Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:35 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – čištění
- dneska jsem sklenený difuzor instaloval, na obalu se pise, ze staci ponorit na 3min do roztoku "bleach water", proplachnout cistou vodou a melo by byt vycisteno...
- bleach bymelo byt belidlo, takze savo/chlor ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 18:37 Muž arnošt [37] - Rostliny – čištění difuzoru
zdravím všechny - mám klasický skleněný difuzor a po půl roce používání už je jak čuně. rád bych se zeptal, jak to čistíte? mechanicky je asi hloupost, aby se neporušila membrána - takže nějaký roztok sava?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:38 kmara
Fotka k příspěvku Zdravím, už dlouhou dobu řeším problém jak správně aplikovat CO2, aby se dostatečně rozpustilo. Dnes jsem něco vykoumal :)

Hadičku s CO2 mám přivedenou k nasávání filtru, na rameno výpustě jsem přidělal nějaký umělý uzávěr a do něj udělal díry. Asi po 5 sekundách to vyprskne moře bublinek. Co myslíte ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 16:03 Muž kubasan [18] - Rostliny
vyzera to super vecicka ,uz asi viem naco mam setrit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 15:56 roberto
Tak tento difuzér/reaktor už několik týdnů používám a jsem maximálně spokojen:-) dokonalý rozptyl CO2, regulace vstřebávání CO2 v noci pomocí vypnutí čerpadla spínacími hodinami, takže není třeba nějaké odpojování na noc:-) a vzhledově je taky ok:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 20:38 roberto – Re: kortezhugo
Tak, už jsem ho objednal:-) potom dám vědět, jestli je to tak dobré, jak vypadá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:58 Muž kortezhugo [983] – Re: roberto
...no to je vyborny napad :-) X-)
...lebo pri "tomto" ked vypnes cerpadlo tak nie... "aspon trochu"...-ale poriadne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:53 roberto – Re: kortezhugo
jj, s čerpadlem počítám. právě proto mě tento difuzér zaujal. Napadlo mě, že bych čerpadlo napojil na spínací hodiny, a tak bych mohl aspon trochu regulovat množství CO2 v noci a ve dne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:50 Muž kortezhugo [983] – Re: roberto
...celkom zaujimave... X-) ale je to viacmenej reaktor...-teda potrebuje cerpadlo alebo ho pripojit k filtru...

...reaktor sa viac oplati ked sa pouziva "bomba"...

PS:inac sikovna vecicka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:35 roberto – Difuzér. Má někdo zkušenost s tímto difuzérem???
Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tímto difuzérem? shop.khanh-aquarium.cz/… a jestli by mi ho doporučil. děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 14:45 Muž Sanka [10] – Re: Haimdol
Teď jak na to koukám,tak jsem to namaloval špatně.. :-D Přesně tak jsem si to myslel,stejně jako uniká plyn ze zapalovače,tak by mělo to co2..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 14:03 R Muž Silent [5949] – Re: Sanka
Myslím, že to máš obráceně. Musí to fungovat jako u zapalovače. To znamená, že kde byla nádobka musí být bomba a kde plamen vývod do počítadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 13:32 Muž Sanka [10] – Re: Moucha
Fotka k příspěvku Asi musím působit,jako úplný ocas.. :-D Ale radši se zeptám,než to zkazit..Tak už to mám smontované,jen pořádně nevím,jak patří ten jehlový ventil ze zapalovače..Mohl by jsi mi poradit ještě s tím?Tam jak je to poznačené modře,to jde z lahve a tam jak červeně to je do počítadla a dále,je to tak?Děkuji..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 08:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
ja pouzivam trosku jinou soustavu, takze na skrceni pouzivam obycejny posuvny skrtitko (na jehlovy ventil mam malej provozni tlak) a jako bezpecak mi funguje zasobnik co2
viz. rybicky.net/nadrze/6763

