Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 23:38 pavkyc – Re: wladys
ne proč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 23:38 Muž wladys [291] - Cichlidy
pavkyc napsal: jelikož jsem amatér a od rodičů jsem dostal kulovité akvarko s objemem 8-10 l

..to jako má být provokace? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 22:42 Muž Jammes [72] - Afrika
Přesně o tomhle se tu psalo na začátku , chovat pár L. yellow je špatně, nejsou to párové ryby. V jak velkém akva ryby jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2009 20:07 Pavkyc – Pomoc
Dobry den, potřeboval bych radu. Začínám chovat labidochromis yellow a mam 2 rybky samce a samici a už po druhé se mi stalo že mi samec zemřel a samice pořád žije, můžete mi poradit proč zemřel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 11:53 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Mickey
Aulonocary by šly,ale barevně jsou zajímaví jen samci.Navíc míchat více druhů aulonocar do jedné nádrže není dobré...opět k vůli křížení.Máš velkou nádrž....co takhle nějaké Utaky(Copadichromisy,Placidochromisy,Protomelasy) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 01:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Mickey
Míchat Amazonii a Malawi není vhodné díky vysokému rozdílu pH a vodivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 01:20 Muž Mickey [6]
Mickey napsal: Bílý jsou Lab. chisumulae,žlutý Labidochromis c. yellow,oranžový lab. hagi(hongi?) var.orange ale u něho nevim název přesně,samec teď ze začal zbrvovat zr předu do černa a ne zmodral.

Tzn. doplnit ryby o nějaký jiný druh. Bílý bych nechal ve 200l


Tak by se mi k nim líbily třeba Aulonocara maylandi,Aulonocara maylandi myslte že by snesly Cichlidku kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2009 01:16 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Mickey
Bílí labiďáci jsou nejspíš forma "Nkhata Bay" www.cichlid-forum.com/… ono to vlastně není čistě bílá,ale spíše mají takový modravý nádech.Jinak není dobré dávat do jedné nádrže dvě formy od jednoho druhu.Hrozí křížení.Akvárko máš dostatečně velké,takže výběr je vcelku velký.Prakticky můžeš dát cokoli s Mbun,jen stačí vybrat druhy co k sobě jdou.Dalo by se tam i nakombinovat třeba jeden menší druh ze skupiny Haps....takže zkus něco vybrat a uvidíme...Doporučuju čerpat taky třeba z www.cichlid-forum.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2009 19:14 Muž Mickey [6] – Re: Pusta
Bílý jsou Lab. chisumulae,žlutý Labidochromis c. yellow,oranžový lab. hagi(hongi?) var.orange ale u něho nevim název přesně,samec teď ze začal zbrvovat zr předu do černa a ne zmodral.

Tzn. doplnit ryby o nějaký jiný druh. Bílý bych nechal ve 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2009 10:21 Muž Killer [133] - Sumci – Mickey
s pustou souhlasim..spíš si podle atlasu zde na stránkách nebo podle toho atlasu jakpíše pusta vyber co se ti líbí a přečti si o nich něco..Pak sem prskni nějakou tvojí naplánovanou kombinaci a představu. Do 500 l je velkej výběr kombinací.A drobný L-sumce bych tam rozhodně nedával.. vidim jak sou okousaný ancákové a to maj taky kolem 15ti cm někteří..Elka by to třeba nemuseli snášewt moc dobře..Navíc maj radši kyselou vodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2009 08:54 Muž Pusta [25] – Re: Mickey
Prvně bych si ve tvém případěd zjistil, co máš vůbec ve starém akvárku, protože labidochromis orange a white "býly" nejspíše ani neexistují. Koukni třeba na myfish.akvamalawi.com. Až budeš vědět co v akvárku máš, doporučoval bych doplnit druhy na 8-10 ks, pokud to nejsou příbuzné druhy, které by se akorát mezidruhově křížily. Pak nakonec bych podle druhů, který si necháš, se rozhodoval, jak to barevně, ale i z hlediska agresivity a příp. i krížení, doplnil. DO 500l máš možností opravdu hodně včetně L-sumců. Jak se říká dvakrát měř a jednou řež, u Malawi tlamovců to platí ještě dvakrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2009 20:19 Muž Mickey [6] – Re: Killer
Můžete mi prosim poradit,jakou sestavu do 500l akva?
Mám teď Ve dvoustovce 3xLabidochromis Orange,7xLabidochromis Yelow,5xLab.(Asi white,jsou býly)..
Napadlo mě dokoupit tyto druhy do 10-12ks a pak něakej hezkej druh třeba 4-6ks..

