Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
Tak mi ten polák odpověděl, že prý nebude fungovat pro malý tlak. Ale co vím, tak se normálně používají difuzory s keramickou tabletou pro kvasnicové CO2 systémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:09 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
Sláva všem. Mi to konečně docvaklo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 15:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
No hurá :-D s mým štěstím, by to totiž teklo, a ty originální reaktory z toho Polska nejsou drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:59 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
Nóóó jó. Tak už chápu ten problém :-D
V tom případě bych měl stejnej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
jaký hadičky ale hadice od externího filtru. myslím, že se pořád nechápeme. Ty myslíš hadičku s přívodem CO2 a já zase uchycení hadic z filtru a z rektoru do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:51 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
však je jedno z čeho ty hadičky vytáhneš, ne? Co takhle komplet nástavec na ventylek k duši. Zároveň by si měl i zpětnou klapku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
no ono mi jde hlavně o pozdější odpojitelnost hadic. ale tady nic moc neseženu, ani pořádnou trubku. Takže vlastní výroku neřeším, není pořádně z čeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:45 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
co takhle provrtat středem závitovku (tak 2cm)a přišroubovat ju s těsněním z obou stran. Tohle přeci asi nikdy rozebýrat nebudeš, ne? není tam ani co rozebrat. Já bych tam nalepil obyčejnou spojku hadiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
no silikon ne a tlak tam bude minimální, však tam jen bude téct voda. ale jak říkám, neseženu ty vývody, takže nic, a silikon je nic, když to člověk potřebuje rozebírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:35 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
Co to jen provrtat a plácnout zevnitř silikon? Víš o tom, že tam nebudeš moc mět žádný tlak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:30 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
ono už toto řešení je, ale nemůžu sehnat ty vhodné vývody, takže raději koupím, s mým štěstím, by to začalo téct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:25 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
jako že to bude celé zaplavené a pod molitan dáš přívod Co2 ? Tak stráty by němely být žádné, ale myslíš, že to bude stačit vstřebávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
vlastní rektor na způsob toho druhého, že bych tam pouštěl CO2 a nechal protékat vodu, která by ho umývala a nestrhávala s sebou, popř ještě dát tam hrubý molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:12 Muž roper [10] - CichlidyRe: matlala
Co s vakuovou krabkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:09 Muž matlala [798] - Rostliny
pro mě by bylo praktické sehnat nějaký vývody a koupit vakuovou krabičku na potraviny, je dosti těsná a stojí tak 100-200,-
Ale ty vývody tady nemůžu sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 13:18 Muž kortezhugo [983] Re: roper
no ide tam v podstate o prietok vs dlzka hadice...
teda kupit dlhsiu hadicu a je to...a netreba ani "reaktor" X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 12:51 Muž roper [10] - CichlidyRe: kortezhugo
uff :-)
Ten průtok hadičky se dá spomalit na minymum, aby se prodloužila doba průtoku Co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 12:41 Muž kortezhugo [983] Re: roper
X-) to vobec nie je zly napad...ak bude hadica dostatocne dlha do akva sa nedostane ani jedna bublinka...
teda kupit len dlhsiu hadicu a CO2 pustit aj "rovno" do hadice trebars T-ckom...alebo ju "napichnut" inj.ihlou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 12:25 Muž roper [10] - Cichlidy
Jen nápad: Pokud bych vzal atman AT-200 (i jiný, podobného rázu), tak se dá na něho napojit přisávání vzduchu. Když zmenším daný průtok z vývodu, tak mi voda poteče i z přisávacího nástavce. Pokud bych na tento nástavec napojil klidně 3m dlouhou hadičku, do které přivdu Co2 a druhý konec šoupnu někde ke dnu, mohlo by to valit a Co2 by se mělo dobře rozpustit. CO vy na to? A prosím nenadávat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 12:20 Muž kortezhugo [983] Re: smik
samozrejme - zalezi na prietoku...to si uz musi Peter "vyladit"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 12:08 smik Re: kortezhugo
Bubliny se do akva dostanou. Za tak krátkou dobu a při tom průtoku se rozpustit nestihnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 11:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
na vstup to ani dávat nechci. ale na Výstup. zkusím ho a uvidím, vždy je možnost dát do holanďana. Pořídím ho ale až po neděli, to už budu mít účet. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 11:34 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Peter ked ho napojis tesne na vystup filtra a pocitam cca 1m hadice +koleno+rampa tak sa mozno bublinky ani do akva nedostamu a rozpustia sa v hadici...
Davat ho na vstup nie je dobry napad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:56 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smik
tak je tam vidět jen jednom krátkém okamžiku, ale taky ho umístil na výstup. Uvidím, pozkoušim, jestli na vstupu nebude dělat bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: roper
já tam mám pojistku v podobě autoventilku na kolo nalepeného naopak, měl by upustit při 3,5 nebo 5 barech z hlavy teď nevím, ale myslím, že těch 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:28 Muž roper [10] - CichlidyRe: kortezhugo
Ta potvora vydrží takoví tlak ? coze
Netušíš kolik má zhruba při kvašáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:24 Muž kortezhugo [983] Re: roper
pretlaci - "musi"
este je dobre vediet ze PET exloduje pri cca 15-18 atmosfer "klasicka" -tie "hrubostenne" som neskusal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:08 Muž roper [10] - Cichlidy
Netušíte někdo, zda mi bez problému protlačí kvasničák v petce, tu keramickou potvoru ve skleněném difuzoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:54 smik Re: matlala
Ten Boyu mini reaktor mám dva kusy. Mám je na výstupu z filtru. Fungují perfektně. Z výstupu filtru jdou mikrobublinky a proud je prožene po celém akva (v závislosti na průtoku filtru).
S tím jestli to protlačí i burčák to nevím. Když jsem burčák kdysi dávno používal tak mám pocit že dokáže vyvinout dostatečný tlak tak snad jo. Ještě nevím jestli třeba nebude burčák nějakým způsobem znečišťovat tu patronu (třeba nějakým slizem).Ta vnější část nejde nijak vyčistit. COčko je pouštěno do vnějšího prstence a protlačeno přes tu keramickou patronu do proudu vody z filtru. Na 200L akva to bude stačit.
tady máš ještě video jak ten inline reaktor asi pracuje
vimeo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:19 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Peter ten mini reaktor bude podla mna "nedostatocny" na 200L akva...
...pises ze ten 2. ti nevlezie do skrinky

