Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:07 R Muž romant [27987] Re: Čeníček
A to je takovej problém se podívat do atlasu a zjistit si co je třeba, ale to se radši založí nový vlákno. Trošku té snahy neuškodí. ;-) rybicky.net/atlasryb/tlamovec_aulonocara_baenschi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 13:02 Muž Mislow [304] Re: Čeníček
Rozhodne ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:57 Muž Čeníček [-22] - cichlidky – Tlamovec Aulonocara baenschi
Chtěl bych se zeptat jestli mohu mít páreček druhu Tlamovec Aulonocara baenschi do 54 litrového akvárka.
A čím se tato ryba živí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   24.12.2013 16:13 Muž Mislow [304]
Ja osobne nevidim duvod, proc by tlamovci nemohli byt ve spolecenske nadrzi. I v africkych jezerech neziji pouze tlamovci. ;-) Samozrejme se volba vsech obyvatelu akvaria musi dobre rozvazit, ale to je stejne u jakychkoliv ryb. Hodne take zalezi na velikosti a set upu akvaria. Ja mam osobne 1 druh tlamovcu v akvarku spolecne s red parroty, skalarami, mrenkami a krunyrovcem. Az na to, ze samec obcas srovna papouchy, kdyz se mu priblizi k jeskyni, si ostatnich ryb prakticky nevsima. Samice se obcas hejnuji s mrenkami. Take neni tlamovec jako tlamovec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: wladys
Petersáci jsou pusiny a pokud se dobře vyberou, vydrží neuvěřitelné věci...taky jsem na ně jeden čas trpěl a byli v nádrži s crabry a skvělé...paninka jim podkuřovala, žrali z ruky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:24 Muž wladys [291] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Zase tak kategoricky bych to neviděl...třeba rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_tanganicke

nebo petersáci, synodontisové...to vše žije "pokupě"


.....ale samozřejmě. Já spíš reagoval na ty zminované druhy, co zde tazatelka vypsala. Petersáky bych do nádrže začátečníkovi nedoporučoval a i to žárnoočko k malawkám ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 09:16 Muž wladys [291] - Cichlidy
Video můžeš vložit na youtube a sem odkaz, případně do prezentace nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 08:09 radulkav Re: LiborSprysl
No já jsem v šoku,že se vůbec vytřeli.Mám je necelé 3 týdny a v nové nádrži byli včera desátý den.Už jsem byla domluvená s kamarádkou,že si je vezme a teď toto.....Podařilo se mi to i nafilmovat,i když jsou dost ve stínu.Ale nevím jak to sem vložit...Zatím se zdá,že samec tu samici co se s ní vytřel nechává trochu víc v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: radulkav
No pokud začínáte, tak spíš se modlit...a studovat průběh množení... hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:27 radulkav Re: LiborSprysl
Tak se mi dneska ti tlamovci vytřeli.Moc nevěřím,že to vyjde,ale kdyby náhodou....můžu něco udělat,abych zvýšila šance na úspěch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: wladys
Zase tak kategoricky bych to neviděl...třeba rybicky.net/atlasryb/zarnoocko_tanganicke