Jsou spolu z 6 ancíkama do toho bych jich chtěl 12ks.Myslíte že by se snesly s menšíma L Sumcema?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 18:21 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Dnes po obede som odlovil samicku do velkej nadrze(totiz prodit som ju nechal v 20 l akvarku). To ci este maju este vacok to neviem presne ale ked je tot taka "bambula" na bruchu tak potom ho uz nemaju. Skusil som im rozdrvit krmivo co daval velkym rybam, ale nevsimol som si aby ho zozrali, totiz pozeral som asi len 2-3 minutky. A kedy by som ich mohol dat do velkeho akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 16:23 snake – Re: FoRgY
mno samičk tlamovce se stara o mlade dokdu je potřeba pak je laskou sežere smich :) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 15:11 Muž Rado [4] – Re: FoRgY
Mne sa u Metriaclima estherae najlepšie osvedčila klasika - liahnutá artemia (žiabronôžka soľná). Je s tým viac roboty, ale okrem jednej mi prežili všetky mladé, tá jedna sa zachytila za filtrom. Po pár mesiacoch som postupne prešiel na granule ktoré dávam aj dospelým.

Čo sa samičky týka, mal som ju odlovenú v samostatnej nádrži už keď nosila ikry, žiadne iné ryby, takže neskôr som ju s mladými nechal nejaký čas, keďže vychádzali spolu dobre. :) Prvých pár dní mladé na deň púšťala a na noc pekne pozbierala, neskôr si ich už nevšímala.

Kedysi dávno keď som skúšal cyklop, neodchoval som nič, ale príčina vtedy mohla byť aj iná, nemuselo to byť len cyklopom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 13:34 snake – Re: FoRgY
mno měse naodilo 6tlamovcu a nehcal jsem je u mamy pak se začali po jednom stracet tak jsem male dal do menčiho akva čili 20Lnechal jsem je tam 14dnu a pak jsem je dal zpět a krmil jsem je volčkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 13:08 Muž Killer [133] - Sumci – Re: FoRgY
stačí když jim nadrobíš vločky..pokud ještě neztrávili vak, tak jim nic nedávej, samice u nich být nemusí pokud je nemá co ohrozit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 11:49 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Turok
A co im mam davat a priblizne ake mnozstvo a kolko krat denne. Su priblizne asi 10. A samicu nechat pri mladych(ked ano ako dlho) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 11:18 Muž Turok [18]
nevím co to máš za tlamky.. ale mě se u mbum neosvědčil cyklop ani trochu docela velké procento pak poumíralo na zánět střev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2009 10:06 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Mlade tlamovce
DD, od vcera mam male tlamky, davam im mrazeny cyclop, ako casto ho im mam davat ? Samicu mam nechat pri nich aby zosilenela alebo ju mam dat do velkeho akva ? Môzte pripojit aj nejake rady a typy, male tlamky mam po prvy krat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2009 00:05 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Mája
nebo co třeba fialová (ps. acei) žlutá (yelowni) modrá (ps.socolofi) 8ks od každého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 23:34 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: mája
Hmm viděl bych to taky max na tři druhy....10ks třeba zmiňovaných maingan,k tomu tak 8ks yellow a 10ks saulosek coral red(nebo 8-10 ks M.estherae red)....sice chybí světle modrá(třeba Ps.socolofi),ale tvé akva není nafukovací.
Přeju šťastnou ruku ve výběru a ať se daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 21:00 Muž Pusta [25] – Re: Mája
Na tu velikost akvária bych to viděl tak na maximálně tři druhy po 8 jedincích (lépe jim bude po 10-12 ze dvou druhů), spíše bych volil menší druhy. Mám podobně velké akvárko, také jsem chtěl mít více druhů po méně kusech (modré, žluté, oranžové, atd.) aby bylo akvárium barevnější, pak to ale v akváriu nefungovalo, musel jsem zvýšit počet jedinců a snížit počet druhů, ale udat veškeré druhy tlamovců se mi doteď úplně nepodařilo. Jinak pěkní tmavomodří tlamovci jsou maingana, případně i demasoni (jsou však nároční na chov, velmi agresivní, v mém akváriu to s nima nedopadlo dobře). Vybírej proto důkladně, nedočkavost v nákupu se krutě nevyplácí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 20:04 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Sorry pomili som sa, mam zebru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2009 18:37 mája
tak akva mám 130cm dlouhé, 45 cm široké a 50cm vysoké. větší mít prostě nmůžeme. nechali jsme si ho dělat na zakázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2009 23:09 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Mája
Májo a co kdyby si nám nejdřív napsala to nejpodstatnější a to jsou rozměry nádrže.Ryby se přeci nekupují podle barev,ale podle toho,jaké mají požadavky na prostor a krmení.

:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2009 20:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: FoRgY
tam je modrej jen samec..co třeba maingano nebo socolofi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2009 17:08 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ja mam Tlamovca Kingsizei, ked je mlady je silnejsie modry, ale potom sa vyfarby na na svetlo modreho z tmavymi modrymi pruhami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2009 15:16 Mája – modrý tlamovec (jaký)
ahojky, jdu za vámi odborníky je nějaký druh tlamovce který by měl obě pohlavý tmavě modré do 15ti cm. chtěla bych mít pestré akva. už mám vybrané žluté, oranžové, světle modré a ještě bych chtěla tmavomodré. prosím poradte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2008 08:38 Muž včelař [44]
podívej se na pppika.webnode.cz/…. Mikifrosty má pravdu popis naprosto sedí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 21:57 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Fotka k příspěvku Nosící samice (barva nicmoc, ale to není pro tento dotaz moc důležité)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 21:56 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Fotka k příspěvku normání (nenosící) samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 21:53 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Jestli myslíš to, jak poznáš rozdíl mezi tím, jestli nosí "mladé" nebo jikry, tak jedině trpělivým pozorováním Tvých rybiček, i nosící ryba pootvírá tlamku a pak je vidět, jestli se jí tam převalují jikry a nebo tam již proplouvají mladí ...
Pokud to myslíš obecně - tedy jak poznáš, že vůbec "nosí", tak někdo výše popisoval správně, že má zvětšenou tlamku ve spodní části, a hlavně: téměř po celou dobu nepřijímá potravu (i když u zkušenějších matek to není pravidlo - z vlastní zkušenosti)!!!
palec
Pro Libora: na vyklepávání mladých je asi blbost upozorňovat (nebo ho nějak vysvětlovat) člověka, který dělá rybičky pro potěchu a nebo i člověka - začínajícího akvaristu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 21:44 Žena lulk [5] - Cichlidy
Moja má zvačšný "ústny vak",zdržuje sa bokom,oddeluje sa od skupinky a nežerie.Nosí alebo je to choroba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 20:33 lucasoff – Re: libor
Co to kecáš za pí.oviny? Ty radíš vyklepávat mladý holce, která zatím ani nepozná, že samice je nosí? A ještě takto dementním způsobem? Vyděls někdy jak se to opravdu dělá? Blbe. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 20:32 V.Malawi – Re: Jak poznám že samice tlamovce nosí?
Jako by měla v puse žvýkačku,pořád žmoulá a má zvětšený váček pod ústy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 20:15 libor – Re: Adélla
JA DELAL JELOWE.AZ BUDE NOSIT V TLAME MLADY,TO POZNAS.BUDE JE VYPOUSTET A ZASE CHYTAT DO TLAMY.POKUD BUDES CHTIT ODCHOVAT MLADY,TAK JE MUSIS DAT ZVLAST DO JINEHO AKVARIA.ODSAT VODU Z TOHO SAMEHO AKVARIA,VZIT SAMICI HLAVOU DOLU A VYKLEPAT TY MLADY VEN. love love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2008 10:01 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – V.Malawi
A myslíš že, když mám tak 10 m od baráku rybník a je tam hafec živích dafnijí že bych s něma neměl krmit ?? jsou tam pouze dafnije a koretry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2008 09:44 V.Malawi
Dafnie dávám ale jen mrazené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2008 20:41 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Je vhodné mladé tlamovce krmit dafnijemi ??
Ahoj,
Myslíte že je vhodné krmit živími dafnijemi Tlamovce ?? Nejsem si nák jistej že jo... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 17:14 Muž Killer [133] - Sumci – Re: wladys
ajo,nějak sem při odpovědi zapomněl že píšeš amazonku a ne obecně kančíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 09:46 Danuška – Re: wladys
Já vím o jezeře Malawi jsem si tu četla, říká se mu také Nyasa, je to ve východní Africe, četla jsem si i o řece Amazonce a jejich povodích, že ji taky dělí na dva biotopy, já se ráda dovídám nové věci, ale jak píšeš, začala jsem víc než vodu, kterou pro všechny ryby používám stejnou ze studny, řešittu stravu. Kančíci, hlavně pávi jsou masožraví a tlamovci býložraví, ale myslela jsem že to vyřeším cichlida mix měla by to být směs masa i zeleniny. Nebudu se tady donekonečna obhajovat. Když jsem pátrala po tom jestli Tlamovce a Kančíky v jednom akvarku, tak mi nikdo nic nenamítal a navíc jsem tady na netu takové nádrže našla. Asi jsem se ptala na špatných místech. OMLOUVÁM SE za chyby, ale akvaristice se nevěnuji moc dlouho.Děkuji Všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2008 01:46 Muž wladys [291] - Cichlidy
Danuško...rozdíl mezi Amazonkou a Malawi ..ten nejhlavnější a nejzásadnější jsem ti psal.Další a to velký,je rozdíl v krmení...ryby amazonky co tam máš jsou vesměs masožravci...mbuny býložravci.Je sice pěkné,že ses poptala "podavačů" v Hornbachu,ale to zrovna nejsou ti praví,kterých se ptát...bohužel.Zkus zabrousit na nějaké stránky co se specializují na africké jezerní cichlidy(akvamalawi.com, tlamovci.cz) a tam najdeš mnohem fundovanější rady.