ale to je na tebe asi moc slozity, kdyz se ptas na takovy veci a zakladas na to specialni tema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:32 Muž Sanka [10] – Re: Moucha
A šel by jako pojistný použít třeba injek. stříkačka?Ještě prosím,u toho jehlového ventilu,jak je tam směr vedeníTím malým zobáčkem ven,že ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
nadoba s kvasem, jehlovy ventil, pocitadlo bublin, zpetny ventil, aplikator v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:17 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
První asi láhev pak ten jehlový ventil(ten propouští méňe bublin,jestli to dobře chápu)potom počítadlo a potom do nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:15 Muž Sanka [10] – Re: Moucha
A nemohl by jste mi prosím někdo poradit,jak to vlastně celé dát dohromady?Jsem z toho docela jelen,vyrobil jsem si tento jehlový ventil,ale ani u něj si vlastně nejsem jsitý,jak ho zapojit.. :( www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
mozna jeste pres zpetny ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:44 Muž Sanka [10] – A jak dál?
Ahoj,chci poprosit,ikdyž asi hloupě.. :) ..u tohoto počítadla se hadička normálně nasadí na výpusť a potom už do akvárka? www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:35 švíco Re: voťa87
Tak jsem nakonec skončil u nastavení 12 bublinek za minutu.... z difuzoru se line pěkný gejzírek jemných bublinek a velká část se jich rozpustí... dlouhodbý test CO2 ukazuje na cca 20-25mg/l, takže předpokládám, že to bude stačit. Rostlinky si vesele bublají a já jsem spokojenej. Kdyžtak mi napiště svoje postřehy kolik kdo bubláte do 30l nano cube od dennerle, pokud máte originální crystal set, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 13:48 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: švíco
S tím opravdu moc neuděláte, ono tím postupných zanášením membrány se ten zvuk bude měnit, třeba i zmizí, vliv na to může mít i umístění difusoru v nádrži a jeho připevnění...Změnu poznáte třeba po prvním čištění membrány, rozhodně bych neházel flintu do žita a vydržel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:30 švíco Re: Sid
Tak jsem zvýšil bublání na jednu bublinku za vteřinu a bublinky jsou sice z daleko většího počtu míst, ale je to doslova koncert... takhle mi nezpíval ani nejhulčnější vzduchovací kamínek co jsem kdy měl.... s tím se asi nic dělat nedá, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: švíco
Bubláte málo, přidejte. Koncentraci CO2 můžete "regulovat" povytažením difuzoru blíž k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:20 švíco Re: vóťa87
Prvotní nastavení bylo opravdu o malém počtu bublinek... cca 4-5 za minutu. Teď bublám cca 1 bublinku za 2 vteřiny... ale místo, kde CO2 uchází je jedno, maximálně dvě a navíc difuzor nepříjemně "zpívá" jako např. vzduchovací kamínek... na spánek v místnosti s akváriem to moc dobrý vliv mít nebude... ach jo, netuším proč to nefunguje jak má... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 10:49 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: švíco
Kolik těch bublinek dávkujete za vteřinu? Podle toho co Vám difuser vyvádí asi dost málo, nacož také není uplně stavěný...Teď to asi vypadá jako postavené na hlavu, ale ono dávkování CO2 do menších akvárií se nedá moc srovnávat podle těch všelijakých pravidel. Vodní sloupec je nižší a proto ani bublinky CO2 byť jsou opravdu malé nemají tolik času se rozpustit do vody a tím pádem i množství CO2 dodávaného do vody je pak v porovnání s většími akvárii vcelku velké. Abych to dokázal a nevařil z vody, mám na stole také jedno nano od Dennerle a to 20L, bublám podobným skleněným difusorem jako máte Vy od Dennerle, navíc umístěným pod sáním vnějšího filtru, dávám 1 bublinku za vteřinu non-stop, jak je vidno na rostlinách i osádce(8 galaxy razbor, 30 krevetek blue pearl) k předávkování CO2 opravdu nedochází...Přitom v akvárku o objemu 54L, bublám stejným difusorem ale 1 bublinku za 2 vteřiny, parametry vody jsou však totožné u obou nádrží.