nebo petersáci, synodontisové...to vše žije "pokupě"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 09:13 Muž wladys [291] - Cichlidy
Přesně jak píše Jíří. Tlamovci se do společenské nádrže nehodí. Budeš se muset ty rozhodnout co vlastně v té čtyřstovce chceš. U ryb co máš by to chtělo minimálně 10ti členou skupinu a k ní samozřejmě do 400 litrů ještě další dva druhy ve stejně početných skupinách, opět z Viktorky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 08:51 Muž georg [112] - AfrikaRe: radulkav
Ono ti tlamovci obecně se dají chovat zas jen s tlamovci, tak aby si vytvořily svoji skupinu a hierarchii v hejnu. Ostatní ryby se k nim nehodí. Dále je nutno zvolit tlamovce a to buď obývající jezera buď Malawi, Tanganyika nebo VIktoriino. Ani tyto skupiny by se neměly míchat v jední nádrži. Pokud se rozhodneš pro tlamovce, jiné ryby k nim prostě nepatří- budou strádat obě skupiny. 8 až 10ks, bych pořídil. Musíš si ale předem rozmyslet, buď tlamovce nebo ty ostatní- čichavce, skaláry....atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 07:31 radulkav Re: georg
Dík za info.A kolik teda doporučíte ryb?V lednu bude 400l akva...A s jakými jinými druhy ryb je můžu chovat?Nemusí to být ani tak tlamovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:32 Muž georg [112] - AfrikaRe: radulkav
:-) ono se píše 1+2 ale chybí tam, že skupinu by mělo tvořit více ryb, ne jen ty tři ;-) , měl jsem tyto ryby ve 240 litrech, ještě s jedním druhem říčních tlamovců, a nedělalo to dobrotu a to i přes početnější skupinu. Ono je pro ně těch 240 litrů málo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:09 radulkav Re: georg
Ale právě tady v atlasu je psáno-doporučený počet ryb: 1samec a 2-3 samice....A on opradu honí jen ty samice.Ostatní druhy ignoruje a velkého ancistruse se bojí....Tak nevím....Možná by pak chtěl ten popis v atlasu poupravit a doplnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:02 Muž georg [112] - AfrikaRe: radulkav
K žádným rybám co píšeš se nehodí, pro rozdílné parametry vody a nároků na jejich chov. Jsou to tlamovci, žijící ve Viktoriinu jezeru v Africe. Navíc, se chovají v hejnu a ne ve skupině 3 ks.Ancistrusi ti zůstanou, zbytek ti uhoní a zůstane nejsilnější jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:12 radulkav – Haplochromis latifasciatus
Fotka k příspěvku Dostala jsem darem samce a dvě samice.Urychleně jsem jim pořídila nové akva,protože jsem měla všechno kolem +-150l.Nyní jsou v cca 200l čisté vody(akva 127x50x40 cm viz prezentace).Samec často pronásleduje samice a nebo se před nimi natřásá.Hledám další informace a hlavně osobní zkušenosti s těmito rybami.V atlasu toho zas tak moc není.Mám je s měčovkama(menší slupl první den,vetší jsou vpohodě),parmičkami zlatými a purpurovou a endlerkou(zůstala jedna velká samice.Samce taky tlamovec sežral) a ancistrusy.Prví dny se trochu honili,ale nyní se zdá se více méně ignorují.Takže k malým rybám ne.To už vím.Ale k čemu se hodí,popř. nehodí dál.Plánuju velké akvárko a do něj uvažuju o skalarech,čichavcich,daniích pruhovanýchh,parmičkách nádherných a černopruhých,sekavcích příčnopásých a pancéřníčcích kropenatých.Z těchto ryb zatím vybírám...
A má nějaké specifické požadavky nebo nároky?Jaké máte zkušenosti s chovem těchto tlamovců?Děkuji za rady a názory.. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 03:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
40 na říční tlamovečky ideál... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 00:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jaryn87
Pro tlamovce hluboký 70cm by bylo super,ale 40cm nic moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 23:12 Muž Jaryn87 [0]
No já mam zatím menší akvárko, ale chci tlamovce. Zatím hromadím informace. Akvarko bude nejsípš 120x40x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:52 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Jaryn87
Protože pozadí ubere nějaký ten litr vody a pak rázem 200 litrové akva má třeba 170litrů atd...nic jiného v tom není. ;-) Já si, ale nemyslím, že litráž je až tak důležitá. U těchto ryb je mnohem důležitější plocha dna. ;-) Ale to není nic nového, bohužel stále je spousta lidí, kteří tohle nepochopili a s klidem akva po skalárech (úzké a vysoké) s klidem osadí malawkama..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 22:35 Muž Jaryn87 [0]
Ahoj, chci se zeptat proč u většiny tlamovcu v atlasu je psané bez pozadí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:57 georg Re: pepetrlik22
jací tlamovci? stejného druhu? v kolika kusech a v jaké nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:02 pepetrlik22
můžou žít cca 5-7cm velcí tlamovci s cca 13cm velký samcem od tlamovce pestrého hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2013 16:13 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Petnel
Petnel napsal: zdravim,čím krmit mladé tlamovce? mají tak týden

Artemka, cyklop a na jemno rozdrcené vločkové krmení, kterým krmíš dospělce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Petnel
Artemkou...třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:58 Petnel – krmení
zdravim,čím krmit mladé tlamovce? mají tak týden

