnout. Pridaval jsem bublinky a hnojivo a nic.Koupil jsem si dropchecker a stale modra indikace. Az jsem nekde vycetl, ze je potreba pracovni tlak 2 bary. Tak jsem ho nastavil a vse bezi k uplne spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2015 16:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cernoch1979
Nejjednodušší je systém nastavit a nechat běžet non-stop. Žádné "ranní nabíhání" se pak nekoná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:35 cernoch1979 – Atomizer
Ahojte, potreboval by som poradit. Kym som do akva fukal co2 cez difuzor, videl som pekne ako sli z neho bublinky a v pocitadle som mal cca 1 bublinku za sekundu. Na zmenu nastavenia ihloveho ventilu to krasne reagovalo. Teraz som si kupil atomizer a cele sa mi to rozhasilo. Jednak sa mi zda, ze rano, ked sa to zapne, trva hodinu az dve, kym zacnu ist bublinky. Potom sa to rozbehne. Taktiez s nastavenim ventilu, ktore som mal predtym s difuzorom mi teraz cez atomizer skoro nic nejde, stale otvaram ten ventil viac... reakcia je dost oneskorena. System tesni, tlak je konstatny, bomba nova... Je to ok? Este ma napada, ci som nemohol dat ten atomizer naopak, nenasiel som na nom ziadne sipky. Moze byt zapojeny oboma smermi? Dakujem za rady, Mato.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 10:58 Muž Spiike [63] Re: KarlosS
Tak nevím je to čína takže rozsypaný čas, takže typ sem nenašel ale vypadá dost podobně jako R-WPO13. tak uvidím. Ta patrona vypadá stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 10:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
Jestli myslíš R-WPO13 tak 2,5 kg/cm3 a jestli myslíš D-531, tak i méně a profoukne ho i kvasničák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:50 Muž Spiike [63]
Lidi nevíte jaký je optimální tlak pro interní atomizer??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 22:40 Muž infernus [12] Re: caren
Ano můžete. Levné a účelné. Někdy se kolem dřívka vytváří po delší době sliz a je třeba ho očistit.Bublinky jsou možná o něco větší něž u keramických difuzorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 22:30 Muž Bandit [1] – Lipové dřevo
Fotka k příspěvku zdravím, mám dotaz - chtěl bych si vytvořit CO2 systém kvašením (viz obrázek) a zajímá mě jestli bych jako 'difuzor' mohl použít tohle.. je to Vzduchovací kostka z lipového dřeva 45x15x15 mm
(odkaz: www.akvarista.cz/… )
děkuju za případnou odpověď :)

//na ten CO2 systém použiju dvoulitrové flašky... mám akva 128l//
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:25 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Strojek
mas pravdu chyba byla u me myslel sem ze to funguje ale byl nizkej tlak takze nic nemlzilo kdyz sem nastavil dobrej tlak tak mlží vzdy podle mnozstvi ale mlží :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 01:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: DavidDizzer
Ty spíš včil vyřeš světlo.
Nemá cenu řešit CO2, když svítíš opotřebovanýma 6** T8 trubkama.
Ono je tady totiž ta klasická závislost světlo-živiny-CO2-proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:37 Muž DavidDizzer [26] Re: Vladik
Někde jsem viděl kolem 300 - 400 Kč, např. tento www.akvaria-aquascape.cz/…
Uvidím dle situace v akváriu jak budou reagovat rostliny tentokrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 19:10 Vladik Re: DavidDizzer
Vnitřní atomizér se dá na českých e-shopech koupit za přibližně 350 Kč, na zahraničních i za polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:27 Muž DavidDizzer [26] Re: Strojek
Pro CO2 bomby (set) to není problém. Já bych klidně atomizer mohl mít a objednat, ale přijde mi ta cena kolem 800 - 1000 Kč až příliš... Ještě si to rozmyslím teprve až jak začnou rostlinky odpovídat na kombinaci PMDD s CO2 právě přes difozor, co mám nyní. Bohužel bublinky jsou sice menší po pročištění KOMPRESOREM (profouknutí), ovšem i přesto je proud z rostřikovací rampy nevezme a neudrží dlouho pod vodou, protože jsou stále ještě velké.