Killer...příčnopruhák,je pokud vím ryba střední ameriky.Žije ve tvrdé a taky mírně zásadité vodě,takže co se vody týče není problém...něco jiného je krmení...ale já psal o kombinaci JA a Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 23:04 Danuška – Re: Barney
Můžu Tě poprosit, vysvětlíš mi detailně ten rozdíl mezi Malawi a Amazonkou? Snažím se toho rozdílu tady na netu dopátrat skoro celý den, strávila jsem tu úplně celé odpoledne a není kdo by mi to objasnil. Jde o rozdílný biotop. jasně, ale jak ho vytvořit, nikde nepíší nic o sáčcích chemie, které se prodávají a měly by se tam přidat. Všude jsem se dočetla pouze že se má nechat voda min 14 dní zrát, jinak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 20:11 Muž Barney [61] – Re: Dahak
Nechte, nechte, to se řekne. Pochopil bych třeba Amazonii a Asii v jednom, ale tohle. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 20:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tak uz ji nechte :) vzdyt pise ze s tim neco zacne delat a malawko v 600 litrech pokud se povede bude paradni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 20:02 Muž Barney [61] – Re: Danuška
V akvaristikách někdy melou takové kraviny. Řekl bych, že přes ryby jsem možná větší profík, než oni. Když jsem se jich ptal, jestli mají Echinodorus Marble Queen, tak na mě čuměli, jak ... :-D:-D
Jinak k tvému akva - no ty ryby tam, bože. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 19:53 jonathane – Re: Danuška
MMusim reagovat Danusko....ne vzdy a to je na 100 % je v akvaristickych prodejnach tak odoborny personal jak pises....vestinou Ti ani nedokazi odpoved na to, co vlastne prodavaji za tlamovce, jak napsal Killer. Kdybys vic cetla a sbirala info, nikdy bys nedala k sobe ryby ameriky a afriky......jak napsal Wladys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 19:40 Danuška – Re: Killer
No zkusím to nějak pořešit, líbilo by se mi akvárko čistě malawi, takže s tím asi něco provedu co nejdřív, aby se tam moc nezabydlely. Fakt moc děkuji za rady, kdyby mě to napadlo dřív se tu někoho zeptat, dopadlo by to jinak. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2008 19:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Danuška
stejně bych to nemixoval..každopádně jestli věříš obchodníkum,tak s tom přestaň, chtěj to jenom prodat.Občas když to posloucham,v kramech jak prodávaj terarijní kytky s velkym doporučenim tak se děsně směju a občas se přidam do debaty a to pak nesthaj čumět.Hlavně když jim pak začnu kecat i do názvů ryb:-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=901