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:48 JagerMaister Re: wladys
ďakujem, to som chcel počuť ... inak mal som tam ešte jedného samca a OB samicu ale tie dve ubil hmm ale skúsim to ... ale myšlienka a skupinke placiďákov, ktoré ale neviem zohnať je pekná
ďakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 08:37 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Buba - Gump
Řešení je jednoduché. Doplň počty "zeber" a to jak samce tak samice. Samec pokud bude mít v akva více samců, bude svou agresivitu rozmělňovat mezi více ryb a tím pádem bude celkově v akva větší klid. ;-) Prostor na doplnění "zeber" tam ještě je.
Druhá možnost, je zbavit se jich(prodat, darovat) a doplnit raději počty placidochromisů, jsou to mnohem hezčí ryby a taky mnohem klidnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:01 JagerMaister
ahoj .. neviem si rady so správaním mojich zverencov o ktorom som sa zmieňoval vyššie v tomto vlákne .. a tým myslím správanie M.estherae .. mám nádrž 300l rybicky.net/nadrze/18533 - ryby sú v zozname a mám problém s tými zebrami .. samec neustále naháňa a ubíja všetky svoje samice v nádrži .. tie pri úniku pred ním až vyskakujú z akva ... pod akváriom mám neustále kopu vody, ktorú ryby vyšpliechajú .. samca som dal na týždňovú samotku a dnes som ho dal späť .. vytrel sa s jednou samicou a tým to padlo .. znovu ich obháňa a svojimi útokmi núti samicu vypľuť všetky ikry .. už viacero ľudí mi písalo že sa do tejto nádrže zebry nehodia alebo že mám doplniť ryby a teraz tomu asi začínam chápať ... mám tri alternatívy .. buď doplním skupinu aby neboli útoky mierené len na tie 3 samice , vymením samca alebo zebry dám preč
a od vás prosím pomoc ..s výberom riešenia ..už ma to jednoducho nebaví tone hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 11:07 JagerMaister
Fotka k příspěvku nené mám 300vku, len to prerábam tak som ju odtiaľ zmazal , čoskoro ju dám nazad ... ako to keď nosila mladé tak nemôže byť samec ? modrá samica je tam len jedna, ostatné sú OB -čka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.07.2013 14:43 Muž wladys [291] - Cichlidy
Malá velikost akva, malý počet ryb od jednoho druhu a nebo to nemusí být ta samice, která ti donosila 25 mladých, ale subdominantní samec. Koukal jsem se do tvého profilu a pokud ty ryby chováš v té rozplávačce, tak potěš koště tedy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 11:28 JagerMaister – agresivita
zdravím, chcel by som sa opýtať alebo zistiť čo môže byť príčínou toho že samec zebry v kuse odháňa samicu a nedovolí jej ani voľne plávať po nádrži
- asi pred rokom som kúpil novú modrú samicu zebry ... všetko bolo v pohode a raz aj donosila asi 25 mladých, ale od vytrenia ju samec v kuse odháňa a tlačí ju do rohu akvárka kde trávi v kuse už asi rok coze čím to môže byť?
PS: pri kŕmení sa nažerie ale potom je zas utlačená do rohu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:33 Muž wladys [291] - Cichlidy
Lepší budou valouny. Vnitřní čerpací hlava+ biomolitan není špatné zkombinovat s vnějším filtrem, pokud se ti zdá, že 2213 nestíhá. Je tady, ale i jedno mínus a to je další zabraný prostor pro ryby tímto filtrem. Zkusil bych spíše 2213 vyměnit za větší. Měla by stačit 2217-ka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 10:21 MZ Re: wladys
Ok, o víkend zajedu pro ryby a do té doby zkusim pořešit vhodnější kemeny, abych to udělal zároveň, jak píšeš. Mám ještě pár kg břidlice, ale raději bych nějaké menší valouny. Udělám pak par fotek a hodim je sem. Ještě bych tě poprosil o názor k té filtraci. Předpokládám, že přidání toho vnitřního filtru nebude zbytečná investice co? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 09:21 Muž wladys [291] - Cichlidy
Láva(hlavně ta kupovaná) rozhodně moc vhodná není, je ostrá a ryby by se mohli poranit. Zjevně to rozestavení a sestava ryb nevyhovuje, když píšeš to co píšeš. Největší problém je v malé nádrži a v malým počtu kusů, kde jsou dva dominantní samci. Tu změnu rozestavení jsem navrhnul proto, aby se nějak změnila hirearchie ve skupině... ber to spíš jako pokus. Ale je třeba to vše udělat najednou, takže změnit rozestavení šutrů a přidat ryby. Docela by bodla i fotka celé nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 09:02 MZ – Osádka
Díky za názor. Ještě k těm kamenům, myslíš tim, že je špatně ta láva, nebo to že je v rozích? Neni jí nějak moc - 3 kameny v každém. Chtěl jsem ještě přidat jeden menší doprostřed, pro oddělení. Dle toho co jsem načetl a viděl na fotkách nádrží jsem měl za to, že je to takto správně. Rybám to zdá se vyhovuje. Jinak nejspíš zůstanu u jednodruhovky a dokoupim jen ty saulosky. Ještě přemýšlím o přidání mechanické vnitřní filtrace, zatim akva jede s eheim clasic 250 (2213).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2013 00:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: MZ
V prvé řadě zlikviduj ty vystavěné rohy z lávy. Po dně rozprostři jen pár větších kamenů. Počty ryb jsou malé. Doplnil bych na tak 15-18 kousků. Sprengeráče jsem dřív choval, ale v tak malé nádrži s nima moc zkušenost nemám, ale byli to jedny z těch mírnějších mbun, měl sem ovšem hodně samců a jejich agresivita se tříštila, takže byli docela v poho. Tvá nádrž není moc velká, já bych jen doplnil ty saulosky a zkusil "trik" z kameny. V lepším případě, bych doporučoval sehnat větší nádrž.....aspoň kolem 300 litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:19 MZ – Osádka
Zdravim, chtěl bych poprosit o radu k osádce akvaria. Vím, že je to už mnohokrát probrané téma, ale stále nemám jasno a tak bych byl rád za vaše názory k mému konkrétnímu případu :) Mám akva 100x40x50, vím že je to na hraně, ale dostal jsem ho a do budoucna nevylučuji větší, spíše naopak jak se znám :) Právě kvůli velikosti akva jsem zvolil 8x Ps. Saulosi coral red s tím, že počkám kolik se vyklube samců. Nyní tedy v akva plavou 2 dominantní samci, každý si zabral svůj roh s lavovými kameny. Dále se vybarvil ještě jeden subdominantní samec, drží se se samičkama, kterých je tedy 5. A můj dotaz zní, zda dokoupit ještě samice, případně kolik, nebo přidat jiný druh v menším počtu, přiklaněl bych se k I. Sprengerae 6x. V akvariu je zatím klid a ryby se zdají být spokojené. Rád bych aby to tak zůstalo, tak budu rád za každý názor.
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: georg
georg napsal: Měl jsem ve 240 pseudocrenilabrus philander dispersus a nebyl problém, paráda.Ty, co píše Libor jsou stejný druh.