www.akvarista.cz/…

skoda ze Sera nevyraba nieco "mensie" a zaroven aj lacnejsie...
...ved ked sa tak zobere je to kusok plastu? X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Tak jsem si to nechal projít hlavou, jestli tedy někdo poradí, tady ještě rekapitulace.
Mám ext filtr JBL e900, výkon cca 380-450l (dle papírů s nový mi hmotami) a chci tam dát externí CO2 reaktor, zalíbili se mi zmíněné 2, kvůli ceně a taky kvůli tříštění na malé bublinky bych šel do toho prvního, ale dal bych ho spíše na výtok, tam se píše že na vstup filtru, co myslíte? protlačilo by to CO2 z kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 18:24 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj,
původně jsem chtěl vyrobit difuzor na externí filtr, ale s mým štěstím by to jednoho dne přestalo těsnit.

Koukal jsem na aquario.pl a našel jsem 2 zajímavé difuzéry. Předem podotýkám, že používám burčákovou metodu a reguluju to jehlovým ventilem ze zapalovače a mám tam ještě pojistný auto-ventilek. Akva má 200l-160l čistý.

aquario.pl/…
Tohle mě zaujalo díky ceně, ale nevím, zda jsem správně pochopil princip. Voda by měla protékat kolem tablety, přes kterou pouštím CO2 a ta mi z toho udělá mikrobublinky a ty strhává proud. Takže by to pro vodu nemělo mít žádný odpor. Jde mi o to, jestli by to nebylo lepší dát externě na výstup filtru než na vstup.
Máte ho někdo?