Jinak mezi těmi skleněnými difusory jsou rozdíly, i v tloušťce membrány, což ovlivňuje možné použití na obyčejný burčák či jen tlakovou lahev...Osobně bych ve Vašem případě asi zvýšil dávkování CO2, aby plyn procházel i jinými póry...Časem se pak některé zanesou, bublinky budou třeba moc velké, na to používám Savo, vyjmu difuser z vody, nakapu na membránu, nechám působit,opláchnu a během chvíle pak unikají opět mikrobublinky-třeba by to pomohlo i preventivně Vašemu difuseru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 10:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: filipsi
Jak prosté, Holmesi. :-) Hlavně, že teorie v tomto případě potvrzuje praxi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:57 Muž arcus [0] Re: candino
Mám vyzkoušen systém na kterej sem narazil někde na webu. Na konec hadicky od CO2 nasadim "udělátko" který je pouze z dvou věcí. Plastová spojnice na hadicky (asi 2Kc v akvaristice) a plastová ouzká trubička na jednom konci užší, např. rozšroubavaný pero (průměr musí být užsí než cigaretovej filtr) plastovou spojnici jsem vlepil na užší konec toho "pera" a nasadil na hadičku. Dovnitř pera jsem dal cigaretovej filr. Zaručuju skvělý uspěchy s difuzorem ;-) Není to nic na co jsem přišel je to osvědčená metoda podle mně dost používaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:46 Muž candino [3] Re. švíco
cigaretový filter pokiaľ dobre založíš, funguje parádne.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:44 švíco Re: Sid
V tom případě nechápu, proč daný typ difuzoru dává dennerle k setu s malým tlakem.... Nemůžu bublat 20 bublin za minutu jenom kvůli zvýšení tlaku :-) Takže mě asi nemine zkusit jiný difuzor... nano flipper? nebo cigaretový filtr nebo...? poraďtě prosím... díky moc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:39 filipsi Re: Sid
Sid napsal: .. Proč po zvýšení tlaku v minibublinkách po velké ploše patrony, to netuším... Prosta fyzika, mily Watsone :-) Bublina, podobne jako kapka, unikajici z kapilary ma snahu zaujmout urcity objem, nez se "odpouta". Plyn poleze prednostne misty, kde je odpor nejmensi. Pokud tlak zvysime, poleze i misty s vetsim odporem, a tlak a proudeni bublinam neumozni "nabublat" do takove velikosti.

Ninco - silikon na tom drzet nebude. Maximalne se pokusit ono misto zalepit hodne hustym CA. Ale ono bude nejake podobne hned vedle ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: švíco
Jádro pudla je v tom, co jste napsal:
Zkoušel jsem i zvýšit hodně tlak abych "profouknul" více pórů, ale vždycky po snížení se to vráti k té jedné propustné dirce.
Mám vypozorováno, že difuzéry s keramickou patronou takto skutečně fungují; když je tlak malý, plyn uniká většími bublinkami jedním-dvěma místy s nejmenším odporem. Proč po zvýšení tlaku v minibublinkách po velké ploše patrony, to netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: švíco
Zaplácnout silikonem místo velkého uniku a co2 si najde cestu jinudy? :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:05 Muž candino [3] Re: švíco
skúsil by som prebrúsiť brúsnym papierom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 08:55 švíco – keramický difuzor dennerle
Ahoj, mám problém se skleněným (keramický membrána) difuzorem od dennerle. Mám crystal co2 set do nano akvárií. Problém je v tom, že bublinky unikají pouze z jednoho bodu difuzoru. Pokaždé když projde nová bublinka počítadlem, tak se z difuzoru vyrojí řetízek větších bublinek a potom se line souvislý řetízek drobných bublinek a tak se to pořád opakuje. Řekl bych, že to takhle fungovat asi nemá, protože rozpouštění není rozhodně optimální... máte někdo nějaký fígl jak to napravit? Zkoušel jsem i zvýšit hodně tlak abych "profouknul" více pórů, ale vždycky po snížení se to vráti k té jedné propustné dirce. Upozorňuji, že difuzor jsem nainstaloval včera a byl uplně nový. díky za rady... švíco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 09:03 R Muž Silent [5949] – Re: švíco
Jestli existuje něco lepšího nevím, ale já používám Flipper v třístovce a rozhodně si na něj nemůžu stěžovat. Účinnost je velmi slušná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 08:58 švíco – nano flipper
Ahoj, mám 30l akvárium a chci dávkovat co2 z burčáku. Myslíte, že je vhodná varianta difuzor nano flipper? Nebo existuje něco lepšího? díky

