Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:34 Muž Baterka39 [3] Re: Tudy
Ahoj Dane, přijedu se bubliny podívat, aho Petr. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 14:02 Muž Tudy [330] - Krevetky – Cigaretový filtr
Přidávám zkušenost po 10 týdnech používání cig. filtru jako difuzoru CO2.

Výhody:

1/ snadná instalace - pouhé nacpání "slim" filtru na konec hadičky
2/ nízká cena
3/ vytváří opravdu jemné bublinky ("prach")

Nevýhody:

Po 14 dnech až 3 týdnech nutná výměna za nový, filtr degraduje/ucpává se i při použití čistící láhve --> bublinky se postupně zvětšují a rozpouštění CO2 se stává málo účinným.

Např. včera mi po výměně cig. filtru kleslo pH od ranních 7,4 na večerních 7,2 - což je opačný trend vývoje pH, než by odpovídalo dennímu chodu. Je zde dobře vidět zlepšení rozpouštění CO2 po výměně filtru za nový. (ráno i večer 20-23 bublin/min).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 08:59 Lada22 Re: georg
To jsou fakt pekne mastny ceny,pritom je to to same zbozi jake koupite na eBay v HK za polovicni cenu vcetne postovnyho. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:58 Usine Re: davidus
rybicky.net/fotogalerie.php…
Co se všechno nevejde do přepadového filtru. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2011 22:34 Muž Dejmon [64] Re: davidus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 22:31 georg Re: davidus
malá nabídka www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 18:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – sycení
Pošle mi někdo zajímavý odkaz na výrobu reaktoru nebo difuzoru. Něco už jsem tu našel ale internet je veliký, nápadů hodně třeba jsem neviděl všechno.Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2011 14:56 Usine Re: davidus
Pro tak velké akvárium difuzér nebude stačit, potřebuješ daleko účinější reaktor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 13:13 Muž zubu [65] Re: davidus
To záleží na počtu a velikosti rostlin.Ale podle mě je jednoduší a lepší vstřebání CO2 do vody při použití reaktoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 12:38 Muž davidus [41] - Cichlidy – co je lepší?
Co je lepší pro akva 400l s venkovním filtrem tetra tec 1200? Difuzér nebo reaktor???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:33 Muž lukis [20] - Rostliny
a kam by se asi podelo :) efekt je zrejmy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaclav
Urcite ne,ale oni na to prijdou v momente kdy budou potrebovat vice CO2 v nadrzi!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2011 21:08 Usine Re: lukis
Nechci ti brát iluze, ale vše se určitě nerozpustí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:27 Muž Lada22 [28]
Tak už ho mám doma,ještě nenainstalováno.....ale ze zahr.diskusi v kostce toto:dělá to fakt malý bublinky podobné mlze(nějaký videa na youtube),čištění cca 1 až 2x do roka,snad nevýhoda potřeby vyššího tlaku ceocka kolem 1,8bar,takže to nepůjde na ceocko z kvasnic.Jinak uvnitř je keramická trubka,ve který běží voda od čerpadla a zkrz ní prostupuje CO2 do vody.Celkem jednoduchá záležitost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:24 Muž lukis [20] - Rostliny
ja napojil na vyvod toto
www.gardena.com/…