Pokud by to rostlinkám nestačilo, rozmyslel bych se. Je to škoda, že je to tak nákladné, nyní totiž musím změnit KRYT, který se rozpadá a je tam problém s trubicemi, takže na atomizer teď nějak nemám pomyšlení, ale bylo by to asi lepší řešení.
I když většina vlastní právě jen difuzor a nemají s obsahem CO2 ve vodě žádný problém. Uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:18 Muž Strojek [141] Re: Lubosc
to je pravda, atomizer potrebuje vetsi tlak nez difuzory..mam i PH kontroler, tak mlzim kdyz se to sepne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:14 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: Strojek
no zrovna včera sem zkoušel kolik musim pustit na to aby byla mlha a bylo to docela dost takže zatim bublam bez mlhy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:09 Muž Strojek [141] Re: DavidDizzer
z atomizeru jsou malinke bublinky, vidis jen takovou mlhu, skoro vse se rozpusti nez se dostane na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 16:06 Muž DavidDizzer [26] Re: lhajek
Udělal jsem to následovně. Jelikož máme kompresor jak s pistolí tak na nafukování kol, tak jsem ten difuzor profouknul tou pistolí pomocí kompresoru - jak pod vodou tak ve vzduchu a jde i poznat, že je to čistější, bublinky to dělá opět menší. Ale celkově bych chtěl bublinky tak drubné, že by se rozplynuly dříve, než doletí na hladinu...
To umí co? Keramika či ten zmiňovaný atomizer? Přijde mi to docela drahé a zbytečné objednávat, pokud to bude mít stejný účinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 13:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: DavidDizzer
Také jsem se s tím zlobil a čistil v savu až jsem se naštval a objednal si externí atomizer Up Aqua a fungoval naprosto skvěle bez jakéhokoliv čistění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 13:16 Muž DavidDizzer [26] – čištění
Dobrý den,
Prosím vás, zdá se mi, že můj difuzor dělá poslední dobou moc velké bublinky, které se myslím si moc nerozpustí. Chci se zeptat, jak kvalitně pročistit materiál, přes které bublinky procházejí, aby byly bublinky mikro a ne tak velké?
Dříve jsem to čistil jen tak, že jsem to nechal namočené v savu, ale nějak to nepomáhá asi... co mi doporučíte? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 18:13 Muž Tomson [1] Re: visek
Mohu jen doporucit,,ja osobne jsem spokojen, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 17:39 Muž visek [75] - Tetry
obednal jsem si sklenene difusory.za par korun.dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:39 Muž Aquasky [35]
jo k tem atomizérům na ebay lze najít zde www.ebay.com/… ceny jsou dokonale příznivé...nutno ale připočíst 28 kč za paypal tak objednejte větší množství rovnou :) jinak lipovej je super a potřebuje i menší tlak ale čas od času je nutné ho očistit od takového bakteriálního šlemu, výroba je snadná ale nikdy nenechte difuzor pak vyschnout protože dřevo se stáhne a vypadne z víčka a musíte jít uříznout jiný kus lípy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:30 Muž visek [75] - Tetry
chci zkusit difusor s lipoveho dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 15:37 Muž Aquasky [35]
na e-bay koupíš za stovku 3 difuzory...tak příště můžeš tam a jeden jistě pískat nebude :)
rostlinna-akvaria k tomu mají velkou marži :) a nebo si pořid atomizér klidně vnitřní atomizér dělá nádhernou jemnou mlhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 15:16 Muž 3CK [49] Re: Aquasky, KarlosS, visek
Dík za reakce! Zkusil jsem ho sundat, nasát přes něj vodu několikrát tam a zpátky (jak jsem se dočetl na nějakých anglických stránkách) a píská výrazně míň. Pokud se to zhorší, pujde na reklamaci - je nový cca 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 14:17 Muž visek [75] - Tetry
me to dela jen obcas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2015 13:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: 3CK
normální jev, nešvar těchto difuzorů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2015 13:05 Muž Aquasky [35] Re: 3CK
asik vadný kus, je to zřejmě způsobené tím že membrána dělá velké bubliny a tlakem vody, jediné co je tak bud snížit tlak na redukťáku a nebo ho dát blíže k hladině tím klesne tlak vody, ale obojí bude mít zřejmě vliv na účinnost, nejlepší bude vyměnit pokud je nový. Pokud je starý tak rok ak bych ho zkusil ponořit na noc do sava třeba je zařasený a přicpaný :) Mě zase jeden difuzer bublinkoval jen v polovině své plochy, v druhé vůbec. výrobní náklady jsou kolem 5 Kč není čemu se divit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 12:34 Muž 3CK [49] – Pískání difuzoru
Zdravím, stalo se někomu, že by mu pískal difuzor? Nějaké rady, jak se toho zbavit?

