Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
je tam patrona,. kterou prochází voda, je to vidět na těch videích, materiál je nějaký hybridní, údajně podobný membrány v RO a tříští to na "atomární" bublinky. V Asii se to používá hodně a Američani si to taky oblíbily. materiál je stejný jak v těch externích tak ve vnitřních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:17 Muž konopnik36 [42] Re: matlala
a jak se to tam rozprašuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 16:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
nikdo už nic, vždyť tu bylo více lidí, co se o to zajímaly.
mě to docela zaujalo, keramika to asi nebude, je to jak hladké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
to jsem čet, se mi do toho nechce a chci externí.
Tady ještě video jak to dělá mlhu
www.youtube.com/…
www.youtube.com/… a provedení
www.youtube.com/…

EDIT:
a praktické zkušenosti taky, až na tu poslední, neumí to asi vyčistit savem :-D
www.aquascapingworld.com/…
video s tím externím
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Ještě jedno užitečné video o těch válečcích
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2012 13:26 Muž konopnik36 [42] Re: matlala
www.rostlinna-akvaria.cz/…

prý čím víc se dřívko nasaje tim jemnější jsou bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Tak jsem něco vygooglil.
je to pevně slepené, čistit se to dá jen uvnitř jak jde voda. Napadá mě ještě čistění savem na takový den, dva. Prý to stačí čistit tak jednou ročně a je třeba větší tlak kolem 3bar-není problém u bomby.
Docela se mi to zamlouvá, mám něco podobného od boyu ten ale má tu keramiku strašně moc porézní a dělá velký bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
ten jsem měl, ale zklamali plasty. Vývod s maicí už je hezky popraskaný a ukapává to tama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:14 Muž dravec [72] - Rostliny
Jasne ten externy vyzera fajn aj cena je v pohode.
V BA na akvazime ho mali za 30€. Ja som nakonec kupil Sera flore reaktor 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:05 Muž matlala [798] - Rostliny
tak jsme teda uvažoval a půdu teda do difuzoru, i když má to háček, poohlídl jsme se po atomizéru, jsou i externí a dělá to snad lepší bublinky než fajky.
Co na to říkáte? už se to tu kdysi probíralo, jen to nemůžu najít.
www.ebay.com/…
viewitem.eim.ebay.cz/…
šel bych spíše do toho externího, snad bude těsnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 23:27 Muž Miso [470]
mate niekto skusenost, ze by bol rozdiel v kvalite tych keramickych platni v difuzeroch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:42 Muž milosak [66] - RostlinyRe: matlala
Ano to bude ono ano

rostlinna-akvaria

Bylo to tam vcelku rozumně vysvětlený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:25 Muž honzaprouza77 [18]
dík za ten flipper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
zkouším teď jeden skleněný difuzor s průměrem 2cm, na zkoušku stačí, mam ho z aquario.pl. Jen to asi budu muset dat na zadní stěnu. Proud to skoro neveme když je rampa vzadu a difusor na boku. Stejně ale tyhle polské dělají velké bubliny, jen asi 1/3 je mlha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: matlala
...jo to slýchávám čím dál častěji....
A stejně si nedáš říct. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: honzaprouza77
...Jednou jsem viděl, pěkný difůzor, kde byl žebříček na bubliny, ...ale na netu nic takového nevidím.
Hledejte pod názvem "flipper".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:02 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
co ty články? Já tohle četl na rostlinna-akvaria.cz
Mě se právě v akva nechce mít sodovku, ale stejně tam navečer bývá, když kytky bublají. Jde i o to, co se nerychleji absorbuje a dokáže srazit pH-to by zas nemělo být zas tak rychlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: milous
jo to slýchávám čím dál častěji.
Podle mě má stejný efekt externí reaktor s keramickou tabletou, mám třeba jeden takový boyu.
Nebo jak jsem řešil v CO2 reaktorech. Dát ten polský a do něj molitan, plastovou drátěnku nebo nelíp lipové dřívko a ty minibunlinky pak budou putovat do rampy a do akva, předpokládám, že se rozpustí už v hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:37 Muž milosak [66] - RostlinyRe: honzaprouza77
Já měl klas. náplň v 1,5 l petce na 90l AKVA.

Běhalo to ve dne v noci a nic katastrofickýho se nepřihodilo.

Na menší objem by bylo už asi moc, takže potom namíchat asi menší obsah
náplně, ale někdo tady ti určitě poradí lépe.

Kvasnice jsem používal asi 3 měsíce, a potom přišla na řadu bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:16 Muž honzaprouza77 [18]
jo, díky ještě si to rozmyslím, a taky podle toho co bude k dostání tady v akvaristice. Hlavně nechci, aby mi pet lahev v noci explodovala u hlavi na koberec:) Jo a nevíš, jestli by toho nebylo moc přes noc? Nechtěl bych to každý večer vindávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:13 Muž milosak [66] - RostlinyRe: honzaprouza77
V minulosti s kvasnicema jsem používal difuz. s keram. patronou dennerle.