a bez problemu se v proudu CO2 rozpusti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:19 Muž lukis [20] - Rostliny
proud z filtru je tak velky, ze se v nem bublinky bez problemu rozpusti.
ale k tomuhle vyrobku ti reknu pouze to, ze je to zbytecne slozite zarizeni a dost drahe, dle meho by stacilo pouze vyvod co2 do hadice z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:14 Muž Baterka39 [3] Re: lukis
Máš pravdu, vypadá to pěkně, ale nevidím tam žádné lopatky nebo jiný mechanismus, který bublinky rozbije? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 11:46 Muž lukis [20] - Rostliny
mam neco podobneho a je to skvely, vymenil jsem to za skleneny difusor... cim min veci v akva, tim je hezci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:38 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lada22
Vlastni zkusenost nemam,ale cetl jsem ze bublinky unikaji do akva a je tam pry problem s udrzbou,kdyz se zanese!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:33 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Máte někdo konkrétní,nejlépe osobní zkušenost s tímto? www.ebay.com/…
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 14:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: milan666
Ta barva v drop checker(u) je v poradku,je to kolem 6.5 ph a to je akurat v mem akva a miniaturni bublinky se proste nerozpousteji mne z neznameho duvodu(casu maji dost :-) )proto zkousim tzv.Cerges reactor(podomacku vyroben za par supu a z vysokou ucinnosti,dokonce ani nijak zvlast neomezuje prutok),me vydrzi 2.2 kg napln Co2 (syceni dvou akva pres keramicke diffuzory 2bubl./sec.-1.5 bubl./sec.)kolem 3 mesicu a to na noc selenoid vypina co2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 13:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamilstrom
Keď ti bublinky ostávajú všade, tak sa CO2 nerozpúšťa dostatočne. Keď sa držia tesne pod hladinou, tak máš znečistenú hladinu. V oboch prípadoch nieje na vine ani CO2 a ani miniaturne bublinky.
Trochu nažlouklá barva v dropshekeri nieje v poriadku ani lepšie, svedčí o prekyslení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 10:38 Muž Baterka39 [3] Re: Kamilstrom
Já mám taky asi 2 bubliny/s a tento týden kupuji permanentní test na CO2 a tak doufám, že se osvědčí,jinak děkuji za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Baterka39
Mozna se jen zasekla :) .Ty bublinky jdou videt a to dost,jeste kdyz je unasi proud z filtru a putuji po akva,ale zalezi jak moc co2 zpotrebujes,ja mam nastaveno cca 2 bubl/sec. aby byl pern.test svetle zeleny(trochu nazloutly je jeste lepsi :-) )!!Reaktor bude lepsi varianta! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 17:48 formik Re: Baterka39
...ručička na hodimách se ještě nepohnula ani o mm...

To je normální, dokud je tam aspoň kapka kapalného CO2. Však ona se pak pohne, a docela rychle... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 16:59 Muž Baterka39 [3] Re: Kamilstrom
Tak zase moc bublinek v akva nevidíš, hodně se jich roozpustí a ostatní se ztratí za rostlinama a když potřebuji více CO2 tak povolím mikroventilek a bublám více.Jinak mám 1,5 kg bombu, bublám už 6 měsíců a ručička na hodimách se ještě nepohnula ani o mm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 16:55 Muž Baterka39 [3] Re: milan666
Tak to máš pravdu, já jsem si ho vyrobil a při zapojení na CO2 jsem z toho měl takovou radost, že jsem si připadal jako mimino. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 16:03 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: afinko
Ty miniaturni bublinky to udela,ale co potom,kdyz potrebujes vice CO2 v akva tak mas najednou akva plne malych bublinek a neda se na to divat(tady se tomu rika "7UP effect"),ja osobne prechazim na CO2 reaktory,usetrim na CO2 a zadne bublinky v akva!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 15:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Baterka39
Ja som mal a kdesi mám ten vyššie uvedený difúzor, on sa často zanáša a tá keramicka doštička je veľmi krehká, keď si k tomu pripojíš cenu. Človeku prináša oveľa viac radosti niečo čo si sám vyrobí a funguje to a k tomu ešte neplatíš poštovné pretože to máš doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 14:15 Muž Baterka39 [3] Re: afinko
Taky dobrý, ale já mám zrovna ten polský skleněný a ten dělá bublinky strašně velké a ten co jsem si vyrobil dělá mniaturní bublinky, ale určitě existuje hodně typů, ale jen na netu. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2011 12:50 Muž afinko [27] Re: Baterka39
Ja som si kupoval toto:
www.ebay.com/…
Vyjde to na 190 KC.
Ma to keramicku dosticku s 26mm priemerom a robi to uplne miniaturne bublinky, v porovnani s tymto:
www.aquario.pl/…