Dělá mi to tento: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:32 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rybaherb
to je různé, podle použitého difuzoru. Každý klade jiný odpor. Určitou alternativu jsem ti poslal do SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:31 Muž rybaherb [0] Re: Designer
Toto je velmi šikovné. Asi to časem zkusím aplikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:30 Muž rybaherb [0] Re: ŠtefanT
Ano, to je mi jasné. Co s tím? Kolik se běžně nechává na výstupu z redukčního ventilu barů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rybaherb
Keramický difuzor potřebuje pro protlačení velký tlak. Odhaduji, že tlak, který pouštíš přes jehlový ventil je tak slabý, že tabletu neprotlačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:12 Muž rybaherb [0] Re: ŠtefanT
Jehlovy ventil samozřejmě mám. Když nastavim cokoliv méně než 45-60 bublin za min. přestáváji mi fungovat oba difuzory, nic z nich nejde. Samozřejmě otázkou je, co se děje, když bubliny jdou a z difuzoru nic? Čekal bych, že CO2 nadále difuzorem prochází, jen v neviditelném množství, ale nemám s tím zkušenosti, proto se ptám. Na různých videích co sem viděl difuzory vždy krasne bublaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 08:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rybaherb
Tlaky, difuzory, kraviny... neresim, nemusim, a jede to jak z praku: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 08:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rybaherb
nějak tomu moc nerozumím, pochopil jsem to tak, že tobě jde do nádrže více bublin, než potřebuješ? V tom případě není problém v difuzoru, ale v regulaci tlaku. K tomu slouží jehlový (škrtící) ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 06:16 Muž rybaherb [0] – Protlačení difuzoru
Tak už také řeším problém s difuzorem. Pořídil jsem CO2 set komplet, jak prodavaji např. na rostlinna-akvária.ct, k tomu klasicky skleněný difuzor. 1x mini 15mm s keram kapslí, tak ten protlačím tak 5bubl/s, druhy 20mm s kapsli, ten protlacim tak 1bubl/s. Výpočet bublin pro ma akvária mám cca 1-7 bublin za mininutu. I když je mi jasné, že to nebude přesně, ten rozdil mezi funkčností difuzorů a výpočtem je propastný. Co teď? Vyhodit difuzory za 500 a udělat z cigaret. filtru novy difuzor? Jak to mate vy s protlacenim CO2? Tlak mam Max 5 bar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 07:10 Muž Robo [45] Re: KarlosS
Je to sice staršího data ale přečetl jsis vůbec na koho jsem reagoval? Asi ne? On chtěl vědět jestli se mu nezmenší průtok a ty tady mluvíš o tlaku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 07:03 Muž Robo [45] Re: Tomson
Nemůžeš ale srovnávat atomizér s difuzorem ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=201