www.akvaristik.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:43 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Jenick
mám udělané něco podobného z odkalovače a funguje to uplně super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 07:42 JuraS
mě se to líbí..do většího akva samo..ně že tohle někdo nasadí do 40 lt....100% rozpouštění neexistuje to je utopie..abys mohl účinnost změřit tak bys musel po celém objemu akva rozmístit desítky senzorů co by snímali obsah co2/pH vody...nereálné..a stejně ti nejlíp odpoví kytky jestli jim to vyhovuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 07:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Jenick
...jeden "nedostatok" to ale ma - nepohne to hladinu...
...teda cast vody pustit T-ckom -nech nestoji hladina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 07:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Jenick
...to je uz skvor reaktor...
-molitan alebo filtracna vata...ak ti nevadi ze flasa je pomerne velka a zabere dost miesta v akva...
...no rieseni je XYZ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 07:08 Pepas
Ten molitan to chce a nemá to chybu,100procentní uspěšnost a náklady nula.Sám to mám na tento zpusob,ale láhev muže být menší a na hadičku doporučuji ještě provzdušnovací kamínek,hadičku protáhneme molitanem a nasadíme kamínek...hotovo,počítadlo nasávačka hlenu pro děti a hlavně zpětný ventil aby nevytekla nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 02:34 Muž Jenick [9] – Co si myslíte o tomto difozoru
Je to vlastně difuzor s počítadlem bublin v jednom. Z videa to jde docela dobře pochopit. Mohlo by to být docela účinné, ne? Zvlášť pokud by se dospod ještě přidal molitan.

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:44 Kesitnarf Re: kchrz
Mozna by i 2 litry stacily :-) Kvasinky jsou zive bunky a krom cukru potrebuji take fosfat, horcik, siran a amonne ionty a nejake vitaminy (treba spofavit ci trochu piva :-)). Cukru max. 10% spis min a co nejmene jej rozpustit! Pak to vydrzi bublat dlouho. Pravda nevytvori to tlak, proto propaguji ten podtlakovy system. A jeste jedna poznamka, kvasinky na "knedliky" nejsou zrovna vhodne nevydrzi vysokou koncentraci cukru (ani alkoholu, ktery se vytvari), proto to bubla "jako blazen" na zacatku, ale rychle se produkce CO2 vycerpa. Lepsi jsou vinne kvasinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:41 Kesitnarf Re: ancistrus
Ano beru a respektuji, filtr Vam vlastne slouzi jako difuser. Pokud mate CO2 z bomby a se sofistikovanou regulaci, je zrejme, ze nejdulezitejsi je ucinnost rozpousteni. To co jsem chtel sdelit a propagovat, je myslenka dopravy CO2 do AQ za podtlaku. Ta nejdulezitejsi vyhoda je, ze neni treba vyvinout tlak v "burcakove smesi", nehrozi "vybuch", dodavka CO2 je plynulejsi a napln vydrzi mnohem dele. Pravda bezi to v pulzech, ale zase se to dobre kontroluje. Pokud se prisava nepatrne vzduchu, pak to ani nepulsuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 16:10 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: milous
ten muj reaktor, co jsem daval odkaz na fotku vyse je urceny asi do 150l a ja ho mam v akvu kde je pres 500l vody a je to v pohode :) Kytky jdou pekne a bublaji taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 15:54 Muž milosak [66] - Rostliny
Budu to muset taky nějak pořešit mám reaktor dennerle pro údajně do 130L,ale už někdy po 13hod.
mně začne klesat hodnota CO2 v nádrži (a to mám jenom 90L čistý objem.)

Víc bublin už nemohu přidat protože se nestačí v reaktoru rozpustit a CO se hromadí v horní stříšce
reaktoru a potom se vystřelí k hladině obrovská bublina :-|
Tyhle reaktory budou asi všechny na pendrek a divim se, že taková firma, jako dennerle je může
prodávat.
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 15:26 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: chuanvaldes
Se zavzdusnovanim filtru neni problem, nasavaji se male bublinky, ktere se staci perfektne rozpustit. Poustim 2 bublinky za sekundu. Kdybych poustel vic, filtr by se uz zacal zavzdusnovat, takhle se staci vse rozpustit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 15:24 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: prisavnik
Teorie je jedna vec a praxe druha. Funguje to krasne, akva je v dobre rovnovaze a rostliny rostou vyborne. Co chtit vic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 11:26 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: ancistrus
Kdyz filter nasava CO2 v tech jemnych bublinkach, tak to zase az takovy problem byt nemusi (myslim, zavzdusnovani)... da se ocekavat, ze pri styku s prvni filtracni hmotou se ty bublinky rozpadnou jeste na mensi kousky... Jinak davkovani CO2 do filtru, kdy nasava velkou bublinku, primo z hadicky filter (Fluval 105) zavzdusnuje jak krava... tone

Co se tyce bakterii, a CO2, tak nevim... Taky by me to zajimalo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [23] 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008?od=1101