Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Žádná další stránka   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2006 15:12 krtek – tlamovec
Já mám tlamovce dočasně ve 100L akva a to je strašně malý. Tlamovci chtějí alespoň 160-200L klidně i mnohem víc. V 80L akva ti zakrní a budou neustále vystresovaný z nedostatku prostoru i kdyby jsi tam měl milion úkrytů. K tomu úkrytu totiž patří i plovací prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2006 14:17 Tonda – tlamovci
takže větší akvarko :-) pokusím se přemluvit rodiče na 80l mockrát děkuju zaradu snad se mi muj sen podaří splnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2006 18:18 Killer – tlamovci
Tak nechci tě zkladmat,ale 50 l na uspěšný chov těchto ryb je málo.Já osobně teď dělam experiment s nežádoucími kříženci tlamovců v 72 l akvarku,zatim se jim daří,ale jsou tak 5 cm velcí teprve.Ale jelikož si začátečník,tak ti to nedoporučuju.Ostatní chovatelé by ti řekli že nemaj v takle malym akvárku co dělat.
Pravda je že kytky žerou,ale když se kytkám daří a krmíš dost ryby,tak anubiasy jsou schopné přežívat,mam jich u tlamovců docela dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 20:38 Tonda – tlamovci
No super a co se týče akvarka mam asi 15l ale budu si pořizovat asi tak 50l bude to stačit?Díky moc za rady a je pravda, že nesmí mít rostlinky v akvarku, protože by je sežrali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 14:37 Killer – tlamovci
jen ti to sem vložim z toho icq:
Killer (11:59 AM) :
Ahoj Tondo.S tlamovcema ti rád poradim,sou to moje oblíbený ryby.Jak veliké máš akvárium?Ptám se protože tlamovci jsou středně velké ryby a v malém akváriu se jim moc nedaří.Ptal ses na "lombarďáky".Jsou to velmi agresivní ryby.Potřebují schovku a velký prostor.Pokud je budeš kupovat mladé,tak jich kup radši více,protože samci se vybarvují později,tak by se ti mohlo stát že budeš mít moc samců.U tohoto druhu doporučuju poměr 1samec :3 samicím.
Killer (12:00 PM) :
Já je mam v poměru 1:2 a taky to jde.Mám i často mladách,ale ve společnym akva jich moc nepřežívá,proto sem jich tak 156 odlovil aby z toho něco bylo.

Na Tvuj dotaz na tlamovce modrého bohužel nemůžu odpovědět,protože ho nechovam.Mam Tlamovec zebra,lombardoi,socolofi,žlutoocasý,černopoloutvý a další,kterých znam jen latinské jméno.
Tlamovci se totiž běžně nepřekládaj do češtiny a i na prestižních stránkách o tlamovcích se označují pouze vědeckým jménem (latinským)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 12:11 tonda – rada
je mi lito ale nic mi nedošlo.řekni mi něco o tlamovci modrym pls adík za snahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2006 12:01 Killer – tlamovec
tak jsem ti nechal vzkaz na ICQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 19:30 Tonda – žádost
Killer kdybys mi chtel opravdu poradit tak me kontaktuj prosim na icq 251-611-172 nebo E-mail tonlis@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 18:56 Tonda – Metriaclima Lombardoi
Co bys mi řekl o tlemovci Metriaclima Lombardoi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 18:51 Tonda – dík
Jo dík hned se du mrknout na atlas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 18:40 Killer – tlamovec
Myslíš tlamovec?no jsou jednoduchý ty co jsou z Malawi.Mrkni se do atlasu na tzěchto stránkách,osobně sem se na některých druzích podílel,tak když uvidíš fotku ode mě,tak o tom tlamovci ti můžu vyprávět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 15:00 Tonda – Je tlamovec nárocný
Ahoj prosim PORAĎ te mi je tlemovec náročny a jaký druh byste doporučili (začátečníkovi) děkuji předem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 28 ...... [29]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=1401