aquario.pl/…
tenhle je klasický za tu cenu dobrý, plyn to omývá. Má to bezpečnostní matice a odvzdušňovací ventil. No ale je to zase velké a nevleze se mi to už do skříňky vedle filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:47 Žena annis [21] – Re: Haimdol,Roper
Děkuju za vysvětlení..
Já chodila na lípu tady-prostě se nezadařilo.Lipové dřívko z avaristiky netěsniloani po zasilikování.Já bych názor neměnila,kdyby to rok šlapalo-nedělalo problémy :) Je tady hodně doporučováné,určitě z dobrého důvodu,věřím tomu ;-) ,jen asi nemám šikovné ručičky a nejbližší akvaristika je 40km.Na netu bych další netěsnící koupit nechtěla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:35 R Muž Silent [5949] – Re: annis
Funkční rozdíl mezi reaktorem a difuzorem je v tom, že difuzor je vlastně rozptylovač na velmi drobné bublinky a reaktor je trochu složitější zařízení v kterém se bublinky, většinou bezztrátově, rozpouští ve vodě nějakým aktivním pohybem (záleží na technologii).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:33 Muž roper [10] - Cichlidy
já už mám lípu skoro rok a zatím drží. Třeba časem taky změním názor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 13:29 Žena annis [21] – Re: arnošt
Mě lipové dřívko také nevyhovovalo,plísnilo (dřívko bylo suché) a bublinky,jak se udělal plísňový obal,šly po třech dnech větší,než z klasického kamínku.Po několika zkouškách jsem to vzdala a vrátila se k cig.filtru,který jsem také často musela měnit.Narazila jsem tady na návod p.Petra ,jak už jsem psala na jiném vlákně,a jsem s ním opravdu spokojená.Jen jsem z ústí filtru dala delší hadičku,reaktor je schovaný za rostlinama ,jen malou škvírkou kontroluju počet bublin.Vůbec není vidět.Bublinky se v tom ,jak nazval autor,jako v pračce perou-od velkých až po miniaturní bublinky-myslím si,že se rozpouští dokonale.Navíc se mi dříve dělal na hladině "mastný" flek nebo slepá hladina-nahromaděné CO2 bublinky-teď mám hladinu čistou.Mohl by mi prosím někdo vysvětlit -jaký je rozdíl mezi reaktorem a difuserem ? stydim :-(
<a href="http://akvarium.napady.net/reaktor-co2-levne-a-rychle"s rel="nofollow">http://akvarium.napady.net/reaktor-co2-levne-a-rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 12:56 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Haimdol
děkuji za odpověď
co se týká lipového dřívka, tak sem s ním měl taky akorát starosti - rozpadalo se a časem začaly kolem toho umělýho šulína utíkat velký bubliny - skleněný difuzor je vynikající
mám i externí míchání co2 od aquata (superjet) a žádný zásadnější rozdíl v účinosti nesleduju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 11:08 R Muž Silent [5949] – Re: misho4
Je to jedno. Princip prostupu plynu je stejný. Co se TIBI týče nemůžu se k tomu nijak vyjadřovat, nemám s tím zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 10:59 misho4 – Re: Haimdol
myslite, ze to moze byt dobra vec? aleb by bol lepsi taky skleneny? pridavam CO2 pomocou TIBI a bojim sa ci ten skleneny, vlastne ci vobec prefukne tu patronu TIBI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 10:08 R Muž Silent [5949] – Re: misho4
Spíše bych řekl, že to je difuzor, počítač bublinek a zpětný ventil v jednom. Pro menší nádrže asi dobře použitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 10:06 misho4 – difuzer 3 v 1
Zdravim,


cgi.ebay.com/…

neviete mi povedat nieco k tomuto difuzeru? tvari sa to 3 in 1 , pocitac, difuzer a este dlhodobe CO2 meradlo.

co vy na to?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 09:08 Muž roper [10] - Cichlidy
Já právě taky na nic jiného nemůžu přijít. Nechám si dřívko a klidně dvakrát za rok vyměním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:04 R Muž Silent [5949] – Re: roper
Ještě mi poměrně vadilo to, že se dřevo jakožto přírodní materiál výrazněji zanášelo než keramika, takže nešlo využít celé plochy dřívka. To je asi tak vše :) Vícero připomínek nemám :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:01 Muž roper [10] - Cichlidy
Krom toho rozpadu, tam nic jiného není, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:33 R Muž Silent [5949] – Re: roper
V mém případě jsem musel měnit lipové dřívko každé dva měsíce, protože se rozpadalo. Na keramický difuzor nemusím rok sáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 08:18 Muž roper [10] - Cichlidy
Špatná odpověď a žádné mormální vysvětlení. Za 1. Neptal sem se na kamínek, ale lip. dřevo.
A za 2. Nemusím nic tahat po dně a můžu jej dát na stejnéj flek, jako difuzor. Hadička je furt stejná. Za 3. jsem taky max. spokojen s dřevem
Máte někdo jiné vysvětlení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 07:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – lipove drevo jsem jeste nezkousel
- obyc. skleneny difuzor je urcite lepsi nez obyc. vzduch. kaminek
- me to vyhovuje, protoze difuzor jsem upevnil na zadni stenu akvaria primo pod vnitrni filtr, takze mi odpada tahnuti hadicky az na dno, "skryvani" vzduch. kaminku kdesi na dne apod.
- u me se sklenenym difuzorem max. spokojenost, na eBay polovicni cena co na CZ shopech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 21:00 Muž roper [10] - Cichlidy
A co to pouštět jen lipovím dřevem? To přeci taky krásně funguje a nestojí to skoro nic.
Včem je lepší difuzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:46 Muž filipsi [1295]
seic napsal:
- bleach bymelo byt belidlo, takze savo/chlor ?!


tak, tak. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:37 R Muž Silent [5949] – Re: arnošt
Já ho ponořím na 5 minut do koncentrovaného Sava a po pořádném propláchnutí je jako nový.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=1051