S těmi druhy je to takové vachrlaté, ale rod to stejný je... ;-) Já už je mám asi patnáct let...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 12:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Dekuji. Koukal jsem na www.akvarista.cz/… . Vubec jsem netusil, ze takovahle ryba existuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:09 Muž georg [112] - AfrikaRe: Designer
Měl jsem ve 240 pseudocrenilabrus philander dispersus a nebyl problém, paráda.Ty, co píše Libor jsou stejný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2013 20:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Dejte tam P. nicholsi, a nebo multicolor. Máte tlamovce a nebudete mít dilema, zda je to pro ně dost velké... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 14:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Designer
jednodruhovka bude nejlepší, ale jsou tu zkušenější malawisti, tak ti určitě poradí i druh (napadají mě třeba saulosi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Akvarium 200l
Mame doma 200l akvarko, tedy zatim spis nadrz a par veci okolo. Pritelkyni se libi Tlamovci, no a mne nakonec taky. Ale tak si rikam, mam se o to ve 200l pokouset? Neni to male? A kdyz jsme u toho, mohlo by jich tam byt tak rekneme 15 po 5ks od druhu? Nebo spis mene? Zkusenosti mam s Tlamovci male, kdysi jsem mel Lombardaky v akvaristickem krouzku, ale to jsem byl dite, zkuseneho akvaristu nad sebou, a je to davno...

Nemusim do toho nutne davat Tlamovce, ale tak nejak se rozkoukavam, pac to akvarko tak nejak spadlo z nebe a netusim, co v nem nakonec bude...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 09:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: tatraplan
Na tlamovcích už máš odkaz na mou kartu, kterou jsem k této rybě dělal u konkurence. Hlavní je velká nádrž! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 08:43 tatraplan
Fotka k příspěvku kdo má zkušenosti chovem haplochromis polystigma děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 23:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
Nikam nic nepřelovuj. Samice mladé donosí sama a pak je i sama vypustí. Všechny mladé asi nepřežijou, ale něco určitě. Jak tak koukám, tak by ses měl spíše zaměřit na tvou nádrž. Máš to pěknou směsku a to dno...Nechápu, jak můžeš nacpat do nádrže Malawky s ramirézkama?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 20:01 Muž zdeněkK [0] - CichlidyRe: Hansel
tak že nemusím mít strach že by je požhrali?mám je poprvé tak se raději ptám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=501