Kupodivu to šlapalo OK a rozpouštění bylo účinější, jak s žebříkem, takže
se k němu asi vrátim.

Jediný problem byl v začátcích procesu (startoval asi za den)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:04 Muž honzaprouza77 [18]
aha, tak uvidím, a šlo by na kvasnice ta banka s tou keramickou destičkou? Na obrázku mají, jak z toho jdou bubliny, ale jesti z toho jde tolik velkých bublin jak na obrázku na netu, tak to je vzduch. kamínek lepší. (jo a ještě nevím, jestli by to protlačilo. Co třeba SERA difuzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 16:35 Muž milosak [66] - RostlinyRe: honzaprouza77
Já mám tenhle žebřík od dennerle a ačkoliv je podle výrobce dimenzován
na 200litrů, tak se v 90 l svém Akva nedostanu na víc jak 15 mg/l

Na růst kytek to v pohodě stačí, ale zbavit se ruduchy už ne.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 16:29 Muž milosak [66] - RostlinyRe: matlala
Hmmm, během týdne jsem přečetl nějaké články (který jsem líný hledat)
:-) a tam tvrdili opak, že nejlepší jsou difuzory.

Základem je nasměrovat proud bublinek pod externí rampu a ta prožene ony
bublinky kolem dokola na šířku akva.