A hlavne, vyvod z difuzoru je z dola, cely difuzor mam zahrabany v piesku, trci iba vrch odkial idu bublinky a nieje vobec vydno hadicku, ktora je tahana v substrate palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Baterka39
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 14:01 Muž Baterka39 [3] Re: matlala
O.K.,to jsem zapomněl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2011 11:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Baterka39
příště dej před a za odkaz mezeru, aby stačilo kliknout www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2011 09:54 Muž Baterka39 [3] Re: annis
Fotka k příspěvku Ahoj, nezlobte se, že do Vašeho fóra vstupuji, ale ten problém jsem měl také a navíc několik nefunkčních difuzérů v šuplíku.Nyní jsem si ho vyrobil z lipového dřeva a hrdla pet láhve a výsledekem jsou tak jemné bublinky, které se rozplavou po celém akváriu a na hladinu se vůbec nedostanou(dřívko nehnije).Tady je návod,našel jsem ho na netu a ještě to pěkně vypadá!SUPER NÁPAD!!!http://www.akva.sk/urob-si-sam-difuzor-na-pustanie-co2-t13029.html.....možná to někomu pomůže.Mějte se fajn ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 08:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: HaDaS
Myslím si ,že to máš dosť neučinné. Popozeraj si tu viac videí, možno nájdeš inšpiráciu
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 21:00 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,
dávkuji CO2 do difusního zvonu (nepřetržitě - kvašák), dnes to běží 2. den a nádoba je již víc jak z poloviny plná. Mám ze zvonu plyn vypustit a nechat ho naplnit znovu ? Někde jsem četl, že se ve zvonu postupně hromadí i jiné nežádoucí "zbytkové" plyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 16:40 Těhňajs Re: HaDaS
Pěkná práce. Ale stejně nejlepší Co2 reaktor je filtr.. Ten rozpustí 100% Co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 15:35 HaDaS – Rozpouštění bublinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A tady přikládám já mé řešení. Není to žádné nóvum, ale vše funguje jak má.
Ve zkratce : redukce na vzduchování k čer. hlavě At-200, tělo inj. stříkačky, upravený biomolitan, dirka pro hadičku s CO2. Bylo nutno přidat trochu molitanu do trubky u vývodu s filtru, aby byl snížen jeho tah. Když to tak nebylo, tak byl malý proud vody do stříkačky, hromadil se v ní plyn. Když ho bylo asi do půlky, tak se přifoukl do vývodu s filtru a bublinky se rozprskly všude možně.
Vše je pro zkoušku, následně toto schovám do komory vnitřního filru pod čerpací hlavu ... možná. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 19:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
No nehajme tak a skúšaj, ja už nemusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 19:05 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
no to neviem...
ale ked zobereme ze sa pouzije "patrona" do cca velkosti eura? -tak to v akva nemoze sposobit problem
podla mna ide pri tej lipe hlavne o mekkost a priepustnost
k tomu ma dost blizko napr. topol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 18:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Si si istý? Korene z týchto stromov, snáď, ale drevo? Vzorky z dreva stromov sme v škole zapichovali do zeminy kvetín, to som o mesiac kukal čo to s rastlinami vystrájalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 18:13 Muž kortezhugo [983] Re: cezarmilan
milan -to nebude v tom
skoro vsetko to drevo co popisujes +(kadeake ine) ma spusta lidi "bezne" v akvarku
ako mne rastie lipa skoro pod oknom...
ale spusta ludi ju musi hladat...tak ma napadlo ci nie je pouzitelne aj ine drevo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 17:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kortezhugo
Tak trošku som sa v škole zoznamoval s drevom: buk a dub= kyslé drevo, zrejme by aj okyslovalo vodu, topoľ, jelša, osika=horúca voda sťahuje póry, studená rozťahuje, dlhodobé vystavovanie vode spôsobuje hnitie, vrba obsahuje acetylsalicil, (dúfam, že som to napísal dobre), tou by sme možno znížili teplotu rybičkám ;-) , no a lipové? skoro bez vône, zápachu, dobre tvarovanie, prispôsobovanie sa tvaru, trvácne....... Ešte breza, ale tú nechajme na výrobu šampónov-živica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 16:35 Muž kortezhugo [983] Re: solik
...mna tak napadlo
preco sa pouziva "iba" lipove?
predpokladam ze na tento ucel je asi najlepsie
ale podla mna sa da pouzit aj ine drevo
co poviete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 15:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: cezarmilan
Ten návod je SUPER !!! Momentálně používám doma dělaný mixér z pítka pro papoušky a funguje taky perfektně. Ale hned jak seženu lipovou větev zkusím vyrobit tohle ;-) Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 14:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: cezarmilan
V akvárku mám 90 l vody. Jinak pěkný návod, možná se k tomu časem dopracuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 13:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tudy
Tu by som sa o rybky neobával, viem z praxe. Zvon sa dá vyrobiť aj z krajšieho materialu, stačí sa poobzerať. Neviem koľko litrov má aq. Vo veľkom akva to asi stačiť nebude. Musel by si použiť dlhodobý test CO2 a rovno 2ks na obe strany aq a vedel by si aký má rozptyl.
Keď je aq väčšie už by to chcelo mixér, no ja ti odporúčam pozrieť toto:
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 11:50 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Tudy
Bude to chtít teď chvíli sledovat ryby. Přes den bych se nebál. V noci to bude horší. Nebo na noc CO2 zavírat (což je ale pakárna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 11:14 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: afinko
O pH bych strach neměl, určitě se to stačí rozptýlit. Spíš mám obavu o ryby - otrava CO2. Ve zvonu teď CO2 už nepřibývá - nejspíš proto, že se rozjela fotosyntéza (svítit začalo v 9.40 hod.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=951