Samozřejmě se nebavíme o nejlepším (respektive) nejefektivnějším rozpuštění
CO2, ale tom co mají kytky nejraději.
A to nám jde (u nás jsou ryby až na druhém místě) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 16:14 Muž honzaprouza77 [18]
Jaký difůzor by jste mi doporučili na 54l akva, kde mám CO2 z kvasnic, bojím se, aby tam toho nešlo moc, zatím to mám ze vzduchovacího kamínku. Jednou jsem viděl, pěkný difůzor, kde byl žebříček na bubliny, kde šli pomalu nahoru, většinou se rozpustili než tam došli a když tam došli, zachytila je kádinka(dolu hlavou) a tam se pak rozpustili, takže to bylo dá se říct bezztrátové, ale na netu nic takového nevidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:33 Muž DavidDizzer [26] Re: souky
Díky za typy. Cigaretový filtr jsem zkoušel a moc se mi neosvědčil. Po pár dnech se musí pořád měnit, jelikož malinké bublinky nevydrží dělat dlouho. Co se týče topolového dřívka nebo dokonce kreslícího úhlu, tak o tom slyším poprvé, ale jistě to není špatný nápad. Je opravdu tolik možností :-)...
Vyzkouším tedy vše :-) - díky za typy, přeji pěkný zbytek dne
DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2012 11:33 Muž souky [592] - RostlinyRe: DavidDizzer
můžeš ještě zkusit topolový dřívko, cig. filtr nebo kreslicí uhel a vybrat si, co ti přijde nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:44 Muž DavidDizzer [26] – Dilema
Nyní nevím, co je lepší - zda si vyrobit difuzor z lipového dřívka jako zde: www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo použít dobrý vzduchovací kamínek? O těchto dvou možnostech jsem začal uvažovat až v tento okamžik, jak jsem četl po internetu ,,o rozpouštění CO2". Zkusil jsem tedy vzít již dlouho nepoužívaný můj vzduchovací kamínek, který dělal opravdu mnoho miniaturních bublinek. Přišlo mi to asi úplně stejné jako u lipového dřívka - co se týče velikosti bublinek. A šlo to snažší - nemusel být v láhvi takový tlak, než jaký působí přes lipové dřívko...
Proto se tedy ptám, co je lepší použít? :-)
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:05 Muž Michaldvd [45] - Asie
Máte niekto skúsenosti z týmto anatomizerom?
www.ebay.com/…
Vyzerá to byť zaujímavé len nemôžem nájsť žiadne videá ako to rozpúšťa CO2 :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 08:13 R Muž Silent [5949] Re: ledon
Třeba tady www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… viděl jsem je i na Aukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 06:48 ledon – Keramické skleněné difuzory
prosim muze mi nekdo poradit kde se da koupit Keramické skleněné difuzory predem mos dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Usine
Asi ne,ale kdyz vse funguje,tak proc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 17:05 Usine Re: Kamilstrom
Už jsem to našel. Něco podobného jsem si udělal taky. Ono se asi nic převratného vymyslet nedá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 16:51 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Usine
Musi to tam byt(zkus(te) Cerges reactor),ale mam foto v prezentaci-kdyz tak,je to vyrobeno z domaci filtru na pitnou vodu(pricip jako Sera bez vrtulek),jednoduche(levne) a ucinne!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 16:45 Usine Re: Kamilstrom
Cergesuv reaktor, přítel Google na to nestačil. Co to je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 16:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kchrz
Pokud chces bublat pres nejaky keramicky diffuzor(nebo lipove drivko atd.),potrebujes hodne bublinek za sekundu do tak velke nadrze a ty se nestihnou rozpustit. Muzes skusit komercni reaktor napr. Sera 1000 je slusny(pro tvoji nadrz),nebo si udelej sam doma,treba jako ja tzv. Cergesuv reaktor,pokud sezenes neco jako domaci filtr na pitnou vodu ze kteredo to uz neni tezke udelat,funguje spolehlive. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 13:44 Muž kchrz [24] Re: Lada22
Já mám rozstřikovací rampu v délce akvaria, tedy 2m, tak si řikám, že vír, který vzniká, by mohl mít čas bublinky rozpustit. Ale jestli ne, tak ne.
Pořád si nemůžu vybrat, jaký reaktor použít. Věčný boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 09:29 Muž Lada22 [28] Re: kchrz
Zatím odzkoušeno cca 2 měsíce a no problem.Bublám cca 2 bubl/sec,hladina co2 ok,počet bublin nějak neřeším když mám lahev.Ty bublinky jsou daleko menší než z cig.filtru či lipového dřívka,ostatně z těch se to taky roznáší po celém aq,respektive mělo by....záleží taky na délce té vývodní trubky,čím delší,tím více se toho rozpustí ješte v ní,já ji mám krátkou cca 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 04:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kchrz
Nebude to nikdy tak dobre jako reaktor a uz vubec ne pro velke akva(budes muset bublat hodne bubl/sec) ten diffuzor nebude stihat,jak Lada22 pise bublinky ji litaji po celem akva(7up effect)prilis malo casu na rozpusteni,reaktor(dobry)je hold reaktor a zadne bublinky nelitaji v akva,musi se rozpustit v reaktoru!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 01:20 Muž kchrz [24] Re: Lada22
To by mohlo rozbublat i mojí 700l akvarium, že bych přestal bastlit reaktory. SuperJet se mi kupovat nechce, je dost drahý. tohle vypadá fakt hezky.
Má to někdo dlouhodobě odzkoušené?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:59 Muž Lada22 [28] Re: kchrz
No,funguje to tak,že do té malé příruby je přivedeno co2,zbylé dvě jsou přívod od filtru(čerpadla),to je ten samotný na spodni straně,a ten horni je odvod do akva.Samotným tím plastovým tělem prochazí keramická trubka,kterou běži uvnitř voda od čerpadla,a v prostoru venkovní strany keram.trubky a plastovým obalem je céóčko,které se přes tu keramiku dostává do vody.Pouze to chce trošku větší tlak plynu,cca 1,8baru,proto je dobrý mít všude šroubovací koncovky,z těch nasouvacích mě to po chvilce vždy s patričným zvukovým efektem odskočilo.Proto jsem koupil i dropchecker od up-aqua,má v sobě i backvalve.A bublinky jsou faaakt prťavý,lítají přes celé aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 12:40 Muž kchrz [24] Re: Lada22
Tady ještě jedno video
www.youtube.com/…
Ale jak to vlastně funguje?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:50 Muž Lada22 [28] Re: kchrz
..podezřele malé....???celé od konce koncovek to má cca 10cm,ale hlavně to funguje. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:39 Serafinn Re: matlala
tady je neco na internetu:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Serafinn
tohle už tu někde bylo, ale netuším, jestli v tomhle vlákně, vím, že jwem to přesouval a přejmenovával, bylo tam víc odkazů na ebay, zkus hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:15 Muž kchrz [24] Re: Serafinn
To vypadá zajímavě. Ale je to podezřele malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:49 Serafinn
Zdravim vsechny odborniky chtel bych se zeptat mate nekdo zkusenost s timto difuzorem:
www.ebay.com/…
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 15:06 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dejmon
Do víčka od petky ti stačí větev z prořezávky, nepotřebuješ dřevo stoleté lípy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 14:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
zkus mrknout na e-bay, ty externí tam určitě mají, probíralo se to tu, ty malé nejspíš seženeš taky. Kdybys náhodou objednával, klidně se přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 13:32 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Cheron
Veď si kúp v akvristike hranolček z lipového drievka. Stojí to pár centov a pekne to funguje :-) Len to nedáš do petky :-P Ja mám sklenený difúzer ale chcem založiť to drievko len musím kúpiť L-ko na hadičku. Najradšej by som však bol ak by som zohnal Atomic Co2 Diffuser II na youtube sú pekné videa ako funguje. Napr. www.youtube.com/… - miestami to skôr vyzerá ako dym...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Neverím, ani pri stanici? Určite máte a v nemocnici na 100%. V zdravotníckych zariadeniach bolo povinné sadiť lipy

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=851